Skrevet av Emne: Elbilsalget måned for måned  (Lest 268997 ganger)

Elmo

  • Gold Member
  • ******
  • Innlegg: 7539
  • Elbileiere gjør det med spenning.
    • Vis profil
    • Elmo
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1830 på: Torsdag 08. November 2018, klokken 19:33 »
Hva skjer med elbilstatistikk.no  ???
Var iferd med å skrive PM til Nasatech og spørre det samme, men så "kom den seg"
Bor i Asker. Elbilist siden 2005. Div. Saxo/P106 som vi har kjørt tilsammen ca 160.000 km. To fremdeles i daglig drift.
Har også en eUp 2015, gått 75.000 km, og "fikk" Tesla Model 3 i mars 2019.

Nasatech

  • Gjest
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1831 på: Torsdag 08. November 2018, klokken 20:28 »
Oi! Fikk ikke med meg dette!? Hva skjedde?

Det ble forresten registrert to Model 3 i dag ;)

 :+1: :+1: :+1:

jkirkebo

  • Gold Member
  • ******
  • Innlegg: 12998
    • Vis profil
    • Ladespesialisten
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1832 på: Torsdag 08. November 2018, klokken 21:36 »
Oi! Fikk ikke med meg dette!? Hva skjedde?

Det ble forresten registrert to Model 3 i dag ;)

 :+1: :+1: :+1:

Ojda, har noen et av skiltnummerne?
Forhandler av ladestasjoner og ladekabler, se www.ladespesialisten.no
Kjører Tesla X75D fra mars 2017

Whatwatt

  • Sr. Member
  • ****
  • Innlegg: 345
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1833 på: Torsdag 08. November 2018, klokken 21:38 »
Det er kanskje de to som har stått i Drammen et par uker?

https://www.tv2.no/a/10179105/
« Siste redigering: Torsdag 08. November 2018, klokken 21:51 av Whatwatt »

Elmo

  • Gold Member
  • ******
  • Innlegg: 7539
  • Elbileiere gjør det med spenning.
    • Vis profil
    • Elmo
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1834 på: Torsdag 08. November 2018, klokken 22:10 »
Oi! Fikk ikke med meg dette!? Hva skjedde?
Veldig tregt og så kom det bare en "php . . . ett eller annet" enlinjes feilmeldig oppe i venstre hjørne

EDIT: nå fikk jeg den igjen
     PHP error, bad file/directory permissions or invalid site software configuration
« Siste redigering: Torsdag 08. November 2018, klokken 23:16 av Elmo »
Bor i Asker. Elbilist siden 2005. Div. Saxo/P106 som vi har kjørt tilsammen ca 160.000 km. To fremdeles i daglig drift.
Har også en eUp 2015, gått 75.000 km, og "fikk" Tesla Model 3 i mars 2019.

Nasatech

  • Gjest
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1835 på: Torsdag 08. November 2018, klokken 23:25 »
Oi! Fikk ikke med meg dette!? Hva skjedde?
Veldig tregt og så kom det bare en "php . . . ett eller annet" enlinjes feilmeldig oppe i venstre hjørne

EDIT: nå fikk jeg den igjen
     PHP error, bad file/directory permissions or invalid site software configuration

Ikke bra! Det må jeg se på!

Nasatech

  • Gjest
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1836 på: Torsdag 08. November 2018, klokken 23:25 »
Oi! Fikk ikke med meg dette!? Hva skjedde?

Det ble forresten registrert to Model 3 i dag ;)

 :+1: :+1: :+1:

Ojda, har noen et av skiltnummerne?

https://www.vegvesen.no/kjoretoy/kjop+og+salg/kjøretøyopplysninger?registreringsnummer=EV31000

Og EV31001

Mobileum

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 579
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1837 på: Torsdag 08. November 2018, klokken 23:40 »
Sør Import Mandal AS

Amoss

  • Gold Member
  • ******
  • Innlegg: 7753
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1838 på: Fredag 09. November 2018, klokken 00:14 »
"Your Model 3 was reserved on 31/03/2016."
ReservationId 364902

Løve

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 914
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1839 på: Fredag 09. November 2018, klokken 07:48 »
Setter en tier på at Musk selv har bestilt de skiltene der (L33T SP34K).

Øystein16

  • Sr. Member
  • ****
  • Innlegg: 437
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1840 på: Fredag 09. November 2018, klokken 10:02 »
Husk å legge [ url ] ... [ /url ] rundt linker med norske tegn slik:
https://www.vegvesen.no/kjoretoy/kjop+og+salg/kjøretøyopplysninger?registreringsnummer=EV31000

Står M for moped? Maks nyttelast 345 kg.


emurof

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 800
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1841 på: Fredag 09. November 2018, klokken 10:05 »
Setter en tier på at Musk selv har bestilt de skiltene der (L33T SP34K).

Eh, hva?

cra

  • Gold Member
  • ******
  • Innlegg: 6754
  • Sunnmøre
    • Vis profil
    • BTTF for Tesla
Tesla Model S75D 30/6/17
Tesla Model S85 26/3/14-30/6-17, 82500km
Leaf 9/5/12
Think City, Har ACTIA diagnoseapparat.
Sykkylven (Sunnmøre)

emurof

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 800
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1843 på: Fredag 09. November 2018, klokken 12:52 »
Jeg vet hva det er, men hvorfor begynner man å blande Elon Musk og bilskilt i Norge med dette?

MrBacardi

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 897
  • Bekkestua, Akershus
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1844 på: Fredag 16. November 2018, klokken 06:16 »
Her er førstegangsregistreringer i Norge for november så langt (pr. 15. nov):

MerkeModellMånedImportÅrTotalt
NissanLeaf65821%1391849011
VolkswagenGolf41424%717630683
BmwI339410%548319252
RenaultZoe2853%26949307
HyundaiIoniq27349%26785307
JaguarI-pace160-744744
KiaSoul14146%461215457
OpelAmpera-e709%8641996
HyundaiKona632%579579
VolkswagenUp!4730%6958561
Tesla MotorsModel S428%291219005
Fiat500e35100%610828
RenaultKangoo Z.e.334%5661384
NissanE-nv2002818%10113480
PeugeotPartner235%3791436
Tesla MotorsModel X215%37379936
MitsubishiI-miev11-1843831
SmartFortwo Electric1146%348714
CitroenBerlingo Electric7-207465
Mercedes-benzB 250 E6100%1505182
SmartForfour Electric6-5089
ChevroletBolt Ev580%164168
PeugeotIon5-2332807
VolkswagenCrafter5-55
Tesla MotorsModel 32100%22
ToyotaRav4 Ev2100%60108
FordFocus Electric1100%167696
Huiskamp CarrosseriefabriekHuiskamp Tesla Model S1100%11

Totalt 2749

Ulike navngivninger for flere modeller er gruppert sammen for å gjøre tallene enklere. Dette er pga skrivefeil o.l. ved registrering hos Vegvesenet. Dette er tall på førstegangsregistreringer i Norge, altså ikke nødvendigvis biler som er solgt av forhandler i Norge. Import er også med her.

Av disse er laveste regnr i EL-serien EL 16985, høyeste EL 97507
Av disse er laveste regnr i EK-serien EK 14783, høyeste EK 99732
Av disse er laveste regnr i EV-serien EV 10087, høyeste EV 34832

Jeg satt opp et lite API, slik at dataene enkelt kan benyttes av andre hvis ønskelig:
https://qgx0kqq3qb.execute-api.eu-west-1.amazonaws.com/prod/elbiler/getRegNrPeriod?year=2018&month=11
Test mine Android-apps:  Ladestasjon / TypicalCalc
Jeg har koblet Teslaen til slack

2019 Model 3 55D(?) - Reservert juni 2016
2017 Leaf Tekna 30 kWh - Utlevert april 2017
2016 Model S 70D - Utlevert feb 2016