Nyhetsbrev

Få vårt månedlige nyhetsbrev tilsendt på epost med alt du trenger å vite om elbil og lading.

E-post *

Jeg godtar at informasjon som fylles ut i skjema behandles iht vår personvernerklæring

Bli medlem i Norsk elbilforening og støtt driften av Elbilforum. Som medlem får du i tillegg startpakke, medlemsfordeler og gode tips om elbil og lading. Du blir med i et fellesskap som jobber for mindre utslipp fra veitrafikken. Medlemskap koster 485 kroner per år. elbil.no/medlemskap

Skrevet av Emne: Elbilsalget måned for måned  (Lest 319896 ganger)

Mosvan

  • Newbie
  • *
  • Innlegg: 3
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1845 på: Tirsdag 27. November 2018, klokken 23:33 »
Syv Volkswagen e-Crafter registrert denne måneden. Demobiler?
Dessverre med en noe "billig" batteri-løsning. Se bilde! De har tatt i bruk hele batteripakken fra e-Golfen, dvs kun 36kWh totalt og hurtiglading på max 40 kW. Vet ikke hvor stort marked det er for en varebil med såpass begrenset rekkevidde.

 [ You are not allowed to view attachments ]

gigafactory

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 557
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1846 på: Onsdag 28. November 2018, klokken 17:36 »
Ser ut til at november blir den beste måneden uten "Tesla-hjelp", altså ikke den siste måneden i kvartalet.

The usual suspects selger bra, men plutselig 10% flere Ioniq på veien også :+1:

SurSnasen

  • Sr. Member
  • ****
  • Innlegg: 493
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1847 på: Torsdag 29. November 2018, klokken 12:32 »
Straks runder vi også 900 elektriske pusekatter her på berget! Hvilket er tre-gangen så mange som de solgte av sin portefølje til norske kunder i hele 2017.

Litt leit vi ikke får noe Audi inn på listen i år, men satser på at de gjør et solid innhugg i salgsstatistikken neste år. Sammen med eNiro, nye Soul og Kona. Og Model 3 vil nok toppe listen til neste år.


Myrvang

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 683
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1848 på: Fredag 30. November 2018, klokken 00:22 »
Med denne slagstakten er EV bort ila neste år, hva kommer da? Er det bestemt noe eller blir det BT, BE, ZZ osv?
2020 e-NV200 7-seter
2014 e-NV200 5-seter til salgs
2011 Mitsubishi i-Miev
2015 Leaf Tekna   Vraket i Sinsenkrysset 2018
2011 i-On

Elmo

  • Medlem i Elbilforeningen siden 2013
  • Gold Member
  • ******
  • Innlegg: 8179
  • Elbileiere gjør det med spenning.
    • Vis profil
    • Elmo
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1849 på: Fredag 30. November 2018, klokken 10:33 »
Med denne slagstakten er EV bort ila neste år, hva kommer da? Er det bestemt noe eller blir det BT, BE, ZZ osv?
Den diskusjonen pågår her:  https://elbilforum.no/forum/index.php?topic=39712.0   :D  :+1:
Bor i Asker. Elbilist siden 2005. Div. Saxo/P106 som vi har kjørt tilsammen ca 165.000 km. Kun en kjørbar nå.
Har også en eUp 2015, gått 82.000 km, Tesla Model3 2019 og Seat Mii 2020.

Vollis47

  • Medlem i Elbilforeningen siden 2016
  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 806
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1850 på: Fredag 30. November 2018, klokken 16:35 »
Da ser jeg at november 2018 blir nestbeste måned for elbilsalg. Da blir det spennende å få salget av fossilbiler så vi får prosentandelen elbiler av totalen.
Kristiansand / Egersund, Zaptec Pro ladebokser
Tesla MS 75D, juni 2018
Kia Soul 30kWh, juni 2017 (solgt)
Nissan e-NV 200, februar 2016 (solgt)
Peugeot ion, august 2015 (solgt)

JorgenM

  • Gold Member
  • ******
  • Innlegg: 2365
    • Vis profil
    • LinkedIn
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1851 på: Fredag 30. November 2018, klokken 17:02 »
Mars står dobbelt opp igjen i statistikken :)
i-Pace levert 04.07.2019 - 2013 Tesla S P85 (solgt) - Nitrox EL go-cart - BMW i3 (solgt)

MrBacardi

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 952
  • Bekkestua, Akershus
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1852 på: Lørdag 01. Desember 2018, klokken 10:04 »
Her er førstegangsregistreringer i Norge for november:

MerkeModellMånedImportÅrTotalt
NissanLeaf152921%1478949888
VolkswagenGolf107818%784131350
BmwI378610%587519644
HyundaiIoniq58740%29925622
RenaultZoe4814%28909506
JaguarI-pace3412%925925
KiaSoul26242%473315578
Tesla MotorsModel X2502%396610166
Tesla MotorsModel S2153%308619179
OpelAmpera-e1886%9822114
HyundaiKona1343%650650
VolkswagenUp!11220%7608627
NissanE-nv2007916%10623531
RenaultKangoo Z.e.782%6111429
Fiat500e75100%650868
PeugeotPartner692%4251482
CitroenBerlingo Electric245%224482
MitsubishiI-miev21-1943841
SmartFortwo Electric2139%358724
PeugeotIon12-2402814
ChevroletBolt Ev1080%169173
Mercedes-benzB 250 E10100%1545187
SmartForfour Electric9-5392
CitroenC-zero838%1282499
VolkswagenCrafter7-77
FordFocus Electric425%170699
ToyotaRav4 Ev3100%61109
Tesla MotorsModel 32100%22
Huiskamp CarrosseriefabriekHuiskamp Tesla Model S1100%11

Totalt 6396

Ulike navngivninger for flere modeller er gruppert sammen for å gjøre tallene enklere. Dette er pga skrivefeil o.l. ved registrering hos Vegvesenet. Dette er tall på førstegangsregistreringer i Norge, altså ikke nødvendigvis biler som er solgt av forhandler i Norge. Import er også med her.

Av disse er laveste regnr i EL-serien EL 16985, høyeste EL 97507
Av disse er laveste regnr i EK-serien EK 14783, høyeste EK 99732
Av disse er laveste regnr i EV-serien EV 10087, høyeste EV 37755

Jeg satt opp et lite API, slik at dataene enkelt kan benyttes av andre hvis ønskelig:
https://qgx0kqq3qb.execute-api.eu-west-1.amazonaws.com/prod/elbiler/getRegNrPeriod?year=2018&month=11
Test mine Android-apps: Bilsamler / Ladestasjon
Jeg koblet Teslaen til slack

2020 VW ID.3 1ST - Kø-nr 75
2017 Leaf 30 kWh - Utlevert april 2017
2016 Model S 70D - Utlevert feb 2016

Maximus

  • Full Member
  • ***
  • Innlegg: 99
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1853 på: Lørdag 01. Desember 2018, klokken 10:37 »
Fantastisk måned, og nær identisk med beste registreringsmåned noen sinne.

Er veldig spent på hva desemberregistreringene blir. Siden det ble levert ut veldig mange Leaf, egolf, ioniq og i3 samt også noen Tesla i november, så er kanskje en større del av bestillingsvolumet for senhøsten allerede levert ut?

Hadde vært moro, og en veldig fin symbolsk inngang til 2019 om det overståtte ikke er tilfelle, og at elbilandelen for samtlige nyregistreringer i tillegg kan snike seg over 50% i årets siste måned.

Matheus

  • Sr. Member
  • ****
  • Innlegg: 376
  • RIP ICE
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1854 på: Lørdag 01. Desember 2018, klokken 15:45 »
Mange kona biler kommer i desember.
Leaf 30 og Partner Teppe Electric, Ryobi batterigressklipper :)
Før: I-miev, Kona ev, Leaf 24, Think, Saxo ev, Peugeot 407sw, Punto, Mazda 323f, 626sw, 6 sw, Sirion 4wd, H-rv

JorgenM

  • Gold Member
  • ******
  • Innlegg: 2365
    • Vis profil
    • LinkedIn
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1855 på: Lørdag 01. Desember 2018, klokken 18:03 »
Jeg tipper vi havner rundt 8000 for desember og knuser den gamle rekorden på 6400 :+1:  :laugh:
Tesla leverer endel biler allerede idag.
i-Pace levert 04.07.2019 - 2013 Tesla S P85 (solgt) - Nitrox EL go-cart - BMW i3 (solgt)

Vollis47

  • Medlem i Elbilforeningen siden 2016
  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 806
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1856 på: Tirsdag 04. Desember 2018, klokken 11:20 »
Desember blir rekordmåneden:

*Totalt antall elbiler registrert passerer snart 200 000
*Nissan Leaf er allerede passert 50 000
*Nissan Leaf passerer 15 000 for 2018
*Volkswagen totalt har passert 40 000
*BMW i3 passerer snart 20 000
*Tesla Model S Passerer snart 20 000
*Tesla totalt passerer snart 30 000
« Siste redigering: Tirsdag 04. Desember 2018, klokken 12:41 av Vollis47 »
Kristiansand / Egersund, Zaptec Pro ladebokser
Tesla MS 75D, juni 2018
Kia Soul 30kWh, juni 2017 (solgt)
Nissan e-NV 200, februar 2016 (solgt)
Peugeot ion, august 2015 (solgt)

Nasatech

  • Gjest
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1857 på: Onsdag 05. Desember 2018, klokken 12:31 »
Blir sykt spennende  :o

Vollis47

  • Medlem i Elbilforeningen siden 2016
  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 806
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1858 på: Torsdag 06. Desember 2018, klokken 14:02 »
Blir sykt spennende  :o

Det er en flott oversikt du har laget til Nasatech. Men det må være en liten feil med Leaf i forhold til totalsalget. Totalen er nesten 200 000, Leaf er litt over 50 000, da burde %-verdien for Leaf vært litt over 25, ikke litt under.
Kristiansand / Egersund, Zaptec Pro ladebokser
Tesla MS 75D, juni 2018
Kia Soul 30kWh, juni 2017 (solgt)
Nissan e-NV 200, februar 2016 (solgt)
Peugeot ion, august 2015 (solgt)

knut.aulie

  • Gold Member
  • ******
  • Innlegg: 7368
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #1859 på: Torsdag 06. Desember 2018, klokken 14:41 »
Nå er Nasatech blitt utvist (referal publisering i annen tråd) fra forumet for en god stund, så han kan ikke svare.......