meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - Ziigurd

#1
Sitat fra: andy99 på fre 14. feb 2020, kl. 16:05
Det er noen som fester vekter feks ankelvekter eller mer spesiallagde vekter fra ebay som kan festes på rattet for å kunne kjøre lenger uten å holde i det.

Hva skjer om de stoppes i kontroll med slikt? Jeg håper/antar de mister lappen på stedet?
#2
Sitat fra: RJK på tor 06. feb 2020, kl. 20:56
Da får jeg si gratulerer på forhånd og lykke til. Det er en morsom liten kule av en bil.

Ble det med 11 kW ombordlader?

Takk for det :)

Litt usikker når det gjelder 11kW faktisk - jeg sa ja til tilbudet som kom om å oppgradere til 2020 'Premium'-varianten, men jeg mistenker at 11kW-laderen ikke var inkludert i det. Men noe rart at det heller ikke ble nevnt som et mulig tilvalg da.

Hovedsaklig 7.2kW-lading hjemme jeg satser på, så ikke noen veldig stor sak for min del.

Edit: Sjekket nettopp informasjonen som kom da en fikk tilbud om å oppgradere til 2020-versjonen for å se om det sto noe om 11kW der - det gjorde det ikke, men jeg fant derimot denne:

SitatMed Bluelink kan man enkelt styre funksjoner som klimaanlegg og dørlåser fra smarttelefonen. KONA electric-eiere vil dermed kunne starte og slå av varme eller kjøling fra Bluelink-appen. En viktig nyhet er at bilen ikke trenger å være tilkoblet lading for å benytte disse funksjonene.

Så ser ut som vi kunne spart oss en del spekulering her om noen bare hadde lest den litt grundigere :)
#3
Sitat fra: RJK på tor 06. feb 2020, kl. 12:13

Nå vet jeg ikke om du har fått det med deg i annen tråd, men det er brukere med 2020-versjonen som har testet, og det ser ut som man kan lukke den skuffen igjen, for det funker med fjernstyringen.

Det er da kanskje bare forhåndsinnstilling som krever kabel, mens varming av bil fra app fungerer uten å være tilkoblet.

;)

Jo takk - så den tråden, og det virker jo veldig lovende så håper det stemmer :) Forhåndsinstilling er uansett ikke så viktig for min del når man har muligheten til å "slå på" når det passer.


Forøvrig: Fikk telefon fra forhandler i dag om at bilen min var ankommet landet og kunne hentes om en uke eller to :)

Forsto jeg ham rett, så var det kommet en hel bråte biler nå, som skulle dekke inn samtlige på den "opprinnelige" listen og enda en god del til, så ser ut til at facebook-ryktene Turbato viderformidlet her 23. januar om at mange hundre biler var på vei, stemte.
#4
Sitat fra: RJK på lør 25. jan 2020, kl. 00:36

Dessverre, dette er omtalt i manual og anen info som er fremkommet, så med mindre det er feil info, så er det bare å bli litt skuffet nå... Bedre litt nå, enn mye senere. ;-)

Vel - livet er jo som en kommode... skuff på skuff ;)

Overlever nok selv om det skulle være slik, men det virker jo noe absurd gitt at det ikke er noen rasjonell grunn til at en skal begrense slike funksjoner.
#5
Sitat fra: RJK på fre 24. jan 2020, kl. 18:02

På Kona så må man tydeligvis være tilkoblet

Kan det stemme? Blir rimelig skuffet i så fall.

Jeg skaffer meg lader i garasjen når jeg får Konaen, men app-styring vil jeg jo ha uavhengig av om den er tilkoblet eller ikke. Høres veldig rart ut om det kun skulle gjelde når den var tilkoblet. Varming av bilen er jo like aktuelt på vei hjem fra jobb o.l.
#6
Sitat fra: RJK på tor 23. jan 2020, kl. 22:31

Har du fått tilbud om 2020-modell og akseptert eller avvist? Bare nysgjerrig...

Ja, jeg gjorde det - mest app-løsning jeg var ute etter der. Greit å kunne sette bilen til varming før man kjører på kalde vinterdager (ikke at det ser ut som vi får kalde vinterdager her i vest lenger, men... :) )
#7
Sitat fra: jings på tor 23. jan 2020, kl. 22:37
Jeg ville ikke stolt på den "Informasjon om din bil" web siden. Min står fortsatt med "din ordre er opprettet", og jeg plukker den opp over helgen... Så godt mulig bilen din er rett rundt hjørnet  :)

Aha - såpass. Da tennes det jo et visst håp igjen  :)
#8
Sitat fra: Turbato på tor 23. jan 2020, kl. 08:39
Ukritisk videreformidlet post fra Hyundai Kona-gruppa på Facebook:

SitatOppdatering jeg fikk fra min forhandler i dag.
Er nå flere båter på vei til norge(husker ikke antallet med tror det var 5) med over 600 kona ev 2020 ombord, samt at det nå er igjen ca 120 kunder fra kø-listene som ikke enda har fått tildelt en bil.

Så jeg vil tro at i løpet av Mars vill kunder utenfor kølistene også begynne og motta biler😊

Vi får nå levert biler fra både Korea fabrik og fra Tsjekkia fabrikken😁

Unner for all del andre bilen, men må innrømme jeg blir småsur om dette faktisk skulle stemme - min bil (17xxx) er i følge ordrestatusen enda ikke produsert, langt mindre sendt av gårde, så om hundrevis av "ekstra" biler strømmer inn i landet før de som står på listen engang har fått produsert sine, så...

Skjønner det produseres ulike varianter hver for seg, men 450+ biler når det står folk fremdeles på venteliste er i overkant. Så sært kan det ikke være å ønske seg en dark knight med skinn og takluke...
#9
Hyundai KONA / Sv: Kona 2020 fra 309 900?
søn 08. des 2019, kl. 00:09
Sitat fra: jings på lør 07. des 2019, kl. 16:40
Men: rabatt og rabatt, basically så var det "Betal oss 15000,- ekstra, for den nye modellen, eller så driter vi at du har tegnet kontrakt, og du får ikke bil"

Det var definitivt slik jeg også oppfattet mailen fra Hyundai. I utgangspunktet så har jeg ikke noen problemer med å betale 15K ekstra for den nye modellen da den har merverdi nok til å være verdt det, men måten det ble gjort på ga meg en veldig dårlig smak i munnen.

Jeg var/er langt nede på listen (17xxx eller noe og har dermed ikke fått bilen min enda), men kom meg på før den ble avsluttet - jeg har altså stått på listen rimelig lenge og har, etter at jeg signerte kontrakten, fått min leveringsdato flyttet fra Q1 2020 til Q2 uten at de spurte meg om det... og når det så også nå dukket opp en mail som nærmest fremsto som en utpressing "... og forresten, ikke bare utsetter vi levering, men du må nå velge ny modell for 15K mer eller screw you" så gir det ikke akkurat varme følelser for Hyundai.

For tiden så er det jo selgers marked når det gjelder biler i dette segmentet, men jeg tror Hyundai hadde tjent på å oppføre seg noe bedre for sine kjøpere i det lange løp. Konaen kjøper jeg nok, men det skal mye til at Hyundai bli min neste bil også etter denne opplevelsen.
© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA