Batterihavari

Startet av Dimitri, søn 01. mar 2026, kl. 11:33

« forrige - neste »

Dimitri

Ja så fikk jeg endelig råd til å kjøpe drømmebilen.  Som havnet på verksted med batterihavari bare noen få kilometer etter overtagelse.   Aldri noe fornuftig svar å få fra Tesla hverken fysisk i skranken eller pr tekst via app.  Etter over en måned på verksted klarte jeg til slutt å få mast meg til en lånebil men det viser seg at det er lagt så store begrensninger på bruken av den at den i praksis blir ubrukelig for meg.  Leverte den tilbake etter en knapp uke til pynt i innkjørselen.   Status blir ved med å bare si: "venter på deler" Ferdigstillelsesdato blir skjøvet frem hver gang den nærmer seg.   Bilen er en 2021 LR med knappt 90K kjørte kilometer.  Har måtte påregistrere gammelbilen igjen for overhodet å kunne være mobil.  Bilen er kjøpt privat bare dager før garrantitiden utløp.  Har jeg noen rettigheter overfor selger?  Noen andre som har hatt havari og vet om det er normalt at det skal ta 3 måneder å få sendt nytt batteri fra Nederland?   Har og lest skrekkhistorier om at de som har fått skiftet batteri får slitent brukt / refurbished batteri som ryker igjen innen kort tid.   Angrer og ergrer meg veldig på dette kjøpet.    :(

Handyman

Hvilke begrensninger var det på bruk av lånebilen?

Her kan du lese om dine rettigheter når du er misfornøyd med kjøpt bil:
https://www.forbrukerradet.no/forside/bil/kjop-og-salg-av-bil/misfornoyd-med-kjop/
RTFM: https://www.tesla.com/ownersmanual (Manual for alle modeller)

vinterdekk

Kan være til hjelp, om du er medlem i Elbilforeningen.

https://elbil.no/medlemsfordeler/kategori/juridisk/

Eventuelt NAF.

https://www.naf.no/medlemskap/medlemsfordeler/juridisk-og-bilteknisk-radgivning

Kan også hende man har rabatt på juridisk hjelp igjennom andre medlemskap også. Lurt å sjekke med forsikringsselskapene du bruker f.eks.
På elbiljakt. VW ID.4 (2023) (2024).

Rosstopher

Du har 2 års reklamasjonsrett ved privat bruktbilkjøp. Svært sjelden man har behov for den når man kjøper bil med nybilgaranti, men f.eks. ved havari hvor deler ikke kan oppdrives kan det jo være aktuelt.

Jeg er også interessert i å høre om begrensningene på lånebilen. Hva var begrensningene som gjorde at du ikke kunne bruke den? Og svarene fra Tesla. Høres ut som du har fått beskjed om at batteriet skal byttes og at de venter på nytt batteri. Hvorfor var det ikke et fornuftig svar?
2021 Tesla Model Y LR
2016 Kia Soul

x 2016 Tesla Model S 90D
x 25+ fossilbiler og diverse kjøretøy

turfsurf

Batterigarantien er på 8 år, så akkurat det er ikke noe stress.
i4 M50 2024 | Model Y P 2022 | BMW CE 04 2022 | x - e-tron 55 SB 2021  x - e-tron 50 SB 2021 | x - e-tron 50 2020 | x - Model 3 LR 2021 | x - I-Pace HSE 2019 |
x - i3 120Ah 2019 | x - Model X 100D 2017 | x - i3 60Ah 2015 | x - Model S 85D 2015  | x - Model S85 2013

arthur

Bile er kjøpt FØR fem år, men problemet oppstod ETTER fem år (Forbrukerkjøpslovens rettigheter har gått ut), og da har du ikke krav på lånebil med mindre dette er en rett som Tesla gir i henhold til den garanti de har gitt mht åtte år på batteriet.

Omlevering til selger (privatperson) tja, den ville jeg ha sjekket med en advokat.

Min subjektive mening og forståelse.

Handyman

Sitat fra: Dimitri på søn 01. mar 2026, kl. 11:33Bilen er kjøpt privat bare dager før garrantitiden utløp.  Har jeg noen rettigheter overfor selger?
Du har reklamasjonsrett mot selger i 2 år. Dersom selger ikke har informert om evt. feilmeldinger som kan knyttes til batterifeilen, så kan det indikere at selger har holdt tilbake viktig info. Tesla sitter på loggene og bør kunne bekrefte/avkrefte dette.
Det kan likevel være nærmest "umulig" å få gjennom et krav mot en privatperson.
RTFM: https://www.tesla.com/ownersmanual (Manual for alle modeller)

Dimitri

Har vært i kontakt med forbrukerrådet / tilsynet og fått svar på en del av dette.

Når bilen er over 5 år gammel som i dette tilfellet har man ikke lengre noen krav som kan stilles overfor fabrikanten selv om dette er en garantisak. 

Det er følgelig heller ingen lover å regle annet enn vilkårene i garantien til tesla.

Disse vilkårene sier absolitt ingenting om hvordan avretting skal skje eller noen maksimum tidsbruk.
Siden den heller ikke sier noe om lånebil er det heller ikke noe annet enn velvilje fra deres side.

Tesla sitt servicesenter har vert det mest umulige å vanskelige jeg noengang har vært borti.  De ville aldri fortelle meg om det var garantijobb eller hva det ville komme til å koste.  Vage svar fra engelsktalende svar som motsa svarene man fikk fra nestemann. 

Endte til slutt med å sende bilen avgårde til dem på bergningsbil en uke etter at den tok kveld i ren trass.

Etter en stund på verksted blev prisestimatet i appen fjernet og status blev endret til "venter på deler"

Aldri noe info om hvaslkags deler eller at det var blitt endret til en garrantijobb.  Så nei jeg synes ikke svarene fra tesla på noenmåte har vært fornuftige.

Det har hele tiden vært en kontinuerlig drakamp å prøve å hale noe som helst ut av dem.  Etter flere foldige besøk på det senteret demmes har jeg jo til slutt fått vite at det er traksjonsbatteriet det derier seg om.

Men null svar på når de kan tenkes å få dette batteriet med begrunnelse at det av logistikk årsaker ikke er mulig å sende mere enn 8 batteri fra Holland i slengen og ingenting om hvor mange puljer med 8 batteri det er i køen forran meg. 

Så her står jeg da fri for bil med absolutt ingen rettigheter.


Dimitri

Vikårene på lånebilen er ikke over 200km fra servicesenter hvilket forhindrer meg å dra å besøke lillesøster eller noen annen familie.   Jeg får heller ikke krysse landgrense hvilket forhindrer handletur til sverige.   Videre er det ikke bompengeavtale på bilen som betyr at jeg må betale full fosilbilpris i bommen.  Dette har jeg skriftlig fra Tesla.  Den siste store spikeren i kista for noe bruk av slik bil for min del er den vansindige egenandelen på over 20K ifall noen dulter inni den med en handlevogn.  All bruk jeg kunne tenke meg er forbudt og resten er med så stor risiko for meg at jeg rett og slett ikke tør.

Dimitri

Er det virkelig ingen andre som har opplevd dette?   Rart når det florerer med poster på reddit og videoer på youtube med folk som har samme problem med 21 modellen.   

OlaM

Min '21 har litt degradering, men ikke mer enn sånn ca forventet. 72000 km. Kinabygd. Tror jeg har "problem-batteriet", men er ikke sikker. Hvordan finner man ut av det?
'21 3LR

Ellemelle

I verste fall er det vel bare å selge den etter at batteriet har blitt byttet? En bil som allerede er fem år gammel kan umulig falle så mye i verdi på noen få måneder.

arthur

Hva slags garanti og/eller rettigheter etter loven, FOrbrukerkjøpsloven, har man i denne situasjonen etter at man har fått satt inn et nytt batteri på produsents garant, og etter at rettigheter etter loven har gått ut (mer enn fem år)?

EN bil som selges etter å ha fått et helt nytt batteri på garanti er vel mer verdt enn en bil som selges når reklamasjonsrettigheter har utgått?

Eller?

chargedup

Alle lånebiler fra Tesla har normalt 20k i egenandel, en handlevogn som dulter borti lager normalt ikke skade for 20'. Bompenger er helt likt om du hadde hatt en lånebil fra hvilket som helst annet merke (leiebilselskaper tar ofte fullpris i bomring + MVA). Vilkår om å ikke kjøre ut av landet er heller ikke unormalt. Det siste med at bilen må være innenfor en viss km avstand fra Tesla hørtes veldig rart ut.

Det å vente noen mnd på nytt batteri er helt normalt. Med I-pace finnes det folk som har hatt lånebil i et år mens de venter på nytt batteri, Ampera var vel også et halvt år/år ish, så det er mange som har det mye verre.

Dersom du ikke liker Tesla pga servicesenteret og/eller usikkerhet på hvor lenge refurbished batteriet varer, kan du jo bare selge den igjen etter rep som foreslått over her. Med et refurbished batteri nylig satt inn burde den ikke være verdt noe mindre enn da du kjøpte den (gitt at du ikke kjøpte den lenge før garanti gikk ut).
iX3
Solgt: i3 (60Ah)-I-pace S-EQC-Model 3 LR-Ampera-Model Y-I-pace FE-EQE 43AMG

OlaM

Sitat fra: arthur på ons 04. mar 2026, kl. 08:42Hva slags garanti og/eller rettigheter etter loven, FOrbrukerkjøpsloven, har man i denne situasjonen etter at man har fått satt inn et nytt batteri på produsents garant, og etter at rettigheter etter loven har gått ut (mer enn fem år)?

Du spør altså, hva slags rettigheter etter loven etter at rettigheter etter loven har gått ut? Ingen, er det enkle svaret.

Men i og med at batterigarantien er 3 år lengre enn de rettighetene du får etter loven, så har du det ikke så verst. Loven dekker forsåvidt det faktum at Tesla må holde den 8 års garantien de har lovet deg.

Sitat fra: arthur på ons 04. mar 2026, kl. 08:42EN bil som selges etter å ha fått et helt nytt batteri på garanti er vel mer verdt enn en bil som selges når reklamasjonsrettigheter har utgått?

Ja, ca en million vil jeg anta.
'21 3LR

© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA