Podbike

Startet av PerBear, torsdag 26. november 2015, klokken 22:58

« forrige - neste »

PerBear

Vi har nå startet produksjon av Podbike FRIKAR i Øst-Europa. Det skjer på en fabrikk som har stor produksjonskapasitet. Med det har vi endelig fått kontroll på leveringstid. Bestiller du nå så vil sykkel bli levert I løpet av neste år. Målet er å gå fra en til ti pr dag om et år og så videre økning avhengig av salg. Fabrikken kan produsere opp mot 1000 sykler pr måned.
Sandnes, Norway.
Podbike FRIKAR, TM3 AWD LR

Hansi

Gratulerer så mye, heier på dere  :)
Buskerud


Opel Ampera-e bestilt 16.09.16, levert 08.06.17    Tesla Model 3 reservert 01.04.16
2011 Mitsubishi i-MiEV    2013 Nissan Leaf AZE0 Acenta (Norsk)

ElMarkus

Ikke lag kø, da blir jeg sprø:)

HalvorV

I dag så jeg faktisk en av disse i levende live... riktignok statisk men da betyr det at de faktisk finnes.
Men ikke sett en eneste i bruk enda? Noen som har fått og begynt å bruke?
Sykler dere på fortau/sykkelstier eller i veien?
Er det et anvendelig kjøretøy eller en sær gimmick for de få?
Tesla Model Y Performance solgt, bensin er den nye vinen!

ToWalkOrDrive

Ja, de har tidligere sagt at 95% av bestillingene kom fra utlandet. Er levert en del til Tyskland, men er levert noen til Norge og. Når jeg møter dem i trafikken pleier det å være i sykkelfeltene som går langs veien. De går jo bare i 25km/t, så en bør være litt forsiktig med å sykle uti veien med de.
Virker jo som et praktisk kjøretøy, selv om det høres litt skranglete ut fra utsiden. Særlig bra på steder med mye regn. Men er jo ikke billig...
Tesla Model Y                         2021-

HalvorV

Og der var de historie.
Håper ikke det er mange som har forskuddsbetalt.
Tesla Model Y Performance solgt, bensin er den nye vinen!

chrgod

#51
Synd at det ikke gikk.

Men jeg er mest overrasket over at de holdt det gående såpass lenge..
2022 Tesla Y

ToWalkOrDrive

Sitat fra: chrgod på fredag 16. mai 2025, klokken 18:40Synd at det ikke gikk.

Men jeg er mest overrasket over at de holdt det gående såpass lenge..

Ja, gründerne har visst solgt hus og hytte, og brukt 30 mill for å få det til å funke. Det står det skikkelig respekt av.
Ser ut til at Trump osv har medvirket til vanskelighetene. Men verst er vel at de ikke fikk gang på produksjonen tidsnok / ikke fant rett produksjonssted.

Får jo håpe at noen som kan og vil fortsette produksjonen kjøper boet.
Tesla Model Y                         2021-

turfsurf

Veldig nisje-produkt til en høy pris. Skjønner at det ble vanskelig. Men leit, virket som ett veldig bra produkt, og jeg var litt interessert i en selv.
i4 M50 2024 | Model Y P 2022 | BMW CE 04 2022 | x - e-tron 55 SB 2021  x - e-tron 50 SB 2021 | x - e-tron 50 2020 | x - Model 3 LR 2021 | x - I-Pace HSE 2019 |
x - i3 120Ah 2019 | x - Model X 100D 2017 | x - i3 60Ah 2015 | x - Model S 85D 2015  | x - Model S85 2013

ToWalkOrDrive

Sitat fra: turfsurf på lørdag 17. mai 2025, klokken 08:20Veldig nisje-produkt til en høy pris. Skjønner at det ble vanskelig. Men leit, virket som ett veldig bra produkt, og jeg var litt interessert i en selv.

Det var ganske lange køer for å få kjøpt en, så virket som om det var et marked. Men hvor pokker er Nysnø og Innovasjon Norge osv?? De bruker jo hauger og lass med penger på div hydrogen og batteri. Podbike-bedriften kunne jo vært begynnelsen på en ny elektrisk DBS / Øglænd bedrift med rette incentiver og investeringsvillige aksjonærer, nettopp det Nysnø skal være. Burde og vært arb.giver avgift fritak osv. Å markedsføre et nytt produkt er jo ofte veldig kapitalkrevende.
#irritert
Tesla Model Y                         2021-

© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA