Tesla i norske medier

Startet av Oreo, tir 07. mai 2013, kl. 08:50

« forrige - neste »

Cowboystrekk

Mener Elon sa de ikke brukte metaller som kan kategoriseres som sjeldne overhodet. Utvinning av disse (som bruker å forekomme sammen med radioaktive stoffer) kan være riktig ille miljømessig.
Tesla Model S 2013 - SOLGT
Tesla Model 3 SR+ 2020 - >

Amoss

Sitat fra: tomrh på fre 25. apr 2014, kl. 08:27
Siste avsnittet var litt saklig da, lærte faktisk noe nytt. At TMS' motor ikke bruker så mange sjeldne mineraler. Tenkes det da på neodym, som de fleste elektromotorer bruker i magnetene sine? Finnes det allerede en tråd her om dette kanskje? (Så vi ikke forsøpler denne tråden)

Det er nettopp denne bruken av vekselstrøms-motoren (uten permanente magneter),  oppfunnet av Nicola Tesla for over 100 år siden, som gjør at Tesla kan kalle seg for nettopp Tesla :)
Model S 85D

Griffel

Sitat fra: tomrh på fre 25. apr 2014, kl. 08:27
Tenkes det da på neodym, som de fleste elektromotorer bruker i magnetene sine? Finnes det allerede en tråd her om dette kanskje? (Så vi ikke forsøpler denne tråden)
Nå er det nok langt de ferreste elektromotorer som benytter permantmagneter. Disse regnes vel helst for "state of the art". De fleste benytter gode gamle prinsipper som for eksempel asynkronmotoren.
Hyundai Ionic.
Tidliger mange år i PSA klasiker.

pberg

SitatCurrently, most of the major vehicle manufacturers are using permanent magnet motors in their hybrids and EVs (e.g., Chevy Spark, Ford Focus Electric, Honda Fit EV, Nissan LEAF, Toyota Prius), with the major exception of Tesla Motors, which uses an AC induction motor in the Model S (as it did in the Roadster as well), and Toyota, with its Tesla-designed electric powertrain. Notably, in its first experimental dip into electrical vehicles with the Mini-E, BMW also used an AC induction motor, provided by AC Propulsion.

BMW bruker en hybridvariant i i3 og i8.

http://www.greencarcongress.com/2013/08/bmw-20130812.html
BMW i4 M50
BMW i3
BMW M3 3.0

satheesh.net

Vil kappe taket av Tesla
http://bil.aftenposten.no/bil/Vil-kappe-taket-av-Tesla-66159.html

- Amerikansk selskap tilbyr takløs Model S.

Amoss

Rett nok ikke Tesla, men nært nok vil jeg si ;)

http://www.dagbladet.no/2014/04/25/nyheter/utenriks/spacex/elon_musk/tesla/32984974/


Sitat
SpaceX-Musk: Historisk raketteksperiment var vellykket
Samtidig saksøker han det amerikanske forsvaret.
Model S 85D

stianrod

#1716
Herlig morsomt!  ;D

http://nyenyheter.com/2014/04/tesla-eier-forbannet-over-at-ingen-snur-seg-etter-ham-lengre/

NB! Tullenyheter...  Ikke kommenter I kommentarfeltet ;-)
Tesla Model S P85 2014

cyber

Sitat fra: stianrod på lør 26. apr 2014, kl. 12:41
Herlig morsomt!  ;D

http://nyenyheter.com/2014/04/tesla-eier-forbannet-over-at-ingen-snur-seg-etter-ham-lengre/

NB! Tullenyheter...  Ikke kommenter I kommentarfeltet ;-)

Morsomt ; " Hinguckereffekt ( ... verschwunden ) " er et begrep blant bilkunder av nye modeller i Tyskland.

fredag

Sitat fra: Gladtrd på tor 24. apr 2014, kl. 17:24
"Elektromotoren viner i det 2,1 tonn aluminium og batterier kastes avgårde"
http://www.hardware.no/artikler/test-tesla-model-s/159077

Hva i all verden er de de mener med: "I motsetning til de fleste andre elektriske biler har Teslaen selve ladeomformerne plassert i bilen, ikke utenfor."
Mitsubishi i-Miev (2011)
Tesla Model S 85 (2013)
Tesla Model 3 (2019)

OddB

Sitat fra: fredag på lør 26. apr 2014, kl. 14:19
Sitat fra: Gladtrd på tor 24. apr 2014, kl. 17:24
"Elektromotoren viner i det 2,1 tonn aluminium og batterier kastes avgårde"
http://www.hardware.no/artikler/test-tesla-model-s/159077

Hva i all verden er de de mener med: "I motsetning til de fleste andre elektriske biler har Teslaen selve ladeomformerne plassert i bilen, ikke utenfor."
Det er vel et forsøk på å si at den innebygde laderen i Tesla er større enn i de andre bilene... Er vel ikke alt som er HELT 100% i den artikkelen. (inkl. bøttesetene :D )
Roxy -(rød S85) mottatt 19. mars 2014 kl 18:00
Styremedlem i Tesla Owners Club Norway

testO

#1720
Selger Tesla og hus og flytter til Trondheim.

http://www.adressa.no/nyheter/sortrondelag/article9572561.ece
Mitsubishi i-MiEV 2012 Ocean Blue - Solgt
Tesla model S
TOCN Signaturmedlem

Rio

Sitat fra: testO på lør 26. apr 2014, kl. 22:09
http://www.adressa.no/nyheter/sortrondelag/article9572561.ece

En generell oppfordring til alle:

Resten av forum setter nok veldig pris på at man kopierer inn ingressen, slik at vi vet hva det handler om før kan klikker på linken.

:)
Oslo:
VW e-GOLF 2015
Nissan Leaf 2012
VW Golf CityStromer 1995, 1995, 1997, 1998 - (solgt).

Muffinman

http://www.adressa.no/nyheter/sortrondelag/article9572561.ece

SitatSelger Tesla og hus og flytter til Trondheim
Pendler Frank Jensen har tatt ferja fra Fosen i elleve år. Det får ikke elbilsjåføren lenger råd til.

bb

SitatPorsche Panamera: Har tapt seg 700.000 kroner på to år. Nå er det nesten halv pris på luksus-Porschen.
http://www.tv2.no/underholdning/broom/porsche-panamera-har-tapt-seg-700000-kroner-paa-to-aar-4189843.html

Noe av dette kan kanskje skyldes Teslas inntog? Jeg mener å ha lest tidligere at en eier av Panamera i Trondheim skulle få chippet sin bil fordi den hadde blitt frakjørt av en Model S.
#2700 P85 rød med alt på unntatt barn og alarm - bestilt 30.12.2012, levert 22.11.2013
Bjørns videoer


© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA