Ønsker prøvekanin til testing av Chademo til CCS Longood adapter, nært Trondheim

Startet av brukernavn42, tir 24. mar 2026, kl. 17:23

« forrige - neste »

brukernavn42

Hei,
Jeg har ett Chademo til CCS Longood adapter som det ville vært artig å testet på en så gammel som mulig (2010-2011) i-Miev eller triplet, i Trondheimsområdet.
Jeg har selv Leaf og adapter funker bra på Leaf. Men i-Miev (triplets) har ingen klart å lade, i alle fall ikke med adapter av denne typen. Men jeg har ett modifisert adapter som kanskje kan fungere, men umulig å vite:-)

Hvorfor? For meg er det hobby og moro å prøve å bidra til at "ladecommunityet" finner løsning på lading av i-Miev med ccs adapter. Kanskje ikke viktig i Norge, men Chademo kuttes vistnok hardere i andre land.

Takk:-)

elekTrond

Fant du noen trillinger med bart?
Kan det være så enkelt som at mjauen kjører på chademo v0.9?
Hva slags versjoner bruker leaf?

PS! Har du spurt på myimiev.com/forum eller andre steder? Kan tenkes det er aktive skandinaver der.
'13 Mjau

Loff

Eg har trillingar i Sunndal på Nordmøre, 2011 og 2013- modeller. Er ofte i Trondheim, men vanligvis med Tesla..
Nordmøre
2011 Mitsubishi i-Miev m/dieselbrenner og krok (kjøleskapet)
2013 Mitsubishi i-Miev
2011 Buddy M9 NiMH m/originalt skinninteriør, soltak og krok
2008 Buddy (telefonkiosken)
2014 Tesla Model S 60 (Rocinante)
2015 Zero SR
Hard Rock hybridsykkel med Bafang bakhjulsmotor
Mongoose mountainbike med Bafang krankmotor

© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA