Reklamasjon varmeapparat e-Golf

Startet av Magolf, tir 06. jan 2026, kl. 11:47

« forrige - neste »

Magolf

Hei

Da var det min tur, 2018 e-Golf som bare blåser kaldt. Har lest til øyet blir stort og vått her inne, men sitter igjen med ett par spørsmål.

Bilen ble kjøpt brukt hos Møller i 2021, så mindre enn 5 år siden. Er det noen som har fått reparasjon dekket på reklamasjon mot forhandler, altså ikke garanti? I så fall hvordan gikk dere frem? Ser det har vært diskutert tidligere, men fant ingen som faktisk skriver at de har fått det?

Spørsmål 2: Noen som har erfaringer med autoAC i Asker/Lier?

Callah

Du har jo reklamasjonsrett på en del av bilen som er ment å vare vesentlig lenger så jeg ville absolutt forsøkt en sak der!

Er du LO medlem kan det hende du har HELP Advokatforsikring som kan være en god og gratis hjelp oftest i slike saker. Hvis ikke er det bare å ta på seg de vanskeligste buksene du har og stå hardt mot møller til de gir seg.

Husk å si fra at det er en reklamasjon! Hvis bilen har gått kortere enn 150 000 km kan det hende du har en fordel.

© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA