Bestille Model S hvor?

Startet av Oreo, ons 15. aug 2012, kl. 23:49

« forrige - neste »

jkirkebo

Sitat fra: Teslafrank på lør 15. sep 2012, kl. 22:33
Bestill via Teslamotors.com.   Da forholder du deg til Tesla Norge som er eid av Tesla USA.
Ikke noe galt med de andre, men jeg tror du får et enklere "forhold" når du har behov for hjelp og service.

I tillegg slipper man da "formidlingsgebyret" som Ferdinand & co skal ha. Ingen grunn til å betale gebyrer man kan slippe ?

Service ? Om det blir som i USA er det intet problem, der kommer de hjem til deg og tar servicen der for $100 ekstra i året. Jeg antar de samler opp litt og tar mange i samme området samtidig.
Tesla Model Y LR 2024 (gul)

Øyvind.h

Sitat fra: Teslafrank på lør 15. sep 2012, kl. 22:33

Jeg har gode erfaringer fra tiden jeg inngikk forhandlinger og til slutt kjøp av min nye Roadster i år. Jeg vurderte også import selv av den, (har god erfaring her), men valgte å forholde meg til MR. Bardenfleth og Wold i Danmark/Norge.

Jeg har reservert Modlel S 85kwPerformance og er i klassen R (roadsterowners/friends &family)

Det betyr forfordelt levering ;) ::)

Kjøpte du samtidig som du reserverte? Når jeg reserverte fikk jeg tilbud om rimelig leasing av en Roadster som de så kjøpte tilbake fra meg når Model S ble levert slik at jeg ville få plass tidligere i køen. Konkluderte med at jeg ikke hadde behov for enda en bil bare for å få S`en noen måneder før, men det kunne vært artig å kjøre Roadster et år til en rimelig penge :)
Xpeng G6 AWD Performance

Tidligere elbiler: VW ID4 GTX 2023, VW ID4 GTX 2022, Nissan Ariya, Kia EV6 GT-Line, Hyundai Ioniq 5, BMW IX3 2021, VW ID4 1st 2021, Mercedes EQC AMG 2021 og 2020, Kia eNiro 2019, Tesla Model X90D 2016,  Tesla Model S90D 2016, Nissan Leaf 2012, Tesla Model S aug 2013

© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA