Bli medlem i Norsk elbilforening og støtt driften av Elbilforum. Som medlem får du i tillegg startpakke, medlemsfordeler og gode tips om elbil og lading. Du blir med i et fellesskap som jobber for mindre utslipp fra veitrafikken. Medlemskap koster 535 kroner per år. elbil.no/medlemskap

Medlemsmøte i Hordaland Elbilforening

Startet av Lars C. Krogenæs, onsdag 17. oktober 2012, klokken 10:58

« forrige - neste »

Lars C. Krogenæs

Elbillandet vokser, det samme gjør Norsk Elbilforening. Nå inviterer vi til etablering av regionslag i Hordaland.

Se: http://www.elbil.no/mennesker/820-medlemsmote-i-hordaland-elbilforening

Velkommen!

Lars
Forum Admin
Den elektriske automobil vil seire
Desember 2022: Model Y LR
Mars 2017: Leaf 30 kwt
2011-2017: Mitsubishi imiev
2006-2010: Citroen Saxo el
2005: Kewet med NiCd batterier
1996-1998: Utleie av Pivco, Statoil Fornebu

Leaffen

Kunne tenkt meg følgende sak som vi burde jobbe med lokalt her i Hordaland. Kanskje dette kunne være en flaggsak?

Hører stadig vekk om folk som kunne tenkt seg å kjøpe elbil. Men de ser rett og slett dette som en umulighet, fordi de bor i et eller annet borettslag som overhode ikke er interessert i å legge tilrette med lade-stikkontakter. Det er jo ikke sånn at alle får arbeidsgiver til å stille med lademuligheter. Dette er jo trist for dem det gjelder.

Men hva kan vi egentlig bidra med her? Finnes det finansieringsordninger? Hvordan få til gode løsninger på strømmåling og fordeling av strømkostnader? Hva kan vi gjøre for å være gode pådrivere / rådgivere her?
Bergen. Nissan Leaf siden januar 2012. 39000km.
Tesla en gang i fremtiden???

Elmo

#2
Sitat fra: Leaffen på lørdag 20. oktober 2012, klokken 20:09
Men de ser rett og slett dette som en umulighet, fordi de bor i et eller annet borettslag som overhode ikke er interessert i å legge tilrette med lade-stikkontakter. Dette er jo trist for dem det gjelder.

En kollega av meg bor i blokk/borettslag hvor han så langt ikke har klart å få tilgang til lading hjemme.
Han har allikevel kjørt 11000km med sin Leaf siden februar.
Så det er ikke 100% nødvendig å ha lademulighet hjemme ;D
Seat Mii 2020 og Tesla Model 3 AWD/FSD 03/2019 med sw: 2023.6.8. 
Bor i Asker. Elbilist siden 2005.
Har hatt div. Saxo/P106 som vi har kjørt tilsammen 170.000 km. Kun en P106 igjen nå.
eUp 2015 - solgt.

Mhagen3

Helt enig. Lademulighet hjemme er et must om en skal ha elbil. Ser for meg at vi tar kontakt med Storbergen for å komme i en dialog om tilrettelegging for lading i deres borettslag. De har jo en elbil:)

Mhagen3

Tja, en liten statusoppdatering: Lokallaget er stiftet og klør i fingrene etter å komme i gang. Har du noe å bidra med i forhold til elbilsaken i Hordaland er det bare å gi en lyd!

© 2023, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA