BMW i3 får ladefeil når det lades under kraftig snøfall.....

Startet av EaOs, mandag 19. februar 2018, klokken 17:14

« forrige - neste »

EaOs


Vår i3 står utendørs, under åpen himmel. Lader med vanlig kontakt (220V).

Vi opplever ofte ladefeil, og ser jo at det ligger snø på kabel og kontakt i bilen.
Noen som har erfaringer om tilsvarende problemer?

SveinJ

Lader ute på jobben i to vintre og en sommer, ikke noen problemer som du beskriver.
Bortsett fra en gang, måtte ta «omstart» på ladekladden.
2021 VW i.d4 Max Honey yellow,
2025 VW ID.4 4-Motion Excl. Costa Azul

Orbit

Får du kun feilmelding i bilen, eller også på ladekladden (rød lampe). I så fall, hvilken statuslampe er det som er rød?

Fikk sporadiske feil en gang ved besøkslading. Etter litt feilsøking viste det seg at kursen ikke hadde jording i det hele tatt, men ladekladden godkjente likevel av og til lading (men koblet så ut etter en stund). Det var en montørfeil, hvor skapet med underfordeling til garasjen hadde jordingsskinne i toppen av skapet, delvis dekket av plast. Men dette var faktisk to separate skinner, så to kursgrupper hadde hver for seg sammenhengende jording, men bare den ene delen hadde jord som også var tilkoblet inntakskabelen!!
2016 BMW i3 94Ah
2019 Audi e-tron 55

Toalmar

Lader mye med "kladden" på jobb og har aldri opplevd ladefeil. Mange dager nå i vinter har det snødd noe inni helvete om man kan skrive det og jeg har måttet koste bort snøen for å komme til  for å ta ut laderen. Aldri ladefeil.
Mercedes-Benz ECQ AMG 2021 - Levert 13.01.2021

02jan

Samme her, lader ute, dekker ikke ladeporten.

Passer på å henge kladden under tak (ligger inne i en plastikk postkasse på garasjevegg).

Her har det vært noe snøvær og vinterlig, lading har vært 100% uten feil.
Skoda Enyaq 80x, Gjøvikbanen og Scott Spark/DBS 800 Offroad

Klykken

Hvis jeg lader ute med kladd legges kladd i bagasjerommet og ledningene tas ut ved bakfanger
BMW i3 fra 26.06.2014
TMS85D 2015 - Solgt
TMY LR 2021
TMY LR 2025 Juniper
Helelektrisk bilpark <3

Pierreax

Hei, fikk samme feil då det var snø i kontakten. Fungerte etter når snøn tørket :)

OlgaE

Jordfeil i installasjonen ?  Indikasjon er ofte grønt lys ved tilkobling i Schuko ladekladd, men rødt lys når putter inn støpselet i bilen. Kan være jordfeil i ditt hus eller en annen plass i transformatorkretsen (naboer, netteiers kabler, etc...) Mål spenninger med multimeter.

© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA