Bli medlem i Norsk elbilforening og støtt driften av Elbilforum. Som medlem får du i tillegg startpakke, medlemsfordeler og gode tips om elbil og lading. Du blir med i et fellesskap som jobber for mindre utslipp fra veitrafikken. Medlemskap koster 600 kroner per år. elbil.no/medlemskap

Ladekart - dårlig med oppdateringer?

Startet av mule, fredag 19. februar 2016, klokken 15:55

« forrige - neste »

mule

Hei,

Jeg lurer på hvordan det har seg at ladestasjoner.no og andre kartverk med opplistinger av ladestasjoner ser ut til ikke å bli oppdatert med nye/endrede ladestasjoner?

Jeg har meldt inn endringer uten at noe skjer, og ble litt nysgjerring på hvor problemet egentlig ligger? Det er litt upraktisk å måtte logge på hver enkelt leverandørs karttjenester for å få greie på lademuligheter når man er på tur.

mvh,
Thomas Rinnan

Elmo

De fleste bruker vel databasen til www.nobil.no så det beste er å melde inn nye der.
Tesla Model 3 AWD/FSD 03/2019 med FW: 2024.38.6  og en Seat Mii 2020.
Bor i Asker. Elbilist siden 2005.
Har hatt div. Saxo/P106 som vi har kjørt tilsammen 170.000 km. Kun en P106 igjen nå.
eUp 2014 - solgt.

Elmo

De fleste bruker vel databasen til www.nobil.no så det beste er å melde inn nye der.
Tesla Model 3 AWD/FSD 03/2019 med FW: 2024.38.6  og en Seat Mii 2020.
Bor i Asker. Elbilist siden 2005.
Har hatt div. Saxo/P106 som vi har kjørt tilsammen 170.000 km. Kun en P106 igjen nå.
eUp 2014 - solgt.

Hans Håvard Kvisle

Ta det med Elbilforeninga som har ansvaret for å vedlikeholde NOBIL som alle karttjenester bruker. Er NOBIL oppdatert,  kan alle være det. Ladestasjoner.no videresender absolutt alle tips til NOBIL.
St.Hanshaugen

svingen

Har vært  oppe flere ganger det her elbilforeningen bruker lang tid på det her. Tar fort noen uker dessverre.
peugeot ion 2011 med OVMS,DAB radio,sykkel hengerfeste.
Bor i Nittedal (oslo)

© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA