neste 3-serien kommer med 90kWh batteri ifølge Autobild

Startet av Touring, søn 31. jan 2016, kl. 21:14

« forrige - neste »

Touring

Siste nummer av autobild. Står om neste tre-serien som kommer i 2018, bla eDrive sport med 90kWh batteri. Høres meget interessant ut må jeg si!

Mazzbot

Tesla model 3 reservert 31/3 .


Sungrazer

Har vel vært snakk om at neste 3 serie kommer som en hybrid en stund nå, og om den blir lignende slik som dette så tror jeg at jeg setter meg på liste. Selv om jeg gjerne heller skulle hatt en helelektrisk.

http://www.bmwblog.com/2015/11/06/next-gen-bmw-3-series-renderings-show-a-radical-design-change/
2015 BMW i3 - Charged (solgt ved 78k km)
2018 BMW i3 - FC LCI Imperial Blue Metallic (solgt ved 102k km)
2021 BMW iX3 - FC Carbon Black Metallic

Touring

Den 90kWh er hel-elektrisk :-)

Mazzbot

Leste bare litt om 3 serie hybrid , det er jo ekstremt kjedelig med hybrid . El som er tingen og fremtiden ! Er ikke så flink i tysk dessverre
Tesla model 3 reservert 31/3 .

Touring

Kommer som hybrid, og eDrive sport med 90kWh batteri. Den blir vel hel elektrisk selv om det ikke står det eksplisitt her. 90kWh batteri og hybrid blir vel rimelig overkill :-)


LMOR

Det høres vel mer ut som med i3, at en kan få den som hybrid eller ren el?
90kWh er som Touring sier overkill. Hvorfor dra på så mye batteri, hvis det ikke er ren el?
2022 BMW iX xDrive40 SuperCharged
2023 BMW iX1 SuperCharged

Dexter

kommer bmw med 90kwh batteri som en ren elbil, da bestiller iallefall jeg.

LMOR

Det står jo i artikkelen, burde ha sett det med en gang, 4 versjoner: Benzin/Diesel, Hybrid HEV, Elektro BEV, Brennstoffzelle FCEV.

Så 75-90kWh versjonen er en ren elbil.
2022 BMW iX xDrive40 SuperCharged
2023 BMW iX1 SuperCharged

Leica

Autobild er jo bilmagasinenes svar på Se og Hør, og jo lenger frem det er til antatt lansering, jo mindre sannhetsgehalt er det vanligvis i artiklene. 3-serien er Bread and Butter for BMW, og med det lave salget som er av el-biler world wide er det lite trolig at dette har høyt forkus hos BMW. Gulvet er den mest kompliserte konstruksjonen i en bil, og å designe et gulv som både skal klare firehjulstrekk med konvensjonell drivlinje og en stor batteripakke høres ut som en utfordrende og dyr øvelse. Det kommer helt sikkert alterneative drivlijer fra BMW, men det er en grunn til at tyskerne ikke har gått bredt ut med elbil: markedet er ikk der, at de behersker teknologien er det vel lite tvil om.

© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA