Erfaringer Minusgrader

Startet av Thor2014, tor 21. nov 2013, kl. 09:48

« forrige - neste »

Cirion

Sitat fra: Nuvolari på søn 08. des 2013, kl. 23:11
Sitat fra: jkirkebo på søn 08. des 2013, kl. 20:12
Sitat fra: teslaman på søn 08. des 2013, kl. 19:56
Dette skal legges på minnet til enhver tid men burde absolutt vært unødvendig! Mange som sliter med dette nå ser det ut til. Og kulda gjør tydeligvis ikke problemet mindre!

Nei, det kan du jo si men vi er jo de første som tester ut EU-modellen vinterstid da. Den har et helt annet ladesystem enn US-modellen. Så å forvente helt feilfritt system i år er nok litt vel optimistisk. Da burde man evt. ventet til bilen har gått et års tid her i landet.

Jeg blir ikke overrasket om den endelige fixen er nye UMCer til alle...

Ettersom andre løsninger lader uten problemer tyder alt på at feilen ligger i UMC'en ja. Forøvrig er det mulig blått og rødt adapter løser problemet og at problemet dermed er rent schuko relatert.
Eller Schuko adapter relatert...
Så kansje ikke ny UMC men nytt Schuko adapter, med kort kabel stump som passer i ladestolper også :)
Kjører Model S Signature P85+ eller X100D 7s. X90D 5s solgt.

© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA