2018 Model S 100D - blå - hvitt skinn

Startet av ArthurWikan, tir 11. nov 2025, kl. 12:39

« forrige - neste »

ArthurWikan

Mann (snart 62) blir naturligvis veldig overrasket over å komme på jobbintervju, og så få jobbben - med firmabil og alt. Bytter fra en veldig godt betalt jobb, til en ikke fullt så veldig godt betalt jobb - men så kommer AFP-penger i tillegg, så det går en smuløe i pluss likevel.

Før jobbintervju og tilbud om jobb, kjøpte samme mann (62) en brukt 2018 Model S 4WD med 120'000+ km på telleren, fra en nå pensjonert trønderdame - der familien ikke lengre hadde behov for to biler. Det har ikke jeg heller, og jeg har allerede to biler - og får denne firmabilen (ID3), og har bare den ene garasjeplassen på Frogner. Som dere skjønner, kan dette bli et logistisk lite helvete for meg fra januar.

La meg uansett si at bilen er overraskende bra. Jeg hadde aldri kjørt en Tesla S før jeg satte meg inn i denne. Den virker mere solid, tettere skrudd, enn den Tesla 3 Highland jeg hadde en kort periode før jeg fant ut at Musk... Ja, dere vet.

NAF-test med mangler - utbedret det småtteriet som der var påpekt. I den grad jeg kan si at jeg flipper bil, så vurderer jeg en flip på denne (eventuelt fossilbilen, hva som selges først) - dog uten nevneverdig fortjeneste, heller til kostpris 255000 kroner inkl reg. Jeg vet naturligvis at det er mulig å kjøpe en splitter ny elbil til 250000 kroner, men ingen som denne, ingen med f. eks. 4WD, hvitt skinn, FSD og 6 meter Summon rett frem, i tillegg til nesten 50 mil i fem plussgrader. (Over 600 WLTP).

Jeg er som sagt overrasket over kvalitet på bilen, og glad for at en nå pensjonert trønderkvinne ikke har hatt verken barn eller barnebarn i baksetene på doningen.
2018 Tesla S 100D
Alfa Romeo Brera - 210 hk diesel

© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA