Ladeklubben i Danmark og Tyskland

Startet av Robertb, fre 08. nov 2024, kl. 13:46

« forrige - neste »

Robertb

Da er ev bestillt, levering jan. 2025. Så begynner planlegging av turen til Nederland. Regner med rekkevidde til 200 km med campingvogn på slepp.

Prøvde å fine hurtig og lynladere i Danmark og Tyskland og det finnes nok av de. Så er det betaling til lading og da er det litt mer å ta fatt i.

Jeg så på elbilappen og fant at veldig mange provider/ladestasjoner viser "støtter Ladeklubben".

Kan jeg nå lese det sånt at det betyr at jeg kan betale og lade med brikke og Ladeklubben i Danmark og Tyskland?

Orbit

Ja, også i det meste av Europa ellers.
2016 BMW i3 94Ah
2019 Audi e-tron 55

Robertb

Jøss! Da virket det jo mye enklere en forventet! Takk for svaret!

SveinJ

Sitat fra: Robertb på fre 08. nov 2024, kl. 14:06Jøss! Da virket det jo mye enklere en forventet! Takk for svaret!

Bare pass på prisen pr kWh! Mange ganger er det ganske bra påslag ved å benytte blå brikke.
2021 VW i.d4 Max Honey yellow,
2025 VW ID.4 4-Motion Excl. Costa Azul

Robertb

Takk for varsling. Men er det blå brikken som gjør at lading blir dyrere? Har fått med meg at i DK og spesiellt i De at lading kan være mye dyrere uansett.

TB

Sitat fra: Robertb på søn 22. des 2024, kl. 19:32Takk for varsling. Men er det blå brikken som gjør at lading blir dyrere? Har fått med meg at i DK og spesiellt i De at lading kan være mye dyrere uansett.

Den blå ladebrikken er koblet til Ladeklubben. Fordelen med Ladeklubben er enkel registrering.

Ved bruk av den svarte brikken og brikke direkte fra leverandør må en avtale med hver leverandør inngås. Samme med bruk av app direkte mot leverandør.

Det kan være rimeligere med avtale direkte, men ikke nødvendigvis.
Citroen C-Zero 2012 -2019
Hyundai KONA Electric 2019 - 2023
KONA Electric Long Range Premium 2024
Lørenskog

© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA