1
Lade hjemme / Sv: Schneider hjemmelader fra fortum
« på: Tirsdag 14. Mai 2019, klokken 06:40 »Har du lyst å forklare oppsettet? Litt kjekt å få oversikt over hva drivstoffet koster
Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.
Har du lyst å forklare oppsettet? Litt kjekt å få oversikt over hva drivstoffet koster
En ansatt på AS Insignia sa andre kvartal 2019.Vet dere hvordan det er ca. med leveringstider? Hvis man bestiller i dag, hvor lang tid tar det ca. til bilen kommer til Norge?Det antydes vel ca 12mnd for nye bestillinger.
Noen som vet leveringstid hvis en bestiller nå? (Teslaen lekker!)
hvilken forhandler? mistenker du kanskje ikke har relasjon på forhånd?Insignia i Oslo. Kontaktet dem ved å registrere ønske om prøvekjøring på jaguars nettsider. Var å så på en Proton Red LE utstillingsbil hos Motorpool tidligere i år, ellers ingen relasjon til noen av dem.
Takk for svar. Har vært inne på zaptec pro, men det fremstår som mer ideelt for større anlegg (les:kostbart å fordele på 16). Denne skyløsningen forutsetter fast abonnement? Hvis anlegget er i Oslo kunne det vært interessant å se på løsningen.Hei, kanskje feil tråd, men siden det først har blitt endel Q&A her:Zaptec vil være meir praktisk for deres bruk. Her er er det enkelt å koble til senere, og all logikk i Zaptec boksen + skyen. Lastbalanseringen er dynamisk, slipper å tenke på å fordele faser ved installasjon.
Vi vurderer Zappi med Harvi i vårt sameie, men lurer på om det er mulig å koble de sammen slik at lasten blir fordelt mellom maks 5-6 biler på hver av de 3 fasene. Ønsker å trekke 3x40A fra hovedtavla (inntak 3x330A,
(..)
Et annet spørsmål er forbruksmåling. Logges det bare tildelt strømstyrke (PWM) over tid, eller er det innebygget CT i Zappien? For å lette avlesning for fakturering, vil det kunne gjøres via webinterface?
Har eit Zaptec anlegg her eg bor. Om du er på Østlandet er det mulig å sjå om det er ønske om det.
Sjå andre tråder for tema - eksempelvis:
https://elbilforum.no/forum/index.php?topic=39406.msg677857#msg677857
https://elbilforum.no/forum/index.php?topic=37703.0