meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - Cresta

#1
Tidlige: Buddy / Kewet / Sv: Regenerering og lysbryter
mandag 04. november 2024, klokken 17:43
Svarer meg selv på det ene spørsmålet: bak i kofferten tar du av bunnplate og skrur av ei aluminiumplate. Du kommer da inn til motorcontroller og kan justere regenerering på et potmeter. Jeg skrudde det nesten ned på 0 (mot klokka)og bilen ble atskillig bedre å kjøre da den ikke ble så "nykkete"  8)
#2
Tidlige: Buddy / Kewet / Sv: Lading av buddy på zaptec
mandag 04. november 2024, klokken 17:34
#3
Tidlige: Buddy / Kewet / Regenerering og lysbryter
søndag 06. oktober 2024, klokken 21:40
Hei jeg lurer på om man kan fjerne regenerering som går på når man bremser? (motorbrems)
Er det en bryter som blir aktivisert og hvor nøyaktig er denne plassert. Lurer også på en annen ting. Er det mulig å koble slik at ikke kjørelysene går på automatisk?
Vil gjerne kunne velge selv å kunne slå de på med lysbryteren ;)
#4
Tidlige: Buddy / Kewet / Sv: Lading av buddy på zaptec
søndag 06. oktober 2024, klokken 21:27
Har nå funnet fremgangsmåten for å lade buddyen min på zaptec lader.
Kjøpte en Type 2 to domestic socket 16A Metron adapter.
Fungerer perfekt nå  :+1:  ;)
#5
Tidlige: Buddy / Kewet / Sv: Lading av buddy på zaptec
søndag 21. juli 2024, klokken 22:33
Har ringt zaptec og spurte hva jeg skal gjøre. De prøvde å skru ned ladehastighet. Dette hjalp ingenting.
De mistenkte også at det var noe galt med schuko overgangen. Denne har jeg testet på en annen lader og ingenting  galt med den. Så er ikke kommet noe nærmere en løsning. Gir meg ikke og ringer de igjen imorgen og håper de har flere ting de kan prøve på.Ringte også elektriker og ville han skulle montere vanlig stikkontakt ved siden av laderen. Fikk beskjed at det ikke var lov å lade fast fra stikk kontakt.
#6
Tidlige: Buddy / Kewet / Sv: Lading av buddy på zaptec
lørdag 20. juli 2024, klokken 22:10
Har testet overgangen på en annen lader og ja den virker.
Får en hårføner til å gå med overgangen i zaptec laderen  :P
Kan ikke akkurat si jeg er imponert over at en så dyr lader ikke klarer å lade en liten mc bil :(
#7
Tidlige: Buddy / Kewet / Lading av buddy på zaptec
fredag 19. juli 2024, klokken 23:52
Hei
Mitt første innlegg her.
Går det an å lade 2009 buddy kewet på zaptec lader i et felles garasjeanlegg? Zaptec kobler bare ut etter 3-4 sekunder og lyser rødt.
Bruker schuko overgang. Noen som har en løsning på problemet???
© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA