meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - janvei

#1
Tesla SW og AP / Sv: Automatisk avdugging
tirsdag 14. februar 2023, klokken 07:40
Jeg har ikke hatt noen problemer med automatisk avdugging. Sett den har dukket opp av og til, men er sjelden på i mer enn 5 min. Mer tilfeldig at jeg har sett den er på, og har tenkt at det er en smart løsning.

Skjønner at det er kjipt om den blir stående på hele tiden, men virker til å være et større problem for andre enn meg.
#2
Tesla SW og AP / Sv: 2022.24.6
fredag 02. september 2022, klokken 11:58
Noen som har fått denne og teste hvordan AP fungerer etter overgang til vision only?
Redd at fantom-bremsing skal bli verre med denne, og vil isåfall vente med oppdatering så lenge som mulig...
#3
Tesla SW og AP / Sv: FSD – vår tids største bløff?
lørdag 20. august 2022, klokken 09:26
Sitat fra: førategangtesla på lørdag 20. august 2022, klokken 09:03
Det jeg lurer på er om den inkluderte autopiloten fungerer helt likt som den i EAP og FSD ved kjøring i en fil? Er det sånn at man kan bruke denne i eksempelvis en kø og så holder bilen køen ved å starte/stopppe/styre ved satt avstand? Eller er det kun under fart?

Basic autopilot følger bilen forran og styrer selv i start/stopp kjøring. I praksis er den helt lik EAP bare at den ikke kan bytte fil selv, eller ta av fra motorvei + autopark.

FSD er på en annen "stack" dvs at denne oppdateres seperat fra autopilot. (Men tesla jobber for å kombinere disse i fremtiden) FSD finnes fortsatt ikke i Europa så i praksis blir det å betale for et produkt som ikke finnes foreløbig.

Du kan som nevnt oppgrader til EAP eller FSD i ettertid men vær dog klare over at du må betale moms på prisen.

For meg personlig var ingen av oppgraderingene verdt det, og jeg vil heller bruke de pengene på å ivareta bilen.
Det er mye begrensinger på systemet i dag grunnet lovgivning i EU og det er usikkert på hvordan systemene blir å fungere i fremtiden.
#4
Hvor mange % strøm hadde du når du først parkerte bilen?

Bilen trekker ca 1% strøm hver dag når den står stille. Om du ofte er inne i appen og sjekker på bilen trekker den noe mer. Om du hadde på sentry-mode så trekker dette intill 10% per dag, men mener denne skrus av automatisk når batteriet er lavt.
#5
Model 3 / Sv: Fryst ladeport
onsdag 29. desember 2021, klokken 16:01
Mener at den skal ha varemtråder i seg. Disse blir skrudd på samme med varmetrådene i bakruten.
Husker ikke hvor jeg leste det, så hvis jeg har bomma helt får du ha meg unnskyldt :P
#6
Jeg fikk samme melding som deg i går, men har ikke opplevd noen peoblemer med klimanaleg eller ulyder fra bilen.
Har nye RWD som ble hentet 20 desember. Har kjørt på langtur over fjellet med -15 / -20 store deler av turen. Varmt og deilig inni bilen og ikke noe problem med hurtiglading (med navigasjon slik at bilen forvarmer batteriet).

Spent på når den oppdateringen kommer da og om den gjør noe forskjell. Tipper selv jeg ikke vil legge merke til det i så fall :P
#7
Bestilling og levering / Sv: Tesla Model 3 levering kvartal 4 2021
mandag 13. desember 2021, klokken 15:06
Virker som at jeg er eneste som får bil i god tid før dato.
Har laget en liten oversikt over prosessen here:

09 November. Bestilte nye RWD med 491 km WLTP, da med forventet levering februar 2022
24 November. Melding om at bilen er på vei inn til Norge, med forventet levering sista halvdel av desember.
09 Desember. Melding om at bilen er på vei inn til Europa, link for å avtale hentetidspunkt.

Jeg valgte å hente ut bilen 17 desember i lillestrøm.
Etter dato var valgt ble jeg oppringt av en salgspersjon som bekreftet detaljene og lurte på om jeg hadde noen spørsmål.
Han bekreftet av bilen min kom til drammen havn 5 desember og sto klar på lillestrøm nå.

Totalt sett har prosessen gått langt raskere enn forvente, men det er bare gode nyheter for meg.
Har enda ikke fått melding fra statens vegvesen enda, men antar dette kommer i løpet av noen dager.


Da blir det fin julegave til meg i år :D
#8
Model 3 / Sv: Ny SR+ med 60kWh og 491km WLTP
torsdag 09. desember 2021, klokken 21:24
Sitat
Hvis du starter med varm bil og batteri og kjører i ett strekk på bra føre så kommer du "ganske langt", slev når det er kaldt. Hvis du sitter i bilen med varmen på uten å kjøre en eneste meter, helt til batteriet er tomt, blir rekkevidden 0km. Mellom disse ytterpunktene finnes det uendelig med varianter. Små turer med stadig oppvarming av kupeluft og batteri spiser rekkevidde fortere enn enn strømregningen din øker.
Det er derfor helt umulig å si hvor lang rekkevidden er "under dårlige forhold", uten at det spesifiseres mer.

Det forstår jeg naturligvis. Ved vanlig daglig kjøring kommer rekkevidden til å holde mer enn nok for min del. Tenker mer på de gangene det blir en ekstra tur eller lengere reiser på vinterhalvåret. Om jeg kan kjøre 30 - 35 mil med forvarmet bil, selv når det en del blå ute, så er jeg veldig fornøyd.
#9
Model 3 / Sv: Ny SR+ med 60kWh og 491km WLTP
torsdag 09. desember 2021, klokken 20:57
Sitat fra: Napalmberg på torsdag 09. desember 2021, klokken 19:28
Sitat fra: Tesla65 på torsdag 09. desember 2021, klokken 17:12
Jeg får 440 km ved 100% lading!

Samme her

Har dere testa hvor nøyaktig det er? Har hørt at dette batteriet sliter en del i kulden så har instilt med på inntill halvert rekkevidde under dårlige forhold. Spent på hvor mye rekkevidde det går an å skivse ut av batteriet likeve.
#10
Model 3 / Sv: Ny SR+ med 60kWh og 491km WLTP
torsdag 09. desember 2021, klokken 18:07
Der fikk jeg melding om hentetidspunkt. Neste fredag kan jeg endelig hente ny bil  :D

#11
Bestilling og levering / Sv: Tesla Model 3 levering kvartal 4 2021
fredag 03. desember 2021, klokken 15:38
Finner ikke min VIN der heller. Må nok bare smøre meg med litt toldmodighet tenker jeg. Men takk for god info og tips! :D
#12
Bestilling og levering / Sv: Tesla Model 3 levering kvartal 4 2021
fredag 03. desember 2021, klokken 13:01
Sitat
Jeg brukte Google utvidelsen "Tesla vin finder". Fikk varsel da jeg logget meg inn og klikket på reservasjonen. 
Kanskje du finner din vin med den du også?

Legger ved link:
https://chrome.google.com/webstore/detail/tesla-vin-finder/cjhgdbmohmlomkjgbgkcbknncblpfanf?hl=no

Ser nå at jeg forklarte meg klønete. Jeg finner VIN i kildekoden på siden min. Men får ingen treff hos Hoeg sin side. Finner ikke noe på vegvesenet heller. Er det flere steder man kan sjekke? Bilen må jo være på en båt som må være ganske nærme Europa om man skal få bilen levert i løpet av noen uker :) (Selv om forsinkelser naturligvis kan oppstå)
#13
Bestilling og levering / Sv: Tesla Model 3 levering kvartal 4 2021
fredag 03. desember 2021, klokken 07:45
Sitat fra: phillla på torsdag 02. desember 2021, klokken 21:02
Sitat fra: christoffer.f på onsdag 01. desember 2021, klokken 10:31
Sitat fra: stiand2 på onsdag 01. desember 2021, klokken 09:59
Hvordan ser finner jeg ut hvilken båt bilen jeg har bestilt er på? Fikk melding i november om at bilen skal utleveres i midten av desember / slutten av desember. Ser flere snakker om VIN-nummer? Hadde vært gøy og funnet ut av hvilken båt den er på :)

Hei, den er nok på Hoegh Tracer, jeg fikk samme melding som deg.

For å finne Vin nr må du logge deg inn på tesla kontoen og søke på kildesiden. Det gjør du ved å trykke Ctrl-U på tastaturet. Søk så etter "LRW" eller "Vin" , da skal nr komme frem.

Nr legger du inn i tracking nr for Hoegh sin nettside.

Jeg har også fått tilsvarende beskjed, men VIN dukker ikke opp hos Hoegh. Satser på det er flere skip på vei!

Samme med meg. Har fått melding om at bilen er på vei til Norge, men finner den ikke på VIN som jeg har fått. Står det noe leveringsdato i appen din eller på kontoen?
#14
Model 3 / Sv: Ny SR+ med 60kWh og 491km WLTP
søndag 28. november 2021, klokken 14:46
Sitat fra: Napalmberg på søndag 28. november 2021, klokken 14:32
Jeg skulle egentlig hente en SR+ i Trondheim neste uke, men avbestilte til fordel for M3 bakhjulsdrift med oppdatert rekkevidde. Bilen er allerede kommet og klar til levering neste uke :)

Gratulere med super rask levering. Har du fått konkret tidspunkt for levering, eller bare info om levering i Desember?
#15
Model 3 / Sv: Ny SR+ med 60kWh og 491km WLTP
lørdag 27. november 2021, klokken 08:24
Sitat fra: jlan på torsdag 25. november 2021, klokken 19:02
Sitat fra: janvei på torsdag 25. november 2021, klokken 18:02
Usikker på hva det er, men jeg fant VIN i kildekoden som begynner på LRW.
Er det en annen kode i nummeret jeg skal se etter?
LRW3E7FJ.... er muligens de nye (se lenger oppe i tråden)

Etter å brukt litt tid på å google rundt ser jeg nå at jeg har A I VIN min. Tyder det på at dette er SR+, og ikke nye versjonen med ekstra batteri som jeg har fått tildelt? (RWD)

Nå skal det sies at jeg bare finner VIN i kildekoden og ikke har fått den tildelt sånn offesielt da, finner heller ikke noe info når jeg prøver å spore den på skip eller hos statens vegvesen. Kanskje bare best å avvente til jeg faktisk får VIN på konto siden min?
© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA