meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - Brukbart

#1
Model Y / Sv: TMY sliter med varmen i kulda
torsdag 30. desember 2021, klokken 20:06
Kjørte Skien-Trondheim 27.12. Ved innkjøring mot Oslo forsvant varmen fullstendig, og det ble etterhvert iskaldt i bilen. Fikk opp feilmelding VCFRONT_a447 - service av AC. Restartet bilen etter en prat med serviceteamet og varmen kom omsider tilbake og holdt seg slik resten av turen. Dette oppsto etter installering av 44.25. Serivecfolka mente det var en ventil som var ødelagt, men da fremstår det som merkelig at en restart av SW løser problemet. Bilen ble forøvrig hentet ut 6.12, så dersom en fysisk feil er tilfellet er jo det smått utrolig.

Når det gjelder forvarming av batteriet brukte vi navigasjon og satt waypoint innom Nordstrand. Lading var deretter planlagt på Kløfta. Bilen begynte forvarming allerede i Skien, selv om vi først skulle innom Nordstrand før lading på Kløfta. Så her må det jo være noe feil, men enn så lenge får man bare navigere til SuC når man begynner å nærme seg lokasjonen til laderen.
#2
Model Y / Sv: skuffende rekkevidde
torsdag 30. desember 2021, klokken 19:59
Har kjørt både langtur mellom Trondheim og Skien, samt turer til hytta (ca 11 mil med stigning til 600moh) i det siste med temperaturer mellom -5 og -20 grader. Siste tur gikk tur/retur hytta, altså 22 mil i rundt -7 grader. Bilen var ladet til 70% før turen og ankom hytta med 40% igjen. Altså et forbruk på 30% (forvarmet bil) hvor kupevarmen var satt til 20 grader. Har da et forbruk, på stort sett riksveg, med pen kjøring, på 190-200wh/km (tidvis 170-180wh/km regnet over 50km). Veien kan tidvis karakteriseres som vinterveg med hardpakket snø. På tur tilbake (denne gangen uten forvarming) måtte vi stoppe for å lade, men hadde trolig kommet hjem med 2-3% igjen på batteriet uten lading. Bilen tapte forøvrig ca 2% pr døgn ute i kulda uten lading. Hva bør være forventet forbruk på tilsvarende turer? Ser det skrives om både 130-140 og 170-180wh/km, men har lite tallmateriale å sammenligne med, gitt vintertemperaturer. Hadde kanskje håpet å få noe flere km ut av bilen på vei til hytta, hvor vi i utgangspunktet ikke kan lade, men vi kom da hjem.
#3
Model Y / Endring av VIN
torsdag 11. november 2021, klokken 10:30
For noen uker siden fikk vi tildelt vin i området 124xxx, for omlag en uke siden ble dette endret til 066xxx. Hva kan være grunnen til dette, og betyr det at det er en tidligere produksjonsdato på det «nye» VIN-nummeret?
#4
Model Y / Sv: Neste batch med biler nov-des 2021
mandag 01. november 2021, klokken 19:09
Sitat fra: Pew på mandag 01. november 2021, klokken 14:42
Kan jeg spørre hvilken konfigurasjon du bestilte?
Grå, sorte seter, Gemini hjul og piggfri vinterdekk
#5
Model Y / Sv: Neste batch med biler nov-des 2021
mandag 01. november 2021, klokken 14:38
Har fått bekreftet levering 3.12 i Trondheim (fra SC). Vin 124xxx bestilt i starten av oktober.
#6
Model Y / Sv: Neste batch med biler nov-des 2021
mandag 25. oktober 2021, klokken 22:19
124XXX
© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA