Sitat fra: Ferry på man 07. des 2020, kl. 14:30
Trøbbel med styringa. Bilen har blitt gradvis tregere og tyngre på rattet, med dårlig retur til senter. Bilen fortsetter svingen, og jeg må dra rattet tilbake til nøytral. Gir dårlig føling med underlaget, det er like tungt enten det er våt is eller tørr asfalt. Sendte skiten med bergingsbil. Vil helst ikke fronte ut av en sving. Greit å ha bremser og styring i orden.
Men akk, BMW finner ingen feil og sier alt virker normalt. Så det blir bare påstand mot påstand. Jeg syns en ting, og BMW noe annet. Hva gjør jeg nå? Får en tredjepart til å prøve? Må være noen med litt faglig pondus. Hjelper ikke mye at en eller annen tilfeldig kompis uttaler seg.
Har samme problem, opplevde for ca en uke siden at styringen låste seg (som om servovirkningen uteble) i et lite sekund. Etterpå har bilen vært tung og upresis å styre, rattet returnerer ikke etter sving, jeg må aktivt jobbe for at bilen skal gå beint.
På en måte godt å lese at andre har samme problem, da går det an å sammenligne. Jeg må ta turen til Bavaria Stavanger for en sjekk snarest. (i3 fra mars 2018)
