meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - Pål B.

#1
Nissan / TMPS, igjen....
ons 08. jul 2020, kl. 21:32
Har en US Leaf, hvor jeg kun har sensorer på vinterhjulene, også har jeg ikke tatt meg bryet med å sette i sensorer på sommerhjulene. Begynner å bli litt lei varselet som kommer ved oppstart, og gul lampe som lyser konstant.

Kan TMPS-systemet deaktiveres...?
#2
Mekanisk / Bremser som "lugger" / Leaf 2013 mod
ons 08. jul 2020, kl. 21:27
Bremsene "lugger", jo lavere hastigheten er, jo vanskeligere er det og "dosere" bremsekraften med foten. Det virker som bremsekraft forsterkeren ikke er med fra begynnelsen av nedbremsingen, for så plutselig begynne å virke. Ved køkjøring er det umulig og stoppe bilen uten at det blir "bråstopp" (omtrent som første gang man kjørte bil...)

Det er vel slik at bilen først bremses opp via regenerering, også bidrar selve bremsene når pedaltrykket økes. Aner meg at det er her det skjer "noe".

Noen som har vært borte i tilsvarende, eller noen som vet hvordan bremsekraft systemet på Leaf er bygget opp?
#3
Kjøpe elbil? / Sv: Leaf 1 gen vs 2 gen
tor 10. okt 2019, kl. 17:36
2013, gen 2, 82Tkm, 2 sett hjul, noe småtter med riper osv er det jo alltids på en brukt bil, men på det jevne hel og pen. Veldig hel og pen innvendig. EU ok til mai 2021, nye bremser mai 2019.  68 000,-
#4
Kjøpe elbil? / Sv: Leaf 1 gen vs 2 gen
tor 10. okt 2019, kl. 08:14
Da ble det 13-modell, gen 2 (med varmepumpe og fotbrekk) US import på meg. En av få med lyst interiør - et "kupp" mao...... 11 streker på batteriet, og den viste 125km på morgnen i dag etter en god natts lading.

CarWings og navi fungere naturlignok ikke, også lyser TMPS-lampa. Det k a n ha noe å gjøre med at det ikke er sensorventiler på hjulene.... Kan systemet i sin helhet deaktiveres?

Også er det 2 funksjoner jeg ikke finner ut av; er det mulig å deaktivere autolåsing av dørene, eller er det et resultat av semi-amerikansk angts for robbing på rødt lys? Ogås "tuter" den ved låsing, kan den funksjonen deaktiveres?
#5
Kjøpe elbil? / Leaf 1 gen vs 2 gen
ons 28. aug 2019, kl. 10:38
Er i markedet etter en "billig" el-bil i mellomperiode. Leaf er i så måte bilen som møter behovet for plass. Ser at prisene begynner 50`+ og med store variasjoner i forhold til alder og km.

Hvordan skille gen1 fra gen2, særlig på biler som er annonsert som 2013 modeller, og hva er de vesentligste forskjellene. Noen man absolutt bør styre unna?

Sier VINnr noe om hvilken årsmodell det er?

Har kjørt e-Golf gen1 og 2, så kjenner godt til livet som el-billist, men vet litt for lite om Leaf :-)
© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA