meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - Jossemosse

#1
Leaf 2010-2017 / Sv: Mulig å oppgrader til 40 kWh batteri
fredag 02. april 2021, klokken 11:10
Slik prisene er på batteripakkene, så ser jeg ikke helt for meg at dette blir en investering her i gården.. 150k for en 62 kwh pakke, og en splitter ny 62-Leaf koster 300k. Sett at gammel-leafen er verdt 50k, vil det si at det er 100k forskjell i å kjøre rundt med en 10-år gammel bil med tilsvarende verkstedregninger vs en splitter ny bil med tilhørende komfort, teknisk utvikling og garanti.. Regn med at den nye er verdt 50k om 10 år igjen, så er differansen kun 50k. Da ville ihvertfall jeg valgt å kjøpe ny
#2
Blander meg igjen inn jeg også; har også TDi, og veldig fornøyd med det! Hadde aldri blitt hos meg uten leafnor sin oppskrift her på forumet, så takk for det :) Skulle ønske det var samme mulighet for webasto i min 40 kwh-leaf.
(Og nei, synes ikke det er bra fjernlys på 2011-leafen!)
#3
Ser du har samme festemekanisme i stasbilen din!
Har du fått noe påpakning på det i EU-kontroll, eller er det ikke noe problem?
#4
Leaf 2010-2017 / Sv: Disko i bilen
onsdag 10. mars 2021, klokken 07:59
Bilen stod fast i et parkeringshus i byen, så fant det enklest å bare kjøpe nytt batteri enn å få tauet bilen ut og hjem for å håpe at det lot seg fikse :)
Nytt batteri gjorde imidlertid susen, så nå fungerer alt tipp-topp igjen! (Men angrer meg jo for at jeg ikke gikk for å tilpasse et større batteri når jeg først byttet)
#5
Jeg måtte hastekjøpe batteri på lørdag, synd jeg ikke fikk lest dette da! De var tomme for det ene batteriet de mente passet til Leaf på den lokale Biltemaen, så endte opp med ett fra Thansen
https://www.thansen.no/bil/nissan-leaf-electric-109hk/batterier/t650/g2100-1000/pn345228/v241274570

Skulle det skje igjen, så skal jeg huske på kapp- og sag- tipset med større batteri :D
#6
Leaf 2010-2017 / Sv: Disko i bilen
torsdag 04. mars 2021, klokken 18:29
Puh!
Var det jeg håpet på :) syntes det så litt ut som at den forsøker å skru seg på mange ganger etterhverandre. Takk  :+1:
#7
Leaf 2010-2017 / Disko i bilen
torsdag 04. mars 2021, klokken 17:20
Fruen sitter fast med en bil som ikke vil starte.. Noen som har tips til hva som kan forårsake dette?
#8
Leaf 2018- 40kWt og 62kWt / Sv: Plutselig fall i batteriprosent
tirsdag 16. februar 2021, klokken 13:37
Jeg har dette problemet "daglig" nå når det er ordentlig kaldt ute (-10, -15). Har Lierbakkene på motorvei til jobb, og konnerudbakkene på vei hjem. Siste tur hjem nå på slutten av en lengre tur, gikk batteriet fra 15% og til --% halvveis opp konnerudbakkene. Steg igjen til 5% etter litt kjøring på flata. Ganske så plagsomt
#9
Leaf 2010-2017 / Sv: Dører låser ikke
onsdag 03. februar 2021, klokken 08:53
Svarer opp meg selv for løsning på denne:
Sentrallås var nok frosset fast. Dørene lot seg fint åpne innenfra, åpnet opp døra og wire lot seg også fint dra for dørlås.

Oppdaget at det var mye fukt inne i bilen, og med 15 blå ute slet jeg litt med is på innsiden av frontrute. Løsning på dette og låsen:

Med fullt batteri på bilen, skrudde jeg den på og lot den stå på i oppkjørselen. Tok ned siderute litt til en glipe på ene siden, og satte varmeapparatet på fullt (uten resirkulering). Fylte også opp en tøypose med kattesand og la den i fotbrønn bak. Lot bilen stå på helt til batteriet gikk tomt og bilen skrudde av seg selv. Nå var bilen knusktørr innvendig og dørene åpnet med sentrallås!
#10
Leaf 2010-2017 / Sv: Dører låser ikke
fredag 29. januar 2021, klokken 20:34
Toppladet batteriet for 1 måned siden, og fungerer jo bra med den ene døra..
Ja, det at jeg ikke fikk låst opp med fysisk nøkkel tyder jo kanskje på at kulda er problemet.. Får prøve å finne en oppvarmet garasje, selv har jeg kun carport :(
#11
Leaf 2010-2017 / Sv: Dører låser ikke
torsdag 28. januar 2021, klokken 15:08
Sendte inn ungen på 4 år, så det var enkelt med bakluka!
Men ellers forsøkte jeg å låse opp med nøkkelen først, men det gikk ikke.. sikkert fryst fast i de -10 gradene som er ute nå..

Noen som vet hvordan sentrallåsen fungerer? Er det en felles motor med wire til hver dør, eller er det motor i hver dør? Dersom noe har fryst fast og kunne smøres opp..
#12
Leaf 2010-2017 / Sv: Mulig å oppgrader til 40 kWh batteri
torsdag 28. januar 2021, klokken 13:05
15.000 kr for 40kwh batteri? Jeg har tatt kontakt med en del høggere rundt om kring i landet, og disse selger dem for dobbelte av dette. I tillegg så er de jo omtrent umulige å få tak i, forsvinner raskt!
#13
Leaf 2010-2017 / Dører låser ikke
torsdag 28. januar 2021, klokken 09:40
Har noen vært borte i at man ikke får låst / låst opp dørene?
I går fikk jeg kun låst opp bagasjerommet, de 4 dørene skjedde det ikke noe med. Krabbet inn gjennom bagasjerom, og fikk låst opp manuelt med knapp på hver dør innenfra. Trykker jeg på lås/lås opp på sentrallåsen på nøkkel eller på knapp inni bilen skjer det ikke noe foruten at lyktene blinker. Samme med knapp på utsiden av dørene.

Sjekket for orden skyld innstillingene på display, men står ikke på "selective doors" heller..
#14
Men leaf har jo ikke aktiv batterivarming (foruten frostsikring)
#15
Mekanisk / Sv: Nye bremser som subber
torsdag 21. januar 2021, klokken 11:47
Hvordan kan man se hvilke klosser som skal være innerst og  ytterst? Husker jeg selv tenkte på dette ved montering, men så ingen merker eller lignende som anga dette
© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA