meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - AbsoluttIkkeFredrik

#1
Æsj. Jeg fikk kontakt med selger angående denne smsen som er sendt ut, og det at jeg ikke har mulighet til å svare på den før jeg får dekning igjen. Svaret jeg fikk var ganske nedslående, da vedkommende sa at det ikke engang var sikkert at dem som hadde fått sms var garantert bil i år..

Jeg vet ikke engang om jeg har mottatt denne smsen før jeg ankommer en eller annen kai med mobildekning, og om jeg ikke har fått tilsendt sms, så antar jeg at det ikke blir bil på meg i år.

Bestilt h/s 20" i juli.
#2
Sitat fra: CCTesla på fredag 21. oktober 2022, klokken 17:10
Det blir bare bedre og bedre for min del  :o
Hvit/svart 19" bestilt i juni
EDD
for to dager siden nov 2022 - jan 2023
i går jan 2023 - mars 2023
i dag feb 2023 - apr  2023


For min del gikk det andre veien, fra "januar - mars" til "desember - februar". Så da ble det igjen tent ett lite håp i meg..
#3
Kjenner det er skikkelig nedtur å gå fra et tidligere estimat på 8-24/11 til nå å få estimert januar - mars 2023. Den avgjørende faktoren for valg av model y var jo faktisk det at Tesla lokket med leveranse i 2022.

Jeg vet ikke om jeg er den eneste, men om jeg likevel må belage meg på å betale moms- og vekt-avgift for ny bil, så skal jeg hvertfall ha meg ei prøverunde med andre merker igjen. Kan se for meg ventetiden for dem med levering i 2023 blir svært kortet ned. Sånn. Da fikk jeg sutret litt i dag også..
#4
Sitat fra: Alli på torsdag 20. oktober 2022, klokken 17:19
Uff, vi fikk tilbake EDD i går - da hadde vi november-januar, som tilsvarte estimat ved bestilling.
Nå i ettermiddag har den endret seg til januar-mars 2023...

Når bestilte du, og var du en av dem som har fått sms?
#5
Jeg fikk også tilbake opprinnelig EDD ved bestilling i går, som da var november 22 - januar 23. Nå er den plutselig endret til januar - mars 2023.. Jeg er på sjøen uten mobildekning, så uklart om det har noe med denne smsen jeg leser alle har fått, for den har hvertfall ikke jeg mulighet til å svare på før jeg ser land igjen..
#6
Da kan det vel tyde på at jeg ender opp med senere EDD om du da har bestilt før meg :/
#7
Bestilt i slutten av juli, levering Ålesund
#8
EDD forsvant for meg også nå, hadde 8/11-24/11. Nå står den oppgitt med "bestemmes senere".
#9
Hvit/svart med 20" bestilt i slutten av juli, EDD 8/11-24/11
#10
Fikk også SMS fra Enter forsikring i dag. Ingen endring på EDD for min del. Bestilte hvit/svart med 20" den 28/7. EDD står uendret på 29/11-13/1
#11
Hyundai Ioniq / Sv: Priser service Ioniq
lørdag 06. juli 2019, klokken 01:51
60 000 km service kom på 3500, - hos Rico bil/auto 8-8 som er merkeforhandler i Ålesund. Sjekket verken pris hos forhandler eller konkurrenter før jeg satt den inn, men utifra det jeg leser over har jeg hvertfall ikke blitt snytt :)
#12
Hyundai Ioniq / Sv: Takstativ på ioniq?
mandag 22. april 2019, klokken 21:35
Drar opp denne igjen. Er det noen som vet om 2020 modellen vil blir typegodkjent for taklast?
#13
Hyundai Ioniq / Sv: Takstativ på ioniq?
lørdag 16. februar 2019, klokken 20:50
Dette oppblåsbare fra westsystem burde igrunn gjøre jobben bedre enn nåværende løsning med kajakken på tvers i traktorskuffa :) Tror jeg skal gi det en sjanse til uka.
#14
Hyundai Ioniq / Sv: Takstativ på ioniq?
onsdag 13. februar 2019, klokken 17:03
I frykt for å male meg selv som svarteper, er det noen som har funnet et stativ som passer ioniq? Jeg har en kajakk jeg skulle ha fått kjørt 400 meter på privat grusvei til sjøen og hjem igjen, tungvindt å bære med seg, og velger heller ta sjansen å frakte den på taket.
#15
Hylingen kommer når bilen er på og den ikke kan registrere noen nøkkel inne i bilen. Kjekk funksjon å ha, så slipper du kjøre avgårde uten nøkkel. Tror ikke det er noen måte å deaktivere hylinga, men kan enkelt la seg løse ved å la nøkkelen ligge i bilen om du trenger ut å skrape is eller liknende.
© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA