meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - Up_&_Away

#1
e-up! / Sv: Takstativ til e-up?
søn 08. mai 2022, kl. 13:32

Selger originalt takstativ til E-up for 500 kr. Det er brukt.

Ta kontakt på 90860891.

Selger i Sandnes og evt frakt må betales av kjøper.
#2
Skoda ENYAQ / Sv: Tippetråd pris Enyaq
tir 01. sep 2020, kl. 20:16
under presentasjonen ble det sagt at bilen startet på 35000 euro - så overnevnte prisliste kan stemme den.
#3
Skoda ENYAQ / Sv: Bakkeklaring Enyaq ??
man 22. jun 2020, kl. 19:50
ja, jeg er også avhengig av de ekstra cm i bakkeklarering for å klare veien inn til hytta. Min nåværende Octavia tar nedi ved heavyload. Aner ikke hva som er "bakkeklaring" på Octaviaen da, men vil ikke ha en ny bil med like lav bunnpanne.
#4
Skoda ENYAQ / Sv: Bilde/informasjon om Suv?
tor 07. mai 2020, kl. 11:27
synes de bildene av den blå bilen over virker kjedelig, men:

sakset fra dagens artikkel hos tv2.no:

"Tilbake til avdukingen av Enyaq: I det duken dras av er superlativene mange blant et applauderende publikum. WOW er det første vi tenker. Fronten på nye Enyaq er omtrent identisk med konseptbilen, og i våre øyne svært aggressiv og vellykket.

Sett rett forfra er dette absolutt en av de tøffeste elbilene på markedet. Kodus til Skoda som har turt å dra til litt her."


Så det kan absolutt være at vi har noe å glede oss til

ser forøvrig ut som om bilde av riktig bil er ute på facebookgruppa "Skoda Enyaq Norway
#5
Skoda ENYAQ / Sv: Enyaq i media / Nyheter om Enyaq
tor 07. mai 2020, kl. 11:23
Sitat fra: jkirkebo på tor 07. mai 2020, kl. 11:04
Synd de ikke tilbyr minste batteripakke med AWD. Den hadde nok solgt ganske bra. Blir dyrt med AWD på Enyaq...

ja, kjenner på det samme. Synd man må opp på (nesten)toppmodell for å få 4x4
#6
e-up! / Sv: Noen spørsmål før kjøp av Up
tor 03. okt 2019, kl. 21:02
liker "signaturen din" :-D

"E-Up 2015 Endelig kvitt min siste VW 22.5.2017 en merkedag"

:D :D :D
#7
nordmenn er kjent for å være verdensmestre i oppussing. Den tittelen virker å forvitre med elbilens inntog. Ikke kan vi frakte ting på taket, ikke på henger og så å si ikke i bagasjerommet i de nye kjøretøyene :-)  -  er klar over at det finnes noen dyre alternativer som kan - og en billig Nissan.

Det er nok dessverre bare vi i nord som elsker å dra hengere og å laste taket fult med forskjellige ting, og dermed er ikke markedet stort nok til at de gidder å produsere dette.

Mulig de vil svare seg å starte leiebilfirma som tar seg av slike transportoppdrag for fremtiden nå når bilen til Ola Nordmann ikke lenger klarer det selv  :D
#8
spennende utvikling/innvikling...

leste en nettavisartikkel i går - etter presentasjonen - som sa det motsatte.

Her avviste de taklast, samtidig som de sa at 50 kg på kroken var feil - det var nå 75 kg på kroken.

Finner dessverre ikke igjen denne artikkelen...
#9
Flott bil som jeg hadde store forventninger til.

Det strander dessverre i og med at man ikke kan ha skiboks/kajakkstativ på taket. Til og med min lille e-Up kan frakte kajakkene rundt.

Da venter vi videre - denne gang på Skoda Vision og håper den takler taklast.
#10
e-up! / Sv: Hvorfor kjøpte du en e-up og ikke Golf?
søn 25. aug 2019, kl. 17:29
1. Økonomi
2. Golf for liten som hovedbil, e-Up en passende nr 2 bil.
3. E-Upen er akkurat stor nok til vår familie på 4
4. Passende kjørelengde til 95% av våre bilturer
5. Passende størrelse i et lite gårdsrom

#11
Kia Soul EV / Sv: Skrevet kontrakt på E-Soul?
ons 14. aug 2019, kl. 10:17
kønummer 335 trakk seg i dag. Jeg er skuffet over Kia og håper på en spennende Skoda istede. Har behov for bil med større lastekapasitet.
#12
hele kia-opplegget har vært en stor skuffelse. Det legges på minne. Da venter vi på Skoda VisionE
#13
Kia Soul EV / Sv: Kia Soul EV 2020
man 12. aug 2019, kl. 15:40
bekreftet - ikke hengerfeste  :-1:
#14
Kjøpe elbil? / Sv: Ny bil park - råd søkes
søn 23. jun 2019, kl. 22:36
lett - om du ikke drar med bikkja til Dk

kjøp en kjip trilling til pendlingen din langemann og fekt en tesla model 3, S eller Kona til DK-tur.
#15
e-up! / Sv: Hvordan fjerne ladebeskyttelse på e-up!
søn 09. jun 2019, kl. 13:50
ja, det er bare å trykke på "låsoppknappen" til bilen så er de åpne :-D
© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA