De ble gjort en oppgradering av baksetene i 2018 eller 2019.
https://electrek.co/2018/06/02/tesla-model-3-new-backseat/
https://electrek.co/2018/06/02/tesla-model-3-new-backseat/
Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.
Vis innleggmenySitat fra: Genax på onsdag 29. mai 2024, klokken 08:29Vurderer å kjøpe selve en brukt Model 3 2019 modell. Dumt å kjøpe?Jeg hadde i tilfelle valgt en fra høsten -19. Da er det litt garanti igjen, pluss at det var endel endringer utover i første halvår.
Sitat fra: Bil2 på mandag 06. mai 2024, klokken 08:20Litt sent svar her, men jeg kjører Zaptec Go på 4G og sense på WiFi, så det funker fint. Zaptecen er koblet på enfas på it anlegg. Jeg kan se belastningen på faselederene, men klarer ikke helt å se nytten av sensen. Når den aktiveres for å unngå at hovedsikringen ryker (et problem på de aller kaldeste dagene) lader den med lav effekt selv når strømforbruket i huset er veldig lavt, så den slår jeg av.Da forsvinner jo også mye av poenget slik jeg ser det.Sense kan vel settes opp for å styre etter effektgrenser. Kan den være satt opp med en lav effektgrense? Merk også dette:
SitatHvis Zaptec Sense mister internettforbindelsen eller blir frakoblet, vil ladestasjonen settes til minimumsstrøm (6A). Minimumsstrømmen stilles inn i Zaptec-portalen.
Sitat fra: MuskElBil på onsdag 24. april 2024, klokken 21:18Nord for Sognefjorden er rimelig tørrlagt ja. Kjører du fra Lavik ferjekai og skal over Sognefjellet er det iflg gulesider en tur på over fem timer uten tilgang til SuC, kun de få andre laderne på veien.For nord-syd er det er jo et godt alternativ å kjøre Tindevegen. Lærdal-Lom den veien er 148 km. Dessverre er det en 18 km avstikker fra Lom hvis en vil bruke Tesla lader, men de fleste kommer seg vel til Dombås.
Alternativet er å ta en omvei til Lærdal, men det er dårlig løsning med ferje osv.
Nær Sogndal hadde vært midt i blinken mtp nord-syd også.
Sitat fra: Svein_H på torsdag 25. april 2024, klokken 19:35Du har jo Norgeshengern:Jeg er veldig fornøyd med Poletta. Jeg har trukket den mest med TM3. Det går ca 300 Wh/km. Den er så smal at man slipper ekstraspeil. Vår vogn er fullt utstyrt med fastmontert toalett, gassvarme og kjøleskap. Det er litt utfordrende å holde den under registrert totalvekt på 750 kg. Men ved å tømme vanntanker og flytte alt løst over i bilen, tror jeg vi skal klare å komme oss videre fra en kontroll.