meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - oymo

#1
Hei Godtfolk

Har ikke hatt det helt store hellet med å få solgt min trofaste gamle Think City 2000 modell. Mulig det originale prisestimatet var i høyeste laget, men nå har jeg "forhåndsprutet" den en smule.

http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=42198651

Bilen var EU godkjent i fjor høst og fremdeles i (sporadisk) bruk.

Den har gått 133000 km, men forrige eier byttet hele batteripakken med en ny etter 64589 kjørte km.

Rekkevidden er som forventet etter nesten 70000 km, avhengig av kjørestil, fart og temperatur, fra 5 til 7 mil.

Den selges noe motvillig, men jeg sjonglerer tre biler i garasje/oppkjørsel for tiden, og en må ut!

Vennlig hilsen
Øyvind Monsen

Edit: skriveleifer
#2
Lading / Sv: Nissans hurtigladestasjoner
ons 24. okt 2012, kl. 13:03
Sitat fra: skatvalsbygg på tir 23. okt 2012, kl. 13:11
Sitat fra: oymo på tir 23. okt 2012, kl. 11:45
Ladestasjonen aktiveres ved at kortet scannes elektronisk, og prisen er kr 1,10 pr kwh.

1,10 kroner/KWh? hvordan var det regnestykket sa du?
jeg mente laderne til birger n haug leverte ca 50KW effekt så det vil si ca  0,83 KWh per minutt ganget med 15 minutter så havner vi på 12,5 KWh som koster deg 45 kroner. det gir meg 3,6 kroner/KWh og forutsetter at du lader med maks effekt noe som ikke skjer ved høy/lav temperatur


Hei

Hos Nissan forhandleren i Bergen  betaler man ikke for et antall minutter, men for hver kwh. Prisen som vises i displayet på laderen sier 1,10 pr kwh.

Etter at det ble nevnt i en tidligere post at prisen egentlig var 2,50 sendte jeg en mail til forhandleren og spurte hva som var riktig pris for lading. her er svaret:

Når du lader på hurtigladeren vår vil saldoen være den samme.

Pr. i dag tar vi ikke noe for strømmen. Saldoen på kortet vil være den samme

Prisen som står oppført er bare satt opp av leverandør av hurtiglader.

Med vennlig hilsen
DS
Salgssjef Nissan


Så da er det hverken 1,10, 2,50 eller 3,60 men gratis..

Følg med i neste episode av "Forviklingar"

-oymo
#3
Lading / Sv: Nissans hurtigladestasjoner
tir 23. okt 2012, kl. 11:45
Siden jeg startet tråden om betling for lading på Nissan ladestasjon i Bergen, får jeg følge opp med hvilke betingelser de har lagt seg på (selv om dette nok er kjent for mange)

Man må kjøpe et "ladekort" i Nissan butikken, og man velge om man vil ha kr 500,- eller kr 1000,- verdi i kortet.

Ladestasjonen aktiveres ved at kortet scannes elektronisk, og prisen er kr 1,10 pr kwh.

Ordningen fungerer fint, og det er bra at de tar betalt for strømmen og ikke tiden man er koblet til.

Jeg irriterer meg likevel litt over at man ikke kan betale med vanlig bankkort. Folk på gjennomreise vil ikke kunne bruke denne laderen med mindre de synes 500 kroner er OK for en lading... Tanken om et nettverk av hurtigladere som muliggjør langkjøring blir ikke ivaretatt av Nissan sin stasjon i Åsane ihvertfall...

-oymo
#4
Leaf 2010-2017 / Sv: Energy Economy
fre 02. mar 2012, kl. 13:03
Jeg ligger på et snitt på  0,19 ved min normalkjøring. 6 mil t/r jobben og litt småkjøring på kveldstid. Småkupert med fartsgrenser fra 40 til 70. Kjører i Eco mode, og klimaanlegget på "Auto".

-oymo
#5
Leaf 2010-2017 / Sv: Nissan-vissvass?
man 20. feb 2012, kl. 11:48
Sitat fra: RuneW på søn 19. feb 2012, kl. 23:10
Så vidt jeg vet har dette noe med nøyaktighet å gjøre. Leaf viser bare ett siffer bak komma og dermed kan kwh/km bli veldig lite nøyaktig (man kan ikke skille 0.20 fra 0.29 kwh/km).

Snus måleenhetene så blir det større nøyaktighet (tilsvarende tall fra eksempelet over er 5.0 og 3.4 km/kwh).

Tror jeg da. Jeg har ikke satt meg så veldig inn i dette enda...

Kan antall desimaler være endret i programvaren allerede? Jeg fikk bilen min den 12 januar, og kjørekomputeren i dashboardet viser to desimaler.

-oymo
#6
I'm a beleafer
#7
Sitat fra: elektrisk på tor 19. jan 2012, kl. 22:10
Blip, BauDemo og andre teknisk disponerte - her er kildekoden:
http://d01.megashares.com/dl/7e7d493/Bilvinger.zip
Pakk ut og fyr opp Eclipse :)

Bruk den til hva dere vil, på eget ansvar. Jeg har for eksempel ingen ting i mot om BauDemo låner fra den til sitt prosjekt, selv om han velger å ikke dele source. Men fortell gjerne om det her på forumet hvis du bruker den til noe.

Flott og sporty gjort!

-oymo
#8
Elektrisk: Skal se om jeg får testet Bilvinger i kveld, er spent på hvordan den alternative kommunikasjonsprotokollen oppfører seg

Baudemo: Spennende! Den nye Home skjermen ser bra ut!

-oymo
#9
Elektrisk, Blip og Baudemo bør slå sine pjalter sammen og stable opp et av de tre alternativene til en fullgod versjon  :)

Baudemos OpenWings har jeg kjøpt fra Android market, og den mangler egentlig bare en raskere kommunikasjonsmåte (bruker Windows metoden nå) for å være perfekt (hint, hint).

-oymo
#10
Nei det er sannelig ikke et lett å beslutte å selge den trauste gamle Thinken, men vi har pt. 3 biler og det er snakk om et plassproblem.

Har begynt å tenke litt på dele fossilbil med svigerfar. Han selger sin Skoda og blir med på å dele bilholdet for vår Toyota, og han disponerer den daglig. Da kan min hustru bruke Thjinken til og fra toget (totalt 1 mil hver dag), mens  jeg kjører Leafen til og fra jobb (6 mil). Ved lengre turer bytter vi slik at svigers får Leafen og vi får Toyotaen.

Nå gjenstår det bare å overbevise svigers om at dette er en strålede ide....

-oymo
#11
Lading / Sv: Nissans hurtigladestasjoner
fre 13. jan 2012, kl. 13:12
Sitat fra: Go-carter på fre 13. jan 2012, kl. 13:02
...er vel bare å lade etter stengetid det? :P

Nja, på displayet på "strømpumpen" ser det ut som om man må presentere et eller annet kortfor å aktivisere den...

-oymo
#12
Lading / Nissans hurtigladestasjoner
fre 13. jan 2012, kl. 12:37
Hei

Da jeg hentet Leafen min i går spurte jeg selger om hurtigladestasjonen som er installert utenfor Autocenteret i Åsane, Bergen, er til fri benyttelse for Leaf kjørere. Han kunne fortelle at ladestasjonen p.t. var stengt for alle  andre enn butikken, og at den ikke ville åpnes før man hadde en ordning på plass der brukerne kjøper et "ladekort" som åpner laderen. Han skisserte en pris på ca 15,- for en lading.

Dette er den eneste hurtigladeren i Bergensområdet,  og de er litt dumt at den ikke skal være tilgjengelig i det hele tatt....

Hvordan er dette håndtert av de andre forhandlerne i Norge? Er dette måten det gjøres på for andre (ikke Nissan) hurtigladestasjoner også?

-oymo
#13
Leaf 2010-2017 / Sv: Antall leverte biler
ons 11. jan 2012, kl. 13:12
Sitat fra: kenmyh på ons 11. jan 2012, kl. 13:07
Sitat fra: Rasmus.B på fre 06. jan 2012, kl. 13:19
Når bestilte du da Kenmyh?
Jeg skrev kontrakt 1 desember, og bilen kommer trolig til Drammen 1 februar, og må deretter vente på klargjøring. Bestilte på Økern.

jeg bestilte i månedskiftet august/september.. så er på tide at den kommer snart :p det var visst noe med den svarte pakken som gjorde at man ikke fikk bilen så tidlig, var i hvertfall det jeg fikk høre

Det var den samme historien jeg fikk høre da jeg bestilte min svarte her i Bergen. Opprinnelig fikk jeg leveringstid 10 februar, men i morgen kl 16.00 er den min. Lov å håpe på litt tidligere levering for deg også kanskje kenmyh...?

-oymo
#14
Leaf 2010-2017 / Sv: Antall leverte biler
tir 10. jan 2012, kl. 22:11
Sitat fra: oymo på tir 10. jan 2012, kl. 19:44
Juhuu!

Har ventet lenge på å kunne skrive denne posten, men nå er det endelig klart:

4 måneders ventetid er over og min splitter nye, svarte Leaf er klar for Bergensveiene torsdag den 12.11.2012. Ble registrert i Carwings i dag, og hele kroppen kribler  :-D

O' Lykke

-oymo

Hehe! Henrykkelsen har fått meg til å tulle med tallene. 12.01.2012 skal det være!

HappyHappy JoyJoy  :-)

-oymo
#15
Leaf 2010-2017 / Sv: Antall leverte biler
tir 10. jan 2012, kl. 19:44
Juhuu!

Har ventet lenge på å kunne skrive denne posten, men nå er det endelig klart:

4 måneders ventetid er over og min splitter nye, svarte Leaf er klar for Bergensveiene torsdag den 12.11.2012. Ble registrert i Carwings i dag, og hele kroppen kribler  :-D

O' Lykke

-oymo
© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA