Nissa Leaf 2017 modell vil ikke i gir

Startet av celine2, søndag 29. desember 2024, klokken 12:32

« forrige - neste »

celine2

For et par uker siden fikk vi problemer med og sett vår leaf i gir .Bilen måtte på verksted.Vi fikk raskt tlf. om at det ikke var funnet noen feil/feilmeldinger og bilen ble hentet .Samme kveld oppsto samme problem og bilen måtte igjen på merkeverksted .Samme tlf som med første besøk ,men nå ville ikke bilen ut av verkstedet .

Vi googlet litt rundt angående enkle feil .Det eneste vi har prøvd er og lade det lille batteriet uten at det gav noe effekt.

Bilen er gått ca 82tusen ,vi har hatt få problemer .Stortsett normale slitte deler og servise .For et par uker siden måtte vi skifte vaijer til handbrekket som kom litt ut av blå.

Bilen har nå stått et par uker på verksted uten at de finner noe spesielt .Nå er det vel batteriet de vil ta ned ,men det er nok noe forsikrings selskapet må god kjenne .Vi har forsøkt og få verstedet i talle ,men de sier veldig lite om hva det kan være som feiler bilen .
Nå prøver jeg forumet om noe har hatt tilsvarende problemer ?

Ulvis

Viser det grøne bilsymbolet med piler i instrumentpanelet?
Er det respons på 'gir skift' i det heile tatt? 
Går den til N? Kan den då trillast?
Og bremsepedalen blir holdt inne ved start, åff kårs?
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Privat: Interesse for ladesystemer.  2017 Leaf 30 kWh
Jobb: Malthe Winje Automasjon AS #saia #gewiss #joinon
#eltako #softing #helmholz #iconics #besen #keba

kaiat

Normalt ville jeg sagt at 12V-batteriet er dårlig, men hvis det er sjekket, så er det vel i orden. Kan kanskje sjekke at jordingskabelen er ok.

Med tanke på bremsepedalen, lyser bremselysene når du trår på bremsepedalen? Defekt bremselysbryter kan kanskje virke inn her.

Trekkoppbil

#3
Når leafen er spøkefull, og ingen andre ting hjelper, så er løsningen ofte å restarte bilen ved å kople av og på den ene batteripolen.  Bare pass på at ikke dc/dc er på når du kopler vekk batteriet. Jeg har ikke erfaring med om det hjelpder i den nevnte problemstillingen.

Lyser den rød batteri-/ladelampa?
Kan det være sensor-feil for brems eller ladekontakt, eller virker bremselys?
(Vanligvis når bilen ikke vil gå i drive, så har man enten ikke holdt bremsen nede når man trykker startknappen, ellers så står ladekabel i.  )


© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA