Jeg har bestilt meg en YP, og er egentlig veldig spent på når jeg får den. Estimert levering har jo endret seg flere ganger siden jeg bestilte i nov-21
Estimert levering: tidlig 2022
Estimert levering: mars 2022
Estimert levering: april 2022
Estimert levering: juli 2022
Jeg har kommet så langt at jeg har valgt utleveringssted, og akseptert innbyttetilbudet. Innbyttetilbud er gyldig i 60 dager. Kan jeg da regne med at de har logistikken oppe å går så jeg får bilen før innbytte tilbudet går ut?
Dette blir min første Tesla, første elbil egentlig. Så det er vel ikke unormalt at man har noen spørsmål. Har sendt selgeren min mail, og han ringer tilbake og kommer med vanvittig mye svada. Svarer absolutt ikke på noe av det jeg lurer på.
Her om dagen sendte jeg en mail til Tesla Porsgrunn, i håp om at en annen en av selgerne svarer meg. Men nei, i dag ringte han samme selgeren fordi han hadde fått beskjed om at jeg hadde noen spørsmål. Og det er jo vel å bra at de svarer. Men når stort sett alle svar er at "det har de ikke fått informasjon om" Eller forresten, når jeg spurte om de ikke svarer på noe skriftlig, svarer han "jeg fikk bare beskjed om å ringe deg. Stort sett kunne han ikke si mer en at Berlin hadde startet opp, en skal være passe i koma for å ikke ha fått med seg det. Han hadde ikke fått med seg at levering at hvit/sort YP nå er juli 2022.
Det må være enkelt å være Tesla selger tenker jeg.