Skrevet av Emne: Elbilsalget måned for måned  (Lest 269141 ganger)

model3citizen

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 664
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #2115 på: Torsdag 11. April 2019, klokken 13:42 »
Det er personlige skilt, dette er en konvensjonelt skilt: "PA nnnnn"
Hvis du har tallene også så er det vel bare å sjekke.

Sjekket kjøretøyopplysninger på Vegvesen.no, via sjekk for EU-kontroll. Det er en rød 2019 Jaguar i-Pace.
'15 i3, '16 i3, '19 T3P

Bli med i Rekkeviddeangstforeningen

Elmo

  • Gold Member
  • ******
  • Innlegg: 7539
  • Elbileiere gjør det med spenning.
    • Vis profil
    • Elmo
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #2116 på: Torsdag 11. April 2019, klokken 14:00 »
Sjekket kjøretøyopplysninger på Vegvesen.no, via sjekk for EU-kontroll. Det er en rød 2019 Jaguar i-Pace.

Sto det et annet nummer der ende enn det du skrev i søkefeltet ?? (som det gjør på personlige nummer)
Bor i Asker. Elbilist siden 2005. Div. Saxo/P106 som vi har kjørt tilsammen ca 160.000 km. To fremdeles i daglig drift.
Har også en eUp 2015, gått 75.000 km, og "fikk" Tesla Model 3 i mars 2019.

model3citizen

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 664
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #2117 på: Torsdag 11. April 2019, klokken 14:44 »
Sjekket kjøretøyopplysninger på Vegvesen.no, via sjekk for EU-kontroll. Det er en rød 2019 Jaguar i-Pace.

Sto det et annet nummer der ende enn det du skrev i søkefeltet ?? (som det gjør på personlige nummer)

Nei, det står det samme som det jeg søker på.
'15 i3, '16 i3, '19 T3P

Bli med i Rekkeviddeangstforeningen

MrBacardi

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 897
  • Bekkestua, Akershus
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #2118 på: Lørdag 13. April 2019, klokken 10:12 »
Her er førstegangsregistreringer i Norge for April så langt (pr. 12. april):

MerkeModellMånedImportÅrTotalt
Tesla MotorsModel 3606-67316733
VolkswagenGolf39511%307035399
NissanLeaf30826%276553603
BmwI32478%215822287
AudiE-tron1802%978985
JaguarI-pace171-10912183
HyundaiIoniq14211%12277196
NissanE-nv2001265%6604292
HyundaiKona12510%12532103
RenaultZoe912%81610706
VolkswagenUp!69-3079067
KiaSoul6280%60916498
Tesla MotorsModel X405%67811892
OpelAmpera-e356%2152350
KiaNiro327%386420
Fiat500e29100%1861094
Tesla MotorsModel S1422%29320106
PeugeotPartner11-1061638
CitroenBerlingo Electric6-57562
RenaultKangoo Z.e.6-661576
PeugeotIon5-332867
VdlCitea5-1717
MaxusEv804-1920
VolkswagenCrafter4-2945
ChevroletBolt Ev3100%24208
CitroenC-zero3-362559
SmartForfour Electric3-15109
ChevroletSpark Ev2100%313
MitsubishiI-miev2-563920
ChevroletSparlev1100%11
FordFocus Electric1-9713
SmartFortwo Electric1-23753
SolarisUrbino 12 Electric1-211
VolvoVolvo 7900e1-77

Totalt 2731

Ulike navngivninger for flere modeller er gruppert sammen for å gjøre tallene enklere. Dette er pga skrivefeil o.l. ved registrering hos Vegvesenet. Dette er tall på førstegangsregistreringer i Norge, altså ikke nødvendigvis biler som er solgt av forhandler i Norge. Import er også med her.

Av disse er laveste regnr i EL-serien EL 24029, høyeste EL 24029
Av disse er laveste regnr i EK-serien EK 32728, høyeste EK 98679
Av disse er laveste regnr i EV-serien EV 10101, høyeste EV 69726

Jeg satt opp et lite API, slik at dataene enkelt kan benyttes av andre hvis ønskelig:
https://qgx0kqq3qb.execute-api.eu-west-1.amazonaws.com/prod/elbiler/getRegNrPeriod?year=2019&month=4
Test mine Android-apps:  Ladestasjon / TypicalCalc
Jeg har koblet Teslaen til slack

2019 Model 3 55D(?) - Reservert juni 2016
2017 Leaf Tekna 30 kWh - Utlevert april 2017
2016 Model S 70D - Utlevert feb 2016

Imagine

  • Hero Member
  • *****
  • Innlegg: 676
    • Vis profil
Sv: Elbilsalget måned for måned
« Svar #2119 på: Mandag 15. April 2019, klokken 21:32 »
634 registrerte Model 3 pr 15. April, halvveis i måneden. Det betyr 1268 på mnd om salget holder seg likt ut måneden. Bra fart fortsatt, men bremser vel litt ned nå.

I3 er også en del ned. E-golf holder farten godt. Og må si I-Pace gjør det bra. Tett opptil tallene på den nylanserte E-tron.

Totalsalg av elbiler på under 3000 halvveis i måneden er også betydelig ned fra mars, men likevel ganske bra på generell månedsbasis.
« Siste redigering: Mandag 15. April 2019, klokken 21:36 av Imagine »
Mvh
Imagine