Jeg tviler på at soltaket veier mer enn en ekstra passasjer og det er lite trolig at rekkevidden synker nesten 10% med vekten av en passasjer.
I utgangspunktet virker Active Tech som den mest fornuftige utstyrsversjonen da 26k synes mye for JBL, kunstskinn seter (det vi kalte skai i "gamle dager"), minne på førersete, ventilerte seter (jeg har til gode å bruke det selv om jeg har hatt det i flere år), panorama view og varme i baksete.
Men, gode norske bilkjøpere vil ikke ha noe annet enn høyeste utstyrsversjonen. Med andre ord en pølse i slaktetiden eller "tar du den så tar du den også" og vipps så har en kjøpt utstyr for kr 90k som er differansen mellom Active og Executive. Med andre ord 21,5% tillegg for utstyr. Med metallic, vinterhjul og tilhengerfeste kommer en trolig på 550k og da har prisen øket med 25,4%. Det er nok det jeg klagende ender opp med, og i neste setning klager jeg på økningen i strømprisen, matvareprisene osv.