Menn i Skoda og kvinner i Tesla bryter fartsgrensen oftest

Startet av Motorwatt, søn 20. feb 2022, kl. 08:32

« forrige - neste »

Motorwatt

Tallene fra 2020 og 2021, med bilmerker vi har registrert minst én million kjørte kilometer, viser at Skoda har klatret opp på verstinglistenover bilmerkene med flest fartsovertredelser, sier skadeforebygger Therese Nielsen i Fremtind, forsikringsselskapet til SpareBank 1 og DNB i en pressemelding.

Tesla og Audi deler andreplassen, og BMW er på tredjeplass over merkene som bryter fartsgrensen oftest. Datagrunnlaget er fra totalt 77 millioner kjørte kilometer (48 millioner i 2021), og mellom 5 og 7 000 aktive brukere av appen Smartbil.

geear

Hva slags mennesker er det som først frivillig installerer en app som skal "overvåke" og belønne lovlig kjøring, og så velger å allikevel å bryte fartsgrensene?  :o

Jeg kjører relativt ofte litt for fort, og derfor hadde det ikke fallt meg inn å sende slike data til forsikringsselskapet mitt.

Motorwatt

Får de rabatt? Den må isåfall være gigantisk for mitt vedkommende selv om siste fartsbot var for 22 år siden.

turfsurf

Man kunne få poeng og veksle de inn i gavekort. Nedlagt i november i fjor grunnet liten interesse ;)
Model Y LR 2025 | i4 M50 2024 | Model Y P 2022 | BMW CE 04 2022

© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA