Looks like a million dollars! Her snakker vi S-klasse følelse!!
Herlig bil. Blir dyr, men funker fjell i drosjenæringa.. og disse som da går en halv million km eller mer i næringa - skal jo videreselges seinere igjen

Da kan man gjøre et bruktbilkupp!
Les mer om IAA MOBILITY 2021 i München messa her og den flotte EQE i gårsdagens Broom artikkel
https://www.tv2.no/a/14138992Kopi:
Elektrisk E-Klasse
Men det stopper altså ikke der. På bilutstillingen i München vil de vise fram bredden for både nåværende og kommende elektriske modeller. Mercedes-Benz, Mercedes-EQ, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach og Smart blir representert med totalt åtte premierer. Fem av disse er helt elektriske modeller – og i tillegg skal de vise fram en hybrid med høye ytelser.
Den mest interessante av nykommerne, sett med norske øyne, er kanskje el-utgaven av en store og populære familiebilen E-Klasse. En bil vi ofte ser som taxi, også.
Med EQE vil Mercedes-EQ vise hvor sportslig og komfortabel en elektrisk sedan kan være. Bilen skal kombinerer ytelse og kjøreegenskaper, og sette dermed en ny standard i sin klasse, heter det i en pressemelding.
Innvendig er det romslig, mens «en-bue»-designet fra EQS skal sikre lav luftmotstand.
Broom testet denne, se video litt lengre ned på siden her:
https://www.tv2.no/a/14138992