Lurer på det samme. Er det noen som har funnet en løsning for takbøyler? Det sies at bilen er godkjent for 100 kg, men jeg synes nesten det virker som om railsene er laget av plast?
Sikkert laget av det samme som på Kona, og om dette er "plast", er det ihvertfall en kompositt/blanding som burde være mer enn sterk nok. Det er nok heller ikke der flaskehalsen er, i tilfelle.
Er nok mere på hvor mye vekt taket skal tåle om bilen ruller rundt. Da skal taket tåle vekten av bilens batteri bl.a. så tipper taket tåler greit langt mere. Men de vil nok heller ikke love for mye, men 100 kg er bra.
Kona er bare 80 kg, som absolutt ikke er dårlig, men putter man på et taktelt og vil i tillegg ha markiser, så hjelper det godt på med de 20 ekstra kiloene. spesielt med pop-up taktelt som fort havner på 75-80 kg alene i de større breddene (140 cm og opp).