Bli medlem i Norsk elbilforening og støtt driften av Elbilforum. Som medlem får du i tillegg startpakke, medlemsfordeler og gode tips om elbil og lading. Du blir med i et fellesskap som jobber for mindre utslipp fra veitrafikken. Medlemskap koster 600 kroner per år. elbil.no/medlemskap
meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - paalsen

#151
ID.4 / Sv: Treg hurtiglading?
onsdag 12. mai 2021, klokken 11:08
Kan en grunn kanskje være at du hadde litt for høy SOC når du begynte å lade? Høye ladehastigheter får man, tror jeg, i begynnelsen av en lading ved lav SOC?


Sent from my iPhone using Tapatalk
#152
Nei fikk ikke noe VIN-nummer i SMS og det står heller ikke noe VIN-nummer i Depositumfaktura
#153
Bestilte M3P den 9. mars. Fikk sms i dag at det blir levering i begynnelsen av juni.
#154
Model 3 / Sv: Solfilm
torsdag 06. mai 2021, klokken 20:03
Jeg personlig syntes det må være et vist forhold mellom vinduene. Svarte vinduer frem til B-stolpen og ingen ting frem til A blir litt for gangster syntes jeg. Vet det ikke er lov frem til A, men aller penest og premium blir det når det er likt eller veldig liten forskjell, f.eks 35 % på alle sidevinduer er ikke veldig mørkt og gir et diskret utseende. Hele taket bør også være likt, kanskje 20 %.

Sånn har i hvert fall jeg tenkt å gjøre det når vi får vår bil.
#155
Ja da skjønner jeg. De må da kunne gi et svar på når den er produsert, eller er dette noe man kan lese ut av VIN når vi får dette?
#156
Den oppdaterte rekkevidden kom vel 22/23 april? Så om du bestille 14 april så var rekkevidden på det tidspunktet 580km og det er vel da denne du får?


Sent from my iPhone using Tapatalk
#157
Sitat fra: Redbug på mandag 03. mai 2021, klokken 11:27
Talked to Tesla again since I'm going mad waiting.

They say that the cars ordered early Apr are in transit now. The VIN will be available soon for them. The deliveries unfortunately will only start from 15th Jun, not before that :(

They also confirmed Performance comes from US not China.
Takk for oppdatering. Men veeeldig kjedelig at det tar så lang tid. Nesten to måneder det


Sent from my iPhone using Tapatalk
#159
Sitat fra: saftsuse på lørdag 01. mai 2021, klokken 00:50
Håper jeg får en av bilene som kommer i mai. Når jeg bestilte så tenkte jeg at det ikke haster da jeg ikke trenger bilen før i juni / juli. Men nå som jeg har bestilt skulle jeg helst ha hentet den i morgen :-)

Jeg også var helt rolig og avbalansert når jeg bestilte i begynnelsen av mars. Er ikke så viktig når den kommer tenkte jeg. Så solgte vi Leafen (2018) før påske og sitter nå igjen med en liten bensin bil fra 2007. Denne har vært på verksted 3 ganger siden påske så nå kjenner jeg på en økende desperasjon og lyst på ny bil. Har en følelse av av vi bikker juni før den kommer, og akkurat nå virker det ufattelig lenge til


Sent from my iPhone using Tapatalk
#160
Sitat fra: Redbug på torsdag 29. april 2021, klokken 07:21
Sitat fra: paalsen på onsdag 28. april 2021, klokken 22:18
@redbug P



Sent from my iPhone using Tapatalk

I ordered P too. I guess ours are not on the same ship as the SR and LR :(
they come on a separate special performance ship


Sent from my iPhone using Tapatalk
#161
@redbug P


Sent from my iPhone using Tapatalk
#162
Bestilte 9 mars og ikke hørt noen ting.


Sent from my iPhone using Tapatalk
#163
CCS / ChaDeMo hurtigladere / Oversikt ladere, app'er og brikker
søndag 25. april 2021, klokken 16:58
Om du også har registrert brikken hos Kople så kan du ikke registrere Fortum på brikken. Tror jeg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA