meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - e-tron-tron

#46
Testet kabelen på TN 400V på verksted, der fungerer den fint.

Prøvde på mitt eget 230-volts nett, på en isolert kurs, og der lyser den fremdeles rødt.
#47
Polestar 2 / Medfølgende schuko-kabel lyser rødt
tor 03. des 2020, kl. 11:11
Ser dette ble nevnt på forumet for noen måneder siden, https://elbilforum.no/index.php?topic=53116.0

Problemet (mitt) er at kladden lyser rødt etter at man plugger den inn i veggen (før man plugger i bilen). Har prøvd flere hus og mange kontakter. Bekymringen vokser nå som jeg skal reise til en bygd i julen uten umiddelbart lademulighet fra en skikkelig lader.

Andre forum antyder at det er en overfølsom schuko-kabel. Polestar support var ikke til mye hjelp her, men fra verkstedet på Bilia ble det antydet at dette var en kjent feil og at det ses på en løsning fra Polestar "sentralt".

Er det noen som har hatt samme problem og funnet en workaround? Må jeg kjøpe ny schuko-kabel?
© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA