16
Tesla SW og AP / Får vi endelig waypoints?
« på: Mandag 21. ſeptember 2020, klokken 23:18 »
[ You are not allowed to view attachments ]
Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.
På grunn av årstiden har vi ikke fått testet hverken lys eller klimaanlegg. Spesielt det siste har blant annet Model X-problemer medJeg spurte artikkelforfatteren om hva han mente med dette, og han svarte:
Vi har aldri vært borti en bil som dugger like mye som tmx og trenger til stadighet justering av temp og vifte.Jeg har en nyere Model X, har ikke opplevd slike problemer.
Det kreves dessuten at systemet kontrollerer at føreren er tilgjengelig. Dette kan være at føreren må gi tilbakemelding til systemet, kameraovervåkning av at føreren faktisk er våken, eller ved å registrere kroppsbevegelser. Minst to slike kriterier skal oppfylles for at systemet skal vurdere føreren som aktiv og tilstede.Vil dette kravet diskvalifisere dagens TMS og TMX som ikke har innvendig kamera?
Hvis det så skulle bli mva i 2022 skulle man jo også tro at det ble innført langsomt (altså ikke 100% fra 1 januar 2021, men man vet jo aldri hva som kan skje politisk fram til da. Miljø har ikke akkurat vært veldig forsidestoff etter covid, samtidig som det aldri har vært så populært som 19/20 fram til covid.