Sitat fra: Kires på fredag 16. april 2021, klokken 09:45
Fikk bekreftet at det er "vanlig" batteri: Li-Ion
Er dette batteriet som har vist seg dårlig i kulda?
Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.
Vis innleggmenySitat fra: Kires på fredag 16. april 2021, klokken 09:45
Fikk bekreftet at det er "vanlig" batteri: Li-Ion
Sitat fra: advale på tirsdag 22. desember 2020, klokken 00:34Sitat fra: Erlingni på søndag 20. desember 2020, klokken 17:53
Tesla selger svært mange av innbyttebilene (mesteparten?) videre rett til oppkjøpere.
En god del av disse blir så eksportert, pga. det lave avgiftsnivået og godt utvalg brukte el-biler i Norge.
Min 2019 LR var Tesla tydelige på at skulle selges videre til oppkjøper med en gang.
Verditap er en kontinuerlig prossess, så at 19/20 TM3 skal videre ned i 2021 er vel ganske opplagt.
Men noe ekstraordinært tror jeg ikke noe på.
Hvor har du fra at endel av disse skal eksporteres? Er det synsing eller noe du vet med sikkerhet?
For min del ser jeg ikke logikken, ja det er lavere avgiftsnivå, men det er pga momsfritak. Når disse eksporteres må det legges på avgift som gjelder i eksportmarkedet. Da kan jeg ikke se at bruktprisene, som koker i Norge, og blir lagt på avgift på destinasjonsmarkedet blir magisk vis billig?
Sitat fra: Øyvind.h på lørdag 19. desember 2020, klokken 11:35Sitat fra: 123kris på lørdag 19. desember 2020, klokken 11:32Det eneste en kan se er vel opprinnelig lånebeløp? Du klarer vel ikke se hvor mye de har nedbetalt og dermed i egenkapital i bilen?
Fortsatt alt for mange overprisede snart to år gamle model 3. De fleste jeg har sjekket er jo fullfinansiert og selger har ikke "råd" til å selge den for det markedet er villig til å betale.
Sitat fra: Haggish på onsdag 25. november 2020, klokken 16:09Sitat fra: 123kris på onsdag 25. november 2020, klokken 16:02
Med god hjelp av Tesla ansatt i Drammen fant han en avbestilling til meg. Henter i Drammen på fredag
Var det den Ferry avbestilte?
LR awd, blå, hengerfeste, standard felger, piggfrie vinterhjul, sort interiør.
Sitat fra: obay på lørdag 24. oktober 2020, klokken 11:42
Flust med Model 3 på bruktmarkedet nå ja. Får de virkelig solgt bilene sine til nypris.. ? Hvem er det som gjør det .. ?
Sitat fra: TeslaJan på søndag 18. oktober 2020, klokken 21:28
390' høres ikke galt ut. Tror du skal greie å selge den i nærheten av d.
Jeg skal legge ut en 2019 LR AWD med 6700 km på telleren med 19 sportfelger og FSD/HW3. Hva tror dere er en riktig pris å legge ut for?
Å legge den for høyt er jo bare tull hvis man vil selge kjapt. Vanskelig dette...
Sitat fra: Almis på søndag 18. oktober 2020, klokken 21:19
Tenker jeg legger den ut for 390 og satser på at lav km stand holder :p
Sitat fra: Magnus Hansen på søndag 18. oktober 2020, klokken 10:03Sitat fra: 123kris på søndag 18. oktober 2020, klokken 09:38
Hva tror folket vil skje med bruktbilprisene?
Prisene har jo vært ekstremt høye, tilnærmet som nybilpriser.
De siste dagene har det kommet over hundre nye Model 3 på finn, og folk forlanger fortsatt skyhøye priser.
Min spekulasjon er at om 2-3 uker når Tesla begynner å bekrefte leveringsdatoer så vil prisene stupe og at det nå går fra selgers til kjøpers marked. Jeg timet salget av min SR+ bra i august og vurderer ny bil eller et godt bruktbilkjøp.
Vet ikke hva du legger i å «stupe», men prisene vil selvfølgelig gå ned. Kanskje like mye som nyprisen har sunket. Det vil jo ikke gjøre Model 3 til en mindre populær bruktbil, heller tvert imot. At mange har lagt ut bilen nå er en midlertidig effekt. Selger prøver å kvitte seg med bilen til kunstig høy pris til kjøpere som ikke følger så godt med på nyprisen.
Generelt har jeg ingen tro på at det generelt blir «kjøpers» marked pga av dette. Model 3 vil være minst like attraktiv nå som før prisnedgangen. Og sånn vil det være før det evnt blir et rush av Model 3 på markedet når Y kommer