meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - janstok

#61
Hehe, flott at det er noen som tar iniativ og viser hva elsykkelen kan brukes til!
http://www.dn.no/dnaktiv/article2459737.ece
Jeg skulle selv vært i hans situasjon og sett alle de forvirra blikkene fra de andre i rittet:)
#62
Jeg bruker i gjennomsnitt 1Ah på hver 4km. Så for min del hadde jeg ikke kommet veldig langt
#63
Skal den regnes som en sykkel, skal hoved-drivkraten være pedalene. Og som hens skriver så vil du nok slite hvis du mister elektrisk fremdrift.
Derfor blir den regnet som moped, iallefall her i Rogaland
#64
Jeg har også erfart at batteriet ikke er vanntett. Har nå to stk golden motor batterier som fungerer utmerket etter å lagt i fugemasse i partiet mellom plastdekslene og metallkassen. I tillegg har jeg laget hull i bunnen for eventuell fuktighet som dreneres ut. Utrolig irriterende at Golden Motor ikke lager dem vanntette. Tipper det er mer enn bare du og jeg som har opplevd dette:(
#65
Nå er det igjen lav pris på schwinn sykkelen! så det er bare å handle så tusenlappene fyker
#66
Da har chainreactioncycles fri frakt og nye spennende elsykkelmodeller som Cube 2012 EPO Electric. Den ser umenneskelig bra ut og kvalitet fra topp til tå. Men det er ikke mye info å hente, og vet ikke om den er i salg enda i nettbutikken
#67
Trafikken er et av de største problemene landet har. En syklist er en bil mindre. Loven for elsykkel er for streng slik jeg ser det. Den bør være raskere og sterkere, slik at den også f.eks kan brukes til å trekke vogn med varer.
Hva er forskjellen på meg som holde en fart med 30 på elsykkel, og de som holder en fart på 30 uten motor?
Ser den at ungdom ikke vet bedre og kjører som svin i trafikken, men dette burde vært diskutert. Jeg har aldri hørt politikerne diskutere om reglene til elsykkel er bra, eller om det er noe som kunne blitt endret.
#68
Du får jo garanti og de fordelene det er å handle fra en norsk forhandler, men ja, det er smart å sjekke priser også utenlands før en handler.
#69
Jeg har testet ut denne GPS tracker-en: http://www.abteknikk.no/product_info.php?products_id=247&osCsid=q729kb6p6imctmjr29j53fg8n7
Kjøpte den på ebay til 270kr og en liten omformer til 50-60kr slik at den kan tilkobles 37V batteriet på sykkelen. Hvis du blir frastjålet sykkelen, er det bare å ringe opp til GPS-en og du får tilbake en tekstmelding med koordinatene. Smart og veldig billig forsikring. Tenkte å bruke denne lille tingen i båten, bilen og til og med på hunden....
#70
Åj, jøsses. Det var da en svær prisforskjell. Skulle bare kjøpt et lager av dem og solgt dem videre;)
#71
Angående sykkelrittet i september, hvis jeg må betale 300kr + 200 kr for medlem i "ett eller aent sykkel-forbund", blir det uaktuelt for meg og min familie. Er jo svindyrt.
#72
Kan godt være det, er ikke ekspert på det med batteri. Jeg så bare kjapt over på en tabell på denne siden med Watt/kg : http://www.el-bikes.no/om-lifepo4-batteri
Har selv prøvd blybatteri på elsykkel og konklusjonen må være; aldri igjen;)
#73
Det er det som er så flott med elsykkel, den kan brukes som en jernhest som virkelig kan trekke unger og varer og hva det måtte være. For meg ser det ut som styringskonsolet er likt som på sykkelkit fra boligenergi. Har ikke hatt noe problem med fukt på min iallefall. Du kan skru av lokket der kontrolleren er og se til at det ser greit ut. Du kan også med fordel smøre på noe fett på kontaktene, slik at det ikke irrer. F. eks denne: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Permatex-Dielectric-Grease-Amazing-Value-/180446565743?hash=item2a0374156f

Ellers kan de fleste "Kina sykler" bli bedre på det med fukt. F. eks har jeg surret vulkteip rundt akselen der motorkabelen kommer ut på Schwinn sykkelen jeg nevnte i første innlegg. På Golden Motor batterier har jeg skrudd av begge de sorte plastdekslene på hver side og lagt i fugemasse og borret hull i bunnen til drenering. Så hvis du gjør litt innsats og vet hva som må gjøres, kan du bruke den selv om det ikke er så bra vær. 
#74
Et blybatteri holder lenge hvis det blir behandlet bra, rundt 10år. Men hvis det blir belastet mye, holder det ikke så lenge. Det er rundt 400 oppladninger på blybatteri. Også er energi pr kg ikke noe særlig bra, liFePo er nesten 100 ganger bedre på det...
Du må også sjekke om den er lovlig som sykkel, jeg vet noen som ligner moped, men med pedaler også, som er ulovlig her i Rogaland.
#75
Det så ut til å være kraftige saker, ja. Har funnet noen små dc- dc omformere som er geniale til mindre dupeditter
http://stores.ebay.com/EVsupplier/_i.html?_fcid=154&_fsub=1636847014&_jgr=0&_localstpos=&_sid=961638734&_stpos=&gbr=1
© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA