meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - elvis1000

#1
Skoda ENYAQ / Gå fra tesla til Enyaq
man 26. jan 2026, kl. 11:55
Hei
Jeg har en Tesla model 3 2021. Kona ønsker noe "mer stabilt", og ser på Enyaqen. Jeg tipper det blir en 2023 modell iv80x.

Noen andre her som har gjort en lignende endring? Hva kommer jeg til å savne? Hva vil jeg bli glad for?

takk takk takk!! :)
#2
Model 3 / Fremont vs. Kina - konkret spm
tir 04. jun 2024, kl. 18:27
Hei
Har lest så mye forskjellig om dette med Fremont- og Kina-fabrikkene, men blir ikke klok.

Vi tenker å kjøpe oss en 2021-modell (614 km). De fra juni er laget i USA, mens de fra senere på året er laget i Kina.
 
Nå står jeg mellom to biler. Det er bare noen få måneder mellom dem. Den fra Kina er rød, mens den fra USA er blå. Jeg liker blå best. Så spm. mitt er rett og slett: Er det stor forskjell på USA- og Kina-kvalitet? Eller bør jeg ta den jeg liker best i farge? De er omtrent like i km, pris, behandling, utstyr osv.

Takk!  :D
© 2026, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA