meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Meldinger - Philip Marlowe

#1
Audi Q4 e-tron og Q4 Sportback e-tron / Speil går ikke ut igjen
tirsdag 03. juni 2025, klokken 07:53
Jeg har en 2022-modell Q4-50. De siste 2-3 månedene har jeg fått problemer med at høyre sidespeil ikke går ut igjen. Skjer ikke hver gang, men hyppigere og hyppigere, og kun når bilen har stått i ro en god stund.

Andre som har hatt den samme utfordringen?
#2
Fornøyd med min 19-modell, men manglende blinklysbryter gjør at jeg vil vurdere et annet merke neste gang. Kanskje den nye Mercedes EQC sedan som blir lansert neste år. Den blir bygget på den nye MMA-plattformen.
#3
Det virker som at det er få her inne på forumet som vil ta Easee i forsvar, men kan denne Easee-ingeniøren ha noen gode poenger? https://www.dn.no/innlegg/elbil/ladestasjoner/elektronikk/vi-i-easee-mener-at-svenskene-tar-helt-feil/2-1-1422533
#5
Elbiler i media / Sv: Hva er greia med Easee saken?
torsdag 16. februar 2023, klokken 10:54
I dagens DN (krever abonnent) hevder gründeren av Easee, Helmikstøl, at en utenlandsk konkurrent la ut en Twittermelding med brevet fra Elsäkerhetsverket. Dette førte til den store mediasaken.

https://www.dn.no/teknologi/elbil/easee/jonas-helmikstol/easee-grunder-jonas-helmikstol-om-krisen-jeg-kjente-en-bolge-av-frykt-ga-gjennom-kroppen/2-1-1404038?utm_source=front&utm_campaign=lsrjgr
#6
Lade hjemme / Sv: Svenske Elsäkerhetsverket kritiserer Easee Home.
søndag 12. februar 2023, klokken 14:51
Det ser ut som at to av deltagerne i Motors ekspertpanel er skeptiske til Easee. Boksen er for liten og lett, og dokumentasjonen er for ny.  ???

https://nye.naf.no/elbil/lading/test-av-ladeboks/easee-home-vegglader-hjemmelader
#7
Investeringsdirektør Robert Næss i Nordea venter at Teslas nye priser også vil føre til en betydelig nedgang i bruktprisene for de aller fleste elbiler.

Det er vel ganske åpenbart at dette vil vil påvirke prisene på brukte Model 3 og Y, men er vi enig i spådommen til Næss om de øvrige merkene?

https://www.motor.no/aktuelt/tror-teslas-nye-priser-gir-kollaps-i-bruktmarkedet/240764
#8
Jeg bruker Creep med regen. Kjøring uten creep gir meg følelsen av å kjøre med håndbrekket på. Spesielt ved ved lukeparkering liker jeg det å kunne slippe bremsen og så kryper bilen på plass.
#9
EQE / Sv: Tyske pris, konfigurator og tekniske data
mandag 18. juli 2022, klokken 16:37
Prisene på flere Norges-modeller kom i dag.
EQE 300: NOK 605 800,-
EQE 350 4-matic: 664 800,-

Dette er fra-priser eksklusive mva. Dessverre kan kun EQE 300 leveres i år.

#10
Tesla i media / Sv: Tesla i norske medier
fredag 08. juli 2022, klokken 19:00
Jeg synes det ble en merkelig skade på bakhjulsunderstellet på denne Teslaen. Det ser ut til å være revet rett av, som om det har hektet seg opp i et eller annet. Blir interessant å få vite mer.
#12
Er det sikkert at Teslabilene lader 12V-batteriene når de står stille? Jeg byttet 12V-batteri to ganger på min Tesla Model S som jeg hadde fra 2014 til 2019. I min Model 3 som jeg snart har hatt i to år, har jeg ikke byttet ennå (noe jeg håper jeg slipper)
#13
Elbilen i Samfunnet / Sv: Anbefaler å ikke kjøpe elbil
tirsdag 09. februar 2021, klokken 20:50
Sitat fra: Wisd0m på lørdag 30. januar 2021, klokken 08:23
Om man ikke har veldig høy bombelastning s0 begynner jo, med bombelastningen å bli nærme å kjøre diesel. Frister mer og mer med Skoda Octavia 190 hk diesel.

Huff! Selv om prisen per mil eller bompengesatsene hadde vært de samme, så hadde jeg ikke byttet min elbil mot en firesylindret diesel. Min elbil gir meg så mye kjøreglede.

Men det er vel smak og behag...
#14
Tesla SW og AP / Sv: Problemer med å vekke bilen med Tesla-appen
onsdag 20. januar 2021, klokken 08:47
Takk for forslagene. Det var selvfølgelig Rebooting som var den enkle løsningen på dette problemet óg. Nå funker det  :)
#15
Tesla SW og AP / Problemer med å vekke bilen med Tesla-appen
tirsdag 19. januar 2021, klokken 19:48
Jeg har de siste ukene, ikke klart å vekke bilen med Tesla-appen. Muligens skjedde dette da jeg fikk versjon 2020.48.30, men jeg er ikke helt sikker. Jeg har WiFi i garasjen og abonnement på Premium Connectivity, hvis dette har noen betydning.

Noen som vet om dette skyldes en eller annen innstilling i bilen som jeg bør endre, eller om det er et problem flere har fått?

© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA