Som de fleste andre merkeforumene her burde vel også vi ha en oppsamlingstråd for feil og mangler? Kan være kjekt å ha en slik tråd som referanse og hjelp dersom man føler forhandler kanskje ikke følger opp som man skulle ønsket. I tillegg kan det også være litt trøst i at andre opplever det samme.
Som jeg ser det er nevnt i andre slike tråder er det kun saker man har opplevd med sin egen bil, og ikke saker og ting man har hørt eller lest et eller annet sted.
Jeg kan jo starte showet:
Som jeg ser det er nevnt i andre slike tråder er det kun saker man har opplevd med sin egen bil, og ikke saker og ting man har hørt eller lest et eller annet sted.
Jeg kan jo starte showet:
- Augmented Reality delen av heads up displayet virker ikke helt riktig innstilt. Linjene som kommer opp når bilen skal vise at den har sett veimerkingen er forskjøvet såpass horisontalt at den høyre linjen ofte havner helt eller delvis utenfor "skjermen". Jeg ser alle hjørnemarkeringene når jeg forsøker å justere posisjonen til HUD i menyen, men har ingen valg som går på horisontal posisjon eller kun AR-delen. Har forsøkt å justere både sete og hode for å se om det kan være kroppen min som er dårlig tilpasset, men resultatet er det samme
- Har oppdaget noe som ligner parkeringsbulker på panseret, men siden bilen kun har vært parkert i min garasje utenom kjøring, tviler jeg på at det faktisk kommer av ytre påvirkning. Litt vanskelig å forklare, men har forsøkt å filme problemet her: https://drive.google.com/file/d/12CpPGDI8mSd3ywHRFql2rZN23oTIfO71/view?usp=sharing. Det ser ut til å være 3-4 linjer som kun er synlig når man ser i speilbildet på panseret. Ser man rett på eller ovenfra er disse ikke synlige. Trodde først det kunne være skade fra transporten eller lakkfeil fra fabrikk, men det ser ut til at det kan være relatert til en mulig produksjonsfeil i støttestrukturen som er limt/sveiset i underkant av panseret: https://drive.google.com/file/d/12GZ_8EGGBfcT_utRccUEV3alFL3xFLg1/view?usp=sharing. Mønsteret både over og under panseret ser nemlig ut til å samsvare ganske bra, så det er mulig dette oppstår når panseret settes sammen. Heldigvis er dette kun synlig hvis man aktiv går inn for å se dette (f. eks å bøye seg opp og ned med solen på motsatt side av panseret), men blir spennende å se hva forhandler sier.
