Bli medlem i Norsk elbilforening og støtt driften av Elbilforum. Som medlem får du i tillegg startpakke, medlemsfordeler og gode tips om elbil og lading. Du blir med i et fellesskap som jobber for mindre utslipp fra veitrafikken. Medlemskap koster 600 kroner per år. elbil.no/medlemskap
meny

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.

Vis innleggmeny

Emner - AQN

#1
Leaf 2018- 40kWt og 62kWt / CarPlay og radio (DAB) og litt Google Maps.
onsdag 19. september 2018, klokken 22:53
Hei
Jeg har brukt CarPlay en god del og synes også kartet der er bra for navigasjon. Jeg liker også at jeg under kjøring til en destinasjon kan be "Siri" finne f.eks. en Rema 1000 på veien. I dag prøvde jeg Google Maps for første gang på CarPlay og det er klart at Google ligger noen mil foran Apple på dette område, selv om Google Maps ikke lar meg finne en Rema 1000 på veien uten å først avbryte den pågående veibeskrivelsen.

Så spørsmålet mitt. Jeg hører ofte på radio, mens CarPlay er aktivt, men opplever titt og ofte at lyden skrur seg over til USB-kilden. Det skjedde også i dag med Google Maps, men da la jeg merke til at det skjedde når iPhone-skjermen var på og viste navigasjonen punktvis. Skrudde jeg av skjermen på iPhone kom radioen på og virket da som om den forble på. Kjøreturen var for kort til at jeg vet om dette bare var tilfeldig. Er det andre som har samme erfaring og har noen kommet til en klar konklusjon på hvorfor radioen skrur seg av?
#2
Håper å få min leaf før påske. Mesteparten av min kjøring kommer til å være Oslo-kjøring og det finnes utallige innlegg om rekkevidde og SOC så jeg lurer på om noen har gode/dårlige erfaringer fra bykjøring. Jeg prøvde så vidt e-pedal og pro-pilot under prøvekjøring. E-pedalen syntes jeg da virket veldig bra; lett å venne seg til og nyttig inn mot rundkjøringer (kom ikke over noen lyskryss). Testet den også in en litt bratt bakke og den stoppet fint oppover og nesten med en gang nedover. Pro-piloten syntes jeg fungerte veldig bra som adaptiv cruise-kontroll og delvis som filholder. Turen gikk opp E6 fra Alna til Olavsgård så ikke allverden med utprøving.

Hører gjerne om andre + og - minus med bykjøring i nye leaf også.  :)
© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA