Nyhetsbrev

Få vårt månedlige nyhetsbrev tilsendt på epost med alt du trenger å vite om elbil og lading.

E-post *

Jeg godtar at informasjon som fylles ut i skjema behandles iht vår personvernerklæring

Bli medlem i Norsk elbilforening og støtt driften av Elbilforum. Som medlem får du i tillegg startpakke, medlemsfordeler og gode tips om elbil og lading. Du blir med i et fellesskap som jobber for mindre utslipp fra veitrafikken. Medlemskap koster 485 kroner per år. elbil.no/medlemskap

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.


Meldinger - MrBacardi

Sider: [1] 2 3 ... 64
1
Model S / Sv: Musk tvitrer "Model S on Nürburgring next week"
« på: Onsdag 18. ſeptember 2019, klokken 12:48 »
Nå var jo ikke tiden til Taycan så veldig imponerende. Håper de tester både dagens performance og plaid.

Om så dagens performance slår Taycan med 5 sekunder og plaid slår den med 30 sekunder, så har Tesla et godt utgangspunkt for videre forbedringer.

Porsche har et ess i ermet ser det ut til... 7.42-tiden deres ble satt med Taycan Turbo, og de har nå planer om å sette en ny tid med Taycan Turbo S:
https://www.caranddriver.com/news/a29088855/porsche-taycan-turbo-s-nurburgring-lap-time/

2
ID. 3. / Sv: ID3 presenteres mandag 9. september kl. 20
« på: Onsdag 04. ſeptember 2019, klokken 14:40 »
Fikk mail fra Møller bil nå:

Sitat
ID 3 1st skal etter planen komme til Norge for visning i løpet av oktober. hos oss på  Møller Bil, Billingstad. Du vil bli invitert av meg når denne datoen er endelig. Det vil ikke være mulig og prøvekjøre bilen, men det vil være mulig å sitte i bilen og det er en produksjonsklar modell.

3
Lading av Tesla / Sv: Supercharger ladehastighet på Tesla S 70D
« på: Torsdag 22. August 2019, klokken 22:04 »
Du skal få ca. 115 kW fra starten av med en S70D hvis du har god nok temp i batteriet. Så jeg tipper batteriet ditt ikke var varmt nok. Kjør et par timer i strekk og prøv en ny sesjon med lav SOC.

Jeg har samme bil som deg, se tidligere post om temaet i en annen tråd:
https://elbilforum.no/index.php?topic=44729.msg779242#msg779242

4
ID. 3. / Sv: Reservasjon I.D.
« på: Onsdag 21. August 2019, klokken 15:42 »
Nå er det jo mye mulig at standardutgaven av 1st holder for mange:

Modell   Utstyr
ID.3   Standard
ID.3 Plus   Pluss IQ Light (oppgraderte LED-lys), samt to-farget eksteriør og andre interiørdetaljer.
ID.3 Max   Pluss panorama soltak og innovative løsninger som AR head-up display.

5
TAYCAN / Sv: Porsche Taycan
« på: Fredag 09. August 2019, klokken 06:21 »

6
Tesla SW og AP / Sv: Tesla V10 kommer til høsten
« på: Mandag 29. Juli 2019, klokken 13:35 »
Netflix/YouTube kommer vel til å gå via wifi lokalt på superladeren skulle en tro? Ellers blir det fort mange gigabyte mobiltrafikk

7
Model S / Sv: Nye priser
« på: Onsdag 17. Juli 2019, klokken 20:38 »
Forresten, mulig det er litt falske minner her, men jeg mener at når valgene blir få og litt rare så er det fordi de er i ferd med å gjøre større endringer.

+1

8
Andre Elbiler / Lotus Evija Hypercar, 4 elmotorer og 2000 hk
« på: Tirsdag 16. Juli 2019, klokken 21:16 »
https://youtu.be/PSmaPghu2fg

Spennende bil fra Lotus  :+1:

9
Tesla / Sv: Tesla vil ikke utlevere servicehistorikk
« på: Tirsdag 16. Juli 2019, klokken 16:59 »
Her står det litt om praksis hos de ulike merkene, i forhold til Datatilsynets reglement:
https://www.nettavisen.no/okonomi/--a-kjope-bruktbil-er-som-a-kjope-kjoleskap/3086234.html

Jevnt over er forhandlerne litt uenige med Datatilsynet, så dermed gis nåværende eier av bilen tilgang til full historikk.

Men det står også at Datatilsynet synes det er greit at forhandlerne har en mer liberal holdning til dette, så her bør nok Tesla ta en prat med Datatilsynet igjen for å få oppdatert sine rutiner. Nåværende eier bør jo absolutt få tilgang til historikken.

10
Elbiler i media / Sv: Tesla ribbet for hjul og felger
« på: Tirsdag 16. Juli 2019, klokken 15:14 »
Burde ikke bilalarmen gå av hvis man jekker opp bilen når den er låst? Har ikke testet dette selv, da jeg ikke låser bilen når jeg bytter hjul, men har det for meg at en bevegelses-sensor trigges.

11
Elbilen i Samfunnet / Sv: Elbilsalget måned for måned
« på: ſøndag 30. Juni 2019, klokken 22:53 »
Kult med api:) Hvor finner du sted/kommune for registrering? Finner ikke det i det åpne datasettet til statens vegvesen... du har vel ikke for hele 2019, fikk problemer når jeg prøvde å hente ut mars?

Jeg har de dataene du etterspør, send meg en PM for detaljer.

Ser aws lamdba-funksjonen feiler for mars 2019 pga stor datamengde innen gitt timeout, det kan jeg justere på


12
Elbilen i Samfunnet / Sv: Elbilsalget måned for måned
« på: ſøndag 30. Juni 2019, klokken 22:50 »
Model 3 bikket 3000 denne måneden, ikke dårlig det.

De første Mercedes EQC ble også registrert.

13
Elbilen i Samfunnet / Sv: Elbilsalget måned for måned
« på: ſøndag 30. Juni 2019, klokken 22:48 »
Her er førstegangsregistreringer i Norge for juni

MerkeModellMånedImportÅrTotalt
Tesla MotorsModel 33011-1056510567
VolkswagenGolf89011%543937781
NissanLeaf67030%425255116
AudiE-tron5985%23172324
BmwI34786%326623397
Tesla MotorsModel S4351%79320624
JaguarI-pace3332%21293222
Tesla MotorsModel X3141%128712506
HyundaiKona3118%20692919
RenaultZoe2671%147811378
HyundaiIoniq22814%18467818
NissanE-nv20014613%11424777
KiaSoul11864%92316815
OpelAmpera-e864%3972532
RenaultKangoo Z.e.67-1921703
KiaNiro5926%584618
VolkswagenUp!516%4709231
Fiat500e47100%3021211
PeugeotPartner205%1791712
Volvo790018-1818
ChevroletBolt Ev888%43227
MaxusEv808-3637
CitroenC-zero7-492575
Mercedes-benzEqc 400 4matic7-77
VolkswagenCrafter7-4359
CitroenBerlingo Electric520%71576
Mercedes-benzEcitaro5-55
SmartFortwo Electric520%46776
SmartForfour Electric334%25119
VdlCitea3-3737
MitsubishiI-miev2-643931
ToyotaRav4 Ev2100%5115
BydByd E-bus1-11
Mercedes-benzB 250 E1100%85204
SolarisUrbino 8.9 Electric1-11
SolarisUrbino 12 Electric1-413

Totalt 8213

Ulike navngivninger for flere modeller er gruppert sammen for å gjøre tallene enklere. Dette er pga skrivefeil o.l. ved registrering hos Vegvesenet. Dette er tall på førstegangsregistreringer i Norge, altså ikke nødvendigvis biler som er solgt av forhandler i Norge. Import er også med her.

Av disse er laveste regnr i EL-serien -, høyeste -
Av disse er laveste regnr i EK-serien EK 20646, høyeste EK 95485
Av disse er laveste regnr i EV-serien EV 10426, høyeste EV 84988

Jeg satt opp et lite API, slik at dataene enkelt kan benyttes av andre hvis ønskelig:
https://qgx0kqq3qb.execute-api.eu-west-1.amazonaws.com/prod/elbiler/getRegNrPeriod?year=2019&month=6

14
EQC / Sv: Hvor kan man se EQC utstilt ?
« på: Lørdag 29. Juni 2019, klokken 22:55 »
Ser det er ble registert 5 stk EQC 400 4matic for et par dager siden, det er sikkert disse bilene som skal på turné:

EV 74368
EV 74369
EV 74370
EV 74371
EV 74372

Maksvekt tilhenger m/brems står til 1800 kg ser jeg.

15
Model S / Sv: Bekymring: månedsvis ventetid på servicesentrene
« på: Lørdag 29. Juni 2019, klokken 13:32 »
Bytte av kjølevæske gjøres ikke lengre på service.

Dette stemmer vel ikke?

I følge serviceskjemaet fra min siste service i januar (har 5 år/100.000 km forhåndsbetalt plan) så er det ført opp slik:
- Vehicles built before April 10, 2016: Replace the coolant on year 4, and then every 8 years
- Vehicles built after April 10, 2016: Replace every 8 years

Selv om de har gått bort fra vanlige servicer nå i 2019, så er dette fortsatt punkter som følges opp etter oppført intervall, sånn jeg forstår det i alle fall.

Men jeg skal følge med på det når min skal inn til 4. års service i januar, da skal kjølevesken etter denne planen byttes :)


Sider: [1] 2 3 ... 64