1
Kia Niro EV / Sv: Varme i bilen
« på: Onsdag 11. November 2020, klokken 10:38 »
Du bør generelt bruke auto ja, da veksler den mellom å bruke AC som varmepumpe eller tradisjonell AC kombinert med evt varmekolbe.
Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.
Hei! Har lest diverse innbyttetårder på forumet, og her er mine spørsmål knyttet til det. Ba om innbyttetilbud på min 2014 mod Volvo V60 D2. Ble (positivt) overrasket over innbytteestimatet jeg fikk på mail, og tenker at prisen er for god i forhold til hva tilsvarende ligger for på finn. Nesten for godt til å være sant.Ville anbefalt å sjekke ut nettbil. Null forpliktelser, men du kan potensielt få en veldig bra pris. Om de gir ca samme eller bedre enn innbytte, gå for dem så slipper du evt fratrekk for tilstand om de skulle finne noe pirk
Slik jeg har forstått denne prosessen så må jeg legge inn bestilling av ny bil for å godta dette tilbudet. Deretter har jeg Volvo'n frem til levering av ny bil. Først etter bytte til ny bil gjør oppkjøper en tilstandsrapport og kan sette endelig pris. Er dette riktig? For min del er jo innbytteprisen en forutsetning for om det blir kjøp eller ikke. Synes det er skummelt å skal godta nå, for så at prisen ender opp på noe helt annet til slutt.
Frykten min her er at oppkjøper har fratrekk på alt mulig, eksempelvis små riper man kan forvente på en bruktbil. Bilen er slik jeg ser det i god stand, både kosmetisk og teknisk, selvfølgelig en ripe her og der, men ingen svære greier. Fulgt alle servicer og garantitiden er akkurat utløpt.
Selv har jeg mulighet til å levere bilen allerede i morgen så oppkjøper kan gi endelig pris og beholde bilen omså, men det er kanskje ikke slik de opererer? Noen som har levert fra seg bil og fått endelig pris før ny bil er klar for levering? Blir betenkt når innbyttepris er såpass høyt, mye høyere enn hos Volvo forhandler for eksempel.
Trodde den hadde det slik S og X har, men ikke sjekka så nøye.Model Y har betydelig større areal å varme opp, kommer og litt an på om man har på trekket over bagasjerom eller ikke......Model Y har vel ikke slikt trekk? TM3 har derfor uansett betydlig mindre volum å varme opp.
Begynner å komme data om hvor effektiv varmepumpen i TMY er. En canadisk test (ca 100 km, amatørtest men gir en grei pekepinn) viser at i -8 hadde en TMY 2 prosent lavere forbruk enn en TM3 LR awd uten varmepumpe. Så en bil som er 8-9 mindre effektiv etter wltp ble 2 prosent bedre i kulde med varmepumpe. Tallene er tatt litt på husk, men testen kommer nok fram hvis man søker på canada, tmy og heathpump med filter på siste uke.Model Y har betydelig større areal å varme opp, kommer og litt an på om man har på trekket over bagasjerom eller ikke, men tipper forbedringa på TM3 kan bli minst like stor om ikke større. Dog vil størst mulig utbytte av VP forutsette at man forvarmer bilen så VP har mer å hente varme fra. Gevinsten på langtur og spesielt ved SC vil nok være betydelig høyere enn på korte turer med lite\ingen forvarming.
Kan man håpe på inntil 10 prosent forbedring på TM3 med varmepumpe i tilsvarende værforhold er jo det veldig bra.
Passet 16” altså? Hørte de ikke gikk pga større bremseskiver på Elbilvarianten.Gikk helt fint, de på dekkverkstedet anbefalte 16 fremfor 17. Det er mulig at enkelte 16-felger ikke passer, men null problem med de valgte (PH Turbin).
Imponerende! Hva har du vifta på? Og hvor sender du lufta? Har testa litt med 1-2 mot kun vindu og funker stort sett greit, må opp på 3 når bilen er full pga dugg, 2 med AC går og, men lufta blir litt kaldere da så må opp litt med temp, dermed forsvinner vinninga.Med klima på auto stemmer nok 30 mil godt om vinteten. Om du setter klima på manuell, dropper AC når det er tørt, vifte på max 2-3 får du noen mil til.+1 Tesla har et stykke igjen på klimareguleringen, hele året egentlig. Det betyr mye for rekkevidden.
Jeg har fått ut mellom 10 og 15 % ekstra rekkevidde med klima i manuell på vinteren.
Samme her. Her er ett eksempel fra tur fra Asker til SuC Aksdal fredag ettermiddag med Long Range AWD, temperaturen varierte fra 12 til 1 grad. Hele turen i en go. Snitt forbruk 121 wh/km :-)
Det vil si 585 km fra 100% til stopp med mitt litt degraderte batteri under "på vei til vintertemperaturer". (71.7 kwh tilgjenglig til bruk i følge Canbus måler)