Elbilforum.no
Bilmerker => Tesla => Model 3 => Emne startet av: Tom på fredag 05. juli 2019, klokken 00:16
Når jeg trykker opp superladerene i bilen så står det x antall km til ladern. Probmemt er at denne er helt feli,mye mindre en den skal være..har ikke sett noe om denne.feilen før.
Luftlinje.
Når du velger å navigere en rute så kalkulerer den riktig.
Det er jo ikke særlig nyttig så lenge bilen ikke kan fly :o
Hehe. Model 3 er nok ikke der enda, men hvem vet. Plutselig er vi på vingene også.
Det er avstanden i luftlinje som vises før du velger å navigere dit.
Skulle bilen/appen regnet ut hvor lang kjørerute det er til hver av de nærmeste superchargerne, hadde det tatt vinter og vår før lista hadde dukket opp.
Og det er jo bare å trykke på en lader i APPen så sender den adressen til bilen. Så kan du se der kjørerute, avstand og tid. Og så kan du gjenta hvis du vil se for en annen.
Sitat fra: Elmo på fredag 05. juli 2019, klokken 21:33
Og det er jo bare å trykke på en lader i APPen så sender den adressen til bilen. Så kan du se der kjørerute, avstand og tid. Og så kan du gjenta hvis du vil se for en annen.
Det samme gjør du på skjermen i bilen, men du må trykke navigate to før den gir deg kjøreavstand til laderen.
Sitat fra: sjokomelk på fredag 05. juli 2019, klokken 07:49
Det er avstanden i luftlinje som vises før du velger å navigere dit.
Skulle bilen/appen regnet ut hvor lang kjørerute det er til hver av de nærmeste superchargerne, hadde det tatt vinter og vår før lista hadde dukket opp.
Hadde heller ventet vinter å vår enn at det viser 4 mil feil..
Sitat fra: Tom på lørdag 06. juli 2019, klokken 01:23
Hadde heller ventet vinter å vår enn at det viser 4 mil feil..
Mistenker vi hadde hørt syting fra deg da også hvis det hadde vært på den måten... :P :laugh:
Sitat fra: Tom på lørdag 06. juli 2019, klokken 01:23
Hadde heller ventet vinter å vår enn at det viser 4 mil feil..
Men du er ikke villig til å sjekke avstanden (og reisetid, basert på trafikk) ved å velge "navigate to" i bilen?
Ser ikke helt poenget med at det oppgis noe som ikke stemmer..hvilken nytte har det?
jeg vil bare ha opp rett informasjon når jeg henter den opp.. thats it..
Så her burde tesla fjernet dette mener jeg..men det er vel syting det og ???
Bakgrunnen til denne posten er at jeg var nettopp sverige,utafor allfarsvei, og skulle sjekke hvilken super lader som var nærmest,4 stk hadde ca.lik avstand fra der jeg var ifølge oversikten (+- 10-15 km) som ikke er stort på fine svenske veier så alle var et bra alternativ.. men i virkeligheten var forskjellen mye mer..
Oppgitt luftlinje stemmer jo. Har du aldri brukt Google maps før?
Sitat fra: gigafactory på søndag 07. juli 2019, klokken 14:59
Oppgitt luftlinje stemmer jo. Har du aldri brukt Google maps før?
Jeg ser absolutt poenget til Tom. Hvis du har fire ladere å velge på og vil vite hvilken det er kortest avstand å kjøre til så er det litt tungvint å måtte klikke på dem én og én for å starte navigering til dem og samtidig huske tallene til du har sjekket alle fire og kan bestemme deg for hvilken vei du skal velge. Samtidig må jeg vel innrømme at jeg ikke ser det som et stort praktisk problem siden det vanligvis er ganske opplagt hvilken lader som er nærmest. Særlig i Norge hvor laderne vanligvis ligger langs hovedveiene uten alternativer. F eks så ligger alle superladerne gjennom Nordland langs E6 og ingen langs rv.17.
Ser ikke problemet. Kartet er jo temmelig oversiktlig...
Hvis bilen skal vise eksakt distanse til alle SC fra der du er nå må ruten beregnes for hver stasjon, noe som vil ta tid.
Håper de prioriterer andre forbedringer enn dette.