Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Populære temaer => Kjøpe elbil? => Emne startet av: Boikott My Ass på onsdag 16. oktober 2024, klokken 11:56
Gamle tråden ble borte, så lager ny;
https://www.motor.no/aktuelt/denne-bilen-far-du-med-0-i-rente/292308
Sitat fra: Boikott My Ass på onsdag 16. oktober 2024, klokken 11:56Gamle tråden ble borte, så lager ny;
https://www.motor.no/aktuelt/denne-bilen-far-du-med-0-i-rente/292308
Slettet eller? Flyttet?
Dumt for det var mange gode tips der :o
Er vel enten moderator eller den som opprettet emnet som har slettet.
Sitat fra: Boikott My Ass på torsdag 17. oktober 2024, klokken 17:07Er vel enten moderator eller den som opprettet emnet som har slettet.
Ja det er det jeg tenker også. Men sånn er det med den saken. Får ikke gjort noe med det nå. Gjort er hjort og elg er elg ;D
Fant denne tråden, er det den??
https://elbilforum.no/index.php?topic=65956.45
Uansett, er gammelt innhold nå.
Sitat fra: Boikott My Ass på torsdag 17. oktober 2024, klokken 21:39Fant denne tråden, er det den??
Det var ikke den tråden
Sikkert slettet
https://byd.no/kampanjer
Man får vinterhjul inkludert når man bestiller Xpeng G6 før 31 desember. De hadde vel hengerfeste inkludert tidligere om jeg ikke husker feil, men dette er ett bedre tilbud.
Skoda Enyaq har også falt i pris i det siste, ned 10.000 for 85x over alt. Albjerk har et eget tilbud som også inkluderer hengerfeste, metallic lakk, vinterdekk og 1 service, til 500'.
Det blir gode 30.000 mindre enn tilsvarende bil har kostet det siste året.
https://albjerk.no/skoda/kampanjer/enyaq-iv-elbil/
Sitat fra: EirikM på lørdag 19. oktober 2024, klokken 23:39Skoda Enyaq har også falt i pris i det siste, ned 10.000 for 85x over alt. Albjerk har et eget tilbud som også inkluderer hengerfeste, metallic lakk, vinterdekk og 1 service, til 500'.
Det blir gode 30.000 mindre enn tilsvarende bil har kostet det siste året.
https://albjerk.no/skoda/kampanjer/enyaq-iv-elbil/
Fin bil :+1: Tipper den skal videre ned mot jul. Albjerk (endel av Sulland nå) må kutte marginene sine, det klarer de nok
Volvo EX30 med høsttilbud på kjøp, inkl vinterdekk fra 344 900.
Tilsvarende tilbud har jo VW hatt lenge.
Om noen ønsker seg en Kia EV6 GT så er det kampanjepris på 650.000. Sparer 163.900. Vinterhjul, metallic lakk, serviceavtale inkl.
Ikke noen spesiell kampanje på vanlig Kia EV6 så langt jeg ser. De har vel en limited edition som er ment å være en gunstig volum modell.
Sitat fra: vinterdekk på fredag 25. oktober 2024, klokken 06:50Ikke noen spesiell kampanje på vanlig Kia EV6 så langt jeg ser.
Pluss vanlig pruting da ;D for nå nærmer det seg årsslutt og bilene må ut
Ja det blir nok noen kampanjer utover! Får se om vi bytter ut up'n....
Sitat fra: Daruu på mandag 04. november 2024, klokken 13:38Ja det blir nok noen kampanjer utover! Får se om vi bytter ut up'n....
Ærru gæ-ær'nt og helt rusk, mann? Bytte ut e-øppen, den siste enkle elbilen (og Mii og eIV) med ok rekkevidde og uten alt rælet som nyere elbiler har? Selv ladeluka kan åpnes på denne uten å være avhengig av at elektronikken virker, og verksteder rundt om skryter av denne og dens mangel på knalldyrt mikk-makk som en dag nærmest garantert slutter å virke når garantitiden er ute.
Ser VW ID4 AWD dumpes ytterligere ned noen tusen er nå nede på 490' isch inkl noen pakker. De er desperate nå for å selge ;D og det er et godt kjøp på 2025 modl, fint det
Sitat fra: Electric cars in Norway på tirsdag 05. november 2024, klokken 06:54Ser VW ID4 AWD dumpes ytterligere ned noen tusen er nå nede på 490' isch inkl noen pakker. De er desperate nå for å selge ;D og det er et godt kjøp på 2025 modl, fint det
Hvor ser du dette?
For tiden 40K avslag på ID.4 lagerbiler (begrenset antall).
Pris kjøp: 439.900 kr Pro 4MOTION Highline. Virker som at vinterhjul og service ikke er inkludert, men bedre at man får lavere pris istedenfor service.
Ekstra ved leasing: Vinterhjul, innfellbart tilhengerfeste og Interiørpakke Style+ med elektriske forseter er inkludert om man velger leasingavtalen. Totalkostnad kr 252.905 kr, 45.000km/3år.
https://mollerbil.no/kjope-bil/nybil/volkswagen/id-4
Toyota Harila har 80.000 kr høst-rabatt på bZ4X. De hadde noe tilsvarende i sommer også.
https://www.toyotaharila.no/kampanjer/personbil/bz4x-hostkampanje-24
Hyundai Kona Electric har fortsatt svært god rentekampanje (tror de har hatt dette en stund). Med tanke på at renta antagelig ikke går ned så raskt (etter valget i USA) så er jo dette fortsatt aktuelt.
Fra:
0,01 % nom. rente.
0,88 % eff. rente.
Ser ut til å være flytende rente uten noen tidsbegrensning(?).
https://www.hyundai.com/no/no/kjop/kampanje/kona-electric-kampanje.html
Møller kjørte 50k i rabatt tidligere i høst. Men uansett veldig mye bil for pengene nå
Sitat fra: Kires på torsdag 07. november 2024, klokken 10:07Møller kjørte 50k i rabatt tidligere i høst. Men uansett veldig mye bil for pengene nå
Stemmer, det var i august. Byttet til en lagerbil da.
40k rabatt på id7 gtx
https://mollerbil.no/kjope-bil/nybil/volkswagen/id7-gtx
Ja det er jo likt som det har vært den siste tiden.
Enten rentekampanje,eller gratis vinterhjul og første service, eller 40-50 k i rabatt.
Hadde gjerne tatt alle disse i en smell,men måtte dessverre velge... 8)
Mulig at Tesla lokker med ett års gratis lading på ladenettverket sitt nå, uten at jeg kunne finne noe informasjon om det i konfiguratoren etter en kjapp sjekk.
https://elbilforum.no/index.php?topic=67729.msg1151683#msg1151683
Smart har en kampanje på #3 BRABUS: 70K rabatt. https://www.smart.no/kampanje
(Ingen forhandlere nord for Trondheim dessverre.)
Sitat fra: vinterdekk på lørdag 09. november 2024, klokken 15:52Smart har en kampanje på #3 BRABUS: 70K rabatt. https://www.smart.no/kampanje
(Ingen forhandlere nord for Trondheim dessverre.)
Vinter... :+1: se her ja. 70 ned...
Tipper de skal videre ned for det er krevende med etableringer nå om dagen...men jeg håper de selger i bøtter&spann jeg seff.
Sitat fra: vinterdekk på fredag 08. november 2024, klokken 11:55Mulig at Tesla lokker med ett års gratis lading på ladenettverket sitt nå, uten at jeg kunne finne noe informasjon om det i konfiguratoren etter en kjapp sjekk.
https://elbilforum.no/index.php?topic=67729.msg1151683#msg1151683
Stemmer. Fikk vel tocn info om dette eller roter jeg nå igjen?
Audi Q4 har novemberkampanje, 40K avslag på alle utgaver. Q4 e-tron 45 quattro Edition Plus fra 499.900kr. https://mollerbil.audi.no/q4-e-tron/
Sitat fra: vinterdekk på lørdag 09. november 2024, klokken 17:24Audi Q4 har novemberkampanje, 40K avslag på alle utgaver. Q4 e-tron 45 quattro Edition Plus fra 499.900kr. https://mollerbil.audi.no/q4-e-tron/
vinter... :+1: takk for info...ja reklameavdelingen har lette arbeidsdager i Møllersystemet ;D
Tipper de tenker slik der på HK... hmmm siden vi ikke selger noen biler nå om dagen og det går skikkelig ræ... i tyskland også...hva om vi bare lager månedskampanjer ut året (og hele 2025) på alle bilene våre for vi må jo selge mye nå på slutten av året for ellers blir det ikke julebord på oss i år men snarere permisjoner og oppsigelser i julepakkene...
La oss starte med novemberkampanje og så lager vi en desember kampanje og så en 2025 januar kampanje osv
#lørdagskveldhumor
Er ganske god rentekampanje på Mazda MX-30: Nom. f.t. 0,99 % / Eff. f.t. 4,69 % og 0 kr i innskudd.
Har man lademulighet hjemme og ikke behøver så lang rekkevidde, så er dette mye bil for pengene.
https://www.mazda.no/tilbud/mazda-mx-30-tilbud/
Sulland har kampanje på Enyaq 85x med firehjulstrekk, 499.000kr (u/frakt og levering) 2,99% kampanjerente eller vinterhjul og serviceavtale 3 år/fri km.
https://www.sulland.no/nybil/skoda/kampanje-enyaq-suv
Kampanje som er nevnt på Skoda Auto (Møller?) nevner ikke noe om kampanjerente eller vinterhjul og serviceavtale.
https://www.skoda-auto.no/tilbud-og-kampanjer/detaljer/skoda-enyaq-85x-kampanje
Sitat fra: vinterdekk på torsdag 21. november 2024, klokken 16:11Sulland har kampanje på Enyaq 85x med firehjulstrekk, 499.000kr (u/frakt og levering) 2,99% kampanjerente eller vinterhjul og serviceavtale 3 år/fri km.
https://www.sulland.no/nybil/skoda/kampanje-enyaq-suv
Kampanje som er nevnt på Skoda Auto (Møller?) nevner ikke noe om kampanjerente eller vinterhjul og serviceavtale.
https://www.skoda-auto.no/tilbud-og-kampanjer/detaljer/skoda-enyaq-85x-kampanje
Det er billig for en 85x :+1:
Så Sulland «tar en Møller» og legger seg helt likt med november kampanjen til møller på 499 for ID4 awd
Det liker jeg. At de begge nå legger seg på «499 planken». La oss håpe alle de andre bilmerkene som nå til nå ligger laaaaangt over 500 og 600 også legger seg ned på 499 planken. EQB er nå på «499 planken». Tror flere bilmerker kommer etter.
Det må selges syyykt mye elbiler her i Norge nå ut året og i 25 på grunn av KAFÉ reglene for hvis ikke blir det svære «bøter» for bilprodusentene i EU land der de fossile selges. Så de er helt avhengig av lille Norge som bare selger elbiler. Fint det. Hvis det blir slik i 25 at alle bilmerker med mellomstore suv awd alle har minst en versjon som ligger på 499 planken så lover det godt for familier som nå skal bytte ut sin fossile suv med sin første suv elbil.
Sitat fra: Electric cars in Norway på fredag 22. november 2024, klokken 07:20Sitat fra: vinterdekk på torsdag 21. november 2024, klokken 16:11Sulland har kampanje på Enyaq 85x med firehjulstrekk, 499.000kr (u/frakt og levering) 2,99% kampanjerente eller vinterhjul og serviceavtale 3 år/fri km.
https://www.sulland.no/nybil/skoda/kampanje-enyaq-suv
Kampanje som er nevnt på Skoda Auto (Møller?) nevner ikke noe om kampanjerente eller vinterhjul og serviceavtale.
https://www.skoda-auto.no/tilbud-og-kampanjer/detaljer/skoda-enyaq-85x-kampanje
Det er billig for en 85x :+1:
Så Sulland «tar en Møller» og legger seg helt likt med november kampanjen til møller på 499 for ID4 awd
Det liker jeg. At de begge nå legger seg på «499 planken». La oss håpe alle de andre bilmerkene som nå til nå ligger laaaaangt over 500 og 600 også legger seg ned på 499 planken. EQB er nå på «499 planken». Tror flere bilmerker kommer etter.
Det må selges syyykt mye elbiler her i Norge nå ut året og i 25 på grunn av KAFÉ reglene for hvis ikke blir det svære «bøter» for bilprodusentene i EU land der de fossile selges. Så de er helt avhengig av lille Norge som bare selger elbiler. Fint det. Hvis det blir slik i 25 at alle bilmerker med mellomstore suv awd alle har minst en versjon som ligger på 499 planken så lover det godt for familier som nå skal bytte ut sin fossile suv med sin første suv elbil.
Ser ut til at Tesla fortsatt ligger under planken. Får nesten med vinterhjul under 500.000 og.... og en får OGSÅ 2,99% rente, selv med nesten 100% finansiering... Ikke rart det selger i bøtter og spann...
Er jo og fint å se at de har sluttet med den svindel-aktige måten å presentere prisene...nå får du opp totalpris inkl alle avgifter uten å måtte endre masse greier.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på fredag 22. november 2024, klokken 12:53Sitat fra: Electric cars in Norway på fredag 22. november 2024, klokken 07:20Sitat fra: vinterdekk på torsdag 21. november 2024, klokken 16:11Sulland har kampanje på Enyaq 85x med firehjulstrekk, 499.000kr (u/frakt og levering) 2,99% kampanjerente eller vinterhjul og serviceavtale 3 år/fri km.
https://www.sulland.no/nybil/skoda/kampanje-enyaq-suv
Kampanje som er nevnt på Skoda Auto (Møller?) nevner ikke noe om kampanjerente eller vinterhjul og serviceavtale.
https://www.skoda-auto.no/tilbud-og-kampanjer/detaljer/skoda-enyaq-85x-kampanje
Det er billig for en 85x :+1:
Så Sulland «tar en Møller» og legger seg helt likt med november kampanjen til møller på 499 for ID4 awd
Det liker jeg. At de begge nå legger seg på «499 planken». La oss håpe alle de andre bilmerkene som nå til nå ligger laaaaangt over 500 og 600 også legger seg ned på 499 planken. EQB er nå på «499 planken». Tror flere bilmerker kommer etter.
Det må selges syyykt mye elbiler her i Norge nå ut året og i 25 på grunn av KAFÉ reglene for hvis ikke blir det svære «bøter» for bilprodusentene i EU land der de fossile selges. Så de er helt avhengig av lille Norge som bare selger elbiler. Fint det. Hvis det blir slik i 25 at alle bilmerker med mellomstore suv awd alle har minst en versjon som ligger på 499 planken så lover det godt for familier som nå skal bytte ut sin fossile suv med sin første suv elbil.
Ser ut til at Tesla fortsatt ligger under planken. Får nesten med vinterhjul under 500.000 og.... og en får OGSÅ 2,99% rente, selv med nesten 100% finansiering... Ikke rart det selger i bøtter og spann...
Jepp og enyaq`en er vel relativt ribbet i tillegg.
"problemet" Tesla Y har for tiden er at det snart kommer en ny modell. Da blir det kanskje dumt å kjøpe nå. Hvorfor det? Tja, med ny modell kan det også komme nye priser. Og hvis prisen går ned på den gamle Y'en så blir det tap for de som kjøper til gammel pris. Da er det bedre å vente noen uker til vi vet mer :+1:
Kikket litt på tilbud nå ettersom en venn er i markedet for noe i det segmentet og ville ha tips. Det var overraskende mange og gode kampanjer for tiden.
En får godt ustyrt ID4 Highline langt under 500. Samme med Enyaq, og de virker ikke ribba basert på utstyrsliste. Var blant annet ryggekamera, solskjerming i bakdører, matrix, autopilot/travel assist, 230v uttak i baksete, matrix +++).
Model Y bikker litt over 500 om en tar med vinterhjul, og noe mer om en vil bytte farge.
Han jeg bistår kommer billigere ut med både Skoda og VW, og ender opp med en mer praktisk og bedre bil. Og han slipper unna imaget Tesla har fått nå.
Men klart - appen er dårligere, skjermen mindre, dårligere akselerasjon. Rekkevidde er noenlunde lik.
Sitat fra: Daniel_0007 på fredag 22. november 2024, klokken 12:58Sitat fra: ToWalkOrDrive på fredag 22. november 2024, klokken 12:53Sitat fra: Electric cars in Norway på fredag 22. november 2024, klokken 07:20Sitat fra: vinterdekk på torsdag 21. november 2024, klokken 16:11Sulland har kampanje på Enyaq 85x med firehjulstrekk, 499.000kr (u/frakt og levering) 2,99% kampanjerente eller vinterhjul og serviceavtale 3 år/fri km.
https://www.sulland.no/nybil/skoda/kampanje-enyaq-suv
Kampanje som er nevnt på Skoda Auto (Møller?) nevner ikke noe om kampanjerente eller vinterhjul og serviceavtale.
https://www.skoda-auto.no/tilbud-og-kampanjer/detaljer/skoda-enyaq-85x-kampanje
Det er billig for en 85x :+1:
Så Sulland «tar en Møller» og legger seg helt likt med november kampanjen til møller på 499 for ID4 awd
Det liker jeg. At de begge nå legger seg på «499 planken». La oss håpe alle de andre bilmerkene som nå til nå ligger laaaaangt over 500 og 600 også legger seg ned på 499 planken. EQB er nå på «499 planken». Tror flere bilmerker kommer etter.
Det må selges syyykt mye elbiler her i Norge nå ut året og i 25 på grunn av KAFÉ reglene for hvis ikke blir det svære «bøter» for bilprodusentene i EU land der de fossile selges. Så de er helt avhengig av lille Norge som bare selger elbiler. Fint det. Hvis det blir slik i 25 at alle bilmerker med mellomstore suv awd alle har minst en versjon som ligger på 499 planken så lover det godt for familier som nå skal bytte ut sin fossile suv med sin første suv elbil.
Ser ut til at Tesla fortsatt ligger under planken. Får nesten med vinterhjul under 500.000 og.... og en får OGSÅ 2,99% rente, selv med nesten 100% finansiering... Ikke rart det selger i bøtter og spann...
Jepp og enyaq`en er vel relativt ribbet i tillegg.
Det beste tilbudet på Enyaq 85x er det vel Albjerk som har, såvidt jeg har sett. Der får du hengerfeste og metallic-lakk i tillegg til pakka som Møller og Sulland-gruppen har.
https://albjerk.no/skoda/kampanjer/enyaq-iv-elbil/
Når det gjelder utstyr, vil jeg si basismodellen på Enyaq med det aller meste man trenger nå.
Jeg ville lagt på den ene pakken for å få oppvarmet frontrute, varme i bakseter, Head-up display og bedre lyd. Men da får du igjen flere funksjoner som Model Y f.eks ikke tilbyr (de har vel hverken Headup eller oppvarmet frontrute?).
Enyaqen er nokså likt priset som før +/- 5000 på tilbudene.
Litt kjedelig å kjøpe bil der man blir varslet om at SOS/eCall vil sannsynligvis slutte å virke innen 2025.
Enyaqen skal vel faceliftes til våren også.
Sitat fra: Elektro12 på torsdag 28. november 2024, klokken 07:42Enyaqen er nokså likt priset som før +/- 5000 på tilbudene.
Litt kjedelig å kjøpe bil der man blir varslet om at SOS/eCall vil sannsynligvis slutte å virke innen 2025.
Enyaqen skal vel faceliftes til våren også.
En FL til våren betyr at de som har kommet til landet og er på lageret, de må ned i pris for å bli solgt. For pre FL er ikke lett å selge til gode priser etter at det er varslet at FL kommer.
Det blir en ny prisdumping i januar på hele elbil nybilsalget hører jeg mer og mer om nå. Kafé reglene sørger for det
VAG biler er til stadighet nevnt i denne tråden, men det ser ut til at Hyundai Ioniq 5 har blitt en mer konkurransedyktig familiebil nå. Den er kåret som best i familiebilklassen av Motor sin jury. (Bilen avbildet i artikkelen har 464 kg nyttelast.)
https://www.motor.no/bil/motor-karer-arets-beste-billkjop-her-er-vinnerne/297434
IONIQ 5 Long Range AWD Advanced starter fra 484900kr inkl. veil. levering, rentekampanje ut desember.
https://www.hyundai.com/no/no/kjop/kampanje/ioniq-5-kampanje.html
Med de forbedringene som har kommet så ville jeg dratt å sett på en slik om jeg var ute etter en ny familiebil nå.
Sitat fra: vinterdekk på lørdag 30. november 2024, klokken 08:41VAG biler er til stadighet nevnt i denne tråden, men det ser ut til at Hyundai Ioniq 5 har blitt en mer konkurransedyktig familiebil nå. Den er kåret som best i familiebilklassen av Motor sin jury. (Bilen avbildet i artikkelen har 464 kg nyttelast.)
Ja jeg så det det jeg også. Fin test. Må bare innrømme at jeg liker det oppsettet på bilen med de "rare" design elementene. Har hørt flere nevne at det er en bilmodell som man vil jakte etter også om mange år frem i tid når disse datidens elbiler er blitt samlebile aka Tesla Roadster nå om dagen som selges skyhigh
Jeg vet ikke...bare synser som vanlig (og det går ofte feil heeelt vei ;D ). Tøff bil er den hvertfall og skiller seg i ut i dagens markeded. Hadde en heftig vinter fjellovergang med de første AWD som kom og den lå som et slips på veien. Kjørte en 2wd etter det og da ble jeg skuffa (som jeg ofte blir av ev 2wd...noe med at jeg synes de ofte har helt feil aksel vekt fordeling ift fossile med tung motor foran)
Sitat fra: Electric cars in Norway på lørdag 30. november 2024, klokken 07:47Sitat fra: Elektro12 på torsdag 28. november 2024, klokken 07:42Enyaqen er nokså likt priset som før +/- 5000 på tilbudene.
Litt kjedelig å kjøpe bil der man blir varslet om at SOS/eCall vil sannsynligvis slutte å virke innen 2025.
Enyaqen skal vel faceliftes til våren også.
En FL til våren betyr at de som har kommet til landet og er på lageret, de må ned i pris for å bli solgt. For pre FL er ikke lett å selge til gode priser etter at det er varslet at FL kommer.
Det blir en ny prisdumping i januar på hele elbil nybilsalget hører jeg mer og mer om nå. Kafé reglene sørger for det
Ja, jeg vurderer å ha is i magen litt videre. Har tilbud på 500 blank for 85x med 2 sett hjul, serviceavtale og alt dill dall utover det.
Sitat fra: vinterdekk på lørdag 30. november 2024, klokken 08:41VAG biler er til stadighet nevnt i denne tråden, men det ser ut til at Hyundai Ioniq 5 har blitt en mer konkurransedyktig familiebil nå. Den er kåret som best i familiebilklassen av Motor sin jury. (Bilen avbildet i artikkelen har 464 kg nyttelast.)
https://www.motor.no/bil/motor-karer-arets-beste-billkjop-her-er-vinnerne/297434
IONIQ 5 Long Range AWD Advanced starter fra 484900kr inkl. veil. levering, rentekampanje ut desember.
https://www.hyundai.com/no/no/kjop/kampanje/ioniq-5-kampanje.html
Med de forbedringene som har kommet så ville jeg dratt å sett på en slik om jeg var ute etter en ny familiebil nå.
Både Bnh og Mobile har fortalt meg at rentekampanjen på Hyundai kun gjelder premium-utg...
Sitat fra: Eladdin - Elbilfareren på lørdag 30. november 2024, klokken 17:56Både Bnh og Mobile har fortalt meg at rentekampanjen på Hyundai kun gjelder premium-utg...
Det stemmer ser jeg. Gjelder bare for N-line og Premium lagerbiler står det med liten skrift nederst på kampanjerentesiden. Renten etter tre år er forøvrig «p.t.» høyere enn hva man vil få fra f.eks. DnB. Er ikke så bra kampanje likevel.
Sitat fra: hyundaiFlytende kampanjerente i de første tre årene (p.t. 1,99%), som deretter justeres til gjeldende produktrente (p.t. 9,15% nom./ 10,22% eff.).
Sitat fra: Eladdin - Elbilfareren på lørdag 30. november 2024, klokken 17:56Sitat fra: vinterdekk på lørdag 30. november 2024, klokken 08:41VAG biler er til stadighet nevnt i denne tråden, men det ser ut til at Hyundai Ioniq 5 har blitt en mer konkurransedyktig familiebil nå. Den er kåret som best i familiebilklassen av Motor sin jury. (Bilen avbildet i artikkelen har 464 kg nyttelast.)
https://www.motor.no/bil/motor-karer-arets-beste-billkjop-her-er-vinnerne/297434
IONIQ 5 Long Range AWD Advanced starter fra 484900kr inkl. veil. levering, rentekampanje ut desember.
https://www.hyundai.com/no/no/kjop/kampanje/ioniq-5-kampanje.html
Med de forbedringene som har kommet så ville jeg dratt å sett på en slik om jeg var ute etter en ny familiebil nå.
Både Bnh og Mobile har fortalt meg at rentekampanjen på Hyundai kun gjelder premium-utg...
Ja det stemmer nok det ift BNH. Bare premium. Det fremkommer i pris eksempel men jeg synes det er merkelig å skrive det slik. Lett å la seg lure da :o
Se bilde herfra. Man må klikke på et lite info stjerne for å få opp den nederste teksten på bildet
https://www.hyundai.com/no/no/kjop/kampanje/ioniq-5-kampanje.html
Ja, det blir litt nedtur for nøkterne folk.
Sitat fra: Electric cars in Norway på søndag 01. desember 2024, klokken 06:02Sitat fra: Eladdin - Elbilfareren på lørdag 30. november 2024, klokken 17:56Sitat fra: vinterdekk på lørdag 30. november 2024, klokken 08:41VAG biler er til stadighet nevnt i denne tråden, men det ser ut til at Hyundai Ioniq 5 har blitt en mer konkurransedyktig familiebil nå. Den er kåret som best i familiebilklassen av Motor sin jury. (Bilen avbildet i artikkelen har 464 kg nyttelast.)
https://www.motor.no/bil/motor-karer-arets-beste-billkjop-her-er-vinnerne/297434
IONIQ 5 Long Range AWD Advanced starter fra 484900kr inkl. veil. levering, rentekampanje ut desember.
https://www.hyundai.com/no/no/kjop/kampanje/ioniq-5-kampanje.html
Med de forbedringene som har kommet så ville jeg dratt å sett på en slik om jeg var ute etter en ny familiebil nå.
Både Bnh og Mobile har fortalt meg at rentekampanjen på Hyundai kun gjelder premium-utg...
Ja det stemmer nok det ift BNH. Bare premium. Det fremkommer i pris eksempel men jeg synes det er merkelig å skrive det slik. Lett å la seg lure da :o
Se bilde herfra. Man må klikke på et lite info stjerne for å få opp den nederste teksten på bildet
https://www.hyundai.com/no/no/kjop/kampanje/ioniq-5-kampanje.html
Er jo ingenting i det eksempelet ditt som sier det er krav til premium-modell. Men de er jo pålagt å informere om hva som er inkludert i priseksempelet.
Så jeg tolker det heller til at det er flott at de skriver det er premium med metallic-lakk og vinterhjul inkludert de har regnet på, for de fleste ender vel opp med dette, tipper jeg. Værre om de må plusse på vinterhjul og mye annet, slik at lokkeprisen virkelig er en lite sannsynlig pris man ender opp med.
Ser og at de ikke skriver noe om kravene her, så her kan du jo faktisk forlange den renta, på ikke-premium utgave av refreshed utgave, med den utskriften.
Sitat fra: vinterdekk på søndag 01. desember 2024, klokken 01:45Sitat fra: Eladdin - Elbilfareren på lørdag 30. november 2024, klokken 17:56Både Bnh og Mobile har fortalt meg at rentekampanjen på Hyundai kun gjelder premium-utg...
Det stemmer ser jeg. Gjelder bare for N-line og Premium lagerbiler står det med liten skrift nederst på kampanjerentesiden. Renten etter tre år er forøvrig «p.t.» høyere enn hva man vil få fra f.eks. DnB. Er ikke så bra kampanje likevel.
Sitat fra: hyundaiFlytende kampanjerente i de første tre årene (p.t. 1,99%), som deretter justeres til gjeldende produktrente (p.t. 9,15% nom./ 10,22% eff.).
Så lenge de annonserer uten de forbeholdene, så kan du som nevnt over forlange det rentetilbudet på hvilken som helst Refreshed modell. Alt annet vil være et brudd på markedsføringsloven, så lenge dette ikke fremkommer av annonsen!
;) 8)
Teknisk sett står forbehold om at det gjelder N-line og Premium lagerbiler på siden. Men det står ikke på en slik måte at folk får det med seg.
Edit: Feilpostet.
Sitat fra: RJK på søndag 01. desember 2024, klokken 11:10Sitat fra: Electric cars in Norway på søndag 01. desember 2024, klokken 06:02Sitat fra: Eladdin - Elbilfareren på lørdag 30. november 2024, klokken 17:56Sitat fra: vinterdekk på lørdag 30. november 2024, klokken 08:41VAG biler er til stadighet nevnt i denne tråden, men det ser ut til at Hyundai Ioniq 5 har blitt en mer konkurransedyktig familiebil nå. Den er kåret som best i familiebilklassen av Motor sin jury. (Bilen avbildet i artikkelen har 464 kg nyttelast.)
https://www.motor.no/bil/motor-karer-arets-beste-billkjop-her-er-vinnerne/297434
IONIQ 5 Long Range AWD Advanced starter fra 484900kr inkl. veil. levering, rentekampanje ut desember.
https://www.hyundai.com/no/no/kjop/kampanje/ioniq-5-kampanje.html
Med de forbedringene som har kommet så ville jeg dratt å sett på en slik om jeg var ute etter en ny familiebil nå.
Både Bnh og Mobile har fortalt meg at rentekampanjen på Hyundai kun gjelder premium-utg...
Ja det stemmer nok det ift BNH. Bare premium. Det fremkommer i pris eksempel men jeg synes det er merkelig å skrive det slik. Lett å la seg lure da :o
Se bilde herfra. Man må klikke på et lite info stjerne for å få opp den nederste teksten på bildet
https://www.hyundai.com/no/no/kjop/kampanje/ioniq-5-kampanje.html
Er jo ingenting i det eksempelet ditt som sier det er krav til premium-modell. Men de er jo pålagt å informere om hva som er inkludert i priseksempelet.
Så jeg tolker det heller til at det er flott at de skriver det er premium med metallic-lakk og vinterhjul inkludert de har regnet på, for de fleste ender vel opp med dette, tipper jeg. Værre om de må plusse på vinterhjul og mye annet, slik at lokkeprisen virkelig er en lite sannsynlig pris man ender opp med.
Ser og at de ikke skriver noe om kravene her, så her kan du jo faktisk forlange den renta, på ikke-premium utgave av refreshed utgave, med den utskriften.
Sitat fra: vinterdekk på søndag 01. desember 2024, klokken 01:45Sitat fra: Eladdin - Elbilfareren på lørdag 30. november 2024, klokken 17:56Både Bnh og Mobile har fortalt meg at rentekampanjen på Hyundai kun gjelder premium-utg...
Det stemmer ser jeg. Gjelder bare for N-line og Premium lagerbiler står det med liten skrift nederst på kampanjerentesiden. Renten etter tre år er forøvrig «p.t.» høyere enn hva man vil få fra f.eks. DnB. Er ikke så bra kampanje likevel.
Sitat fra: hyundaiFlytende kampanjerente i de første tre årene (p.t. 1,99%), som deretter justeres til gjeldende produktrente (p.t. 9,15% nom./ 10,22% eff.).
Så lenge de annonserer uten de forbeholdene, så kan du som nevnt over forlange det rentetilbudet på hvilken som helst Refreshed modell. Alt annet vil være et brudd på markedsføringsloven, så lenge dette ikke fremkommer av annonsen!
;) 8)
RJK he he ja du har rett :+1: Men du vet - du vet.... de lager jo såkalte kreative annonser om dagen og det er stille i butikkene nå og gutta på Kafe-kontoret som sitter å regner i excel de roper høyt "marginene marginene, ikke ta marginene våre !!
He he morra humor om en bransje som sliter litt nå om dagen. Det betyr at man kan gjøre gode kjøp på lagerbilene det :+1:
Kan vel fort bli billigere over jul...virker ikke som markedet tar seg opp, eller at renta skal ned.
Tror at det som kan gi mer incentiver for produsenter å sette ned prisene neste år, er at de vil holde gjennomsnitt utslipp av CO2 under grensen for å slippe straff/bøter av EU. De har ikke noen grunn til å selge alt for mye i år, så lenge de tror bøtene kommer til å svi mer neste år.
2948 i måneden og uten innskudd for Dongfeng Nammi Box var jo et knallbra tilbud.
https://www.tv2.no/broom/dumper-prisen-kan-vaere-billigere-enn-manedskort/17286854/
310 km rekkevidde og 42.3 kWh er jo plenty til småkjøring.
Sitat fra: edyrli på torsdag 19. desember 2024, klokken 10:142948 i måneden og uten innskudd for Dongfeng Nammi Box var jo et knallbra tilbud.
https://www.tv2.no/broom/dumper-prisen-kan-vaere-billigere-enn-manedskort/17286854/
310 km rekkevidde og 42.3 kWh er jo plenty til småkjøring.
Ja bra det men slår ikke det seat hadde på mi :P Men med inflasjon så er vel 2000 kr for 5 år siden rundt 3000 nå.
https://www.tek.no/nyheter/nyhet/i/kJxRJj/seat-lanserer-elbil-abonnement-til-under-2000-kroner-maaneden
Sitat fra: Daniel_0007 på torsdag 19. desember 2024, klokken 11:56Sitat fra: edyrli på torsdag 19. desember 2024, klokken 10:142948 i måneden og uten innskudd for Dongfeng Nammi Box var jo et knallbra tilbud.
https://www.tv2.no/broom/dumper-prisen-kan-vaere-billigere-enn-manedskort/17286854/
310 km rekkevidde og 42.3 kWh er jo plenty til småkjøring.
Ja bra det men slår ikke det seat hadde på mi :P Men med inflasjon så er vel 2000 kr for 5 år siden rundt 3000 nå.
https://www.tek.no/nyheter/nyhet/i/kJxRJj/seat-lanserer-elbil-abonnement-til-under-2000-kroner-maaneden
Jeg hadde også Seat Mii til 1990,- Renten gjorde at den bikket litt over 2000 kr på slutten. Jeg klarte også å si nei til og oppgradere til Launch Edition som de skulle ha 2400 i måneden for.
Ellers er Dongfeng Nammi Box en større bil med lenger rekkevidde.
Ser at Bnh har 67k kroner i rabatt på ny Kona, i tillegg til rentekampanjen på 0.001 %, dvs nedsatt fra kr 467k til 399k.
Au au. Bare 2 uker etter jeg handlet.
Sitat fra: Eladdin - Elbilfareren på søndag 22. desember 2024, klokken 19:04Ser at Bnh har 67k kroner i rabatt på ny Kona, i tillegg til rentekampanjen på 0.001 %, dvs nedsatt fra kr 467k til 399k.
Au au. Bare 2 uker etter jeg handlet.
Og nå er det nytt tilbud, alle utgaver av Kona får 40K i rabatt!
Nå begynner det nesten å hjelpe, bortsett fra at man vel får se flere feite tilbud siden produsentene må selge enda flere elbiler i Europa for ikke å få ekstra-avgifter/bøter for ikke å selge nok til å senke utslippet til grensene som er satt for 2025...!
https://www.tv2.no/broom/nyttars-tilbud-kutter-prisen-med-40000-kroner/17322979/ (https://www.tv2.no/broom/nyttars-tilbud-kutter-prisen-med-40000-kroner/17322979/)
"En topputstyrt bil med Premium utstyrsnivå og største batteripakke koster nå 413.900 kroner."
Vet ikke om det er samme varianten du fant til 399K, men nå får du og rabatt på de billigere utgavene og!
https://elbil.no/hyundai-modellen-kona-blir-40-000-kroner-rimeligere/ (https://elbil.no/hyundai-modellen-kona-blir-40-000-kroner-rimeligere/)
"KONA PÅ KAMPANJE: Hyundais elektriske Kona får du nå fra 333 900 kroner og opp til 443 900 for dyreste variant. Men uansett er modellen 40 000 kroner rimeligere enn den var i fjor."
"Kampanjeprisen på Kona blir ifølge Knudsen i Hyundai Norge stående frem til mars 2025."
Det var Premium med 19"-hjul hos Bnh. De hadde 4 stk med 67k i avslag nå før jul.
Selv ga jeg 490k for 17" med v.hjul, h.feste, Drop Off og 1. service inkludert.
Jeg opplever forøvrig en stor skuffelse ved bilen: et voldsomt ladetap. På tesla supercharger går det bort 17 % ved påfyll fra 30 %til 75 %, og på saktelading hjemme på 16 A er ladetapet hele 53 % ved lading fra 60 til 70 % soc ved 13 kuldegrader. Det tok 4t med 3,5 kW (14 kwt) tilført effekt for å fylle 6.5 kwt inn på batteriet. De første 45 min tappes også batteriet for strøm, med redusert anslått rekkevidde og redusert soc.
Jeg mistenker at det kan være batterikondisjonering, men så fort jeg startet ny ladeøkt videre opp mot 80 % skjer det samme på nytt.
Sitat fra: Eladdin - Elbilfareren på torsdag 02. januar 2025, klokken 12:41Det var Premium med 19"-hjul hos Bnh. De hadde 4 stk med 67k i avslag nå før jul.
Selv ga jeg 490k for 17" med v.hjul, h.feste, Drop Off og 1. service inkludert.
Jeg opplever forøvrig en stor skuffelse ved bilen: et voldsomt ladetap. På tesla supercharger går det bort 17 % ved påfyll fra 30 %til 75 %, og på saktelading hjemme på 16 A er ladetapet hele 53 % ved lading fra 60 til 70 % soc ved 13 kuldegrader. Det tok 4t med 3,5 kW (14 kwt) tilført effekt for å fylle 6.5 kwt inn på batteriet. De første 45 min tappes også batteriet for strøm, med redusert anslått rekkevidde og redusert soc.
Jeg mistenker at det kan være batterikondisjonering, men så fort jeg startet ny ladeøkt videre opp mot 80 % skjer det samme på nytt.
Wow, det høres jo sinnsykt ut. Det kan gjerne være en feil med noe? Mangler gjerne væske? Du har altså mistet 1875 watt kontinuerlig i 4 timer på saktelading, og 5 kWh på en halvtime eller noe sånt på hurtiglading? . Høres veldig merkelig ut. Eller har du sjekket ut med verkstedet om det skal være sånn?
Her er et øyeblikksbilde fra i dag på en Tesla S75 med utetemp på -7, og innetemp på -4 :
Sitat fra: What-a-watt på torsdag 02. januar 2025, klokken 13:02Her er et øyeblikksbilde fra i dag på en Tesla S75 med utetemp på -7, og innetemp på -4 :
Det gir jo litt mer mening siden en 2018 Model S ikke har varmepumpe, og at bilen gønner på med varme de første 20 minuttene. Vil være interessant å se om den fortsetter å bruke 1800 watt i snitt i 4 timer. Det tviler jeg på.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på torsdag 02. januar 2025, klokken 12:58Sitat fra: Eladdin - Elbilfareren på torsdag 02. januar 2025, klokken 12:41Det var Premium med 19"-hjul hos Bnh. De hadde 4 stk med 67k i avslag nå før jul.
Selv ga jeg 490k for 17" med v.hjul, h.feste, Drop Off og 1. service inkludert.
Jeg opplever forøvrig en stor skuffelse ved bilen: et voldsomt ladetap. På tesla supercharger går det bort 17 % ved påfyll fra 30 %til 75 %, og på saktelading hjemme på 16 A er ladetapet hele 53 % ved lading fra 60 til 70 % soc ved 13 kuldegrader. Det tok 4t med 3,5 kW (14 kwt) tilført effekt for å fylle 6.5 kwt inn på batteriet. De første 45 min tappes også batteriet for strøm, med redusert anslått rekkevidde og redusert soc.
Jeg mistenker at det kan være batterikondisjonering, men så fort jeg startet ny ladeøkt videre opp mot 80 % skjer det samme på nytt.
Wow, det høres jo sinnsykt ut. Det kan gjerne være en feil med noe? Mangler gjerne væske? Du har altså mistet 1875 watt kontinuerlig i 4 timer på saktelading, og 5 kWh på en halvtime eller noe sånt på hurtiglading? . Høres veldig merkelig ut. Eller har du sjekket ut med verkstedet om det skal være sånn?
Det er litt "wow", ja. Hverken Bnh eller Hyundai Norge har kunnet svare om dette på tlf. De ber om e-brev, og jeg har ikke giddet det, ennå.
Dette er vel den 10ende elbilen jeg har, og er egentlig strålende fornøyd med den, men det er den første av alle hvor klattlading en times tid utenfor et handlesenter eller lignende blir meningsløst, all den tid strømmen (sannsynligvis) vil varme opp batteriet først. På alle de andre har soc gått oppover helt fra början.
I går kveld kjørte jeg 9 mil på E6 fra Rygge til Romerike før hjemmelading, og det samme skjedde ved lading fra 47 til 60 % soc: først tapping av soc, og det hele tok 3t 17m. 8,5 kwt inn på batteriet krevde 11,5 kwt ved 5 kuldegrader og lunkent batteri.
BTW, som tråden egentlig handler om: rentekampanjen på i praksis 0 % rente er over. Den er nå på på 2 % for Hyundai Flodhest (Kona). De har altså innført mer kontantrabattt på bekostning av rente-rabatt.
2025 vil bringe mange gode kampanjer. Takket være strengere EU regler og VW og Ford lengst unna å oppfylle utslippskravene og må selge flere elbiler i modne markeder for å kompensere for fossilbiler andre steder. Nye og rimeligere modeller, der det også vil komme 4x4 i mindre bilmodeller (på tide). Mange vil sikkert være nysgjerrige på Toyota Urban Cruiser og Kia EV3 med AWD bla. Tesla vil trolig også være med på å røske opp markedet med nye biler og tilbud. BYD Sealion 7 kan jo også skape hodebry for vestlige konkurrenter, i Norge har vi ikke toll på elbiler fra Kina.
https://dinside.dagbladet.no/motor/prisene-stuper/82484702
SitatTesla vil trolig også være med på å røske opp markedet med nye biler
Iallfall ikke i 2025 (TMY er vel ikke en ny bil, men en "Refresh")?
Sitat fra: What-a-watt på lørdag 18. januar 2025, klokken 11:28SitatTesla vil trolig også være med på å røske opp markedet med nye biler
Iallfall ikke i 2025 (TMY er vel ikke en ny bil, men en "Refresh")?
Går rykter om ny bil, iflg. artikkelen jeg linket til. Men helt riktig at jeg formulerte meg upresist i innlegget.
Zeekr kjører kampanje på Zeekr X. 0,24% flytenede kampanjerente i hele låneperioden. (https://www.zeekrstoroslo.no/kampanjer/kampanje-zeekr-x)
Er det galskap å kjøpe Zeekr nå? De testene jeg har sett på youtube virker veldig bra egentlig. Bra software, og veldig premium interiør. Litt kort rekkevidde for noen kanskje.
Sitat fra: Lakafant på tirsdag 28. januar 2025, klokken 09:57Zeekr kjører kampanje på Zeekr X. 0,24% flytenede kampanjerente i hele låneperioden. (https://www.zeekrstoroslo.no/kampanjer/kampanje-zeekr-x)
Er det galskap å kjøpe Zeekr nå? De testene jeg har sett på youtube virker veldig bra egentlig. Bra software, og veldig premium interiør. Litt kort rekkevidde for noen kanskje.
Det der er jo en helt sinnsyk bra renteavtale, om salgsprisen ikke er økt tilsvarende. Men bør gjerne ha i bakhodet hva som skjer om de går konk / trekker seg ut av Norge om f.eks. 2 år - sjekke om Nordea likevel opprettholder 10-årsavtale. Eneste er at veldig mange vil selge bilen etter 3-5 år, så blir gjerne feil å sammenligne 10-års-renten.... men om en gjør det:
Sitat fra: Lakafant på tirsdag 28. januar 2025, klokken 09:57Zeekr kjører kampanje på Zeekr X. 0,24% flytenede kampanjerente i hele låneperioden. (https://www.zeekrstoroslo.no/kampanjer/kampanje-zeekr-x)
Er det galskap å kjøpe Zeekr nå? De testene jeg har sett på youtube virker veldig bra egentlig. Bra software, og veldig premium interiør. Litt kort rekkevidde for noen kanskje.
Skjønner ikke hvordan dette virker når de skriver flytende rente. Man er jo på ingen måte garantert så lav rente særlig lenge. Vil denne renten sakte med sikkert skli mot vanlig markedsrente? Hvor lenge kan man regne med at man har god rente på lånet? Tesla f.eks sier fast rente 0.99 i 3 år. Det er lett å beregne...
SitatHvor lenge kan man regne med at man har god rente på lånet?
:-X Godt spm. Ja den som visste det
Sitat fra: Timmi76 på tirsdag 28. januar 2025, klokken 15:26Sitat fra: Lakafant på tirsdag 28. januar 2025, klokken 09:57Zeekr kjører kampanje på Zeekr X. 0,24% flytenede kampanjerente i hele låneperioden. (https://www.zeekrstoroslo.no/kampanjer/kampanje-zeekr-x)
Er det galskap å kjøpe Zeekr nå? De testene jeg har sett på youtube virker veldig bra egentlig. Bra software, og veldig premium interiør. Litt kort rekkevidde for noen kanskje.
Skjønner ikke hvordan dette virker når de skriver flytende rente. Man er jo på ingen måte garantert så lav rente særlig lenge. Vil denne renten sakte med sikkert skli mot vanlig markedsrente? Hvor lenge kan man regne med at man har god rente på lånet? Tesla f.eks sier fast rente 0.99 i 3 år. Det er lett å beregne...
Man må sjekke opp hvilke referanserente dette settes opp mot. Si den er satt mot bankenes utlånsrente til bolig på 4,5%, så skal differansen på 2,1 %-poeng (4,5-2.4=2,1) beholdes i hele lånets løpetid.
Går den renten opp 0,25%-poeng, så kan de sette opp renten tilsvarende prosentpoeng. Samme når renten settes ned. Så må man og se hvordan de forholder seg til 0-renter og negative renter. Er ofte noen klausuler der!
Uten en referanserente å måle mot, er avtalen mildt sagt lite verdt, for da kan de lett "jukse" det til slik at man raskt er på normalrente, før man vet ordet av det!
Dette er egentlig ganske enkelt å forstå. De fleste tilbyr en subsidiert rente som vil si at den er lavere enn markedsrente. Den vil da følge Norges bank (som regel). Så dersom du får 0,99% i subsidiert rente, så skal denne også gå ned 0,25% dersom Norges bank setter den ned med tilsvarende.
Jeg forstår ikke helt dette med at plutselig er den på markedsrente? Er det noen som har opplevd dette uten at Norges bank har satt opp renten?
Sitat fra: Elbil1994 på tirsdag 28. januar 2025, klokken 16:47Dette er egentlig ganske enkelt å forstå. De fleste tilbyr en subsidiert rente som vil si at den er lavere enn markedsrente. Den vil da følge Norges bank (som regel). Så dersom du får 0,99% i subsidiert rente, så skal denne også gå ned 0,25% dersom Norges bank setter den ned med tilsvarende.
Jeg forstår ikke helt dette med at plutselig er den på markedsrente? Er det noen som har opplevd dette uten at Norges bank har satt opp renten?
Er vel nettopp det at folk har blitt lurt av slike kampanjer der vilkårene ikke er så spesifikke. Typisk settes renten opp i tråd med rentehevinger, men så er man kanskje ikke "like flinke" med å sette ned når renten settes ned.
Slik spises differansen fort opp, og man er plutselig på markedsrente! Derfor er det viktig at dette klart fremkommer av vilkårene!
SitatEr vel nettopp det at folk har blitt lurt av slike kampanjer der vilkårene ikke er så spesifikke. Typisk settes renten opp i tråd med rentehevinger, men så er man kanskje ikke "like flinke" med å sette ned når renten settes ned.
Har du noen eksempler på bank som har "glemt" å følge avtale om flytende rente?
Sitat fra: What-a-watt på tirsdag 28. januar 2025, klokken 17:22SitatEr vel nettopp det at folk har blitt lurt av slike kampanjer der vilkårene ikke er så spesifikke. Typisk settes renten opp i tråd med rentehevinger, men så er man kanskje ikke "like flinke" med å sette ned når renten settes ned.
Har du noen eksempler på bank som har "glemt" å følge avtale om flytende rente?
Motor har vel hatt noen slike saker opp gjennom tiden, og har og vært noen saker på "TV2 Hjelper deg" og "Forbrukermagasinet" på NRK.
Har ikke direktelinker her og nå, og er vel et år eller 2 siden sist det var oppe. Men helt ukjent tviler jeg på at det er for deg! Bare å google, så finner du sikkert noen treff!
Orker ikke bruke tid på det. Håpet du hadde noe for hånden. Hadde et slikt lån i DnB, og der fulgte lånerenten normal renteutvikling. Både opp og ned. Var nesten 0 i en periode.
Lånet til Zeekr er igjennom Nordea Finans, og er et fantastisk tilbud etter det jeg kan se. "Løp og kjøp".
Låneavtalen slik den fremstår, ser absolutt gunstig ut siden den lover kampanjerenten (justert for endringer) i hele 10 år om man velger så lang nedbetalingstid.
Jeg ville bare sørget for å fått klarhet i hva som er referanserenta og vilkårene ved null-rente eller negativ rente. Og gjerne få det skriftlig, slik at det ikke blir ord mot ord ved en konflikt.
Har man midlene til det, så er det jo en kjempemulighet til å tjene på alternativ plassering av opp til samme summen som kontantkjøpsprisen.
Så selv om man kanskje tenker å skifte ut bilen i mellomtiden, så er det en god mulighet. Bare husk at verdien midlertidig kan gå under hva som er utestående på lånet, så man ikke vil slite med å dekke mellomlegget dersom man velger å selge før den er blitt 10 år gammel! :)
Problemet en ofte har sett er at når folk inngår slike renteavtaler, på f.eks. 0,99% når sentralbankrenten har vært 2%, så blir de sykt skuffet at de må betale 3,99% når sentralbankrenten har vært 4,99%.
Nå er vi jo i en annen situasjon hvor renten er på vei ned, og da er det ikke grunn til å tro at en vil betale mer. Ofte opererer bankene med en "bunn", at den f.eks. aldri kan være lavere enn f.eks. 0,25%.
Dersom jeg hadde ønsket å gå inn på dette ville jeg nok sendt en mail til bilforhandleren og spurt:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Det fine med mail er at det lettere kan dras inn som bevis i norsk rett (enn muntlig avtale) dersom en avtalepart gjør seg vanskelig. Men for å være helt trygg bør en ha det med i kontrakten som skrives.
Gode spørsmål ToWalkOrDrive. Jeg sender disse til Zeekr og legger inn her når jeg får svar.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 29. januar 2025, klokken 09:08Problemet en ofte har sett er at når folk inngår slike renteavtaler, på f.eks. 0,99% når sentralbankrenten har vært 2%, så blir de sykt skuffet at de må betale 3,99% når sentralbankrenten har vært 4,99%.
Nå er vi jo i en annen situasjon hvor renten er på vei ned, og da er det ikke grunn til å tro at en vil betale mer. Ofte opererer bankene med en "bunn", at den f.eks. aldri kan være lavere enn f.eks. 0,25%.
Dersom jeg hadde ønsket å gå inn på dette ville jeg nok sendt en mail til bilforhandleren og spurt:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Det fine med mail er at det lettere kan dras inn som bevis i norsk rett (enn muntlig avtale) dersom en avtalepart gjør seg vanskelig. Men for å være helt trygg bør en ha det med i kontrakten som skrives.
Just my point! Vi sier det samme, men du har jo vært veldig vennlig her og faktisk utformet basisen i et brev som tar for seg akkurat de punktene jeg nevnte over! Og, helt enig i at en epost med forventet svar på epost og, er godt grunnlag for å avgjøre uenigheter i ettertid.
Hadde selger ringt meg opp for å svare muntlig, så hadde jeg høflig bedt om at alt svares ut per epost!
Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 29. januar 2025, klokken 09:08Problemet en ofte har sett er at når folk inngår slike renteavtaler, på f.eks. 0,99% når sentralbankrenten har vært 2%, så blir de sykt skuffet at de må betale 3,99% når sentralbankrenten har vært 4,99%.
Nå er vi jo i en annen situasjon hvor renten er på vei ned, og da er det ikke grunn til å tro at en vil betale mer. Ofte opererer bankene med en "bunn", at den f.eks. aldri kan være lavere enn f.eks. 0,25%.
Dersom jeg hadde ønsket å gå inn på dette ville jeg nok sendt en mail til bilforhandleren og spurt:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Det fine med mail er at det lettere kan dras inn som bevis i norsk rett (enn muntlig avtale) dersom en avtalepart gjør seg vanskelig. Men for å være helt trygg bør en ha det med i kontrakten som skrives.
Fikk disse svarene:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
De fulle vilkårene for finansieringstilbudet får jeg kun opp dersom jeg oppretter kontrakten hos Nordea. Per nå så får jeg ikke sendt det dessverre.
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
Dersom renten skulle gå opp 3% så vil den gå opp fra 0,24% renten, og dersom den skulle gå ned så vil den holde seg på 0,24%.
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
Det er NIBOR som dikterer endringer i billånsrenten.
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Nei, dette vil ikke påvirke 10 års-lånet.
Sitat fra: Lakafant på fredag 31. januar 2025, klokken 17:55Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 29. januar 2025, klokken 09:08Problemet en ofte har sett er at når folk inngår slike renteavtaler, på f.eks. 0,99% når sentralbankrenten har vært 2%, så blir de sykt skuffet at de må betale 3,99% når sentralbankrenten har vært 4,99%.
Nå er vi jo i en annen situasjon hvor renten er på vei ned, og da er det ikke grunn til å tro at en vil betale mer. Ofte opererer bankene med en "bunn", at den f.eks. aldri kan være lavere enn f.eks. 0,25%.
Dersom jeg hadde ønsket å gå inn på dette ville jeg nok sendt en mail til bilforhandleren og spurt:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Det fine med mail er at det lettere kan dras inn som bevis i norsk rett (enn muntlig avtale) dersom en avtalepart gjør seg vanskelig. Men for å være helt trygg bør en ha det med i kontrakten som skrives.
Fikk disse svarene:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
De fulle vilkårene for finansieringstilbudet får jeg kun opp dersom jeg oppretter kontrakten hos Nordea. Per nå så får jeg ikke sendt det dessverre.
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
Dersom renten skulle gå opp 3% så vil den gå opp fra 0,24% renten, og dersom den skulle gå ned så vil den holde seg på 0,24%.
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
Det er NIBOR som dikterer endringer i billånsrenten.
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Nei, dette vil ikke påvirke 10 års-lånet.
Se der ja :+1:
Fint du fikk svar. Men dette er da ikke så ille.
Sitat fra: Lakafant på fredag 31. januar 2025, klokken 17:55Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 29. januar 2025, klokken 09:08Problemet en ofte har sett er at når folk inngår slike renteavtaler, på f.eks. 0,99% når sentralbankrenten har vært 2%, så blir de sykt skuffet at de må betale 3,99% når sentralbankrenten har vært 4,99%.
Nå er vi jo i en annen situasjon hvor renten er på vei ned, og da er det ikke grunn til å tro at en vil betale mer. Ofte opererer bankene med en "bunn", at den f.eks. aldri kan være lavere enn f.eks. 0,25%.
Dersom jeg hadde ønsket å gå inn på dette ville jeg nok sendt en mail til bilforhandleren og spurt:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Det fine med mail er at det lettere kan dras inn som bevis i norsk rett (enn muntlig avtale) dersom en avtalepart gjør seg vanskelig. Men for å være helt trygg bør en ha det med i kontrakten som skrives.
Fikk disse svarene:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
De fulle vilkårene for finansieringstilbudet får jeg kun opp dersom jeg oppretter kontrakten hos Nordea. Per nå så får jeg ikke sendt det dessverre.
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
Dersom renten skulle gå opp 3% så vil den gå opp fra 0,24% renten, og dersom den skulle gå ned så vil den holde seg på 0,24%.
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
Det er NIBOR som dikterer endringer i billånsrenten.
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Nei, dette vil ikke påvirke 10 års-lånet.
Et ting unngikk selger å svare på...
Hvis renten først går ned og styringsrenten går under 0,24 %-poeng , vil da 0,24 %-poeng som laveste rente, stå til renten er gått opp såpass at rentedifferansen beholdes, eller vil den gå opp tilsvarende med rentehevingene, men slik at renten blir høyere etterpå, når f.eks. styringsrenten er tilbake til samme nivå som nå?
Her er svaret så vagt, at jeg frykter konsekvensen blir at du plutselig er 0,24 %-poeng opp fra f.eks. 0 % styringsrenten, slik at alle rentehevinger heretter vil være høyere enn styringsrenten!
Her må du be om et klarere svar!
En annen ting, at de ikke kan gi deg svar på de de fulle vilkårene før lånet allerede er søkt om, høres temmelig søkt ut. Det lover egentlig ikke bra ut, uten at jeg kan si noe OM vilkårene er gode eller dårlige. Jamfør markedsføringsreglene, vil jeg påstå at du har rett til å se fullstendige vilkår før du ev. signerer noe kjøpsavtale eller leasingavtale.
Sitat fra: RJK på fredag 31. januar 2025, klokken 18:27Sitat fra: Lakafant på fredag 31. januar 2025, klokken 17:55Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 29. januar 2025, klokken 09:08Problemet en ofte har sett er at når folk inngår slike renteavtaler, på f.eks. 0,99% når sentralbankrenten har vært 2%, så blir de sykt skuffet at de må betale 3,99% når sentralbankrenten har vært 4,99%.
Nå er vi jo i en annen situasjon hvor renten er på vei ned, og da er det ikke grunn til å tro at en vil betale mer. Ofte opererer bankene med en "bunn", at den f.eks. aldri kan være lavere enn f.eks. 0,25%.
Dersom jeg hadde ønsket å gå inn på dette ville jeg nok sendt en mail til bilforhandleren og spurt:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Det fine med mail er at det lettere kan dras inn som bevis i norsk rett (enn muntlig avtale) dersom en avtalepart gjør seg vanskelig. Men for å være helt trygg bør en ha det med i kontrakten som skrives.
Fikk disse svarene:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
De fulle vilkårene for finansieringstilbudet får jeg kun opp dersom jeg oppretter kontrakten hos Nordea. Per nå så får jeg ikke sendt det dessverre.
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
Dersom renten skulle gå opp 3% så vil den gå opp fra 0,24% renten, og dersom den skulle gå ned så vil den holde seg på 0,24%.
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
Det er NIBOR som dikterer endringer i billånsrenten.
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Nei, dette vil ikke påvirke 10 års-lånet.
Et ting unngikk selger å svare på...
Hvis renten først går ned og styringsrenten går under 0,24 %-poeng , vil da 0,24 %-poeng som laveste rente, stå til renten er gått opp såpass at rentedifferansen beholdes, eller vil den gå opp tilsvarende med rentehevingene, men slik at renten blir høyere etterpå, når f.eks. styringsrenten er tilbake til samme nivå som nå?
Her er svaret så vagt, at jeg frykter konsekvensen blir at du plutselig er 0,24 %-poeng opp fra f.eks. 0 % styringsrenten, slik at alle rentehevinger heretter vil være høyere enn styringsrenten!
Her må du be om et klarere svar!
En annen ting, at de ikke kan gi deg svar på de de fulle vilkårene før lånet allerede er søkt om, høres temmelig søkt ut. Det lover egentlig ikke bra ut, uten at jeg kan si noe OM vilkårene er gode eller dårlige. Jamfør markedsføringsreglene, vil jeg påstå at du har rett til å se fullstendige vilkår før du ev. signerer noe kjøpsavtale eller leasingavtale.
Tror nok det mente at den type info fremkommer i avtalen og den skal jo leses gjennom og godkjennes digitalt med bankID så slik sett så ser man dette før man signerer avtalen
Sitat fra: Electric cars in Norway på fredag 31. januar 2025, klokken 18:31Sitat fra: RJK på fredag 31. januar 2025, klokken 18:27Sitat fra: Lakafant på fredag 31. januar 2025, klokken 17:55Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 29. januar 2025, klokken 09:08Problemet en ofte har sett er at når folk inngår slike renteavtaler, på f.eks. 0,99% når sentralbankrenten har vært 2%, så blir de sykt skuffet at de må betale 3,99% når sentralbankrenten har vært 4,99%.
Nå er vi jo i en annen situasjon hvor renten er på vei ned, og da er det ikke grunn til å tro at en vil betale mer. Ofte opererer bankene med en "bunn", at den f.eks. aldri kan være lavere enn f.eks. 0,25%.
Dersom jeg hadde ønsket å gå inn på dette ville jeg nok sendt en mail til bilforhandleren og spurt:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Det fine med mail er at det lettere kan dras inn som bevis i norsk rett (enn muntlig avtale) dersom en avtalepart gjør seg vanskelig. Men for å være helt trygg bør en ha det med i kontrakten som skrives.
Fikk disse svarene:
- Kan jeg få de fulle vilkårene for finansieringstilbudet?
De fulle vilkårene for finansieringstilbudet får jeg kun opp dersom jeg oppretter kontrakten hos Nordea. Per nå så får jeg ikke sendt det dessverre.
- Finnes det en bunn for renten? Hva skjer hvis renten går ned 3%-poeng og så går opp 3%-poeng to år etter? Vil en ende opp i det samme som før rentenedsettelsen, eller vil det gå opp 3% fra minsterenten (bunn)?
Dersom renten skulle gå opp 3% så vil den gå opp fra 0,24% renten, og dersom den skulle gå ned så vil den holde seg på 0,24%.
- Er det styringsrenten (sentralbankrenten i Norge) eller pengemarkedsrenten (NIBOR) som dikterer endringer i billånsrenten?
Det er NIBOR som dikterer endringer i billånsrenten.
- Vil det påvirke 10 års lånet om Zeekr trekker seg ut av Norge, eller slås konkurs?
Nei, dette vil ikke påvirke 10 års-lånet.
Et ting unngikk selger å svare på...
Hvis renten først går ned og styringsrenten går under 0,24 %-poeng , vil da 0,24 %-poeng som laveste rente, stå til renten er gått opp såpass at rentedifferansen beholdes, eller vil den gå opp tilsvarende med rentehevingene, men slik at renten blir høyere etterpå, når f.eks. styringsrenten er tilbake til samme nivå som nå?
Her er svaret så vagt, at jeg frykter konsekvensen blir at du plutselig er 0,24 %-poeng opp fra f.eks. 0 % styringsrenten, slik at alle rentehevinger heretter vil være høyere enn styringsrenten!
Her må du be om et klarere svar!
En annen ting, at de ikke kan gi deg svar på de de fulle vilkårene før lånet allerede er søkt om, høres temmelig søkt ut. Det lover egentlig ikke bra ut, uten at jeg kan si noe OM vilkårene er gode eller dårlige. Jamfør markedsføringsreglene, vil jeg påstå at du har rett til å se fullstendige vilkår før du ev. signerer noe kjøpsavtale eller leasingavtale.
Tror nok det mente at den type info fremkommer i avtalen og den skal jo leses gjennom og godkjennes digitalt med bankID så slik sett så ser man dette før man signerer avtalen
Ja, mulig de mente det, men da får man en situasjon der man ikke kan få gått gjennomgått dette med f.eks. sin advokat eller andre man ønsker å få bistand fra, om man ikke er sikker på om vilkårene er innenfor hva man skal/bør signere på.
Noen gode kampanjer på kjøp i suv/mellom suv klassen?
Sitat fra: nybil på søndag 09. mars 2025, klokken 20:29Noen gode kampanjer på kjøp i suv/mellom suv klassen?
Priskutt på scenic hvis man klarer seg uten awd
https://www.tv2.no/broom/priskutt-seriost-mye-rekkevidde-for-pengene/17536516/
Fytti, Det XPeng G6-tilbudet er godt.
For 500.000 får du med hengerfeste, Performance (0-100 på 4 sekunder) 4WD, valgfri farge og VINTERHJUL!
I tillegg får en rente på 3%.
I tillegg er det 7 års garanti på bil (og 8 på batteri og sånt).
Virker på papiret som et bedre kjøp enn f.eks. Model Y.
Er det ikke en ny G6 rett rundt hjørnet? Og dette er vel den gamle?
Sitat fra: Lakafant på onsdag 12. mars 2025, klokken 10:29Er det ikke en ny G6 rett rundt hjørnet? Og dette er vel den gamle?
Ser du har rett i det. Skal visst lanseres offisielt i morgen. https://www.drive.com.au/news/2025-xpeng-g6-update-revealed/
Ser imidlertid at de har planer om å redusere kapasiteten på det store batteriet, dersom dette også gjelder i Norge:
...while the flagship nickel cobalt manganese (NCM) pack has reduced from 87.5kWh to 80.8kWh
Ja, bilen de tilbyr er 2024 modellen. Og den nye vil vel ikke komme (til Australia hvor denne artikkelen kommer fra) før sensommeren. Når den kommer hit vet vel ingen ennå? Spørsmålet er hvorfor de reduserer størrelsen på batteriet på den nye? Er det for å gjøre den lettere og samtidig kanskje øke nyttelasten? Den er jo ikke veldig imponerende nå?
Sitat fra: GeirHM på torsdag 13. mars 2025, klokken 22:05Ja, bilen de tilbyr er 2024 modellen. Og den nye vil vel ikke komme (til Australia hvor denne artikkelen kommer fra) før sensommeren. Når den kommer hit vet vel ingen ennå? Spørsmålet er hvorfor de reduserer størrelsen på batteriet på den nye? Er det for å gjøre den lettere og samtidig kanskje øke nyttelasten? Den er jo ikke veldig imponerende nå?
Fant null info om AWD 2025 modellen på nett. Noen som vet?
Virker som de leverer kun RWD o starten..og forbruket er visstnok veldig lavt på denne skrytes det..kanskje rekkevidden økes tross mindre batteri?
Sitat fra: hELgenen på onsdag 16. april 2025, klokken 18:11Sitat fra: GeirHM på torsdag 13. mars 2025, klokken 22:05Ja, bilen de tilbyr er 2024 modellen. Og den nye vil vel ikke komme (til Australia hvor denne artikkelen kommer fra) før sensommeren. Når den kommer hit vet vel ingen ennå? Spørsmålet er hvorfor de reduserer størrelsen på batteriet på den nye? Er det for å gjøre den lettere og samtidig kanskje øke nyttelasten? Den er jo ikke veldig imponerende nå?
Fant null info om AWD 2025 modellen på nett. Noen som vet?
Virker som de leverer kun RWD o starten..og forbruket er visstnok veldig lavt på denne skrytes det..kanskje rekkevidden økes tross mindre batteri?
De endrer batteri-type. For noen vil den økte ladefarten gjøre ulempen med mindre batteri mye mindre. 12min for å fylle opp 10-80%.
Må google "xpeng g6 2025" så er det en drøss av artikler, men ingen fra Norge, sikkert for å unngå nedgang i salget av dagens bil (2024).
Er en del endringer som er forbedringer av bilen som computer, interiør osv.
https://newmobility.news/2025/03/03/xpeng-updates-tesla-model-y-rival-g6-for-2025/
https://insidechinaauto.com/2025/03/14/xpeng-updates-g6-and-g9-for-2025-and-trims-prices-quietly-cans-p5-and-g3i/
Ser ut som om de bruker samme batterier som Zeekr. Kanskje de ikke er satt i masseproduksjon ennå. Zeekr 7 sier også at de kommer til sommeren.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på torsdag 17. april 2025, klokken 14:19Sitat fra: hELgenen på onsdag 16. april 2025, klokken 18:11Sitat fra: GeirHM på torsdag 13. mars 2025, klokken 22:05Ja, bilen de tilbyr er 2024 modellen. Og den nye vil vel ikke komme (til Australia hvor denne artikkelen kommer fra) før sensommeren. Når den kommer hit vet vel ingen ennå? Spørsmålet er hvorfor de reduserer størrelsen på batteriet på den nye? Er det for å gjøre den lettere og samtidig kanskje øke nyttelasten? Den er jo ikke veldig imponerende nå?
Fant null info om AWD 2025 modellen på nett. Noen som vet?
Virker som de leverer kun RWD o starten..og forbruket er visstnok veldig lavt på denne skrytes det..kanskje rekkevidden økes tross mindre batteri?
De endrer batteri-type. For noen vil den økte ladefarten gjøre ulempen med mindre batteri mye mindre. 12min for å fylle opp 10-80%.
Må google "xpeng g6 2025" så er det en drøss av artikler, men ingen fra Norge, sikkert for å unngå nedgang i salget av dagens bil (2024).
Er en del endringer som er forbedringer av bilen som computer, interiør osv.
https://newmobility.news/2025/03/03/xpeng-updates-tesla-model-y-rival-g6-for-2025/
https://insidechinaauto.com/2025/03/14/xpeng-updates-g6-and-g9-for-2025-and-trims-prices-quietly-cans-p5-and-g3i/
Fant alt dette,men som nevnt tidligere,så er det lite eller ingen info mhp AWD
Men...AWD = Performance hos Xpeng... i hvert fall for Norge og 2024-G6. Eller er det en annen variant du tenker på?
Sitat fra: ToWalkOrDrive på lørdag 19. april 2025, klokken 16:38Men...AWD = Performance hos Xpeng... i hvert fall for Norge og 2024-G6. Eller er det en annen variant du tenker på?
2025 av Performance,AWD, er det ikke kommet noe info på.
Tesla med 0,0% rentekampanje på Juniper LR 4WD...!
https://www.tv2.no/broom/na-slar-tesla-tilbake-i-norge/17677337/ (https://www.tv2.no/broom/na-slar-tesla-tilbake-i-norge/17677337/)
Hvis man kan leve med litt mindre baggasjerom enn feks Enyaq, id4 og TMY, så er jo Skoda Elroq RS mye bil for pengene mener jeg med masse fint standardutsyr og over 55 mil WLTP rekkevidde. Koster 479.000 kr, ikke utenkelig at man kan klare å få den til rundt 500.000 inkl vinterhjul og metallic lakk. Romslig kupe, komfortabel og god. Raskeste på MEB plattformen så langt? Elroq 85x AWD lanseres senere i år, tipper den vil koste rundt 450K. Elroq 50 får man nå for 309'k inkl metallic og vinterhjul hos Sulland og AlBjerk. ACC følger ikke med, men kan bestilles On demand i ettertid.
Det er mye bil for pengene mener jeg -dersom man ikke trenger lang rekkevidde som stort batteri gir.
Jeg har bare prøvekjørt 85 rwd utgaven, den var meget komfortabel og opplevdes som godt sammenskrudd. Har ikke eid Skoda tidligere, men fikk godt inntrykk. De fleste barnesykdommer fra MEB plattformen bør jo være luket bort nå.
Jeg tror Skoda Elroq kan bli en populær bil grunnet det store spennet i pris fra ca 300-500K. Det er bra man nå kan få store og komfortable familebiler helt ned i 300.000 kr mener jeg-det er relativt nytt. Å lade en gang ekstra på langtur noen ganger i året er nok mange villige til å gjøre dersom man sparer 100-150K.
https://www.elbil24.no/nyheter/lansert-her-er-deres-raskeste-bil-noensinne/82923670
Sitat fra: elbil kjøp 2025 på fredag 25. april 2025, klokken 15:27Hvis man kan leve med litt mindre baggasjerom enn feks Enyaq, id4 og TMY, så er jo Skoda Elroq RS mye bil for pengene mener jeg med masse fint standardutsyr og over 55 mil WLTP rekkevidde. Koster 479.000 kr, ikke utenkelig at man kan klare å få den til rundt 500.000 inkl vinterhjul og metallic lakk. Romslig kupe, komfortabel og god. Raskeste på MEB plattformen så langt? Elroq 85x AWD lanseres senere i år, tipper den vil koste rundt 450K. Elroq 50 får man nå for 309'k inkl metallic og vinterhjul hos Sulland og AlBjerk. ACC følger ikke med, men kan bestilles On demand i ettertid.
Det er mye bil for pengene mener jeg -dersom man ikke trenger lang rekkevidde som stort batteri gir.
Jeg har bare prøvekjørt 85 rwd utgaven, den var meget komfortabel og opplevdes som godt sammenskrudd. Har ikke eid Skoda tidligere, men fikk godt inntrykk. De fleste barnesykdommer fra MEB plattformen bør jo være luket bort nå.
Jeg tror Skoda Elroq kan bli en populær bil grunnet det store spennet i pris fra ca 300-500K. Det er bra man nå kan få store og komfortable familebiler helt ned i 300.000 kr mener jeg-det er relativt nytt. Å lade en gang ekstra på langtur noen ganger i året er nok mange villige til å gjøre dersom man sparer 100-150K.
https://www.elbil24.no/nyheter/lansert-her-er-deres-raskeste-bil-noensinne/82923670
Jepp Elroq virker som bra bil men syns 60 versjonen er litt overpriset, med utstyr så kommer man fort nærme vrs versjonen som er awd og.
Sitat fra: Daniel_0007 på fredag 25. april 2025, klokken 15:35Sitat fra: elbil kjøp 2025 på fredag 25. april 2025, klokken 15:27Hvis man kan leve med litt mindre baggasjerom enn feks Enyaq, id4 og TMY, så er jo Skoda Elroq RS mye bil for pengene mener jeg med masse fint standardutsyr og over 55 mil WLTP rekkevidde. Koster 479.000 kr, ikke utenkelig at man kan klare å få den til rundt 500.000 inkl vinterhjul og metallic lakk. Romslig kupe, komfortabel og god. Raskeste på MEB plattformen så langt? Elroq 85x AWD lanseres senere i år, tipper den vil koste rundt 450K. Elroq 50 får man nå for 309'k inkl metallic og vinterhjul hos Sulland og AlBjerk. ACC følger ikke med, men kan bestilles On demand i ettertid.
Det er mye bil for pengene mener jeg -dersom man ikke trenger lang rekkevidde som stort batteri gir.
Jeg har bare prøvekjørt 85 rwd utgaven, den var meget komfortabel og opplevdes som godt sammenskrudd. Har ikke eid Skoda tidligere, men fikk godt inntrykk. De fleste barnesykdommer fra MEB plattformen bør jo være luket bort nå.
Jeg tror Skoda Elroq kan bli en populær bil grunnet det store spennet i pris fra ca 300-500K. Det er bra man nå kan få store og komfortable familebiler helt ned i 300.000 kr mener jeg-det er relativt nytt. Å lade en gang ekstra på langtur noen ganger i året er nok mange villige til å gjøre dersom man sparer 100-150K.
https://www.elbil24.no/nyheter/lansert-her-er-deres-raskeste-bil-noensinne/82923670
Jepp Elroq virker som bra bil men syns 60 versjonen er litt overpriset, med utstyr så kommer man fort nærme vrs versjonen som er awd og.
Jeg er enig i at 60 varianten kan bli dyr om man skal ha mye utsyr. Personlig hadde jeg klart meg lenge med standard 60, den har det viktigste mener jeg. Jeg klarer meg strengt tatt uten elseter, har ikke det på dagens bil. Så lenge bilen har en god kjøreassitent og ellers god komfort, så holder det for min del-tror også en god del tenker det samme.
En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
Trenger ikke å være "skam" for ikke å velge Tesla... :o
Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:47En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
Litt skumle greier....dersom en akkurat nå går inn og bestiller og glemmer, så får en 5,95% rente....Tilbudet med 0% skal visst komme i løpet av dagen i dag...
Nei, om du mener elroc er bedre bil og mer for penga, så kjøp elroc. Jeg bare (mer enn) antydet at TMYJ var mer elbil for pengene enn den.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på fredag 25. april 2025, klokken 15:55Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:47En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
Litt skumle greier....dersom en akkurat nå går inn og bestiller og glemmer, så får en 5,95% rente....Tilbudet med 0% skal visst komme i løpet av dagen i dag...
Selvsagt, må vente til det er oppdatert på siden!
Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:59Nei, om du mener elroc er bedre bil og mer for penga, så kjøp elroc. Jeg bare (mer enn) antydet at TMYJ var mer elbil for pengene enn den.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på fredag 25. april 2025, klokken 15:55Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:47En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
Litt skumle greier....dersom en akkurat nå går inn og bestiller og glemmer, så får en 5,95% rente....Tilbudet med 0% skal visst komme i løpet av dagen i dag...
Selvsagt, må vente til det er oppdatert på siden!
Dersom jeg først vil bruke nær 550.000 og trenger så stor plass , så ville jeg personlig valgt feks Enyaq, id7 eller id4. Jeg foretrekker europeisk design og kjøreassistent. Teslas kjøreassistent har dessverre for mange feil, jeg bruker dette systemet mye. Display som gjør at man kan holde øynene på veien er også viktig , samt god rattbetjening. Tesla er for minimalistisk.
Men ingen tvil om at Teslas kampanje er meget god og at Juniper på andre områder er klart forbedret.
Tesla bør man strengt tatt ikke kjøpe med Elon Musk så sterkt involvert , men må samtidig innrømme at alt av kinesiske produkter vi kjøper og Qatar sitt eierskap i Vw konsernets er selvsagt også problematisk.
... og nesten alle bruker vel kinesiske batterier? Inkl. Berlin-produserte Teslaer (batterier fra CATL)
Sitat fra: elbil kjøp 2025 på fredag 25. april 2025, klokken 16:13Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:59Nei, om du mener elroc er bedre bil og mer for penga, så kjøp elroc. Jeg bare (mer enn) antydet at TMYJ var mer elbil for pengene enn den.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på fredag 25. april 2025, klokken 15:55Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:47En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
Litt skumle greier....dersom en akkurat nå går inn og bestiller og glemmer, så får en 5,95% rente....Tilbudet med 0% skal visst komme i løpet av dagen i dag...
Selvsagt, må vente til det er oppdatert på siden!
Dersom jeg først vil bruke nær 550.000 og trenger så stor plass , så ville jeg personlig valgt feks Enyaq, id7 eller id4. Jeg foretrekker europeisk design og kjøreassistent. Teslas kjøreassistent har dessverre for mange feil, jeg bruker dette systemet mye. Display som gjør at man kan holde øynene på veien er også viktig , samt god rattbetjening. Tesla er for minimalistisk.
Men ingen tvil om at Teslas kampanje er meget god og at Juniper på andre områder er klart forbedret.
Tesla bør man strengt tatt ikke kjøpe med Elon Musk så sterkt involvert , men må samtidig innrømme at alt av kinesiske produkter vi kjøper og Qatar sitt eierskap i Vw konsernets er selvsagt også problematisk.
Hvordan kommer du så lavt på disse? Prøvde meg på Skoda Enyaq. Endte på 660K med 85x (4WD) og nødvendige pakker...
Er ikke så sikker på at ID.4 eller ID.5 blir noe særlig billigere. Men klart, trenger man ikke 4WD (blir ikke helt sammenlignbart da...), og velger basic over hele linja inkl. batteristørrelsen, kan man sikkert spare endel kronasjer.
Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:47En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
536?
Liten tastefeil?
Jeg kommer til 563 😉
563.813 for å være helt nøyaktig.
Forøvrig synes jeg Elroq RS er godt priset til 531,
I standard blå inkludert Max,vinter pakke og hengerfeste.
Bør være mulighet for å få vinterhjul inkludert i den prisen.
Innvendig plass er god og bagasjerommet er mer enn stort nok.
Sitat fra: E-Trond på fredag 25. april 2025, klokken 17:19Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:47En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
536?
Liten tastefeil?
Jeg kommer til 563 😉
563.813 for å være helt nøyaktig.
Forøvrig synes jeg Elroq RS er godt priset til 531,
I standard blå inkludert Max,vinter pakke og hengerfeste.
Bør være mulighet for å få vinterhjul inkludert i den prisen.
Innvendig plass er god og bagasjerommet er mer enn stort nok.
Kampanjen er vel ikke lagt ut på Tesla-sidene ennå. Sjekk linken jeg la ut tidligere i dag!
Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 17:37Sitat fra: E-Trond på fredag 25. april 2025, klokken 17:19Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:47En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
536?
Liten tastefeil?
Jeg kommer til 563 😉
563.813 for å være helt nøyaktig.
Forøvrig synes jeg Elroq RS er godt priset til 531,
I standard blå inkludert Max,vinter pakke og hengerfeste.
Bør være mulighet for å få vinterhjul inkludert i den prisen.
Innvendig plass er god og bagasjerommet er mer enn stort nok.
Kampanjen er vel ikke lagt ut på Tesla-sidene ennå. Sjekk linken jeg la ut tidligere i dag!
Joda, kampanjen ligger på Tesla,men kontant kjøp prisen ligger på 563.813 inkludert vinterhjul.
Ikke 536 som du skrev.
Derfor regnet jeg med at du bare hadde stokket om på 6 og 3 tallene.
Sitat fra: E-Trond på fredag 25. april 2025, klokken 18:04Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 17:37Sitat fra: E-Trond på fredag 25. april 2025, klokken 17:19Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:47En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
536?
Liten tastefeil?
Jeg kommer til 563 😉
563.813 for å være helt nøyaktig.
Forøvrig synes jeg Elroq RS er godt priset til 531,
I standard blå inkludert Max,vinter pakke og hengerfeste.
Bør være mulighet for å få vinterhjul inkludert i den prisen.
Innvendig plass er god og bagasjerommet er mer enn stort nok.
Kampanjen er vel ikke lagt ut på Tesla-sidene ennå. Sjekk linken jeg la ut tidligere i dag!
Joda, kampanjen ligger på Tesla,men kontant kjøp prisen ligger på 563.813 inkludert vinterhjul.
Ikke 536 som du skrev.
Derfor regnet jeg med at du bare hadde stokket om på 6 og 3 tallene.
OK, ser det ligger ute nå. Og til prisen du skriver.
Den lå ikke ute da jeg skrev innlegget (sjekket først), og tok utgangspunktet i prisen som kom opp, uten vinterhjul.
Er jo ikke inkludert vinterhjul om man må betale ekstra for disse, så da har enten infoen i pressemeldingen vært feil eller upresis, som gjorde at det fremstod enda bedre enn det man fikk inntrykk av.
Legger meg paddeflat, men dytter skylden over på Broom.no, som eventuelt må skylde videre på Tesla...! ;)
:+1:
Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 16:52Sitat fra: elbil kjøp 2025 på fredag 25. april 2025, klokken 16:13Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:59Nei, om du mener elroc er bedre bil og mer for penga, så kjøp elroc. Jeg bare (mer enn) antydet at TMYJ var mer elbil for pengene enn den.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på fredag 25. april 2025, klokken 15:55Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:47En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
Litt skumle greier....dersom en akkurat nå går inn og bestiller og glemmer, så får en 5,95% rente....Tilbudet med 0% skal visst komme i løpet av dagen i dag...
Selvsagt, må vente til det er oppdatert på siden!
Dersom jeg først vil bruke nær 550.000 og trenger så stor plass , så ville jeg personlig valgt feks Enyaq, id7 eller id4. Jeg foretrekker europeisk design og kjøreassistent. Teslas kjøreassistent har dessverre for mange feil, jeg bruker dette systemet mye. Display som gjør at man kan holde øynene på veien er også viktig , samt god rattbetjening. Tesla er for minimalistisk.
Men ingen tvil om at Teslas kampanje er meget god og at Juniper på andre områder er klart forbedret.
Tesla bør man strengt tatt ikke kjøpe med Elon Musk så sterkt involvert , men må samtidig innrømme at alt av kinesiske produkter vi kjøper og Qatar sitt eierskap i Vw konsernets er selvsagt også problematisk.
Hvordan kommer du så lavt på disse? Prøvde meg på Skoda Enyaq. Endte på 660K med 85x (4WD) og nødvendige pakker...
Er ikke så sikker på at ID.4 eller ID.5 blir noe særlig billigere. Men klart, trenger man ikke 4WD (blir ikke helt sammenlignbart da...), og velger basic over hele linja inkl. batteristørrelsen, kan man sikkert spare endel kronasjer.
Hva er «nødvendige pakker»? Det vil jo variere ut fra behov/hvem du spør. Man får fint bra utstyrt Enyaq 85x eller id4 pro 4 Motion exclusive til Tesla model y pris. Model y er bedre på noe, de andre er bedre på andre områder. Jeg mener model y vs andre modeller debatten ofte blir veldig snever. Model y vil ikke være god nok for dem som verdsetter kvalitetene a, b og c, mens id4 /enyaq vil ikke være aktuell for dem som mener d, e og f er viktigste faktorer ved en elbil. Id7 er også en meget sterk utfordrer til tmy, koster 40-50.000 kr mer og har en del viktige ting/kvaliteter tmy ikke byr på/tilbyr.
Det som gjør biler som feks Elroq mer unik og folkelig enn feks Tmy, er at man kan få den helt ned i 300.000 kr enkelt utstyrt med lite batteri. Da får man en komfortabel, romslig og sikker bil som kan fungere som bil nr 1 for mange. Husk gj.snittlig kjøre lengde til hytte og i hverdagen er lav for folk flest , mange vil klare seg bra en slik utgave uten Awd.
Jeg mener slike biler som Elroq, Renault Scenic, Nissan Arya til 300-350.000 er meget viktige tilskudd som gjør at flere får mulighet til å kjøpe ny, moderne og sikker elbil med god plass til familien-før endte man ofte opp med småbiler om man bare kunne bruke 300.000 kr.
Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:47En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
Jeg synest ikke 12-24 000,- for andre farger er et "lite tillegg".
Sitat fra: VoltWay på lørdag 26. april 2025, klokken 11:29Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 15:47En TMY Juniper LR AWD får du til 536K inkludert vinterhjul og levering, samt med 0,0 % rentekampanje nå. Og andre farger til kun et lite tillegg.
Så med mindre man føler Tesla-skam, så skal det vel gode grunner for å betale nesten 500K for en mindre bil med kortere rekkevidde "på kjøpet"...
Jeg synest ikke 12-24 000,- for andre farger er et "lite tillegg".
Nei det synes ikke jeg heller. Men det jeg skrev i den meldingen, kom av en misforståelse av en relativt rævva skrevet artikkel hos broom.
Som du ser bare ettpar meldinger lengre opp, så skrev jeg i ettertid dette:
Sitat fra: RJK på fredag 25. april 2025, klokken 18:23OK, ser det ligger ute nå. Og til prisen du skriver.
Den lå ikke ute da jeg skrev innlegget (sjekket først), og tok utgangspunktet i prisen som kom opp, uten vinterhjul.
Er jo ikke inkludert vinterhjul om man må betale ekstra for disse, så da har enten infoen i pressemeldingen vært feil eller upresis, som gjorde at det fremstod enda bedre enn det man fikk inntrykk av.
Legger meg paddeflat, men dytter skylden over på Broom.no (https://broom.no/), som eventuelt må skylde videre på Tesla...! ;)
Den rentekampanjen er forresten verdt veldig mye. Spart rente på f.eks. 500.000 i snitt lånebeløp (pga nedbetaling ved 10 års lån) er totalt 69.000 totalt på 3 år når en trekker vekk skattereduksjonen en ville fått om en betalte rentene...hvis en f.eks kjøper hvit Model Y LR med vinterdekk til 564.000.
Dersom boikotten fortsetter setter de kanskje ned bilprisen 24. Juli også....bare sånn ren gjetting...men da setter de sikkert opp renten litt igjen, som de har gjort før i slike tilfeller, for å treffe folk med forskjellige preferanser.
Rentekampanjen er en solid rabatt, og jeg tror de vil selge et lass med biler. Men hva sier det om etterspørselen? Modellen er knapt 1 måned gammel. Her kommer det priskutt eller kontinuerlige rentekampanjer. Vanlig praksis for Tesla er å booste tallene litt siste måned i kvartalet. Det siste året har det vært rentekampanjer stort sett komtinuerlig.
Hvis det forsetter sånn må man ikke bare regne inn rentebesparelsen, men også et større verditap enn vanlig.
Sitat fra: egar på onsdag 30. april 2025, klokken 10:01Rentekampanjen er en solid rabatt, og jeg tror de vil selge et lass med biler. Men hva sier det om etterspørselen? Modellen er knapt 1 måned gammel. Her kommer det priskutt eller kontinuerlige rentekampanjer. Vanlig praksis for Tesla er å booste tallene litt siste måned i kvartalet. Det siste året har det vært rentekampanjer stort sett komtinuerlig.
Hvis det forsetter sånn må man ikke bare regne inn rentebesparelsen, men også et større verditap enn vanlig.
Tallene så langt for Model Y, er at bruktprisene holder seg uforskammet bra. Folk blir tilbudt innbyttepris på rett under 300.000 fra Tesla for 4 år gammel bil, mens på finn ligger de annonsert til 320 - 350 tusen. Når bilen kostet 500.000 som ny for 4 år siden er ikke det så ille. Og det er helt motsatt av manges spådommer om at bruktprisen viller være katastrofal etter 3 år. Tenker og at en stiller litt først i køen av de som vil selge om en del år når en har en facelift-utgave.
Annet punkt er at omtrent alle politiske partier har sagt det vil bli nykjøps-avgifter på elbiler fra 01.01.2027, om ikke før. Det vil jo være med å opprettholde gode bruktpriser, i tillegg til inflasjonen.
Det samme så en på VW Golf i gamle dager....solgte hauger og lass av nye biler....men hadde veldig godt bruktpriser likevel. Ville vært mer skeptisk til å kjøpe elbil til 800.000...om 4 år er de garantert falt mye både i prosent, men særlig og i kroner.
Det kommer et punkt hvor bilprodusentene ikke klarer å redusere bilprisen mer. Omtrent alle bilprodusenter har nådd det punktet nå, inklusivt Tesla.
Sånn utenom Tesla så er det jo en haug med andre alternativer.
Ser at Citroen kommer med en elektrisk C5 nå, som har økt 150mm i lengden og er 4,65m lang.
Den kan fåes med 680 km rekkevidde!! (WLTP). Starter på under 400.000 for en utgave med mindre batteri og 520km rekkevidde WLTP. Har og V2L. Toppeffekt lading 160kW....men med det store batteriet er det ikke sykt viktig med høyere ladefart. Ikke helt til salgs ennå, men kommer snart.
Til og med batteri, elmotorer og invertere er laget i Frankrike.
https://bil24.no/citroen-c5-aircross-med-lang-rekkevidde
https://www.media.stellantis.com/em-en/citroen/press/all-new-c5-aircross-offers-peace-of-mind-with-more-space-comfort-technologies-now-available-in-electric
Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 30. april 2025, klokken 12:42Sånn utenom Tesla så er det jo en haug med andre alternativer.
Ser at Citroen kommer med en elektrisk C5 nå, som har økt 150mm i lengden og er 4,65m lang.
Den kan fåes med 680 km rekkevidde!! (WLTP). Starter på under 400.000 for en utgave med mindre batteri og 520km rekkevidde WLTP. Har og V2L. Toppeffekt lading 160kW....men med det store batteriet er det ikke sykt viktig med høyere ladefart. Ikke helt til salgs ennå, men kommer snart.
Til og med batteri, elmotorer og invertere er laget i Frankrike.
https://bil24.no/citroen-c5-aircross-med-lang-rekkevidde
https://www.media.stellantis.com/em-en/citroen/press/all-new-c5-aircross-offers-peace-of-mind-with-more-space-comfort-technologies-now-available-in-electric
Vel for Nordmenn som elsker awd så kommer ikke denne med den muligheten noe som er rart siden søster modell Peugeot 5008 skal ha mulighet for awd.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 30. april 2025, klokken 12:12Sitat fra: egar på onsdag 30. april 2025, klokken 10:01Rentekampanjen er en solid rabatt, og jeg tror de vil selge et lass med biler. Men hva sier det om etterspørselen? Modellen er knapt 1 måned gammel. Her kommer det priskutt eller kontinuerlige rentekampanjer. Vanlig praksis for Tesla er å booste tallene litt siste måned i kvartalet. Det siste året har det vært rentekampanjer stort sett komtinuerlig.
Hvis det forsetter sånn må man ikke bare regne inn rentebesparelsen, men også et større verditap enn vanlig.
Tallene så langt for Model Y, er at bruktprisene holder seg uforskammet bra. Folk blir tilbudt innbyttepris på rett under 300.000 fra Tesla for 4 år gammel bil, mens på finn ligger de annonsert til 320 - 350 tusen. Når bilen kostet 500.000 som ny for 4 år siden er ikke det så ille. Og det er helt motsatt av manges spådommer om at bruktprisen viller være katastrofal etter 3 år. Tenker og at en stiller litt først i køen av de som vil selge om en del år når en har en facelift-utgave.
Annet punkt er at omtrent alle politiske partier har sagt det vil bli nykjøps-avgifter på elbiler fra 01.01.2027, om ikke før. Det vil jo være med å opprettholde gode bruktpriser, i tillegg til inflasjonen.
Det samme så en på VW Golf i gamle dager....solgte hauger og lass av nye biler....men hadde veldig godt bruktpriser likevel. Ville vært mer skeptisk til å kjøpe elbil til 800.000...om 4 år er de garantert falt mye både i prosent, men særlig og i kroner.
Det kommer et punkt hvor bilprodusentene ikke klarer å redusere bilprisen mer. Omtrent alle bilprodusenter har nådd det punktet nå, inklusivt Tesla.
Rentekampanjen spiser omtrent hele marginen.
De neste to årene vil neppe ligne de foregående. Rentekampanjene er blitt nesten permanent og det legger press på bruktmarkedet. Model 3 hadde priskutt april 24 fulgt av rentekampanje juni-desember. Tipper det blir en lignende utvikling for Y.
Sitat fra: egar på onsdag 30. april 2025, klokken 16:01De neste to årene vil neppe ligne de foregående. Rentekampanjene er blitt nesten permanent og det legger press på bruktmarkedet. Model 3 hadde priskutt april 24 fulgt av rentekampanje juni-desember. Tipper det blir en lignende utvikling for Y.
Jepp det tror jeg du har helt rett i når det gjelder TMY. Det koster penger å ikke selge biler fortløpende som lages fortløpende på fabrikkene. Da skal prisene&lånerentene ned på sikt
Sitat fra: Daniel_0007 på onsdag 30. april 2025, klokken 13:48Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 30. april 2025, klokken 12:42Sånn utenom Tesla så er det jo en haug med andre alternativer.
Ser at Citroen kommer med en elektrisk C5 nå, som har økt 150mm i lengden og er 4,65m lang.
Den kan fåes med 680 km rekkevidde!! (WLTP). Starter på under 400.000 for en utgave med mindre batteri og 520km rekkevidde WLTP. Har og V2L. Toppeffekt lading 160kW....men med det store batteriet er det ikke sykt viktig med høyere ladefart.
Vel for Nordmenn som elsker awd så kommer ikke denne med den muligheten noe som er rart siden søster modell Peugeot 5008 skal ha mulighet for awd.
Desverre har Stellantis lagt opp til at Citroen skal være enklere, og så tror de vel at 4-hjulstrekk kun er interessant på "performance" biler. Mye likt på denne som på Peugeot 3008 og Opel Grandland.
Synd at STLA-medium platformen er såpass tung, samme vektproblem som ID bilene.
Sitat fra: Syklist på onsdag 30. april 2025, klokken 17:47Sitat fra: Daniel_0007 på onsdag 30. april 2025, klokken 13:48Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 30. april 2025, klokken 12:42Sånn utenom Tesla så er det jo en haug med andre alternativer.
Ser at Citroen kommer med en elektrisk C5 nå, som har økt 150mm i lengden og er 4,65m lang.
Den kan fåes med 680 km rekkevidde!! (WLTP). Starter på under 400.000 for en utgave med mindre batteri og 520km rekkevidde WLTP. Har og V2L. Toppeffekt lading 160kW....men med det store batteriet er det ikke sykt viktig med høyere ladefart.
Vel for Nordmenn som elsker awd så kommer ikke denne med den muligheten noe som er rart siden søster modell Peugeot 5008 skal ha mulighet for awd.
Desverre har Stellantis lagt opp til at Citroen skal være enklere, og så tror de vel at 4-hjulstrekk kun er interessant på "performance" biler. Mye likt på denne som på Peugeot 3008 og Opel Grandland.
Ja det er mye det samme, De er jo nesten støpt i samme pressa de bilene der ;D
Samtidig trodde jeg seter og fjøring var mye bedre på Citroën?
Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 30. april 2025, klokken 23:27Samtidig trodde jeg seter og fjøring var mye bedre på Citroën?
Fjæring er Citroën veldig flinke på, og det kan hende de har fått noe kompetanse fra Opel. De er gode på seter og lys.
Mangelen på firehjulstrekk var en strek i regningen, men får kjøpe kjetting da.
Sitat fra: peby på torsdag 01. mai 2025, klokken 00:16Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 30. april 2025, klokken 23:27Samtidig trodde jeg seter og fjøring var mye bedre på Citroën?
Fjæring er Citroën veldig flinke på, og det kan hende de har fått noe kompetanse fra Opel. De er gode på seter og lys.
Mangelen på firehjulstrekk var en strek i regningen, men får kjøpe kjetting da.
Husker jeg vurderte leasing av en Citroen pga månedspris på 2995,- uten innskudd. Selger skrøt veldig av setene.
For min del fikk jeg j.vlig kink i ryggen av de setene, fordi det virket som de var bygd opp av et jernrør som bygde rammen for seteryggen, og den bøyla traff helt feil for min del, og ga meg vondt nede i korsryggen.
Returnerte bilen før mine tilmålte 2(eller var det 3) timer var utløpt, nettopp pga av at jeg fikk vondt i ryggen etter bare noe over en times kjøring. Han var desto mer stillfaren om de setene etter det, ihvertfall ovenfor meg! 8)
PS! Aldri opplevd noe slikt på en bil før eller siden...!
Rart å se hvor mange som glemmer sin integritet så snart Musk gir et godt tilbud på Tesla modeller..
Sitat fra: RJK på torsdag 01. mai 2025, klokken 09:44Sitat fra: peby på torsdag 01. mai 2025, klokken 00:16Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 30. april 2025, klokken 23:27Samtidig trodde jeg seter og fjøring var mye bedre på Citroën?
Fjæring er Citroën veldig flinke på, og det kan hende de har fått noe kompetanse fra Opel. De er gode på seter og lys.
Mangelen på firehjulstrekk var en strek i regningen, men får kjøpe kjetting da.
Husker jeg vurderte leasing av en Citroen pga månedspris på 2995,- uten innskudd. Selger skrøt veldig av setene.
For min del fikk jeg j.vlig kink i ryggen av de setene, fordi det virket som de var bygd opp av et jernrør som bygde rammen for seteryggen, og den bøyla traff helt feil for min del, og ga meg vondt nede i korsryggen.
Returnerte bilen før mine tilmålte 2(eller var det 3) timer var utløpt, nettopp pga av at jeg fikk vondt i ryggen etter bare noe over en times kjøring. Han var desto mer stillfaren om de setene etter det, ihvertfall ovenfor meg! 8)
PS! Aldri opplevd noe slikt på en bil før eller siden...!
Det er nok stor forskjell på modellene og. Dersom den bare kostet 3000 i måneden uten innskudd er det nok de enkleste setene i den bilen. 108.000 på 3 år er jo halvparten av hva en familiebil pleier å koste i leasing over 3 år. Men ser de mener de nye setene er kraftig forbedret, så kanskje de har hørt på deg :)
Jeg prøvde en svær Peugeot for noen år siden, og da satt jeg en del dårligere enn i en Kia e-niro. Harde seter. Men noen trenger det og. Sånn sett er det jo bra om en modell har forskjellige typer seter å velge mellom.
Uansett synd de ikke har 4WD på C5'en.
Fra Citroën reklamen / pressemeldingen:
Moderne Citroën i den størrelsen her har gode seter. Er man ute etter komfort så er det en interessant bil.
Mil etter mil gutta i dagens podcast analyserer Tesla sin null rente på TMY. Denne bør høres for alle Tesla interesserte :+1:
https://www.finansavisen.no/podcast/mil-etter-mil
Sitat fra: daktari på torsdag 01. mai 2025, klokken 11:14Moderne Citroën i den størrelsen her har gode seter. Er man ute etter komfort så er det en interessant bil.
Bekreftes, har en -23 C5 Aircross som feriebil og setene med eljustering og massasje er svært gode. Fjæringen er også komfortabel og lydisoleringen god. Forventer at dette er enda bedre i en helt ny modell.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på torsdag 01. mai 2025, klokken 10:47Sitat fra: RJK på torsdag 01. mai 2025, klokken 09:44Sitat fra: peby på torsdag 01. mai 2025, klokken 00:16Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 30. april 2025, klokken 23:27Samtidig trodde jeg seter og fjøring var mye bedre på Citroën?
Fjæring er Citroën veldig flinke på, og det kan hende de har fått noe kompetanse fra Opel. De er gode på seter og lys.
Mangelen på firehjulstrekk var en strek i regningen, men får kjøpe kjetting da.
Husker jeg vurderte leasing av en Citroen pga månedspris på 2995,- uten innskudd. Selger skrøt veldig av setene.
For min del fikk jeg j.vlig kink i ryggen av de setene, fordi det virket som de var bygd opp av et jernrør som bygde rammen for seteryggen, og den bøyla traff helt feil for min del, og ga meg vondt nede i korsryggen.
Returnerte bilen før mine tilmålte 2(eller var det 3) timer var utløpt, nettopp pga av at jeg fikk vondt i ryggen etter bare noe over en times kjøring. Han var desto mer stillfaren om de setene etter det, ihvertfall ovenfor meg! 8)
PS! Aldri opplevd noe slikt på en bil før eller siden...!
Det er nok stor forskjell på modellene og. Dersom den bare kostet 3000 i måneden uten innskudd er det nok de enkleste setene i den bilen. 108.000 på 3 år er jo halvparten av hva en familiebil pleier å koste i leasing over 3 år. Men ser de mener de nye setene er kraftig forbedret, så kanskje de har hørt på deg :)
Jeg prøvde en svær Peugeot for noen år siden, og da satt jeg en del dårligere enn i en Kia e-niro. Harde seter. Men noen trenger det og. Sånn sett er det jo bra om en modell har forskjellige typer seter å velge mellom.
Uansett synd de ikke har 4WD på C5'en.
Fra Citroën reklamen / pressemeldingen:
Dette var vel en C3, den med de "putene" på dørene på siden. Kostet nok endel mer til vanlig, men de gikk ut med det jeg da anså som et kjempegodt tilbud, og som fin "ventepølse" til jeg kunne kjøpe meg elbil. Så tenker det var i 2016-2017.
Noe slikt som denne (bilde lånt fra finn.no):
(https://images.finncdn.no/dynamic/1600w/2025/1/vertical-0/30/1/390/393/831_36a99b49-0bea-4c23-b1a7-f47fea9059b6.jpg)
Merkelig at de ikke også lager en awd av c5 når de først har modellen?
De kunne da feks gått for den billig ev motoren som bmv nå legger seg på som ikke kan settes i revers ;D litt som MG modellen som tapte i denne rettsaken
Sitat fra: Electric cars in Norway på torsdag 01. mai 2025, klokken 11:58Mil etter mil gutta i dagens podcast analyserer Tesla sin null rente på TMY. Denne bør høres for alle Tesla interesserte :+1:
https://www.finansavisen.no/podcast/mil-etter-mil
Kan du skrive en kort oppsummering?
Sitat fra: VoltWay på fredag 02. mai 2025, klokken 17:34Sitat fra: Electric cars in Norway på torsdag 01. mai 2025, klokken 11:58Mil etter mil gutta i dagens podcast analyserer Tesla sin null rente på TMY. Denne bør høres for alle Tesla interesserte :+1:
https://www.finansavisen.no/podcast/mil-etter-mil
Kan du skrive en kort oppsummering?
Nei, beklager det går ikke. Må høres med egne ører.
Det kan umulig ta 45 minutter å gi en vurdering av Sitat fra: Electric cars in Norway på fredag 02. mai 2025, klokken 19:56Sitat fra: VoltWay på fredag 02. mai 2025, klokken 17:34Sitat fra: Electric cars in Norway på torsdag 01. mai 2025, klokken 11:58Mil etter mil gutta i dagens podcast analyserer Tesla sin null rente på TMY. Denne bør høres for alle Tesla interesserte :+1:
https://www.finansavisen.no/podcast/mil-etter-mil
Kan du skrive en kort oppsummering?
Nei, beklager det går ikke. Må høres med egne ører.
~
Selvsagt går det.
De pratet om TMY i ca. 10 minutter, men det var ingenting nytt der, altså ikke noe alle som er interessert i Tesla bør høre.
Kort oppsummert sier de at månedsbeløpet er det som betyr noe, at en må være klar over at renten går opp etter tre år, du kan teoretisk sett spare ~80k mot markedsrente på de tre årene (men det er før rentefradrag [red.anm]) og at prisen kan bli satt ned en gang i fremtiden.
En fin ting med 0% rente er at alt du betaler i måneden (f.eks 4600) går som avdrag, sånn at du plutselig har betalt ned 160.000 når det har gått 3 år. Dermed blir rentegrunnlaget lavere, så månedsbeløp i etterfølgende år ikke så ille, kanskje 5600.
Sitat fra: VoltWay på lørdag 03. mai 2025, klokken 08:58Det kan umulig ta 45 minutter å gi en vurdering av
Sitat fra: Electric cars in Norway på fredag 02. mai 2025, klokken 19:56Sitat fra: VoltWay på fredag 02. mai 2025, klokken 17:34Sitat fra: Electric cars in Norway på torsdag 01. mai 2025, klokken 11:58Mil etter mil gutta i dagens podcast analyserer Tesla sin null rente på TMY. Denne bør høres for alle Tesla interesserte :+1:
https://www.finansavisen.no/podcast/mil-etter-mil
Kan du skrive en kort oppsummering?
Nei, beklager det går ikke. Må høres med egne ører.
~
Selvsagt går det.
De pratet om TMY i ca. 10 minutter, men det var ingenting nytt der, altså ikke noe alle som er interessert i Tesla bør høre.
Kort oppsummert sier de at månedsbeløpet er det som betyr noe, at en må være klar over at renten går opp etter tre år, du kan teoretisk sett spare ~80k mot markedsrente på de tre årene (men det er før rentefradrag [red.anm]) og at prisen kan bli satt ned en gang i fremtiden.
Høres ut som de har sagt det samme som jeg skrev i en annen tråd i april...
https://www.tv2.no/broom/svarer-tesla-med-stort-priskutt/17705861/
Saftig priskutt men verdt å huske det er utgående modell.
Sitat fra: Daniel_0007 på tirsdag 06. mai 2025, klokken 09:50https://www.tv2.no/broom/svarer-tesla-med-stort-priskutt/17705861/
Saftig priskutt men verdt å huske det er utgående modell.
Da vil jeg bare varsle JUKS OG FANTERI... eller egentlig ikke, for det er TV2 som lager "priskutt-nyheter". D
Veldig lenge har de hatt kampanje på 499.900. Nå har de tatt vekk valgfri farge (verdi 8000) og vinterdekk (verdi 29.900). Så de har tatt vekk verdier for 37.900. Tar en vekk dette fra gammel kampanje er det 462.000. Nå er kampanjen på 459.900. Så altså 2100 kroner billigere enn før. Men hvis du uansett ville hatt hvit så sparer du jo 10100,-.
Når det er sagt så er det fremdeles et veldig bra tilbud. Kjempetilbud. Men det var det før og.
På den annen side kan en nå få vinterhjul til 20.000 f.eks. hos Nardo bil, men vet ikke om de er like kule som de som fulgte med som vinterhjul før.
En annen ting er at på den gamle kampanjen fikk en 2,99% rente. Klarer ikke å se at du får den nå. Det vil jo fort utgjøre 35.000 på 3 år. Mulig en får det nå og, men nå er ikke det i annonsen.
Anyways.... må sammenligne epler og epler.
Den forrige kampanjen sluttet 30.mars.
Sitat fra: daktari på torsdag 08. mai 2025, klokken 08:55Den forrige kampanjen sluttet 30.mars.
Ja?
Sitat fra: ToWalkOrDrive på tirsdag 06. mai 2025, klokken 12:41Sitat fra: Daniel_0007 på tirsdag 06. mai 2025, klokken 09:50https://www.tv2.no/broom/svarer-tesla-med-stort-priskutt/17705861/
Saftig priskutt men verdt å huske det er utgående modell.
Da vil jeg bare varsle JUKS OG FANTERI... eller egentlig ikke, for det er TV2 som lager "priskutt-nyheter". D
Veldig lenge har de hatt kampanje på 499.900. Nå har de tatt vekk valgfri farge (verdi 8000) og vinterdekk (verdi 29.900). Så de har tatt vekk verdier for 37.900. Tar en vekk dette fra gammel kampanje er det 462.000. Nå er kampanjen på 459.900. Så altså 2100 kroner billigere enn før. Men hvis du uansett ville hatt hvit så sparer du jo 10100,-.
Når det er sagt så er det fremdeles et veldig bra tilbud. Kjempetilbud. Men det var det før og.
På den annen side kan en nå få vinterhjul til 20.000 f.eks. hos Nardo bil, men vet ikke om de er like kule som de som fulgte med som vinterhjul før.
En annen ting er at på den gamle kampanjen fikk en 2,99% rente. Klarer ikke å se at du får den nå. Det vil jo fort utgjøre 35.000 på 3 år. Mulig en får det nå og, men nå er ikke det i annonsen.
Anyways.... må sammenligne epler og epler.
En annen ting er at forsikringen på enkelte biler fremstår som veldig høy. Undersøkte f.eks Xpeng G6 og den ble årlig ca 4000 kroner dyrere enn Polestar 4 og ca 5000 kroner dyrere enn BMX IX1......I alle fall med de opplysningene jeg ga inn som da var lik kjørelengde og lik bonus. Videre er service på disse satt til årlig service, maks 20k, med henholdsvis 3000 og 7000 - altså 10.000 kr for 2 år 40.000 km
Så selv om bilen fremstår som mye bil for pengene kjøp - så synes ikke jeg den konkurrerte så godt på de parameterene jeg nevnte over. Det er nesten litt snodig hvordan forsikringspremien er så forskjellig fra merke til merke.
Forsikringspremiene reflekterer vel trolig litt om deleprisene ved en liten skade feks. Hongqi er så ille at forhandlere og forsikringsselskaper heller kjøper "nye" biler, og plukker deler av dem isteden.
Er det ikke nesten 30 sensorer på Xpeng? Sikkert kjempebillig når en liten bulk kommer.
Sitat fra: Radial på torsdag 08. mai 2025, klokken 18:29Forsikringspremiene reflekterer vel trolig litt om deleprisene ved en liten skade feks. Hongqi er så ille at forhandlere og forsikringsselskaper heller kjøper "nye" biler, og plukker deler av dem isteden.
Er det ikke nesten 30 sensorer på Xpeng? Sikkert kjempebillig når en liten bulk kommer.
Det er nok mangt og mye som kan bli dyrt å fikse ja.
Slike ting glemmer man ofte når man er i bilkjøp modus.
Sitat fra: hELgenen på torsdag 08. mai 2025, klokken 18:16En annen ting er at forsikringen på enkelte biler fremstår som veldig høy. Undersøkte f.eks Xpeng G6 og den ble årlig ca 4000 kroner dyrere enn Polestar 4 og ca 5000 kroner dyrere enn BMX IX1......I alle fall med de opplysningene jeg ga inn som da var lik kjørelengde og lik bonus. Videre er service på disse satt til årlig service, maks 20k, med henholdsvis 3000 og 7000 - altså 10.000 kr for 2 år 40.000 km
Så selv om bilen fremstår som mye bil for pengene kjøp - så synes ikke jeg den konkurrerte så godt på de parameterene jeg nevnte over. Det er nesten litt snodig hvordan forsikringspremien er så forskjellig fra merke til merke.
Takk for at du trekker fram forsikringspremier, hElgenen, Det er absolutt på sin plass! Jeg ble overrasket over at Xpeng G6 var ekstra dyr. Er det lov å spørre hvilket selskap du fikk denne prisen fra?
(Eller er alle forsikringsselskapene ganske like?)
Sitat fra: VoltWay på lørdag 03. mai 2025, klokken 08:58Det kan umulig ta 45 minutter å gi en vurdering av Sitat fra: Electric cars in Norway på fredag 02. mai 2025, klokken 19:56Sitat fra: VoltWay på fredag 02. mai 2025, klokken 17:34Sitat fra: Electric cars in Norway på torsdag 01. mai 2025, klokken 11:58Mil etter mil gutta i dagens podcast analyserer Tesla sin null rente på TMY. Denne bør høres for alle Tesla interesserte :+1:
https://www.finansavisen.no/podcast/mil-etter-mil
Kan du skrive en kort oppsummering?
Nei, beklager det går ikke. Må høres med egne ører.
~
Selvsagt går det.
De pratet om TMY i ca. 10 minutter, men det var ingenting nytt der, altså ikke noe alle som er interessert i Tesla bør høre.
Kort oppsummert sier de at månedsbeløpet er det som betyr noe, at en må være klar over at renten går opp etter tre år, du kan teoretisk sett spare ~80k mot markedsrente på de tre årene (men det er før rentefradrag [red.anm]) og at prisen kan bli satt ned en gang i fremtiden.
Du sparer nok ingenting, de 80k har de lagt til i prisen på juniper, den koster 580k grå med vinterhjul. De kan i så fall sette ned prisen til 500k med vanlig rente i august, og alle med kampanjerente tapte 80k over natten på bruktbilpriser sin (tipper verdien av rentekampanjen er mer rundt 60k, men prinsippet er det samme).
Det blir jo egentlig bare bank-leasing man driver med om man har lån på bilen hele perioden man eier den. Er ikke like festlig å betale 6000kr/mnd når garantien er utløpt og du også må betale 20k for ny lykt, eller en sikring som har gått til en likeretter.
Det her er en god måte å lokke folk til å ta mer lån på da det regningen ikke kommer før om 3 år eller når du skal selge, og de færreste tenker så langt.
Sitat fra: eikerkongen på torsdag 08. mai 2025, klokken 19:05Sitat fra: hELgenen på torsdag 08. mai 2025, klokken 18:16En annen ting er at forsikringen på enkelte biler fremstår som veldig høy. Undersøkte f.eks Xpeng G6 og den ble årlig ca 4000 kroner dyrere enn Polestar 4 og ca 5000 kroner dyrere enn BMX IX1......I alle fall med de opplysningene jeg ga inn som da var lik kjørelengde og lik bonus. Videre er service på disse satt til årlig service, maks 20k, med henholdsvis 3000 og 7000 - altså 10.000 kr for 2 år 40.000 km
Så selv om bilen fremstår som mye bil for pengene kjøp - så synes ikke jeg den konkurrerte så godt på de parameterene jeg nevnte over. Det er nesten litt snodig hvordan forsikringspremien er så forskjellig fra merke til merke.
Takk for at du trekker fram forsikringspremier, hElgenen, Det er absolutt på sin plass! Jeg ble overrasket over at Xpeng G6 var ekstra dyr. Er det lov å spørre hvilket selskap du fikk denne prisen fra?
(Eller er alle forsikringsselskapene ganske like?)
Sjekket flere via nettportalene og tlf. If er mitt selskap i dag,men generelt var xpeng dyr sett opp mot både lignende og dyrere biler. Hvorfor vet jeg ikke,men de driver butikk og vet vel best hvordan sette rett pris.
SitatSjekket flere via nettportalene og tlf. If er mitt selskap i dag, men generelt var xpeng dyr sett opp mot både lignende og dyrere biler. Hvorfor vet jeg ikke, men de driver butikk og vet vel best hvordan sette rett pris.
Takk for svar!
Sitat fra: Vaduz på torsdag 08. mai 2025, klokken 20:40Sitat fra: VoltWay på lørdag 03. mai 2025, klokken 08:58Det kan umulig ta 45 minutter å gi en vurdering av Sitat fra: Electric cars in Norway på fredag 02. mai 2025, klokken 19:56Sitat fra: VoltWay på fredag 02. mai 2025, klokken 17:34Sitat fra: Electric cars in Norway på torsdag 01. mai 2025, klokken 11:58Mil etter mil gutta i dagens podcast analyserer Tesla sin null rente på TMY. Denne bør høres for alle Tesla interesserte :+1:
https://www.finansavisen.no/podcast/mil-etter-mil
Kan du skrive en kort oppsummering?
Nei, beklager det går ikke. Må høres med egne ører.
~
Selvsagt går det.
De pratet om TMY i ca. 10 minutter, men det var ingenting nytt der, altså ikke noe alle som er interessert i Tesla bør høre.
Kort oppsummert sier de at månedsbeløpet er det som betyr noe, at en må være klar over at renten går opp etter tre år, du kan teoretisk sett spare ~80k mot markedsrente på de tre årene (men det er før rentefradrag [red.anm]) og at prisen kan bli satt ned en gang i fremtiden.
Du sparer nok ingenting, de 80k har de lagt til i prisen på juniper, den koster 580k grå med vinterhjul. De kan i så fall sette ned prisen til 500k med vanlig rente i august, og alle med kampanjerente tapte 80k over natten på bruktbilpriser sin (tipper verdien av rentekampanjen er mer rundt 60k, men prinsippet er det samme).
Det blir jo egentlig bare bank-leasing man driver med om man har lån på bilen hele perioden man eier den. Er ikke like festlig å betale 6000kr/mnd når garantien er utløpt og du også må betale 20k for ny lykt, eller en sikring som har gått til en likeretter.
Det her er en god måte å lokke folk til å ta mer lån på da det regningen ikke kommer før om 3 år eller når du skal selge, og de færreste tenker så langt.
Hvis du absolutt må ha grå kan du ta den mørkere grå. Da tjener du 12000.
Tror ikke du får Model Y med quicksilver og vinterhjul for 500.000. Men, ja, Tesla pleier å kjøre forskjellige typer kampanjer, for å appellere til ulike typer folk. Det gjør Xpeng G6 og med å ta vekk vinterhjul f.eks.
En gøy ting med å ha 3 års rentefritak er at alt du betaler går til avdrag, så en har betalt ned 160.000 på 3 år. Da blir påfølgende år overkommelige. På Tesla er det garanti på 8 år på drivverk og batteri. Nice. Og så mange brukte deler da gitt. Helmax.
BMW i4 Fully Charged Premium Edition til 569k inkl vinterhjul er bra pris!
https://www.bilia.no/biler/bmw/bilmodeller/elbiler/bmw-i4/?gad_source=1&gad_campaignid=21059257335&gbraid=0AAAAAD9eBIrftw_Wg_WwQt-JcRKKcrVYc&gclid=CjwKCAjwz_bABhAGEiwAm-P8YbxYT7BH2gM5q-3jNlC_sPcTOVdA2Jg7YtzEK_rq8wLhuDelWAAKaxoCiIsQAvD_BwE
Sitat fra: Kires på fredag 09. mai 2025, klokken 12:22BMW i4 Fully Charged Premium Edition til 569k inkl vinterhjul er bra pris!
https://www.bilia.no/biler/bmw/bilmodeller/elbiler/bmw-i4/?gad_source=1&gad_campaignid=21059257335&gbraid=0AAAAAD9eBIrftw_Wg_WwQt-JcRKKcrVYc&gclid=CjwKCAjwz_bABhAGEiwAm-P8YbxYT7BH2gM5q-3jNlC_sPcTOVdA2Jg7YtzEK_rq8wLhuDelWAAKaxoCiIsQAvD_BwE
Legg på 90K for Supercharged, så får du følgende ekstra:
Alt fra Fully Charged
Soltak
Oppgradert instrumentpanel
Elektrisk setejustering fram
Setevarme foran og bak
Driving Assistant Professional
Harman Kardon høyttalersystem
Så ramler 2 spørsmål kjempekjapt inn!
1, Er det fasan ikke elektrisk setejustering, setevarme foran og bak og Driving Assistant Pro i en "fully" charged...!?! Eller H&K anlegg i den?
2, hva pokker mener de med "oppgradert instrumentpanel"? Og er ikke det noe man forventer å få i en "fully" charged? Samme med soltak.
Hadde mest forventet at man fikk inkludert "individual"-valg på setetrekk, farger og styling i Supercharged sammenlignet med en fully charged. Altså alt finnes på begge, men skrudd opp eksklusiviteten i "supercharged".
Polestar kjører også kampanje..
https://www.polestar.com/no/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=NO%20%7C%20NO%20%7C%20Search%20%7C%20Brand%20%7C%20PS%20%7C%20Navigation%20%7C%20APM%20%7C%20pcid%20%7C%208477%20%7C%20127329%20%7C%20323301%20%7C%20930425&utm_id=21716162769&gad_source=1&gad_campaignid=21716162769
Bare ett lite problem..jeg har sittet som klistret og sjekket nettsiden deres for kampanjer siste tiden og akkurat i dag..når rentekampanjen kom..så ble prisene justert opp på bilene med kort leveringstid.
Jeg føler meg litt lurt faktisk..
Sitat fra: hELgenen på fredag 09. mai 2025, klokken 13:02Polestar kjører også kampanje..
https://www.polestar.com/no/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=NO%20%7C%20NO%20%7C%20Search%20%7C%20Brand%20%7C%20PS%20%7C%20Navigation%20%7C%20APM%20%7C%20pcid%20%7C%208477%20%7C%20127329%20%7C%20323301%20%7C%20930425&utm_id=21716162769&gad_source=1&gad_campaignid=21716162769
Bare ett lite problem..jeg har sittet som klistret og sjekket nettsiden deres for kampanjer siste tiden og akkurat i dag..når rentekampanjen kom..så ble prisene justert opp på bilene med kort leveringstid.
Jeg føler meg litt lurt faktisk..
Her er 2 skjermdumper av samme bil..den ene skjermdumpen tatt 08 mai..den andre 9 mai da kampanjen starter....Synes det er frekt å kalle det kampanje....og så skru opp prisen..
Sitat fra: RJK på fredag 09. mai 2025, klokken 12:36Sitat fra: Kires på fredag 09. mai 2025, klokken 12:22BMW i4 Fully Charged Premium Edition til 569k inkl vinterhjul er bra pris!
https://www.bilia.no/biler/bmw/bilmodeller/elbiler/bmw-i4/?gad_source=1&gad_campaignid=21059257335&gbraid=0AAAAAD9eBIrftw_Wg_WwQt-JcRKKcrVYc&gclid=CjwKCAjwz_bABhAGEiwAm-P8YbxYT7BH2gM5q-3jNlC_sPcTOVdA2Jg7YtzEK_rq8wLhuDelWAAKaxoCiIsQAvD_BwE
Legg på 90K for Supercharged, så får du følgende ekstra:
Alt fra Fully Charged
Soltak
Oppgradert instrumentpanel
Elektrisk setejustering fram
Setevarme foran og bak
Driving Assistant Professional
Harman Kardon høyttalersystem
Så ramler 2 spørsmål kjempekjapt inn!
1, Er det fasan ikke elektrisk setejustering, setevarme foran og bak og Driving Assistant Pro i en "fully" charged...!?! Eller H&K anlegg i den?
2, hva pokker mener de med "oppgradert instrumentpanel"? Og er ikke det noe man forventer å få i en "fully" charged? Samme med soltak.
Hadde mest forventet at man fikk inkludert "individual"-valg på setetrekk, farger og styling i Supercharged sammenlignet med en fully charged. Altså alt finnes på begge, men skrudd opp eksklusiviteten i "supercharged".
Vel...hvem kjøper en bil i Norge uten setevarme?
Men har kan man altså spare 90K på å kutte ut den nødvendigheten.......
Da fremstår faktisk ikke kampanjen som særlig lukrativ....
Kan og virke som en må betale 14.900 for vinterhjul hvis en skal ha Supercharged, mens prisen for vinterhjul ved Fully Charged var 0 (står rett under "Kampanjepris").
Sitat fra: ToWalkOrDrive på fredag 09. mai 2025, klokken 15:12Kan og virke som en må betale 14.900 for vinterhjul hvis en skal ha Supercharged, mens prisen for vinterhjul ved Fully Charged var 0 (står rett under "Kampanjepris").
Det gjør jo tilbudet bare ennå dårligere...
Jeg må nesten anta at det er en skrivefeil om at setvarmer ikke er inkludert...tror man egentlig prøver å kommunisere er at det er setevarme bak på supercharged...men ut fra det som står så kan man faktisk tolke det som om setevarme og elektriske seter ikke er med på fully charged....
Jeg er på jakt etter en bil...men synes mange av tilbudene fremstår elendige. Og denne saken med Polestar var jo rent lureri synes jeg. Det er lett å sette opp bilen med 40k og så lokke med rentekampanje...
Var overraskende mange i4 uten elektronisk setejustering på finn i 22/23, så manuelle spaker var iaf std på fully charged. Se denne FC på finn som eksempel https://www.finn.no/mobility/item/341408642?ci=19
Om elsete eller setevarme foran følger med idag, aner jeg ikke.
Sitat fra: hELgenen på fredag 09. mai 2025, klokken 13:26Vel...hvem kjøper en bil i Norge uten setevarme?
Men har kan man altså spare 90K på å kutte ut den nødvendigheten.......
Da fremstår faktisk ikke kampanjen som særlig lukrativ....
Man må ikke oppgradere til Supercharged. Man kan ta utgangspunkt i Fully Charged og kun legge til seter med setevarme.
Er noen tilbud hos BNH om dagen, uten at jeg kan se helt super spreke priser kanskje?
Sitat fra: hELgenen på fredag 09. mai 2025, klokken 15:22Sitat fra: ToWalkOrDrive på fredag 09. mai 2025, klokken 15:12Kan og virke som en må betale 14.900 for vinterhjul hvis en skal ha Supercharged, mens prisen for vinterhjul ved Fully Charged var 0 (står rett under "Kampanjepris").
Det gjør jo tilbudet bare ennå dårligere...
Jeg må nesten anta at det er en skrivefeil om at setvarmer ikke er inkludert...tror man egentlig prøver å kommunisere er at det er setevarme bak på supercharged...men ut fra det som står så kan man faktisk tolke det som om setevarme og elektriske seter ikke er med på fully charged....
Jeg er på jakt etter en bil...men synes mange av tilbudene fremstår elendige. Og denne saken med Polestar var jo rent lureri synes jeg. Det er lett å sette opp bilen med 40k og så lokke med rentekampanje...
Det er jo det alle gjør, tesla kom med facelift Y 60k dyrere enn gamle, men med 0% rente i 3 år som vel er ca det samme. Så kan de gjøre omvendt om noen måneder.Sitat fra: ToWalkOrDrive på torsdag 08. mai 2025, klokken 23:53Sitat fra: Vaduz på torsdag 08. mai 2025, klokken 20:40Sitat fra: VoltWay på lørdag 03. mai 2025, klokken 08:58Det kan umulig ta 45 minutter å gi en vurdering av Sitat fra: Electric cars in Norway på fredag 02. mai 2025, klokken 19:56Sitat fra: VoltWay på fredag 02. mai 2025, klokken 17:34Sitat fra: Electric cars in Norway på torsdag 01. mai 2025, klokken 11:58Mil etter mil gutta i dagens podcast analyserer Tesla sin null rente på TMY. Denne bør høres for alle Tesla interesserte :+1:
https://www.finansavisen.no/podcast/mil-etter-mil
Kan du skrive en kort oppsummering?
Nei, beklager det går ikke. Må høres med egne ører.
~
Selvsagt går det.
De pratet om TMY i ca. 10 minutter, men det var ingenting nytt der, altså ikke noe alle som er interessert i Tesla bør høre.
Kort oppsummert sier de at månedsbeløpet er det som betyr noe, at en må være klar over at renten går opp etter tre år, du kan teoretisk sett spare ~80k mot markedsrente på de tre årene (men det er før rentefradrag [red.anm]) og at prisen kan bli satt ned en gang i fremtiden.
Du sparer nok ingenting, de 80k har de lagt til i prisen på juniper, den koster 580k grå med vinterhjul. De kan i så fall sette ned prisen til 500k med vanlig rente i august, og alle med kampanjerente tapte 80k over natten på bruktbilpriser sin (tipper verdien av rentekampanjen er mer rundt 60k, men prinsippet er det samme).
Det blir jo egentlig bare bank-leasing man driver med om man har lån på bilen hele perioden man eier den. Er ikke like festlig å betale 6000kr/mnd når garantien er utløpt og du også må betale 20k for ny lykt, eller en sikring som har gått til en likeretter.
Det her er en god måte å lokke folk til å ta mer lån på da det regningen ikke kommer før om 3 år eller når du skal selge, og de færreste tenker så langt.
Hvis du absolutt må ha grå kan du ta den mørkere grå. Da tjener du 12000.
Tror ikke du får Model Y med quicksilver og vinterhjul for 500.000. Men, ja, Tesla pleier å kjøre forskjellige typer kampanjer, for å appellere til ulike typer folk. Det gjør Xpeng G6 og med å ta vekk vinterhjul f.eks.
En gøy ting med å ha 3 års rentefritak er at alt du betaler går til avdrag, så en har betalt ned 160.000 på 3 år. Da blir påfølgende år overkommelige. På Tesla er det garanti på 8 år på drivverk og batteri. Nice. Og så mange brukte deler da gitt. Helmax.
Var mørkegrå jeg hadde valgt. Om du får fratrekket i subsidiert rente eller redusert pris blir sluttsummen den samme. Eneste forskjell er at med rentesubsidier må du eie bilen i 3 år før du får gevinsten, mens lavere pris gjelder fra dag én.
https://www.motor.no/aktuelt/polestar-folger-tesla-med-nullrente/315093
Sitat fra: hELgenen på fredag 09. mai 2025, klokken 13:19Sitat fra: hELgenen på fredag 09. mai 2025, klokken 13:02Polestar kjører også kampanje..
https://www.polestar.com/no/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=NO%20%7C%20NO%20%7C%20Search%20%7C%20Brand%20%7C%20PS%20%7C%20Navigation%20%7C%20APM%20%7C%20pcid%20%7C%208477%20%7C%20127329%20%7C%20323301%20%7C%20930425&utm_id=21716162769&gad_source=1&gad_campaignid=21716162769
Bare ett lite problem..jeg har sittet som klistret og sjekket nettsiden deres for kampanjer siste tiden og akkurat i dag..når rentekampanjen kom..så ble prisene justert opp på bilene med kort leveringstid.
Jeg føler meg litt lurt faktisk..
Her er 2 skjermdumper av samme bil..den ene skjermdumpen tatt 08 mai..den andre 9 mai da kampanjen starter....Synes det er frekt å kalle det kampanje....og så skru opp prisen..
Men det funker. Biljournalister går rett på, og de får masse gratis publisitet
https://www.tv2.no/broom/kopierer-tesla-her-kan-du-spare-165000/17720587/
Kommer litt an på hva kjøperen vil ha. Tror kanskje det oppleves gunstigere for mange å fullfinansiere med 0% rente og betale ned annen gjeld enn å få rabatt på bilen. Både gammel bilgjeld men også rammelån kredittlån etc.
Sitat fra: RJK på fredag 09. mai 2025, klokken 12:36Sitat fra: Kires på fredag 09. mai 2025, klokken 12:22BMW i4 Fully Charged Premium Edition til 569k inkl vinterhjul er bra pris!
https://www.bilia.no/biler/bmw/bilmodeller/elbiler/bmw-i4/?gad_source=1&gad_campaignid=21059257335&gbraid=0AAAAAD9eBIrftw_Wg_WwQt-JcRKKcrVYc&gclid=CjwKCAjwz_bABhAGEiwAm-P8YbxYT7BH2gM5q-3jNlC_sPcTOVdA2Jg7YtzEK_rq8wLhuDelWAAKaxoCiIsQAvD_BwE
Legg på 90K for Supercharged, så får du følgende ekstra:
Alt fra Fully Charged
Soltak
Oppgradert instrumentpanel
Elektrisk setejustering fram
Setevarme foran og bak
Driving Assistant Professional
Harman Kardon høyttalersystem
Så ramler 2 spørsmål kjempekjapt inn!
1, Er det fasan ikke elektrisk setejustering, setevarme foran og bak og Driving Assistant Pro i en "fully" charged...!?! Eller H&K anlegg i den?
2, hva pokker mener de med "oppgradert instrumentpanel"? Og er ikke det noe man forventer å få i en "fully" charged? Samme med soltak.
Hadde mest forventet at man fikk inkludert "individual"-valg på setetrekk, farger og styling i Supercharged sammenlignet med en fully charged. Altså alt finnes på begge, men skrudd opp eksklusiviteten i "supercharged".
Setevarme foran (og rattvarme) er standard på den bilen. Hvis du legger til ekte skinnseter så kan legge til setevarme bak også.
Koster å få skreddersydd sin egen BMW. Og ikke start med Porsche-konfiguratoren...
Sitat fra: daktari på lørdag 10. mai 2025, klokken 14:52Kommer litt an på hva kjøperen vil ha. Tror kanskje det oppleves gunstigere for mange å fullfinansiere med 0% rente og betale ned annen gjeld enn å få rabatt på bilen. Både gammel bilgjeld men også rammelån kredittlån etc.
Jeg vil ha en reell prisreduksjon. Om de setter opp prisen og så gir rentekampanje så er det jo slik de finansierer "tilbudet". Om Tesla hadde før pris på 540k og så satte opp prisen til 585k med rente til 0% så ville vel noen reagert?
Jeg fikk en dårlig følelse av det stuntet. Har oppfattet Polestar som veldig seriøse og troverdige..men det bildet klarte de fint å ødelegge nå.
Lurer på hva de eventuelt ville svart om jeg ringer dem og sier jeg kjøper P4 til pris før kampanje....
Sitat fra: hELgenen på lørdag 10. mai 2025, klokken 16:47Sitat fra: daktari på lørdag 10. mai 2025, klokken 14:52Kommer litt an på hva kjøperen vil ha. Tror kanskje det oppleves gunstigere for mange å fullfinansiere med 0% rente og betale ned annen gjeld enn å få rabatt på bilen. Både gammel bilgjeld men også rammelån kredittlån etc.
Jeg vil ha en reell prisreduksjon. Om de setter opp prisen og så gir rentekampanje så er det jo slik de finansierer "tilbudet". Om Tesla hadde før pris på 540k og så satte opp prisen til 585k med rente til 0% så ville vel noen reagert?
Jeg fikk en dårlig følelse av det stuntet. Har oppfattet Polestar som veldig seriøse og troverdige..men det bildet klarte de fint å ødelegge nå.
Lurer på hva de eventuelt ville svart om jeg ringer dem og sier jeg kjøper P4 til pris før kampanje....
Det må du jo forsøke.
Helt enig. Er vel litt som med innbyttepris, at hvis du sier du ikke har innbyttebil så kan du få prute mer. I hvert fall før. Sier du at de u ikke trenger lån kan de sikkert gi deg 45.000 ekstra rabatt, siden de sparer mye på å ikke subsidiere lån til deg.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på lørdag 10. mai 2025, klokken 23:56Helt enig. Er vel litt som med innbyttepris, at hvis du sier du ikke har innbyttebil så kan du få prute mer. I hvert fall før. Sier du at de u ikke trenger lån kan de sikkert gi deg 45.000 ekstra rabatt, siden de sparer mye på å ikke subsidiere lån til deg.
Mulig - men aldri opplevd at jeg får noen bedre deal uten innbytte.
Sitat fra: hELgenen på søndag 11. mai 2025, klokken 09:17Sitat fra: ToWalkOrDrive på lørdag 10. mai 2025, klokken 23:56Helt enig. Er vel litt som med innbyttepris, at hvis du sier du ikke har innbyttebil så kan du få prute mer. I hvert fall før. Sier du at de u ikke trenger lån kan de sikkert gi deg 45.000 ekstra rabatt, siden de sparer mye på å ikke subsidiere lån til deg.
Mulig - men aldri opplevd at jeg får noen bedre deal uten innbytte.
Tror dette nå er mest en myte, de prøver heller å sette en «rett» innbyttepris.
Sitat fra: Oddaa på søndag 11. mai 2025, klokken 11:53Sitat fra: hELgenen på søndag 11. mai 2025, klokken 09:17Sitat fra: ToWalkOrDrive på lørdag 10. mai 2025, klokken 23:56Helt enig. Er vel litt som med innbyttepris, at hvis du sier du ikke har innbyttebil så kan du få prute mer. I hvert fall før. Sier du at de u ikke trenger lån kan de sikkert gi deg 45.000 ekstra rabatt, siden de sparer mye på å ikke subsidiere lån til deg.
Mulig - men aldri opplevd at jeg får noen bedre deal uten innbytte.
Tror dette nå er mest en myte, de prøver heller å sette en «rett» innbyttepris.
Ja, var sikkert mer en ting som var vanligere før. Særlig om du hadde bil du ville bytte inn 😀 Kom sikkert an på hvor usellbar bil en kom dragende med.
Har nok opplevd både ekstra avslag og ingen avslag med og uten innbytte bil.
Kommer nett an på forhandler virker det som.
Lokal forhandler med liten omsetning ser ut til å gi bedre pris dersom du kommer uten innbytte bil.
Større forhandlere ser ut til å gi bedre pris, enten på innbyttebil eller nye bilen,mest sannsynlig fordi de er avhengig av høy omsetning?,selv med reduserte marginer.
Sitat fra: E-Trond på søndag 11. mai 2025, klokken 23:40Har nok opplevd både ekstra avslag og ingen avslag med og uten innbytte bil.
Kommer nett an på forhandler virker det som.
Lokal forhandler med liten omsetning ser ut til å gi bedre pris dersom du kommer uten innbytte bil.
Større forhandlere ser ut til å gi bedre pris, enten på innbyttebil eller nye bilen,mest sannsynlig fordi de er avhengig av høy omsetning?,selv med reduserte marginer.
Og dersom en kommer med en bil som er litt gammel, og du f.eks. er hos en merkeforhandler og vil bytte inn vil sannsynligvis merkeforhandleren selge bilen din til en bakgårds-bilforhandler for en billig penge, siden sistnevnte også skal tjene penger. Så alt "kommer an på".
Sitat fra: ToWalkOrDrive på mandag 12. mai 2025, klokken 15:48Sitat fra: E-Trond på søndag 11. mai 2025, klokken 23:40Har nok opplevd både ekstra avslag og ingen avslag med og uten innbytte bil.
Kommer nett an på forhandler virker det som.
Lokal forhandler med liten omsetning ser ut til å gi bedre pris dersom du kommer uten innbytte bil.
Større forhandlere ser ut til å gi bedre pris, enten på innbyttebil eller nye bilen,mest sannsynlig fordi de er avhengig av høy omsetning?,selv med reduserte marginer.
Og dersom en kommer med en bil som er litt gammel, og du f.eks. er hos en merkeforhandler og vil bytte inn vil sannsynligvis merkeforhandleren selge bilen din til en bakgårds-bilforhandler for en billig penge, siden sistnevnte også skal tjene penger. Så alt "kommer an på".
Vel nå har flere merke forhandlere begynt med såkalte outlet utsalg hvor det virker som de bruker for dumpe biler til og ønsker minimalt med ansvar som i tillegg bryter loven.
https://www.tv2.no/broom/advarer-mot-a-kjope-pa-outlet/17377634/
Mye snadder
https://www.motor.no/aktuelt/disse-bilmerkene-har-den-laveste-renta/315192
Sitat fra: Daniel_0007 på mandag 12. mai 2025, klokken 16:09Sitat fra: ToWalkOrDrive på mandag 12. mai 2025, klokken 15:48Sitat fra: E-Trond på søndag 11. mai 2025, klokken 23:40Har nok opplevd både ekstra avslag og ingen avslag med og uten innbytte bil.
Kommer nett an på forhandler virker det som.
Lokal forhandler med liten omsetning ser ut til å gi bedre pris dersom du kommer uten innbytte bil.
Større forhandlere ser ut til å gi bedre pris, enten på innbyttebil eller nye bilen,mest sannsynlig fordi de er avhengig av høy omsetning?,selv med reduserte marginer.
Og dersom en kommer med en bil som er litt gammel, og du f.eks. er hos en merkeforhandler og vil bytte inn vil sannsynligvis merkeforhandleren selge bilen din til en bakgårds-bilforhandler for en billig penge, siden sistnevnte også skal tjene penger. Så alt "kommer an på".
Vel nå har flere merke forhandlere begynt med såkalte outlet utsalg hvor det virker som de bruker for dumpe biler til og ønsker minimalt med ansvar som i tillegg bryter loven.
https://www.tv2.no/broom/advarer-mot-a-kjope-pa-outlet/17377634/
Ja, det har du jo helt rett i. Kom ikke på det med outlet. Bra NAF tar initiativ til å rydde opp mot denne cowboy-handelen. Det verste er at mange av bakgårds-brukthandlerne har hatt samme praksis. De har kjøpt bilen billig fra f.eks. Toyota merkehandler, og så stiller de bare bilen ut og setter en prislapp som er mye høyere enn de betalte. Da jeg spurte om de hadde tatt service og sjekket bilen fikk jeg bare svar: Nei, de hadde ikke mekanikere. Ble ikke bilkjøp der, da jeg like godt kunne kjøpe billigere fra privatperson.
Virker som de frykter det er masse feil, og ikke vil risikere å oppdage feilene, for så å måtte gjøre noe med dem.
Bør nevnes for barnefamilier som ser etter bil med god bagasjeplass.
I huleste! Toyota kommer litt og litt nærmere å lage en skikkelig Norgesbil. Denne må jo begynne å bli skikkelig nærme. Mangler bare litt større batteri, men funker vel ok med ok ladehastighet (max 150kW).
Nye bZ4X Touring er 44 centimeter lengre og 2 centimeter høyere enn SUV-en. Stasjonsvogna strekker seg til 4,83 meter i lengden og 1,67 meter i høyden.
Utvidet lengde og høyde gir mer plass – inkludert 33 prosent mer bagasjerom sammenlignet med bZ4X
Det øker lasteromskapasiteten med 148 liter – til 600 liter
Leveres med både forhjulsdrift og firehjulsdrift (AWD)
AWD får maksimal effekt på 380 hk / 280 kW
Nytt 74,7 kWt litium-ion- høykapasitetsbatteri
Opptil 560 kilometer WLTP-rekkevidde
Planlagt lansering i Europa våren 2026
Variantene med firehjulsdrift yter 380 hk!!
Touring-utgaven kan trekke tilhengere på opp til 1500 kg, og har 70 kg som tillatt taklast.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på fredag 16. mai 2025, klokken 14:44Nye bZ4X Touring er 44 centimeter lengre og 2 centimeter høyere enn SUV-en. Stasjonsvogna strekker seg til 4,83 meter i lengden og 1,67 meter i høyden
Feil.
Den nye er 14 centimeter lengre enn den vanlige SUV versjonen, som er 469 centimeter lang. Så den er større, men ikke massivt mye større.
Sitat fra: Mr Oizo på fredag 16. mai 2025, klokken 16:14Sitat fra: ToWalkOrDrive på fredag 16. mai 2025, klokken 14:44Nye bZ4X Touring er 44 centimeter lengre og 2 centimeter høyere enn SUV-en. Stasjonsvogna strekker seg til 4,83 meter i lengden og 1,67 meter i høyden
Feil.
Den nye er 14 centimeter lengre enn den vanlige SUV versjonen, som er 469 centimeter lang. Så den er større, men ikke massivt mye større.
Vel - den har i alle fall ikke denne hersens blanke plastikken som neste versjon az Bz4X kommer med.
Toyota burde også ikke bruke dette syke navnet Bz4X...Det er slitsomt å skrive det korrekt på tastaturet....
Godt de ikke skriver det på japansk: トヨタ
Feil tråd?
Hva har Toyotaen med gode kampanjer å gjøre? Meg bekjent har den ikke blitt priset engang.
Sitat fra: turfsurf på fredag 16. mai 2025, klokken 17:18Hva har Toyotaen med gode kampanjer å gjøre? Meg bekjent har den ikke blitt priset engang.
Jo, nå skal du høre. BZ4X har ca 3 svakheter, men er likevel nest mest solgte bilmodell i år, etter Model Y. Så dermed er det stor sannsynlighet for at bilen er i miksen over biler en sammenligner kampanjebilene med, og når det da kommer en stor forbedring av den, for veldig mange, så tenkte tiltalte det ville være av høy interesse å få vite om det for det elbilelskende folket. Nå viser det seg at elbil.no skrev feil da de først skrev den var 44cm lengre, men 14cm er jo litt det og, kombinert med 2cm høyere, og 33% større bagasjerom (sikkert målt opp til baksetetoppen). Så ble ikke helt verdensnyhet jeg først tenkte, med Landcruiser-aktige størrelser.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på lørdag 17. mai 2025, klokken 00:22Sitat fra: turfsurf på fredag 16. mai 2025, klokken 17:18Hva har Toyotaen med gode kampanjer å gjøre? Meg bekjent har den ikke blitt priset engang.
Jo, nå skal du høre. BZ4X har ca 3 svakheter, men er likevel nest mest solgte bilmodell i år, etter Model Y. Så dermed er det stor sannsynlighet for at bilen er i miksen over biler en sammenligner kampanjebilene med, og når det da kommer en stor forbedring av den, for veldig mange, så tenkte tiltalte det ville være av høy interesse å få vite om det for det elbilelskende folket. Nå viser det seg at elbil.no skrev feil da de først skrev den var 44cm lengre, men 14cm er jo litt det og, kombinert med 2cm høyere, og 33% større bagasjerom (sikkert målt opp til baksetetoppen). Så ble ikke helt verdensnyhet jeg først tenkte, med Landcruiser-aktige størrelser.
Om den selges til fast butikkpris, og ikke har kampanje på seg, så har den egentlig ingenting i denne tråden å gjøre, selv om sikkert mange vil ha den og i betraktning.
Denne tråden handler om biler med kampanje på pris, og rente/finansierings-betingelser inngår derved. Samme om det legges ved ekstrautstyr til x tusen kroner uten å påvirke sluttprisen.
Denne bil-modellen/varianten fortjener å nevnes, men ikke i denne tråden, så lenge det altså ikke er noe kampanjepris/kampanjerente/pakketilbud på den!
Sitat fra: RJK på lørdag 17. mai 2025, klokken 01:29Sitat fra: ToWalkOrDrive på lørdag 17. mai 2025, klokken 00:22Sitat fra: turfsurf på fredag 16. mai 2025, klokken 17:18Hva har Toyotaen med gode kampanjer å gjøre? Meg bekjent har den ikke blitt priset engang.
Jo, nå skal du høre. BZ4X har ca 3 svakheter, men er likevel nest mest solgte bilmodell i år, etter Model Y. Så dermed er det stor sannsynlighet for at bilen er i miksen over biler en sammenligner kampanjebilene med, og når det da kommer en stor forbedring av den, for veldig mange, så tenkte tiltalte det ville være av høy interesse å få vite om det for det elbilelskende folket. Nå viser det seg at elbil.no skrev feil da de først skrev den var 44cm lengre, men 14cm er jo litt det og, kombinert med 2cm høyere, og 33% større bagasjerom (sikkert målt opp til baksetetoppen). Så ble ikke helt verdensnyhet jeg først tenkte, med Landcruiser-aktige størrelser.
Om den selges til fast butikkpris, og ikke har kampanje på seg, så har den egentlig ingenting i denne tråden å gjøre, selv om sikkert mange vil ha den og i betraktning.
Denne tråden handler om biler med kampanje på pris, og rente/finansierings-betingelser inngår derved. Samme om det legges ved ekstrautstyr til x tusen kroner uten å påvirke sluttprisen.
Denne bil-modellen/varianten fortjener å nevnes, men ikke i denne tråden, så lenge det altså ikke er noe kampanjepris/kampanjerente/pakketilbud på den!
Den er grei. Da skal jeg stryke den ut. Sånn:
Bør nevnes for barnefamilier som ser etter bil med god bagasjeplass.
I huleste! Toyota kommer litt og litt nærmere å lage en skikkelig Norgesbil. Denne må jo begynne å bli skikkelig nærme. Mangler bare litt større batteri, men funker vel ok med ok ladehastighet (max 150kW).
Nye bZ4X Touring er 44 centimeter lengre og 2 centimeter høyere enn SUV-en. Stasjonsvogna strekker seg til 4,83 meter i lengden og 1,67 meter i høyden.
Utvidet lengde og høyde gir mer plass – inkludert 33 prosent mer bagasjerom sammenlignet med bZ4X
Det øker lasteromskapasiteten med 148 liter – til 600 liter
Leveres med både forhjulsdrift og firehjulsdrift (AWD)
AWD får maksimal effekt på 380 hk / 280 kW
Nytt 74,7 kWt litium-ion- høykapasitetsbatteri
Opptil 560 kilometer WLTP-rekkevidde
Planlagt lansering i Europa våren 2026
Variantene med firehjulsdrift yter 380 hk!!
Touring-utgaven kan trekke tilhengere på opp til 1500 kg, og har 70 kg som tillatt taklast.
Polestar 3 (LRDM m/ Plus & Pilot) og leasing fra kr 6999/mnd uten innskudd. 15000km/året. Kun på inventory biler (omtrent ingen nå men de slipper litt her og der).
Må vel være billigste måte å få kloa i en PS3 i et 3års perspektiv om ikke annet. Eneste er vel om Polestar har priset bilen bevist høyt med dertil gode marginer som de kan fire på senere?
Sitat fra: obay på lørdag 17. mai 2025, klokken 08:06Polestar 3 (LRDM m/ Plus & Pilot) og leasing fra kr 6999/mnd uten innskudd. 15000km/året. Kun på inventory biler (omtrent ingen nå men de slipper litt her og der).
Må vel være billigste måte å få kloa i en PS3 i et 3års perspektiv om ikke annet. Eneste er vel om Polestar har priset bilen bevist høyt med dertil gode marginer som de kan fire på senere?
Polestar 4 skrudde de jo opp ca 45k på prisen når de startet kampanjen...Så den var billigere å kjøpe kontant før enn nå i kampanjen. De gikk nemlig over til rentekampanje isteden og tok kostnaden ved dette inn på prisen. Sjekket ikke P3,men var vel samme her. P2 har de ingen kampanje på foruten vinterdekk inkl.på lagerbiler..P2 fremstår også dyrere nå enn tidligere. Vurderte lenge Polestar men synes de gjorde ett så sleipt grep i denne kampanjen sin at jeg mistet helt lysten på den.
Ellers har jeg trålet nettsider for å se etter en ny god bil..Er ingen åpenbare knallgode kampanjer meg bekjent for øyeblikket. Det måtte være Xpeng G6,men her har du overraskende dyr forsikring og korte serviceintervaller som ikke helt gjør seg.
Polestar 4 nå også på leasingkampanje. 6990 uten innskudd. Samme pris som Polestar 3 over 3 år, for de som foretrekker en bil med litt andre egenskaper.
EX40 på kampanje.
-60k + vinterhjul
https://kvernelandbil.no/kampanjer/kampanje_ex40/
Sitat fra: nybil på onsdag 28. mai 2025, klokken 21:09EX40 på kampanje.
-60k + vinterhjul
https://kvernelandbil.no/kampanjer/kampanje_ex40/
Ser ut til å være en bra bil det. Håper kampanjen sørger for høyere salg, som den fortjener.
https://www.caranddriver.com/reviews/a64072027/2025-volvo-ex40-twin-motor-ultra-test/
Det er kanskje en riktigere pris. Nærmeste familie var i markedet for ny EX40 i fjor, men endte med Q4 da den ble oppfattet som mer bil for pengene (!).
Wow!
Det var masse batteri til en billig penge. Men besynderlig kort rekkevidde i forhold til batteri.
Men uansett virker det som en veldig billig penge for denne bilen, på tross av at tester har ikke vært så bra...men testene tok utgangspunkt i en langt høyere pris.
Mobile Sørlandsparken har reklamen:
Den bilen har vært pushet lenge allerede for den prisen.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på søndag 21. september 2025, klokken 18:45Wow!
Det var masse batteri til en billig penge. Men besynderlig kort rekkevidde i forhold til batteri.
Men uansett virker det som en veldig billig penge for denne bilen, på tross av at tester har ikke vært så bra...men testene tok utgangspunkt i en langt høyere pris.
Mobile Sørlandsparken har reklamen:
Stemmer det @Arthur sier, den prisen har de hatt en stund. Er diskutert her inne tidligere.
Men, ja. Til den prisen er den et kupp. Så om du kan leve med manglene, ikke taklast, ikke slepekapasitet (men mulighet for "lastholderkrok for sykkelstativ eller lasterampe) og treg "hurtiglading", så løp og kjøp før de er tom for biler til den prisen!
Sitat fra: RJK på søndag 21. september 2025, klokken 18:54Sitat fra: ToWalkOrDrive på søndag 21. september 2025, klokken 18:45Wow!
Det var masse batteri til en billig penge. Men besynderlig kort rekkevidde i forhold til batteri.
Men uansett virker det som en veldig billig penge for denne bilen, på tross av at tester har ikke vært så bra...men testene tok utgangspunkt i en langt høyere pris.
Mobile Sørlandsparken har reklamen:
Stemmer det @Arthur sier, den prisen har de hatt en stund. Er diskutert her inne tidligere.
Men, ja. Til den prisen er den et kupp. Så om du kan leve med manglene, ikke taklast, ikke slepekapasitet (men mulighet for "lastholderkrok for sykkelstativ eller lasterampe) og treg "hurtiglading", så løp og kjøp før de er tom for biler til den prisen!
Kan ikke se at den er nevnt i denne tråden før :police: :)
Ser derimot at den har blitt solgt laaaangt dyrere til kampanjepris i mars, i en annen tråd ;)
Og for å mimre ennå mer så kostet bilen 400.000 på test-tidspunktet.
Nå får du den for 259.900, altså 140.000 billigere.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på søndag 21. september 2025, klokken 20:04Kan ikke se at den er nevnt i denne tråden før :police: :)
Nei, mente ikke nødvendigvis i akkurat denne tråden, men inne på forumet her... ;)
Men kan se ut som jeg bare innbilte meg det, for jeg finner det ikke nå. Dog er søkefunksjonen her inn så dårlig at det er en skam, så det kan være diskutert uten at søkefunksjonen klarer å finne noe...😁 Bl.a. finner den ikke innleggene her inne... 🤦�♂️
Men helt garantert at jeg har diskutert det på elbiltråden hos diskusjon.no. Og så trodd at det har vært diskutert i en tråd her inne omtrent samtidig!
Sitat fra: RJK på søndag 21. september 2025, klokken 20:27Sitat fra: ToWalkOrDrive på søndag 21. september 2025, klokken 20:04Kan ikke se at den er nevnt i denne tråden før :police: :)
Nei, mente ikke nødvendigvis i akkurat denne tråden, men inne på forumet her... ;)
Men kan se ut som jeg bare innbilte meg det, for jeg finner det ikke nå. Dog er søkefunksjonen her inn så dårlig at det er en skam, så det kan være diskutert uten at søkefunksjonen klarer å finne noe...😁 Bl.a. finner den ikke innleggene her inne... 🤦�♂️
Men helt garantert at jeg har diskutert det på elbiltråden hos diskusjon.no. Og så trodd at det har vært diskutert i en tråd her inne omtrent samtidig!
Limte inn hvor det ble diskutert i innlegget over. Det var i en annen tråd, og viktigere, prisen er satt ned ytterligere 40.000 siden da (i mars).
Sitat fra: ToWalkOrDrive på mandag 22. september 2025, klokken 04:10Sitat fra: RJK på søndag 21. september 2025, klokken 20:27Sitat fra: ToWalkOrDrive på søndag 21. september 2025, klokken 20:04Kan ikke se at den er nevnt i denne tråden før :police: :)
Nei, mente ikke nødvendigvis i akkurat denne tråden, men inne på forumet her... ;)
Men kan se ut som jeg bare innbilte meg det, for jeg finner det ikke nå. Dog er søkefunksjonen her inn så dårlig at det er en skam, så det kan være diskutert uten at søkefunksjonen klarer å finne noe...😁 Bl.a. finner den ikke innleggene her inne... 🤦�♂️
Men helt garantert at jeg har diskutert det på elbiltråden hos diskusjon.no. Og så trodd at det har vært diskutert i en tråd her inne omtrent samtidig!
Limte inn hvor det ble diskutert i innlegget over. Det var i en annen tråd, og viktigere, prisen er satt ned ytterligere 40.000 siden da (i mars).
Broom omtalte den nye, nedsatte prisen i denne artikkelen fra 03.09.25, og som jeg som sagt la inn innlegg om på elbiltråden hos diskusjon.no.
https://www.tv2.no/broom/egentlig-helt-latterlig-billig/18036282/ (https://www.tv2.no/broom/egentlig-helt-latterlig-billig/18036282/)
Trodde som sagt at den ble diskutert her inne på elbilforum i samme tidsrommet. Så kampanjen er ikke helt ny.
Men fint den kom inn her da, siden den ikke har vært diskutert her fra før slik jeg altså feilaktig trodde.
Sitat fra: RJK på mandag 22. september 2025, klokken 07:11Sitat fra: ToWalkOrDrive på mandag 22. september 2025, klokken 04:10Sitat fra: RJK på søndag 21. september 2025, klokken 20:27Sitat fra: ToWalkOrDrive på søndag 21. september 2025, klokken 20:04Kan ikke se at den er nevnt i denne tråden før :police: :)
Nei, mente ikke nødvendigvis i akkurat denne tråden, men inne på forumet her... ;)
Men kan se ut som jeg bare innbilte meg det, for jeg finner det ikke nå. Dog er søkefunksjonen her inn så dårlig at det er en skam, så det kan være diskutert uten at søkefunksjonen klarer å finne noe...😁 Bl.a. finner den ikke innleggene her inne... 🤦�♂️
Men helt garantert at jeg har diskutert det på elbiltråden hos diskusjon.no. Og så trodd at det har vært diskutert i en tråd her inne omtrent samtidig!
Limte inn hvor det ble diskutert i innlegget over. Det var i en annen tråd, og viktigere, prisen er satt ned ytterligere 40.000 siden da (i mars).
Broom omtalte den nye, nedsatte prisen i denne artikkelen fra 03.09.25, og som jeg som sagt la inn innlegg om på elbiltråden hos diskusjon.no.
https://www.tv2.no/broom/egentlig-helt-latterlig-billig/18036282/ (https://www.tv2.no/broom/egentlig-helt-latterlig-billig/18036282/)
Trodde som sagt at den ble diskutert her inne på elbilforum i samme tidsrommet. Så kampanjen er ikke helt ny.
Men fint den kom inn her da, siden den ikke har vært diskutert her fra før slik jeg altså feilaktig trodde.
Ja, ser de har hatt den prisen siden "sommeren". Men ikke så lenge siden sommeren ;D
Ganske avdempet reklame de har hatt - ikke rart de ikke selger flere biler.
Må jo være ganske perfekt som "Bil nr 2", hvis en har en annen bil med hengerfeste / takbøyler / rask lading, eller en selv er en en kafé-type som ikke har behov for disse tingene :)
En må jo opp i 2-3 år gamle biler for å finne tilsvarende bil hos andre merker, selv om andre og skrur ned prisene.
Det jo solgt en "god del" Leaf, tror ikke 1.gen hadde hengerfeste, høyst usikker på 2.gen, og få av dem sees med takstativ.
Sitat fra: daktari på onsdag 24. september 2025, klokken 08:34Det jo solgt en "god del" Leaf, tror ikke 1.gen hadde hengerfeste, høyst usikker på 2.gen, og få av dem sees med takstativ.
Ja, det er sant. Er marked for det og.
Eneste nå er at det er så sinnsykt mange forskjellige modeller, sånn at en liten ulempe kan dytte deg utenfor statistikkene.
Ser at Leaf i år ligger på 67. plass med 269 utleverte biler, mens Hondaen ligger på 44. plass med 508 utleverte biler.
Ser ut som at folk håver inn på Tesla Model Y, forresten.
Sykt at over 84.000 av de 999.400 elbilene i Norge er en Tesla Model Y.
Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 24. september 2025, klokken 10:18Ser ut som at folk håver inn på Tesla Model Y, forresten.
Sykt at over 84.000 av de 999.400 elbilene i Norge er en Tesla Model Y.
Skulle tru markedet for Model Y ble mettet etter hvert, men det virker neimen ikke sånn.
En av seks nye biler hittil i år er en Model Y.
En av tre nye biler i september er en Model Y.
Model Y har gått forbi Leaf som Norges mest solgte elbil gjennom tidene.
Sitat fra: Rosstopher på onsdag 24. september 2025, klokken 11:19Sitat fra: ToWalkOrDrive på onsdag 24. september 2025, klokken 10:18Ser ut som at folk håver inn på Tesla Model Y, forresten.
Sykt at over 84.000 av de 999.400 elbilene i Norge er en Tesla Model Y.
Skulle tru markedet for Model Y ble mettet etter hvert, men det virker neimen ikke sånn.
En av seks nye biler hittil i år er en Model Y.
En av tre nye biler i september er en Model Y.
Model Y har gått forbi Leaf som Norges mest solgte elbil gjennom tidene.
Ja, har blitt den nye "folkevognen" / "passaten"...
Skjønner godt, er sjøl i markedet for en model y størrelse bil og model y hadde trolig stått øverst på den spes med 0% rente kampanje hvis jeg ikke hadde alt en tesla og lyst på noe nytt :P
Norges beste leasingavtale?
https://www.motor.no/bil/mener-changan-deepal-er-norges-beste-leasingtilbud/330526