Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Tesla => Tesla SW og AP => Emne startet av: geirci2 på onsdag 03. juli 2024, klokken 22:25
2024.26.X kommer... snart
2024.26.1 er ute, 18/7/24, stoppet opp...
2024.26.3.1 er ute, 27/7/24
2024.26.4 er ute, 5/8/24
2024.26.6 er ute, 8/8/24
2024.26.7 er ute, 13/8/24
2024.26.8 er ute, 27/8/24
https://www.notateslaapp.com/software-updates/version/2024.26.8/release-notes (https://www.notateslaapp.com/software-updates/version/2024.26.8/release-notes)
https://www.notateslaapp.com/news/2131/tesla-update-2024261-changes-and-more-information-about-teslas-summer-update (https://www.notateslaapp.com/news/2131/tesla-update-2024261-changes-and-more-information-about-teslas-summer-update)
Nydelig:
"From the redesigned menu or the Tesla mobile app, schedule charging or preconditioning for your vehicle."
Og nydelig:
"Now when you enter a navigation destination you can select a sub-destination"
Iflg teslafi har utrullingen av 2024.26.1 så smått begynt.
Ser ut som det kommer mye snacks her.
Selv la jeg mest merke til denne: Vision Speed Limits: Vision Speed Limits now leverages your car's cameras to detect speed limit signs to improve the accuracy of speed limit data on highways and local roads. Detected speed limit signs will be displayed in the driving visualization and used to set the associated Speed Limit Warning.
Spent på hvor godt dette fungerer
Sitat fra: Håvar på fredag 19. juli 2024, klokken 09:28Ser ut som det kommer mye snacks her.
Selv la jeg mest merke til denne: Vision Speed Limits: Vision Speed Limits now leverages your car's cameras to detect speed limit signs to improve the accuracy of speed limit data on highways and local roads. Detected speed limit signs will be displayed in the driving visualization and used to set the associated Speed Limit Warning.
Spent på hvor godt dette fungerer
Spennende! Bilen leser/bruker jo allerede de gule fartsskiltene (veiarbeid), så hvis dette betyr at også de hvite fartsskiltene skal få høyere prioritet enn den sentrale fartsdatabasen så kan det bli veldig bra.
Spørsmålet er jo da om bilens kamera klarer å lese de elektroniske skiltene som brukes i tuneller og der det er variable fartsgrenser.
Mvh
Hugo
Akkurat den teksten der har stått flere ganger tidligere de siste årene, så jeg hadde ikke holdt pusten. Og den har kommet for forskjellige regioner på forskjellige tidspunkt. Så det kan være dette kun gjelder f.eks. Australia i denne omgang.
Betyr det at man uansett må aktivere vision isteden for ultralyd for å få dette når man kjører på vanlig vei?
Sitat fra: goggo på fredag 19. juli 2024, klokken 09:54Spennende! Bilen leser/bruker jo allerede de gule fartsskiltene (veiarbeid), så hvis dette betyr at også de hvite fartsskiltene skal få høyere prioritet enn den sentrale fartsdatabasen så kan det bli veldig bra.
Spørsmålet er jo da om bilens kamera klarer å lese de elektroniske skiltene som brukes i tuneller og der det er variable fartsgrenser.
Min TM3/AWD/)2019 leser (dvs. visualiserer) hverken gule eller elktroniske skilter, og har aldri gjort det >:(
Sitat fra: Lucaria på fredag 19. juli 2024, klokken 10:48Betyr det at man uansett må aktivere vision isteden for ultralyd for å få dette når man kjører på vanlig vei?
Tesla Vision er ett samlebegrep, og dette har ikke noe med UL sensorene å gjøre.
Sitat fra: turfsurf på fredag 19. juli 2024, klokken 13:19Sitat fra: Lucaria på fredag 19. juli 2024, klokken 10:48Betyr det at man uansett må aktivere vision isteden for ultralyd for å få dette når man kjører på vanlig vei?
Tesla Vision er ett samlebegrep, og dette har ikke noe med UL sensorene å gjøre.
Jeg mente "Tesla vision parkeringsasistanse" fordi det er eneste gang jeg sett noe på skjermen som ligner på Visions oppmaling av område, men jeg skjønner at det her er snakk om en annen del av Vision som ikke har med parkering å gjøre. :)
Gikk Mobileye sitt patent på skiltgjenkjenning ut i år?
Sitat fra: Elmo på fredag 19. juli 2024, klokken 12:57Sitat fra: goggo på fredag 19. juli 2024, klokken 09:54Spennende! Bilen leser/bruker jo allerede de gule fartsskiltene (veiarbeid), så hvis dette betyr at også de hvite fartsskiltene skal få høyere prioritet enn den sentrale fartsdatabasen så kan det bli veldig bra.
Spørsmålet er jo da om bilens kamera klarer å lese de elektroniske skiltene som brukes i tuneller og der det er variable fartsgrenser.
Min TM3/AWD/)2019 leser (dvs. visualiserer) hverken gule eller elktroniske skilter, og har aldri gjort det >:(
Vel; min TM3/AWD/2019 (fin bil, forresten :)) ser da ut til å lese/bruke de gule skiltene, og har gjort det siden jeg kjøpte bilen for et års tid siden.
Jeg har en ca 5 km lokal veistrekning der de legger en ny hovedvannledning langs veien, og dette arbeidet har pågått en god stund nå med stadig nye/endrede strekninger med innsnevring og redusert fartsgrense fra 70 til 50 km. Jeg observerer at hver gang det kommer opp nytt (gult) 50 km/h skilt for en delstrekning så leser bilen skiltet. Jeg kjører oftest på TACC og har satt opp alarm hvis jeg kjører over fartsgrensen. Bilen gir meg da alarm hvis jeg ikke overholder 50 sonen.
Kan ikke forstå annet enn at bilen min leser/bruker de gule skiltene.
Når det gjelder de hvite (permanente) fartsskiltene derimot, så er jeg mer usikker. Der tror jeg den baserer seg på sentral database, da jeg ofte ser at det er feil på enkeltstrekninger, og andre ganger tror bilen at sonen begynner mange hundre meter borte fra der skiltet faktisk står. Med hvite fartsskilt har jeg også sett enkelte ganger at bilen leser/viser skiltet på skjermen - men den bruker det ikke som aktiv fartsgrense.
Hadde vært sååå deilig hvis den bare benyttet skiltlesing i stedet for denne ubrukelige databasen som ingen ser ut til å ha ansvar for å holde vedlike.
Mvh
Hugo
Sitat fra: Elmo på fredag 19. juli 2024, klokken 12:57Min TM3/AWD/)2019 leser (dvs. visualiserer) hverken gule eller elktroniske skilter, og har aldri gjort det >:(
Vår -19 mod TM3 og -21 mod TMY både visualiserer og justerer farten etter gule skilter, og har gjort det i flere år. Dog ikke på motorvei.
Elektroniske skilt på motorvei har den visualisert et par ganger, antakelig ved en tilfeldighet.
Har aldri kikket så mye på fartskilter, som etter at jeg fikk Tesla..
"Feil-fart" er irriterende. Kan bli dyrt og farlig.
F(art)-S(kilt)-D(årlig) :police:
Ser ut til at denne versjonen skal ordne opp i lenge savnete feilrettinger.
Autopilot has been able to detect and visualize speed limit signs for a long time, but relied on map data for the actual driving..
Nå skal den lese skiltet. og korrigere farten uten å gå veien om Navdatabasen. (slik som MobilEye gjør)
Den vil heller ikke lenger stoppe/kreve bekreftelse når trafikklyset er grønt hvis den følger bilen foran, og at bilen ikke er i en "sving til høyre/venstre fil".
Ref. NATA
Tesla har ikke villet kjøpe MobileEyes løsning etter bruddet med dem sommeren 2016. MobilEye har patent på løsningen, men Tesla var i sparemodus, og skulle klare det selv. Vi vet alle hvordan det har gått.
Nå ser det ut som kravet fra EU om fartslesing kan ha tvunget dem til å enten ha inngått en avtale med ME, eller klart å løse det selv. Tror mest på det første...
Sitat fra: What-a-watt på søndag 21. juli 2024, klokken 12:46Ser ut til at denne versjonen skal ordne opp i lenge savnete feilrettinger.
Autopilot has been able to detect and visualize speed limit signs for a long time, but relied on map data for the actual driving..
Nå skal den lese skiltet. og korrigere farten uten å gå veien om Navdatabasen. (slik som MobilEye gjør)
Den vil heller ikke lenger stoppe/kreve bekreftelse når trafikklyset er grønt hvis den følger bilen foran, og at bilen ikke er i en "sving til høyre/venstre fil".
Ref. NATA
La oss håpe at det nå vil fungere godt. Dagens løsning, som tilsynelatende er en omgåelse av Mobileye sin patent, er jo ikke god nok.
Håper også at man med ny og forbedret kartsystem får tilbake funksjonen med at bilen på AP også øker hastigheten når den kommer til en sone med høyere hastighet. Savnes...
Ja, men jeg mistenker at det ikke har noe med det å gjøre, siden det fungerte før.
Hvis det har vært kvasiløsningen med fartsreguleringer fra Navdatabasen som har vært for dårlig slik at farten har økt på feil premisser, kan jo dette bli rettet med ny versjon. Hvis EU har satt foten ned for dagens løsning, er det vel en mulighet?
Da har 2024.26.3.1 begynt å rulle ut også i Norge i flg. Teslafi.
Ser man får Youtube music, skal prøves :+1:
Vi gikk en stund for Tidal, men har byttet det ut med YT. Nå har vi reklamefritt YT, på data, tv(anlegg), og i bilen. YT laster fortere inn i bilen og brukervennligheten er bedre.
YT gir best lyd av alt, men kun når bilen står stille. Hadde vært fett om YTmusic kan brukes når man kjører :)
Fikk den på morgenkvisten i dag på min Model 3 LR 2021-model.
Er mye snacks. Har enda ikke fått testet noe.
Sitat fra: What-a-watt på søndag 28. juli 2024, klokken 10:11Da har 2024.26.3.1 begynt å rulle ut også i Norge i flg. Teslafi.
Jepp, den kom i natt til vår Y. Ute på tur med BMWen, så får ikke testet før om en uke... Go On Green gjør trafikklysfunksjonen nyttig, og veldig spent på vision speed limits. Kanskje blir det like bra som på i4en.
Etter 10000km i BMW de siste par månedene må jeg si at det er en del av SW hos Tesla jeg savner. Har kommet mye bra det siste året som vi setter veldig pris på.
Sitat fra: HKS på søndag 28. juli 2024, klokken 18:08Fikk den på morgenkvisten i dag på min Model 3 LR 2021-model.
Er mye snacks. Har enda ikke fått testet noe.
Fungerer Vision Speed Limits her i Norge da?
Siden det står i release notes så vil jeg tro det.
Ref. Teslafi: Veldig få som har fått 2024.26.3.1 (10 stk) i Norge, og nå ser det ut som om den nesten har stoppet opp over alt. (Den viser selvsagt bare biler som er tilknyttet Teslafi).
Fikk denne til vår MS MCU-1 i dag. Den var på 2022-, eller eldre, versjon før oppdatering.
Sitat fra: Sulle på mandag 29. juli 2024, klokken 13:43Fikk denne til vår MS MCU-1 i dag. Den var på 2022-, eller eldre, versjon før oppdatering.
Det må jo være veldig gode nyheter hvis Tesla nå har klart å få inn noe nytt på MCU1. Søkte bare etter versjonsnummer og MCU1 i full fart og fant denne: https://www.teslaoracle.com/2024/07/28/tesla-adds-support-of-fsd-v12-3-6-for-older-mcu1-vehicles-in-the-2024-26-summer-update/
Mine eksperimenter tyder på at bilen kan lese fartsgrenseskilt allerede, om den forventer at det står et skilt der. Den leser for eksempel aldri fartsgrenseskilt bak på busser og trailere. Det vil si at i noen regioner av landet forventer den å finne skilt der det står gule skilt, og kan lese dem fint. I andre regioner har det stått midlertidige skilt ute i årevis og de blir aldri lest. Om du setter opp et 80-skilt i oppkjørselen, vil den sannsynligvis ignorere det. Om du maler om et forventet 30-skilt til 80, vil den lese det som 80.
Noe av det samme skjer med midlertidig lysregulering. Jeg har 3 steder på min daglige rute hvor det en kort periode var lysregulert på grunn av gravearbeid. Når jeg kjører på AP i dag stopper bilen fremdeles der trafikklysene stod for 1 år siden hvis jeg ikke bekrefter at det imaginære lyset er "grønt"...
Det må jo være veldig gode nyheter hvis Tesla nå har klart å få inn noe nytt på MCU1. Søkte bare etter versjonsnummer og MCU1 i full fart og fant denne: https://www.teslaoracle.com/2024/07/28/tesla-adds-support-of-fsd-v12-3-6-for-older-mcu1-vehicles-in-the-2024-26-summer-update/
[/quote]
Spennende! Produktmerknader er ikke tilgjengelig i appen for denne bilen, så får ikke sett hva som er inkludert før jeg komme hjem fra ferie neste uke. Eller er det likt for alle modeller? Vår M3 fikk oppdateringen i går (2024.26.3.1 b90420edb763).
Vår Y har lest skilt i flere år. Ingen tvil. Midlertidgie som faste. Dog leser den ingen motorvei, utenom noen få tilfeller på en SW-versjon for lenge siden.
Det er altså ikke gjenkjenningen av skilt som er problemet, men at bilen ofte ikke justerer farten etter dem. Mest sannsynlig på grunn av patenten til Mobileye. Det regulerer tydeligvis fart etter navdata, som ofte er feil.
Det som jeg tror er nytt i denne versjonen, er enkelt å greit at de nå regulerer farten etter skiltene.
Det er fremdeles ikke nok med bare skiltlesning. Den er fremdeles avhengig av et kompleks samspill med en navdatabase. ( eller AI .....)
For å regulere farten etter skilt?
Min Model YP (og tidligere Modell 3) har aldri lest midlertidige (gule) skilt i Norge, jfr. Trondheim-Værnes. De har heller aldri lest opphevede fartsgrenseskilt (skråstrek) i Norge, jfr. Orkanger-Klett.
Men Tesla'n leser "selvfølgelig" skilt på avkjøringsramper, og havner derfor i 60-sone istedenfor 80-sone, jfr. Orkanger-Klett. På strekningen Orkanger-Klett (22 km med 80-sone) viser Tesla'n konsekvent 60. Veien ble ferdig i 2005 (!), så nav-databasen burde så absolutt vært ajour.
I fjor høst kom det opp gjennomsnitt-fotobokser på strekningen og de ble umiddelbart registrert av Tesla'n - som viser korrekt fartsgrense 80 på gjennomsnitthastighetsvisningen; men utrolig nok så viser Tesla'n 60 som fartsgrense på skjermen. Altså 80 på gjennomsnitthastighetsvisningen, men 60 på fartsgrensevisningen.
En ting til: på nevnte strekning Orkanger-Klett så viser gjennomsnitthastighetsvisningen 80, men gjennomsnittet viser 78, selv om jeg kjører konstant med 80, ved hjelp av cruicecontrul, hele strekningen som gjennomsnittmåles.
Sitat fra: Handyman på mandag 29. juli 2024, klokken 17:54For å regulere farten etter skilt?
Det er ikke alltid skiltet er lesbart. Nediset, trær og løv, falmet, etc. Eller strekninger som mangler fartsskilt. Da er det fint å kunne ha "alternativer". For lenge siden leste jeg en artikkel fra BMW hvor de forklarte prioriteringene som ble gjort mellom resultat fra leste/ikke leste skilt og database. Ikke helt enkelt.
Sitat fra: geirci2 på mandag 29. juli 2024, klokken 18:05En ting til: på nevnte strekning Orkanger-Klett så viser gjennomsnitthastighetsvisningen 80, men gjennomsnittet viser 78, selv om jeg kjører konstant med 80 hele strekningen som gjennomsnittmåles vha crusicontrol.
Det er fordi Teslaen viser rundt 2% for høy fart. Tallet for gjennomsnittsmålingen er derimot riktig.
Sitat fra: geirci2 på mandag 29. juli 2024, klokken 18:00Veien ble ferdig i 2005 (!), så nav-databasen burde så absolutt vært ajour.
Det er nok absolutt ikke en riktig konklusjon. Nyere veier er ikke sjelden de værste.
Forøvrig var jeg i Tyskland i fjor sommer med min Tesla YP... Tesla'n leste (og viste skiltet på skjermen) fartsgrenseskilt på motorvei (inkl. opphevede fartsgrenseskilt/skråstrek) og på lokale veier. 100% korrekt fart overalt i Tyskland med andre ord.
Sitat fra: Handyman på mandag 29. juli 2024, klokken 18:09Det er fordi Teslaen viser rundt 2% for høy fart. Tallet for gjennomsnittsmålingen er derimot riktig.
Greit å vite, bare å justere farten selv da til 82 km/t på gjennomsnittsmålingsstrekninger og 85 km/t til vanlig (fratrukket 3 km/t feilmargin på polities lasermålinger).
Sitat fra: Handyman på mandag 29. juli 2024, klokken 18:14Det er nok absolutt ikke en riktig konklusjon. Nyere veier er ikke sjelden de værste.
Uansett så er det "elendig" av Tesla å ikke vise korrekt fartsgrense på stedet du kjører.
Sitat fra: What-a-watt på mandag 29. juli 2024, klokken 18:05Sitat fra: Handyman på mandag 29. juli 2024, klokken 17:54For å regulere farten etter skilt?
Det er ikke alltid skiltet er lesbart. Nediset, trær og løv, falmet, etc. Eller strekninger som mangler fartsskilt. Da er det fint å kunne ha "alternativer". For lenge siden leste jeg en artikkel fra BMW hvor de forklarte prioriteringene som ble gjort mellom resultat fra leste/ikke leste skilt og database. Ikke helt enkelt.
Ja det er en annen sak, men den trenger ingen database for at systemet skal kunne lese skilt. Det blir det samme som om et menneske ikke klarer å lese skiltet. Det er heller ingen som stopper og børster snøen av skiltet som de jo skal.
En database er kjekt å kunne støtte seg på, men ikke en betingelse for at et system skal kunne lese skilt, og regulere farten etter dem.
Sitat fra: geirci2 på mandag 29. juli 2024, klokken 18:20Sitat fra: Handyman på mandag 29. juli 2024, klokken 18:14Det er nok absolutt ikke en riktig konklusjon. Nyere veier er ikke sjelden de værste.
Uansett så er det "elendig" av Tesla å ikke vise korrekt fartsgrense på stedet du kjører.
Enig. Hvor de får dataene sine fra, og hvor gamle de er er det vel få som vet. Basen har i allefall mange feil og mangler.
:+1: (i Norge),
da, som jeg skrev i et tidligere innlegg, så leste og viste Tesla'n korrekte fartsgrenser på motorvei/lokale veier i Tyskland.
SitatEn database er kjekt å kunne støtte seg på, men ikke en betingelse for at et system skal kunne lese skilt.
Nei, men for å få riktig fart. My foot....
Derfor så kjører jeg alltid med "Angi fart -> Nåværende fart" (Autopilot-innstilling)
slik at jeg selv bestemmer hastigheten jeg kjører i.
Jeg mener jeg har opplevd et par feil fartsgrenser i Tyskland, også. Midlertidig skilting i Trøndelag er dårlig. På Østlandet er det bedre med samme bil.
For å visualisere problematikken Orkanger-Klett noe bedre...
Tesla'n viser/kjører i 70 km/t (lest ifra skilt noe tidligere) ved Thamshavn, Orkanger.
E39 har deretter oppheving av fartsgrenseskilt (skråstrek over 70), som Tesla'n selvfølgelig ikke leser, og fortsetter å vise/kjøre i 70 km/t.
Noen hundre meter lenger nord på E39 ser Tesla'n 60-skiltet på avkjøringsrampen, og tror da at fartsgrensen på E39 som Tesla'n kjører på er 60 km/t - noe som Tesla'n også fortsetter med i 22 km, da det ikke finnes et eneste fartsgrenseskilt på strekningen før den er i nærheten av Klett-krysset 22 km unna.
Da er det full fart på 2024.26.3.1 igjen. Min kom nå.
En kort test med 2024.26.3.1. Den kjører nå rett over kryss med grønt trafikklys uten bekreftelse. Før første kryss reduserte den farten litt, men på det andre gikk den rett over. Ingen biler foran ;) . Øker fremdeles ikke farten etter at den kommer til en sone med høyere fart >:( , og den bruker lenger tid på å redusere farten når den kommer til en sone med lavere fart. De imaginære midlertidige fantom-trafikklysene kjører den heldigvis nå rett over, men de indikeres fremdeles som aktivt trafikklys. På en strekning hvor den aldri har senket farten fra 50 til 40 km/t, fungerer det nå riktig :) .
Fikk 2024.26.3.1 på både TM3 LR 2019 og TM3 P 2024. Kun 2019 som fikk green light og Vision speed limits. HW3 vs HW 4? Andre som har opplevd det samme?
Noen flere med erfaringer på skiltlesing eller AP-regresjoner med denne oppdateringen? Er alltid litt tilbakeholden på versjoner hvor mye er nytt, men bilen er veldig gira på å installere. 😅
Du får litt av en jobb hvis du skal evaluere oppdateringer. De fleste her vil gjerne være de første med det siste ;). I snitt kommer det en ny oppdatering hver 13 dag, og flere av dem har ikke spesifisert innhold.
Sitat fra: jannor på tirsdag 30. juli 2024, klokken 12:30Fikk 2024.26.3.1 på både TM3 LR 2019 og TM3 P 2024. Kun 2019 som fikk green light og Vision speed limits. HW3 vs HW 4? Andre som har opplevd det samme?
Du har vel ikke tilfeldigvis FSD på 2019?
Sitat fra: turfsurf på tirsdag 30. juli 2024, klokken 21:50Sitat fra: jannor på tirsdag 30. juli 2024, klokken 12:30Fikk 2024.26.3.1 på både TM3 LR 2019 og TM3 P 2024. Kun 2019 som fikk green light og Vision speed limits. HW3 vs HW 4? Andre som har opplevd det samme?
Du har vel ikke tilfeldigvis FSD på 2019?
Har det. Green light kan jeg sette på FSD, men det gjelder vel ikke for Vision speed Limits. Har EAP på 2024.
Ja, tenkte på det med trafikklys. Det er vel bare en FSD funksjon.
Fikk akkurat denne på min 21-modell, Vision speed limits var med. Langtur i morgen, blir interessant.
Fikk 20.9 for bare noen dager siden, og nå vil den legge in 26.3.1 det er litt ulikt når man får de.
Den nye menyen med ladetider er bra. Kjekt å kunne stoppe på et visst tidspunkt. Hvis strømmen er minus i noen timer f.eks. så kan jeg lade akkurat da. Jeg kan løse det med at jeg vet sånn ca hvor mange % jeg får per time og så sette et prosent-tak, men fordi lastbalanseringen i borettslaget kan slå inn så kan det hende den ikke har nådd det nivået da likevel. Nå kan jeg bare sette sluttiden så er det garantert.
Satte en ladetid til i natt (uten sluttidspunkt), men det har ikke synkronisert til appen. Det står ikke at lading skal begynne og listen inne på "Tidsplan" er tom. I bilen ser det riktig ut. Får satse på at de snakker sammen etter hvert.
Har ikke sett dette før, men det kommer et blått felt med "Nytt" på skjermen for å markere hvor oppdateringen har gjort endringer. Stilig!
Den kom for lenge siden, 2023.38.9.
Sitat fra: OlaM på torsdag 01. august 2024, klokken 19:41Den nye menyen med ladetider er bra. Kjekt å kunne stoppe på et visst tidspunkt. Hvis strømmen er minus i noen timer f.eks. så kan jeg lade akkurat da. Jeg kan løse det med at jeg vet sånn ca hvor mange % jeg får per time og så sette et prosent-tak, men fordi lastbalanseringen i borettslaget kan slå inn så kan det hende den ikke har nådd det nivået da likevel. Nå kan jeg bare sette sluttiden så er det garantert.
Satte en ladetid til i natt (uten sluttidspunkt), men det har ikke synkronisert til appen. Det står ikke at lading skal begynne og listen inne på "Tidsplan" er tom. I bilen ser det riktig ut. Får satse på at de snakker sammen etter hvert.
Resultatet av dette var at lading ikke startet når det skulle. Mulig appen med tom plan overstyrte det jeg hadde lagt inn i bilen.
Fikk 2024.26.3.1 i går. Endelig fungerer skiltgjenkjenning av fartsgrenser! 2 år etter veien åpnet forstår bilen at det er 100 km/t på motorveien fra Os-Bergen. Leser alle fysiske skilt uprolematisk. Tilsynelatende noen "opphevet-fartgrenseskilt" også. Har ikke testet på digitale skilt. Etterlengtet oppgradering!
Kjørte samme tunnelen i dag, den plukket opp et par spøkelsessoner med 70 uten at autopilot bremset og så snart den passerte et nytt 100-skilt oppdaterte den akkurat i det den passerte. Den leser røde skilt veldig bra nå, men opphevet er dårligere. Det mest irriterende for min del er strake tunneler der det er 80 men bilen tror det er 60 eller 70 sånn at man ikke kan bruke AP. De har jo som regel et opphevet-skilt, men det er lov å håpe på flere forbedringer.
Ellers var snittmålingen som kom for en stund siden gull å ha i Bømlafjordtunnelen, men på vei opp begynte den å tro at jeg var boligfeltet på overflaten og snittmålingen stoppet - heldigvis etter jeg hadde fått ekspedert sinkene og sjekket snittet.
Trodde dette nå var løst. Det er blitt noe bedre, men langt fra perfekt. Flere steder hvor endret fart ikke blir overført til AP. Får håpe dette er "Work In Progress", og at det fortsatt kommer forbedringer. (Ser sånn ut. Kl. 1100 idag ble det lastet ned 7.07 gb til bilen). Jeg fikk ny navdatabase for 6 dager siden, og har siste firmware.
@torsteinlyngoy
@OlaM
Har dere siste EU-kart (navdatabase)
EU-2024.20-15072?
@geirci2
Har dere siste EU-kart (navdatabase)
EU-2024.20-15072?
Ja, det er den kartversjonen jeg har.
...men må trekke tilbake det om at den leser slutt fartsgrense. Leser tilsynelatende kun de røde fartsskilt.
Jeg antar opphevet fartsgrense må leses fra kart siden grense kan være både 50 og 80 etter skiltet.
For å si det slik, tolking av fartsgrenser er like ille som før.
Men midlertidige soner takler den greit, de sonene den ikke har kart data på.
Men soner som er fast, som bilen har kartdata på, der driter den loddrett i hva som står på skiltet.
Så min opplevelse er absolutt null forbedring.
Melder fint om 60 sone gjerne 2-3-4 km før sonen faktisk er der, nøyaktig slik den gjorde det før.
Var i Sverige i fjor med vogna på slep, opplevde ikke så store avvik i tolking av soner. Der stemte det bra med skiltingen.
Sitat fra: geirci2 på fredag 02. august 2024, klokken 14:02@torsteinlyngoy
@OlaM
Har dere siste EU-kart (navdatabase)
EU-2024.20-15072?
Jeg har det nå, men jeg er ikke sikker på om jeg hadde det på turen. Hadde gul pil for oppdatering tilgjengelig når jeg kjørte, den var forsvunnet nå så det kan ha vært nye kartdata som ble lastet ned etter jeg hadde parkert.
Det er også pling på TACC-aktivering nå som ikke går an å skru av, litt irriterende.
Andre ting jeg la merke til var 60-skilt med underskilt "200 m" ble tolket som 60-sone.
Gir ny navdatabase gul pil?
Nei.
Sitat fra: What-a-watt på søndag 04. august 2024, klokken 22:54Gir ny navdatabase gul pil?
Sitat fra: turfsurf på søndag 04. august 2024, klokken 22:57Nei.
Er du sikker på det ??
Jeg er ganske sikker på at jeg fikk gul pil på siste navdb.
Men derimot ikke grønn pil, dvs den bare lagres - ingen installasjon.
Sitat fra: Elmo på mandag 05. august 2024, klokken 08:52Sitat fra: What-a-watt på søndag 04. august 2024, klokken 22:54Gir ny navdatabase gul pil?
Sitat fra: turfsurf på søndag 04. august 2024, klokken 22:57Nei.
Er du sikker på det ??
Jeg er ganske sikker på at jeg fikk gul pil på siste navdb.
Men derimot ikke grønn pil, dvs den bare lagres - ingen installasjon.
Kan bekrefte at jeg fikk gul pil på navdata som kom nå. Bilen var ikke koblet til wifi når det skjedde. Forsvant ved nedlasting og ingen installasjon.
Hm, var nok litt snar der. Tenkte mere på at det ble liggende klart for installasjon. Har aldri sett gul pil ved nedlasting av nav database selv, den har alltid vært ferdig installert når jeg kommer til bilen.
2024.26.4 er nettopp installert
Der kom 2024.26.3.1 til 2018 MX. Er vel en stund siden siste oppdatering der i gården?
Fikk denne til min 2013 MCU1.
Forrige var 2022.8.10, så lenge siden siste oppdatering.
Release notes sier kun Minor fixes.
Ser ingen forskjeller ved første øyekast.
Sitat fra: Sulle på mandag 29. juli 2024, klokken 14:35Spennende! Produktmerknader er ikke tilgjengelig i appen for denne bilen, så får ikke sett hva som er inkludert før jeg komme hjem fra ferie neste uke. Eller er det likt for alle modeller? Vår M3 fikk oppdateringen i går (2024.26.3.1 b90420edb763).
Ser ut som MS har kun har fått FSD-relaterte oppdateringer. Må antakelig ha MCU2 for de andre oppdateringene, You Tube music etc.
Produktmerknader 2024.26.3.1 MCU1:
- Vision Speed Limits
- Kjør på grønt lys
- Deaktivering av autopilot
- Forbedringer i forovervendt kollisjonsvarsel
- Automatisk nødbremsing i revers
Skåret i gleden var at det også var feilmelding: Programvareoppdatering nødvendig, be om service ...
Har sendt serviceforespørsel, så får vi se...
Sitat fra: What-a-watt på tirsdag 06. august 2024, klokken 07:062024.26.4 er nettopp installert
Fikk denne for 2 dager siden. Har ikke kjørt før i kveld, men da var oppdateringen vekk :( :
Det samme skjedde med min Y, samme dag og som fremdeles har 2024.20.9.
Jeg har iallfall 2024.26.3.1
Ser man på TeslaFi så kan det se ut som om at de har stoppet utrullingen av 2024.26.X
Har 2024.20.9 på min 2024 M3
Noen som har fått til den nye typen ladeplan? Jeg får ikke til å legge dem til i appen, får bare en feilmelding. Funket ikke selv når jeg var i bilen og tilkoblet med bluetooth. Fikk laget to planer på skjermen i bilen, får se om den første har funket i morgen tidlig.
2024.26.6 er vist på vei ut nå ifølge TeslaFi
Og der fikk min Telsa YP endelig varsel om at 2024.26 er tilgjengelig for nedlasting.
2024.26.6 er lastet ned til Tesla'n... installeringen tok ca. 45 min.
Så er det å få se om Tesla'n er blitt bedre på lesing av fartsgrenser, men har mine tvil, jfr. tidligere innlegg i emnet.
Sitat fra: geirci2 på torsdag 08. august 2024, klokken 22:23Og der fikk min Telsa YP endelig varsel om at 2024.26 er tilgjengelig for nedlasting.
2024.26.6 er lastet ned til Tesla'n... installeringen tok ca. 45 min.
Så er det å få se om Tesla'n er blitt på lesing av fartsgrenser, men har mine tvil, jfr. tidligere innlegg i emnet.
Lese fartsgrenser har min gjort lenge.
Men den har rett og slett ikke brydd seg om de. Den har prioritert kartdata, og det gjør den fortsatt.
At den leser skiltene ser man lett visuelt på skjermen.
Men fartsgrenser som ikke finnes i kartdata, f.eks midlertidige, leser den fint hos meg.
Sitat fra: OlaM på torsdag 08. august 2024, klokken 22:02Noen som har fått til den nye typen ladeplan? Jeg får ikke til å legge dem til i appen, får bare en feilmelding. Funket ikke selv når jeg var i bilen og tilkoblet med bluetooth. Fikk laget to planer på skjermen i bilen, får se om den første har funket i morgen tidlig.
Oppdatering, lading startet ikke. Det sto i bilen at den skulle starte lading 04:00, men det gjorde den altså ikke. Har ikke rebootet etter oppdatering, det blir neste test.
Vår september 2021 LR har ikke fått 2024.26.X ennå. Kanskje like greitt å vente litt...
Sitat fra: Stig-Arne på fredag 09. august 2024, klokken 06:36Sitat fra: geirci2 på torsdag 08. august 2024, klokken 22:23Og der fikk min Telsa YP endelig varsel om at 2024.26 er tilgjengelig for nedlasting.
2024.26.6 er lastet ned til Tesla'n... installeringen tok ca. 45 min.
Så er det å få se om Tesla'n er blitt på lesing av fartsgrenser, men har mine tvil, jfr. tidligere innlegg i emnet.
Lese fartsgrenser har min gjort lenge.
Men den har rett og slett ikke brydd seg om de. Den har prioritert kartdata, og det gjør den fortsatt.
At den leser skiltene ser man lett visuelt på skjermen.
Men fartsgrenser som ikke finnes i kartdata, f.eks midlertidige, leser den fint hos meg.
Slik har min bil også vært i lang tid. Fartsgrenser som ikke finnes i navdata følger den også, ikke bare leser.
Sitat fra: OlaM på fredag 09. august 2024, klokken 08:40Sitat fra: OlaM på torsdag 08. august 2024, klokken 22:02Noen som har fått til den nye typen ladeplan? Jeg får ikke til å legge dem til i appen, får bare en feilmelding. Funket ikke selv når jeg var i bilen og tilkoblet med bluetooth. Fikk laget to planer på skjermen i bilen, får se om den første har funket i morgen tidlig.
Oppdatering, lading startet ikke. Det sto i bilen at den skulle starte lading 04:00, men det gjorde den altså ikke. Har ikke rebootet etter oppdatering, det blir neste test.
Opplevde det samme, men da med oppstart 00:00. Jeg tolket det som at den klusset med 24timers klokke vs 12timers.
Sitat fra: Handyman på fredag 09. august 2024, klokken 11:15Sitat fra: OlaM på fredag 09. august 2024, klokken 08:40Sitat fra: OlaM på torsdag 08. august 2024, klokken 22:02Noen som har fått til den nye typen ladeplan? Jeg får ikke til å legge dem til i appen, får bare en feilmelding. Funket ikke selv når jeg var i bilen og tilkoblet med bluetooth. Fikk laget to planer på skjermen i bilen, får se om den første har funket i morgen tidlig.
Oppdatering, lading startet ikke. Det sto i bilen at den skulle starte lading 04:00, men det gjorde den altså ikke. Har ikke rebootet etter oppdatering, det blir neste test.
Opplevde det samme, men da med oppstart 00:00. Jeg tolket det som at den klusset med 24timers klokke vs 12timers.
Kan hende den er ekstra smart og nektet å lade fordi den følte på seg at strømmen ble billigere lørdag. :o Flaks det ikke funket, nå skal jeg heller lade til negativ pris i morgen formiddag. :laugh:
Fartsgrenser, lesing av skilt og bruk av database.
Ja ja, som forventet, ingen forbedring.
Bare rør og tull hele greia!!!
Frustrert!
Frustrasjon som oppstår når forventningene uteblir kan enklest kureres ved å minske graden av forventninger... :)
Jo jo, men ikke når det står i release notes at bilen nå skal kunne lese og vise fartsgrenseskilt på både motorvei og landevei.
Og videre... visning av fartsgrense på skjerm er jo bare tull og tøys i forhold til faktisk fartsgrense på stedet.
Jeg vil påstå at skiltlesing er merkbart bedre etter denne oppdateringen, men skiltlesing er jo selvsagt bare en del av helheten som er å vite hva riktig fartsgrense er til enhver tid. Som nevnt tidligere, den skjønner ikke nødvendigvis hva fartsgrensen skal være etter opphevet skilt og den skjønner ikke alltid hvor den er så fartsgrensen smitter fra veier som er vertikalt over en tunnel f.eks.
Ikke så stort problem for enkel førerassistanse, men det bringer jo tilbake en gammel tanke: "hvis de ikke klarer å gjøre noe så enkelt dønn solid, hvordan i alle dager skal denne bilen noen gang klare å kjøre seg selv?"
Sitat fra: OlaM på fredag 09. august 2024, klokken 16:29"hvis de ikke klarer å gjøre noe så enkelt dønn solid, hvordan i alle dager skal denne bilen noen gang klare å kjøre seg selv?"
Eksakt. Helt enig.
----------
Derimot, jeg er ikke enig med deg om at skiltlesing er blitt noe bedre.
Her i Trondheim har jeg 3 "test"-strekninger, og bilen oppfører seg slik den gjorde i forrige uke, måned og år. Ingen bedring!
Helt klart bedre her, men om det skyldes skiltlesing eller ny database er jeg ikke sikker på.
Det har blitt merkbart bedre, ja. Der bilen tidligere holdt gammel fartsgrense langt inn i ny hastighetssone er det blitt mye bedre samsvar med skiltene. Jeg har fortsatt 2024.20.9, så det kan nok ikke tilskrives summer update
Ser på nettverket at det er masse trafikk fra Tesla-servere den siste uken, så noe foregår i kulissene.
Sitat fra: Nihon på torsdag 08. august 2024, klokken 22:212024.26.6 er vist på vei ut nå ifølge TeslaFi
2024.26.10 har begynt å rulle ut nå bare en dag etter 2024.26.6.
Tydligvis en del bugs som de jobber med.
Den versjonen «tilhører» FSD (Supervised) v12.5.1.3, noe vi ikke har i Norge... og takk for det slik Tesla Norge leser/viser fartsgrenser på skjermen :-)
Sitat fra: Veggen på onsdag 07. august 2024, klokken 08:59Fikk denne til min 2013 MCU1.
Forrige var 2022.8.10, så lenge siden siste oppdatering.
Release notes sier kun Minor fixes.
Ser ingen forskjeller ved første øyekast.
Dukket opp en rar liten bug i dag.
Står nå Chill over speedometeret, det rare er at denne bilen er for gammel og aldri har hatt Chill mode.
Ikke finnes det noe mulighet i menyene for å slå Chill av/på, og ikke er effekten begrenset heller...
Sitat fra: Veggen på lørdag 10. august 2024, klokken 18:51Sitat fra: Veggen på onsdag 07. august 2024, klokken 08:59Fikk denne til min 2013 MCU1.
Forrige var 2022.8.10, så lenge siden siste oppdatering.
Release notes sier kun Minor fixes.
Ser ingen forskjeller ved første øyekast.
Dukket opp en rar liten bug i dag.
Står nå Chill over speedometeret, det rare er at denne bilen er for gammel og aldri har hatt Chill mode.
Ikke finnes det noe mulighet i menyene for å slå Chill av/på, og ikke er effekten begrenset heller...
Kanskje det er en personlig melding fra Musk om at du må chille og ta en joint med ham en dag.
Hadde satt opp planlagt ladestart i dag. Til og med bekreftet ladestart på hovedskjermen i appen. Startet ladingen? Nei. Tilsynelatende en bug. Anbefaler at dere tester funksjonen litt før dere stoler blindt på den.
I dag funket det her. Satt ladestart til 11:00 og det funket.
Denne funksjonen har jo 3dje-parts løsninger kunnet gjort i årevis, og med mere funksjonalitet enn det Tesla nå tar fram. Fatter egentlig ikke hvorfor det skal ta så lang tid for den som skal ha full kontroll på sin egen software.
En mulig forklaring kan være at alle 3dje-parts løsninger er basert på uoffisielle APIer som er funnet ved "Reverse Engineering", og ikke godkjent av Tesla. Altså kanskje en forklaring, men ingen unnskyldning...
Sitat fra: Breezec på søndag 04. august 2024, klokken 20:04Jeg antar opphevet fartsgrense må leses fra kart siden grense kan være både 50 og 80 etter skiltet.
Det er ikke riktig. "Skilt 364 slutt på særskilt fartsgrense" kan ikke benyttes for å angi 50 km/t i tettbebygd strøk. Etter et slik skilt er det ALLTID 80 km/t.
Statens vegesens "Vegnormal N300 Trafikkskilt" beskriver følgende:
Krav 4.5.31—1 Skal Gjeldende fra 01.06.2023
Skilt 364 skal bare anvendes utenfor tettbygd strøk for å angi at generell fartsgrense 80 km/t gjelder.
Kilde: https://viewers.vegnorm.vegvesen.no/product/859995/nb#id-57107642-3246-4d97-814d-1d9584c0328a
Noen som har fått "appen" tilbake til 24t modus for denne nye "timer" funksjonen som kom nå?
Bilen har 24t, men appen er i 12t...blir kræsj for en normann med 24t klokke🙈
Jeg har 24t klokke i settings for alle tidspunktene under Tidsplan i appen. iPhone.
Sitat fra: Handyman på søndag 11. august 2024, klokken 17:23Sitat fra: Breezec på søndag 04. august 2024, klokken 20:04Jeg antar opphevet fartsgrense må leses fra kart siden grense kan være både 50 og 80 etter skiltet.
Det er ikke riktig. "Skilt 364 slutt på særskilt fartsgrense" kan ikke benyttes for å angi 50 km/t i tettbebygd strøk. Etter et slik skilt er det ALLTID 80 km/t.
Statens vegesens "Vegnormal N300 Trafikkskilt" beskriver følgende:
Krav 4.5.31—1 Skal Gjeldende fra 01.06.2023
Skilt 364 skal bare anvendes utenfor tettbygd strøk for å angi at generell fartsgrense 80 km/t gjelder.
Kilde: https://viewers.vegnorm.vegvesen.no/product/859995/nb#id-57107642-3246-4d97-814d-1d9584c0328a
Jeg tviler på systemutviklere i California sitter og leser 926 siders dokumenter om hva Statens Vegvesen har som norm for sin skilting.
De forholder seg nok til hva Loven sier:
https://lovdata.no/dokument/SF/forskrift/2005-10-07-1219
364 Slutt på særskilt fartsgrense (norm sier det skal brukes hvis 80 etter)
368 Slutt på fartsgrensesone (norm sier ingenting, i praksis både 50 og 80 etterpå)
Når det er sagt så bytter bilen etter siste oppdateringene mye raskere til riktig fart når man passerer disse skiltene enn før.
Kjørte nettopp 30 mil med siste oppdatering. Perfekt på bytte av fartsgrense og midlertidige skilt, men opphør av fartsgrense feilet mye.
Sitat fra: Handyman på søndag 11. august 2024, klokken 17:58Jeg har 24t klokke i settings for alle tidspunktene under Tidsplan i appen. iPhone.
Mystisk.
Jeg kunne faktisk velge 24t tidspunkter i rullegardina i går, men når jeg bekreftet kl 2200, kom det like vel inn som 10PM...
Kanskje jeg må legg inn appen på nytt🤔 Android..
Sitat fra: Breezec på søndag 11. august 2024, klokken 20:46Sitat fra: Handyman på søndag 11. august 2024, klokken 17:23Sitat fra: Breezec på søndag 04. august 2024, klokken 20:04Jeg antar opphevet fartsgrense må leses fra kart siden grense kan være både 50 og 80 etter skiltet.
Det er ikke riktig. "Skilt 364 slutt på særskilt fartsgrense" kan ikke benyttes for å angi 50 km/t i tettbebygd strøk. Etter et slik skilt er det ALLTID 80 km/t.
Statens vegesens "Vegnormal N300 Trafikkskilt" beskriver følgende:
Krav 4.5.31—1 Skal Gjeldende fra 01.06.2023
Skilt 364 skal bare anvendes utenfor tettbygd strøk for å angi at generell fartsgrense 80 km/t gjelder.
Kilde: https://viewers.vegnorm.vegvesen.no/product/859995/nb#id-57107642-3246-4d97-814d-1d9584c0328a
Jeg tviler på systemutviklere i California sitter og leser 926 siders dokumenter om hva Statens Vegvesen har som norm for sin skilting.
De forholder seg nok til hva Loven sier:
https://lovdata.no/dokument/SF/forskrift/2005-10-07-1219
364 Slutt på særskilt fartsgrense (norm sier det skal brukes hvis 80 etter)
368 Slutt på fartsgrensesone (norm sier ingenting, i praksis både 50 og 80 etterpå)
Når det er sagt så bytter bilen etter siste oppdateringene mye raskere til riktig fart når man passerer disse skiltene enn før.
Jeg tror ikke de leser lovdata heller ;-)
Poenget mitt var at det ALLTID 80 km/t etter slutt på fartsgrense.
Etter slutt på fartsgrensesone er det, hvis ikke annet er skiltet, alltid 50 km/t.
Dette er enkelt å forholde seg til, og det trengs ikke navdata for at bilen skal kunne håndtere dette.
SitatDette er enkelt å forholde seg til, og man trenger ikke navdata for at bilen skal håndtere dette.
Hvem er "man"?
Sitat fra: What-a-watt på mandag 12. august 2024, klokken 09:46SitatDette er enkelt å forholde seg til, og man trenger ikke navdata for at bilen skal håndtere dette.
Hvem er "man"?
Les Tesla... eller egentlig hvem som helst. Redigerte teksten slik at ikke flere lurer.
Det var kommet en ny oppdatering til iOS-appen nylig, installerte nettopp 4.35.5. Men får fremdeles "Legg til ladeplan mislyktes".
Supert med mulighet for å stanse lading på klokkeslett. Irriterende med AM/PM :-\ noen løsning her?
Fikk ny oppdatering til bilen, 2024.26.7. Testet ladeplan igjen, nå er feilmeldingen annerledes: "Koble fra telefonnøkkelen og sammenkoble den på nytt for å prøve på nytt". Så da får jeg prøve det!
Er dette forresten nytt? Når du har på manuell visker og trykker på viskeknappen, så går den opp i hastighet ett trinn. Når du har vært på det øverste så går den ned igjen.
Sitat fra: OlaM på torsdag 15. august 2024, klokken 21:58Er dette forresten nytt? Når du har på manuell visker og trykker på viskeknappen, så går den opp i hastighet ett trinn. Når du har vært på det øverste så går den ned igjen.
Den kom med 2024.14.X :+1:
Sitat fra: OlaM på tirsdag 13. august 2024, klokken 09:33Det var kommet en ny oppdatering til iOS-appen nylig, installerte nettopp 4.35.5. Men får fremdeles "Legg til ladeplan mislyktes".
Nå er 4.36.0 ute
Takk for tips. Installerte den og testet, får fremdeles feil og feilmeldingen er tilbake til å si "Legg til ladeplan mislyktes". Men jeg har ikke koblet telefonnøkkelen til på nytt, kom litt for seint hjem i går til at jeg gadd. Tester i løpet av helgen, kan være at appen trenger et nytt sertifikat e.l. slik at den får lov til å sende de kommandoene.
Virker ikke her heller.
Fungerer hos meg, iPhone.
Her også. TMY-21 og iPhone
Lastet ned og installerte 2024.26.7 samtidig som jeg var koblet til henger idag..
Virket som at det kanskje ikke var ett scenario de hadde tenkt på, nå har jeg ett fast "rød" ikon av henger og autopilot fungerer ikke.
Tenkte jeg skulle sjekke om noen har vært borte i at autopilot ikke virker?
Sitat fra: Julian på lørdag 17. august 2024, klokken 23:29Virket som at det kanskje ikke var ett scenario de hadde tenkt på, nå har jeg ett fast "rød" ikon av henger og autopilot fungerer ikke.
Tenkte jeg skulle sjekke om noen har vært borte i at autopilot ikke virker?
Det er vanlig at når man kobler fra tilhenger så er fortsatt tilhengermodus aktivert. Bilen vet ikke om hengeren er koblet fra eller om det er en feil. Så man må aktivt deaktivere det i innstillinger. Da kommer AP tilbake.
Man kan også deaktivere tilhengermodus mens man kjører med tilhenger for å kunne bruke AP...
Fikk installert 2024.26.7 for noen dager siden. Har temperaturmåleren blitt deaktivert nå? Ser ut som temperaturen kommer fra værmeldingen og ikke faktisk temperatur som tidligere.
Jeg har hatt 2024.26.7 siden 13/8. I natt ladet ikke bilen.
Den er innstilt på å lade seg ferdig til 05:30 alle dager, men det fungerte ikke i natt.
Har Tesla ansatt utviklere fra Nissan eller Volvo?!
Kanskje instillinger i laderen? Kanskje tibber overstyrer og kræsjer med bilens instillinger? Kanskje ladekabel ikke har stått i riktig?
Testet å koble telefonen på nytt, funker fremdeles ikke. Men ladeplanen jeg laget i bilen startet i alle fall på riktig tidspunkt.
Det er vel ikke mulig å sette opp i bilen at den skal være fulladet til ett tidspunkt? Dette må vel være i Tibber elns.
Sitat fra: tibber73 på torsdag 22. august 2024, klokken 13:26Jeg har hatt 2024.26.7 siden 13/8. I natt ladet ikke bilen.
Den er innstilt på å lade seg ferdig til 05:30 alle dager, men det fungerte ikke i natt.
Har Tesla ansatt utviklere fra Nissan eller Volvo?!
Har du bedt bilen om å lade, eller er det precondition til 05:30 du har valgt? For da blir vel ikke bilen ladet, den er bare ferdig opvarmet og klar til kjøring 05:30....
To ulike funksjoner i appen
Sitat fra: Stjerneglis på fredag 23. august 2024, klokken 14:46Det er vel ikke mulig å sette opp i bilen at den skal være fulladet til ett tidspunkt? Dette må vel være i Tibber elns.
Nei, men i den nye planleggeren kan du nå velge å legge til et tidspunkt bilen skal slutte å lade. Altså ikke at den skal ha nådd grensen da, men hvis den ikke har nådd grensen til da så stopper den uansett.
For min del funker det ennå ikke, app v4.36.1-2823 på iOS.
Fikk 2024.26.7 på min M3 Highland nå, men vision speed limits er ikke nevnt i release notes. Flere med samme erfaring?
Kjørte forøvrig Hamar - Sandnessjøen igår (83 mil) og merket meg at bilen justerte ned farten i AP på samtlige vegarbeidskilt, også i vegarbeidssoner som har kommet opp ila sommeren i år. Var da på 2024.20.9.
Jeg har fått varsel om at 2024.26.3.1 er klar for nedlasting til min TMX med AP2.0 og MCU1. Jeg har EAP, men ikke FSD. Jeg har valgt å ikke installere ennå, og lurer på om det er andre med MCU1 biler som har installert og kan anbefale eller fraråde denne versjonen? Har lest litt om diverse bugs, og at det egentlig ikke er noen nye funksjoner til MCU1 biler uten FSD, men er veldig usikker på hva oppdateringen egentlig inneholder for min bil.
2024.26.8 installeres nå :-)
AEB "forbedringer", er automatisk på fra start hver gang. Forbedring...
Dette har forhåpentligvis alltid vært slik :D .
Rart det var nevnt spesifikt i release notes nå da.
2024.26.8: Automatisk nødbremsforbedring.
Nå er det bare å glemme å bruke cruise-kontroll på veier uten midtlinje.
Brå nedbremsing ca 5 meter etter hver bil man møter.
Hva er poenget med å bremse _etter_ at man har møtt en bil?
SitatHva er poenget med å bremse _etter_ at man har møtt en bil?
Svaret på dette får du nok ikke. Slik har det alltid vært på "smale" og/eller på svingete veier. Spesielt ved møte med stor biler/busser.
Etter oppdateringen gjelder det alle biler og motorsykler, ikke bare store biler, så vidt jeg erfarer.
Det er iallfall ikke noe forskjell på min bil. Jeg har 2024.32.3.
Ingen endring her heller. Bremser ved noen busser/lastebiler.
Sitat fra: Handyman på søndag 08. september 2024, klokken 13:05Ingen endring her heller. Bremser ved noen busser/lastebiler.
eller like etter (som den ofte gjør...). @ Harelabb: Du kan jo prøve å rekalibrere kameraene dine. Men husk å finne strekninger med tydelige veimarkeringer først.
Jeg syntes det ble bedre å sette nødbrems-innstillingen til tidlig heller enn sent. Da kommer bremsen mer når du forventer det heller enn etterpå.
Ellers har jeg samme problemet, spesielt på veier uten midtstripe men med stiplet kantlinje. Den tolker asfaltskjøten som en heltrukket kantlinje og kantlinjen som en stiplet skillelinje mellom felt, altså som om du lå i venstre felt på en motorvei. Når trafikk da kommer i mot blir den helt forvirret. Bremser av alle størrelser kjøretøy nå, bl.a. en flott Corvette.