Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Tesla => Tesla SW og AP => Emne startet av: Kim- på fre 23. sep 2022, kl. 21:40
Ønsker denne oppdateringen velkommen! Helt ny energi app
https://www.notateslaapp.com/news/986/tesla-update-2022-36-features-new-energy-app-supercharger-popular-times
Blir positivt overrasket om dette også kommer til eksisterende S/X. Tviler....
Nice.
Jeg har savnet mer brukbare info på den skjermen.
Jeg ønsker fortsatt å ha en visuell visning av bilen som viser hva som er i bruk slik som alle hybrider har.. er mindre brukbar i en elbil selvfølgelig men fortsatt kult å se på
Sitatnow take wind, humidity, the number of occupants, phone charging and more into account when predicting energy usage.
. Tja, et mobilbatteri er vel ca 20Wh. Men det kan jo være akkurat de 100m man trenger.
Sitat fra: jlan på lør 24. sep 2022, kl. 10:44
Sitatnow take wind, humidity, the number of occupants, phone charging and more into account when predicting energy usage.
. Tja, et mobilbatteri er vel ca 20Wh. Men det kan jo være akkurat de 100m man trenger.
Jeg har ladet mobiler, nettbrett og laptop på tur. Leve usb-c :-)
Noen som har fått 2022.36 enda? Laster ned i min Y nå.
Iflg. Teslafi er du da den første i Europa 🙂
Installerer hos meg og. Teslafi vet vel bare om sine kunder.
Er det 2022.36.1 dere har fått, så er den "gammel" 😀. 2022.36.2 er allerede ute.
Software version 2022.36.2 was just detected on a Tesla Model Y Long Range in England United Kingdom
Ja, er 2022.36.1 :)
Tok en kort tur nå, og merket ikke noe spesielt som er endret utover energi appen. Den er mye mere informativ, og oppgir nå batterikapasitet og forbruk med desimaler (f.eks. 73.2% ikke bare 73% som estimat). Så veldig presise tall, men usikker på om det faktisk er så nøyaktig, men man kan nå se forbruket til A/C osv. som separate verdier.
Mest gøy, men litt nytteverdi også.
Jeg syns denne siden er grei for å se hva som er nytt:
https://www.notateslaapp.com/software-updates/version/2022.36.1/release-notes
Dessverre bommer de ofte. Det er nok fordi de ønsker å være først med det siste. Er nok mange om det benet. Det hadde vært mye greiere hvis det fantes et sted hvor man kunne finne det som ikke kommer ut offisielt. @greentheonly skriver som eksempel i dag om 2022.36.x:
EU crippling, hw3 only: Autopilot will now show an alert and disengage when the vehicle is near the end of a merge into a lane separated by a painted lane line, and there is no lane change active
- Some cars with special battery heater - improved battery heating performance
- Cabin overheat protection temperature selector on cars with overheat protection feature
- New Tela app (4.13.0) support with additional media details and ETA to destination
Sitat("Blir positivt overrasket om dette også kommer til eksisterende S/X. Tviler....")
Det blir også bekreftet at S/X Legacy ikke får det nye Energi-skjermbildet - (foreløpig?).
Sitat fra: Motorwatt på fre 07. okt 2022, kl. 12:02
Dessverre bommer de ofte. Det er nok fordi de ønsker å være først med det siste. Er nok mange om det benet. Det hadde vært mye greiere hvis det fantes et sted hvor man kunne finne det som ikke kommer ut offisielt.
Mener du at ting på den siden ikke stemmer. Og at det ikke finnes en bra webside som lister alle ting i hver update?
Joda, men det er flere slike nettsteder. Felles for alle er at de får informasjonen fra samme kilde. Nemlig fra Tesla gjennom nyhetssiden vi alle får sammen med oppdateringen. Og så legger de til litt rykter. Men det finnes et utall av andre, primært feilrettinger og negative endringer, som Tesla aldri sier noe om. Slike som @greentheonly klarer å gå inn i kildekoden hvor han finner mange slike.
Ser ut til at 2022.36.2 begynner å rulle ut litt stort nå. 600 biler som laster ned oppdateringen, eller er klare til å oppdatere as-we-speak på TeslaFi. Bilen min holder på med installasjonen nå.
Ingen tegn til den nye energi-appen på min 2017 Model X. Kun endring i oppførsel i flettefil på motorvei og Supercharger-info.
Raskeste påfølgende software oppdateringen jeg har fått (uten å ha kontaktet Tesla). Fikk 36.1 torsdags morgen og 36.2 i går kveld.
Ellers fikk jeg testet energi appen i går. Kjørte opp til hytta i går med tilhenger, og forbrukte matchet energi appen sjokkerende nøye. Kan selvfølgelig være tilfeldigheter, men uansett.
Detaljene om forbruk til forvarming, stigning, klima osv er noe jeg har savnet lenge, så dette var en bra oppdatering. Pussig nok bommet den litt på forbruk til stigning, men det kan kanskje ha med hengeren å gjøre.
Etter noen lengre turer på svingete veier i Telemark har jeg merket meg noen kraftige irritasjonsmomenter med "Vision-AP":
- At fjernlys ALLTID går på når man slår på AP, selv når man møter en bil i mørket. De som kommer i mot lurer nok på hva jeg blinket om. Dette er helt unødvendig i og med at bilen allerede vet at det kommer en bil i mot.
- At jeg ikke selv kan slå på fjernlysene manuelt når jeg passerer møtende biler. AP er alt for treg til å sette på fjernlysene. En Work-Around er å bruke lyshorn i ett til to sekunder, frem til AP har slått på fjernlysene. Tungvindt.
- At fjernlysene ALLTID slåa av når AP deaktiveres, uansett om det er fordi jeg slår den av, eller at jeg overstyrer. Dette er typisk i forbindelse med at jeg vet at AP ikke klarer en kommende sving. På en svingete og mørk vei vil jeg jeg jo absolutt beholde fjernlysene på! Dette øker risikoen ved mørkekjøring.
Automatiske fjernlys kan slås av etter at AP er aktivert og det er av og til kjekt, men det huskes bare frem til man skrur av AP, så er det samme leksa neste gang.
Hater auto fjernlys, føler meg som en løk rundt huset i bystrøkene her. Den blinker med lysene i hytt og pine, skal ikke mer til en å kjøre inn i en rundkjøring der den ikke ser møtende bil på andre siden av rundkjøringen, så er det på, og midt i fleisen på hen som kommer i mot på vei ut av rundkjøringa, og av igjen, og på igjen etterpå. Og på motorveier med autovern i midten så er det fullt lys, fordi møtende bilers lykter er skjult av autovernet, og den blinker og styrer avhengig av hvor langt foran andre biler er.
Med tanke på alle Model 3-ene som kjører rundt med feiljusterte lys (lys som aldri kan ha blitt justert før bilene forlot fabrikken), så trenger vi ikke akkurat enda flere Teslaer som ikke kan bruke lys. Gleder meg til alle 2019 Model 3-ene har vært innom EU-kontroll... :o
Går ut fra at det mulighet for å slå av autolys i kombinasjon med AP i neste upgrade.
Autolys fungerer dårlig.
Hvorfor skulle det komme mulighet for det i neste upgrade? Har jo allerede vært 3-4 versjoner nå med autolys ved enablet AP. Kom vel på 2022.20.x eller hva som var der Vision only kom. Virker som Tesla ser på det som et krav for å kunne kjøre vision only...
En mager trøst at man kan deaktivere auto-fjernlys etter at man har aktivert AP, men man unngår som sagt ikke at den flasher med fjernlysene når man aktiverer AP. grr!
Energivisningen er nå detaljert og gir ny detaljert innsikt i forbruket, men Tesla sliter fortsatt "big-time" med oversetting og valg av ord og uttrykk.
Hva i huleste er turprosjektering??? Her tror jeg de har gått på den velkjente feilen om at det engelsk projection er prosjektering på norsk. Gud hjelpe! Samme misforståelse gjør at svært mange ikke er klar over at (video)projektor egentlig uttales uten S. Projection har ingenting med prosjekt eller prosjektering å gjøre, men med projisering.
Hva om Tesla heller hadde brukt et av de norske ordet beregning/anslag, eller estimat/prognose.
Sitat fra: geear på man 10. okt 2022, kl. 11:37
Hvorfor skulle det komme mulighet for det i neste upgrade? Har jo allerede vært 3-4 versjoner nå med autolys ved enablet AP. Kom vel på 2022.20.x eller hva som var der Vision only kom. Virker som Tesla ser på det som et krav for å kunne kjøre vision only...
Det kan jo ikke være et krav når man slå det av etter at AP er aktivert og AP fortsatt er på?
Da er bilen med på .36, og kommer fra .24 :)
Alt i alt har SW og OTA vært positivt. Men er litt redd for automatikk som ikke virker hensiktsmessig, og at dette ikke blir fanget opp og fikset. Helst fikset like fort som neste SW kommer :)
Lys-automatikk til å bli flau av, kan jeg klare meg uten. Regnsensoren gråter jeg litt av allerede..
Alt i alt, nr2, er at min AP virker sikkert bedre enn de fleste, siden jeg lærer meg å kjøre i symbiose med Teslaen. Mye viktigere enn kvaliteten på AP er førerens evne til ta over, og før dette se de potensielle "Ap-fellene". Eller, kanskje når jeg tenker meg om, så blir man rett og slett bedre AP-sjåfør, av og bruke AP mest mulig. :) :)
All denne frenetiske av og på med fjernlys på auto, er ikke dette noe myndighetene vil kunne legge press på å forbedre? Lysbruk er ikke til å kjimse av, og uregelmessig blending av andre er vel strengt tatt en større sikkerhetsrisiko (i hovedsak for andre)?
Med Tesla Vision + de endringene ved feltskifte så håpte jeg de hadde fått has på det problemet med at den legger seg i midten når to felt flettes, men det fungerte likt som før dessverre.
Prøvekjørte en BMW i4 her om dagen, dens autostyring løste det riktig.
Sitat fra: Handyman på man 10. okt 2022, kl. 11:39
En mager trøst at man kan deaktivere auto-fjernlys etter at man har aktivert AP, men man unngår som sagt ikke at den flasher med fjernlysene når man aktiverer AP. grr!
Hvordan gjør man det? Prøvde uten hell på vei til hytta nå. Masse irriterte i motgående kjørefelt. Spesielt med autovern mot motgående på motorvei...
Sitat fra: S4e på ons 12. okt 2022, kl. 23:11
Sitat fra: Handyman på man 10. okt 2022, kl. 11:39
En mager trøst at man kan deaktivere auto-fjernlys etter at man har aktivert AP, men man unngår som sagt ikke at den flasher med fjernlysene når man aktiverer AP. grr!
Hvordan gjør man det? Prøvde uten hell på vei til hytta nå. Masse irriterte i motgående kjørefelt. Spesielt med autovern mot motgående på motorvei...
Et dytt fremover på lyshendelen deaktiverer autofjernlys, et dytt til så aktiveres de igjen.
Sitat fra: Handyman på tor 13. okt 2022, kl. 08:47
Et dytt fremover på lyshendelen deaktiverer autofjernlys, et dytt til så aktiveres de igjen.
Autofjernlys er fortsatt valgt og grået ut i menyen, men spaken skifter mellom nærlys og autofjernlys. Viskerhastighet kan også velges ned til laveste trinn, men ikke av.
Herregud, så mye tull det er med auto av alt Tesla leverer. Noen fortsatt har tro på at de får til fsd?
Auto-greiene går seg til. Teslaene våre er vel preget av "less is more", og når det kommer "more" blir det liksom "less", av og til :P
Fra FSD og SW har vi "to skritt frem og et tilbake" :)
Men er det noen som har tro på FSD, fra andre enn Tesla? :)
SitatMen er det noen som har tro på FSD, fra andre enn Tesla?
Nå må dere (igjen) gjøre et forsøk på å forstå hva FSD var/er. Fra 2016 til primo 2019 var "Full Self Driving" (se pkt. 1) noe helt annet enn i dag. Etter det er funksjonene betydelig revidert (se pkt 2). Ingen vet nå hva Tesla egentlig mener med FSD, og de er ikke villig til å benytte L-nivåer som de andre gjør. :
Pkt. 1
Full Self Driving (2016-2019)
Dette dobler antallet aktive kameraer fra fire til åtte, og muliggjør full selvkjøring under nesten alle omstendigheter, med det vi tror vil være en sannsynlighet for sikkerhet som er minst dobbelt så god som en gjennomsnittlig menneskelig sjåfør. Systemet er designet for å kunne gjennomføre korte og lange turer uten at det kreves handling fra personen i førersetet. For superladere som har automatisk ladetilkobling aktivert, trenger du ikke engang å koble til kjøretøyet. Alt du trenger å gjøre er å gå inn og fortelle bilen din hvor du skal dra. Hvis du ikke sier noe, vil bilen se på kalenderen din og ta deg dit som antatt reisemål eller bare hjem hvis ingenting står i kalenderen. Teslaen din vil finne ut den optimale ruten, navigere i urbane gater (selv uten kjørefeltmerking), administrere komplekse veikryss med trafikklys, stoppskilt og rundkjøringer, og håndtere tettpakkede motorveier med biler som beveger seg i høy hastighet. Når du ankommer destinasjonen, går du ganske enkelt ut ved inngangen og bilen din vil gå inn i parksøkemodus, søke automatisk etter et sted og parkere seg selv. Et trykk på telefonen din kaller den tilbake til deg.
Etter primo 2019 er FSD omdøpt til Future Self Driving (Fremtidig Selvkjørende Funksjoner) som består av (2019-):
Pkt.2
Sitat fra: filtvet på tor 13. okt 2022, kl. 15:49
Herregud, så mye tull det er med auto av alt Tesla leverer. Noen fortsatt har tro på at de får til fsd?
Ja, det er litt irriterende når innstillinger forandres uten at man ber spesifikt om det. Og så er det litt mye informasjon og valg for uvesentlige ting. Jeg kunne for eksempel tenkt meg å se batteritemperaturen, og eventuelt slå denne av og på direkte. En " ikke brems for den lastebilen " knapp hadde vært greit også.
FSD - Ja, på gode og forhåndsklarerte veier kanskje. Men å kjøre FSD i kolonne i snødrev over høyfjellet, det blir vel en stund til.
Sitat fra: jlan på tor 13. okt 2022, kl. 14:36
Sitat fra: Handyman på tor 13. okt 2022, kl. 08:47
Et dytt fremover på lyshendelen deaktiverer autofjernlys, et dytt til så aktiveres de igjen.
Autofjernlys er fortsatt valgt og grået ut i menyen, men spaken skifter mellom nærlys og autofjernlys. Viskerhastighet kan også velges ned til laveste trinn, men ikke av.
Takk begge to!
Sitat fra: jlan på tor 13. okt 2022, kl. 14:36
Sitat fra: Handyman på tor 13. okt 2022, kl. 08:47
Et dytt fremover på lyshendelen deaktiverer autofjernlys, et dytt til så aktiveres de igjen.
Autofjernlys er fortsatt valgt og grået ut i menyen, men spaken skifter mellom nærlys og autofjernlys. Viskerhastighet kan også velges ned til laveste trinn, men ikke av.
Helt riktig. Som jeg har sagt så kan auto- fjernlys kun deaktiveres etter at AP er aktivert (med lyshendelen). Ingen har sagt at det kan deaktiveres i menyen.
Endelig så deaktiveres AP automatisk i på og avkjøringsfelt... Joggu på tide, kansellerer stadig AP på motorveien manuelt pga dette, og det oppleves litt klønete hele veien, for man da hopper ut av Cruise også.
Sitat fra: Handyman på tor 13. okt 2022, kl. 20:01
Helt riktig. Som jeg har sagt så kan auto- fjernlys kun deaktiveres etter at AP er aktivert (med lyshendelen). Ingen har sagt at det kan deaktiveres i menyen.
OK, du kan gjerne se på det som flisespikkeri, men jeg vil ikke kalle det deaktivert, siden det kommer på igjen når spaken beveges en gang til. Min oppfatning er at det fungerer på samme måte som manuell aktivering fra menyen. Det er selvfølgelig helt nødvendig å kunne skifte til nærlys manuelt. Fotgjengere oppfattes for eksempel altfor seint av bilen til at man kan stole på auto-dimming
Sitat fra: jlan på fre 14. okt 2022, kl. 10:51
Sitat fra: Handyman på tor 13. okt 2022, kl. 20:01
Helt riktig. Som jeg har sagt så kan auto- fjernlys kun deaktiveres etter at AP er aktivert (med lyshendelen). Ingen har sagt at det kan deaktiveres i menyen.
OK, du kan gjerne se på det som flisespikkeri, men jeg vil ikke kalle det deaktivert, siden det kommer på igjen når spaken beveges en gang til. Min oppfatning er at det fungerer på samme måte som manuell aktivering fra menyen. Det er selvfølgelig helt nødvendig å kunne skifte til nærlys manuelt. Fotgjengere oppfattes for eksempel altfor seint av bilen til at man kan stole på auto-dimming
Jeg har da ikke sagt at det er flisespikkeri. Jeg har derimot sagt at det er en mager trøst at man kan deaktivere auto-fjernlys etter at AP er aktivert (automatikken er definitivt deaktivert frem til man enten aktiverer den selv, eller aktiverer AP på nytt) . https://elbilforum.no/index.php?topic=61961.msg1068876#msg1068876
Det er som du du påpeker dessverre ikke mulig å deaktivere det permanent. Noe jeg også savner.
Men jeg savner enda mer å kunne aktivere fjernlys manuelt ved passering av møtende biler da automatikken er alt for treg. Her er Work-around å bruke lyshorn i et par sekunder til automatikken har aktivert fjernlysene. Rimelig tungvint og jeg håper virkelig at dette blir bedre i fremtidige oppdateringer. Det funker jo ikke bra nå.
Det positive er kanskje at man blir veldig fingernem og godt kjent med bilen..
Synes Tesla skal passe seg for automatikk som må passes på, hele tiden. Counterproductive?
Andre som har merket at bilen nå kun blinker to ganger på vipp på blinklyshendelen? Har da alltid blinket tre ganger før? To er for lite. >:(
Sitat fra: geear på fre 14. okt 2022, kl. 13:40
Andre som har merket at bilen nå kun blinker to ganger på vipp på blinklyshendelen? Har da alltid blinket tre ganger før? To er for lite. >:(
Nei, det må sjekkes hjem fra jobb i dag. Jeg synes ofte tre blink også er for lite.
3 blink er jo standard på «alle biler» og greit nok, men synes kamera visning burde vare 2-sek lengre enn blinkingen.
Det stemmer at det nå bare er 2 blink. På den forrige bilen jeg hadde kunne jeg velge 3, 4, eller 5 blink. Hva er meningen med denne endringen, eller er det "bare" en bug. Syntes at 3 blink også var for lite.
Jeg har fremdeles 3 blink (på 2022.36.2).
Testet nå nettopp flere ganger, alltid 3 blink.
Det er 36.2 jeg har, på Y P.
Det gjør også at blindsonebildet forsvinner ekstremt raskt.
I alle dager. Var ute en tur nå, og nå blinker den plutselig tre blink igjen. Den gjorde virkelig ikke det til morningen i dag, og har ikke fått ny sw (men kan sikkert ha fått settings fra Tesla). Kjørte riktig nok ikke samme sted.
Skal ikke bruke bilen i helgen, så får ikke sjekket om det er noen endringer. Men ikke usannsynlig at kritiske feil blir rettet utenom oppdateringer.
Testet nå, og jeg har også fremdeles 3 blink (på 2022.36.2).
Model Y LR.
Sitat fra: geear på fre 14. okt 2022, kl. 20:18
I alle dager. Var ute en tur nå, og nå blinker den plutselig tre blink igjen. Den gjorde virkelig ikke det til morningen i dag, og har ikke fått ny sw (men kan sikkert ha fått settings fra Tesla). Kjørte riktig nok ikke samme sted.
Har observert dette fenomenet før. Helst siden påske. Det har kommet og gått. Aner ikke hvorfor.
3 blink her og på 36.2
Fin den nye funksjonen med at man kan åpne døren med appen!
Sitat fra: geear på fre 14. okt 2022, kl. 13:40
Andre som har merket at bilen nå kun blinker to ganger på vipp på blinklyshendelen? Har da alltid blinket tre ganger før? To er for lite. >:(
En annen tilbakevendt funksjon på blinklyset er at man nå (igjen) kan bytte direkte fra venstre- til høyre-blink, feks i rundkjøring.
Det har vært borte ett års tid.
Jeg får ikke nye oppdateringen selvom jeg har kjørten stund med delt wifi og har "avancert" på programvareoppdateringer. Har testet resetta både bilen og appen men den holder seg fint på 28.2
Det er vel bare 36.2 du mangler. Nå er 36.5 like om hjørnet, så ha litt tålmodighet. Kanskje den kommer til deg også.
Sitat fra: Motorwatt på ons 19. okt 2022, kl. 21:59
Det er vel bare 36.2 du mangler. Nå er 36.5 like om hjørnet, så ha litt tålmodighet. Kanskje den kommer til deg også.
Dette skjønner jeg ikke helt. Er det vanlig at den ibland hopper over oppdateringer? Og er "avancert" bare pynt og ingen forskjell fra standard? Det står jo at man da skal få oppdateringer såfort de er tilgjengelige.
Dessuten så fikk jeg melding i appen om at den skulle laste ned neste gang bilen hade wifi, men så forsvant det. Men det kanske er vanlig?
Nummerering på oppdateringene er nødvendigvis ikke sekvensielle. Noen oppdateringer gjelder bare noen land, noen andre for modelltyper og årganger, noen er testversjoner, og noen er utstyrs-avhengige.
Sitat fra: Elmo på ons 19. okt 2022, kl. 19:37
Sitat fra: geear på fre 14. okt 2022, kl. 13:40
Andre som har merket at bilen nå kun blinker to ganger på vipp på blinklyshendelen? Har da alltid blinket tre ganger før? To er for lite. >:(
En annen tilbakevendt funksjon på blinklyset er at man nå (igjen) kan bytte direkte fra venstre- til høyre-blink, feks i rundkjøring.
Det har vært borte ett års tid.
Det har vært der hele tiden hos meg, men det har variert hvor fort du kan gjøre det. Hvis man ikke går for fort til andre retningen har det alltid fungert her.
Er dette noe spesielt på 3/Y? Gjør den operasjonen flere ganger om dagen i rundkjøringer, og aldri hatt noen utfordringer.
Sitat fra: Motorwatt på ons 19. okt 2022, kl. 21:59
Det er vel bare 36.2 du mangler. Nå er 36.5 like om hjørnet, så ha litt tålmodighet. Kanskje den kommer til deg også.
Og der kom 36.5 inn på min bil.
Sitat fra: Motorwatt på ons 19. okt 2022, kl. 22:37
Nummerering på oppdateringene er nødvendigvis ikke sekvensielle. Noen oppdateringer gjelder bare noen land, noen andre for modelltyper og årganger, noen er testversjoner, og noen er utstyrs-avhengige.
Ok la meg da spørre andre her: er det noen som fått in 36.2 på sin 2022 TMYP fra berlin?
(og nei jeg savner ikkenoe og har igentlig ikke noen hast, men da den dukket opp, og så ble borte igjenn, så er jeg litt nysjerrig)
Du har 3 muligheter:
1) Ta en reset av computer
2) Send en melding i Tesla-appen, og be dem sende siste oppdatering til bilen
3) Vent
Det du beskriver er ikke uvanlig...
På min model 3 har jeg i rundt 1 år lagt en oppdatering bak hovedversjonen, foruten denne oppdateringen. Ganske nøyaktig når ny versjon har blitt slippet har jeg fått den «gamle». Helt greit, de fleste bugsene er da fikset
SitatHelt greit, de fleste bugsene er da fikset
Seriøst? Jeg har fått 112 oppdateringer i mitt eierskap, hvorav de aller fleste er feilrettinger, eller forsøk på feilrettinger...
Jeg vil tørre å påstå at det er oftere flere bugs i en software i første major release enn når det har vært x antall bug fiks på samme release..
Sitat fra: geear på fre 14. okt 2022, kl. 13:40
Andre som har merket at bilen nå kun blinker to ganger på vipp på blinklyshendelen? Har da alltid blinket tre ganger før? To er for lite. >:(
Sjekket dette i dag, da jeg skrev at jeg hadde det samme problemet. Så viste det seg at hvis jeg forlenget "det bløte avtrekket" med 0,5 sekunder, så blinket den bare én gang. Det var jeg ikke klar over.
Fikk 36.5 og leste gjennom Teslafi Firmware notes, og la merke til, Battery Test in Service Mode, igjen.
Kikket litt etter dette på 36.2, men fant ingenting. Denne gangen tenkte jeg på det gamle ordtaket; Google er din venn... Vet ikke om dette er "lov" eller anbefales..men det er vel greit å kikke litt i butikkvinduet..
https://youtu.be/RSN_f937UOs?t=27
Gjelder nok ikke for våre gamle biler. Virker som nedtrappingen av nyheter for disse allerede er i full gang.
...Så viste det seg at hvis jeg forlenget "det bløte avtrekket" med 0,5 sekunder, så blinket den bare én gang. Det var jeg ikke klar over.
[/quote]
Sånn har det vel vært en stynd, dvs. holder man hendelen nede, så slutter den å blinke når du slipper hendelen.
Det vet jeg. Ett kort trykk blinker 3 ganger. Forlenges dette korte trykket med ett halvt sekund blinker det en gang. Det var den korte tiden mellom de to jeg reagerte på.
Sitat fra: Lucaria på fre 21. okt 2022, kl. 10:27
Sitat fra: Motorwatt på ons 19. okt 2022, kl. 22:37
Nummerering på oppdateringene er nødvendigvis ikke sekvensielle. Noen oppdateringer gjelder bare noen land, noen andre for modelltyper og årganger, noen er testversjoner, og noen er utstyrs-avhengige.
Ok la meg da spørre andre her: er det noen som fått in 36.2 på sin 2022 TMYP fra berlin?
(og nei jeg savner ikkenoe og har igentlig ikke noen hast, men da den dukket opp, og så ble borte igjenn, så er jeg litt nysjerrig)
Yes! Fikk i starten av denne uken og kompis med lik bil hadde visstnok hatt den noen dager allerede.
Sitat fra: Lucaria på fre 21. okt 2022, kl. 10:27
Sitat fra: Motorwatt på ons 19. okt 2022, kl. 22:37
Nummerering på oppdateringene er nødvendigvis ikke sekvensielle. Noen oppdateringer gjelder bare noen land, noen andre for modelltyper og årganger, noen er testversjoner, og noen er utstyrs-avhengige.
Ok la meg da spørre andre her: er det noen som fått in 36.2 på sin 2022 TMYP fra berlin?
(og nei jeg savner ikkenoe og har igentlig ikke noen hast, men da den dukket opp, og så ble borte igjenn, så er jeg litt nysjerrig)
Ja, det er flere i tråden her med Y P som har kommentert at vi har fått 36, helt tilbake til første side i tråden. Inkl meg. Innbiller jeg at jeg var kort innom 36.1 først, før 36.2 kom et par dager etterpå, fikk nettopp 36.5.
Du må uansett slappe av, ellers blir OTA en irritasjon for deg. Bilene ligger i forskjellige flåter og får utrullingene forskjellig, noen biler hopper over versjoner, og spesielt siden du ikke har bilen på wifi når den står parkert, så kan du ikke forvente tidlige oppdateringer.
Sitat fra: geear på lør 22. okt 2022, kl. 08:37
Sitat fra: Lucaria på fre 21. okt 2022, kl. 10:27
Sitat fra: Motorwatt på ons 19. okt 2022, kl. 22:37
Nummerering på oppdateringene er nødvendigvis ikke sekvensielle. Noen oppdateringer gjelder bare noen land, noen andre for modelltyper og årganger, noen er testversjoner, og noen er utstyrs-avhengige.
Ok la meg da spørre andre her: er det noen som fått in 36.2 på sin 2022 TMYP fra berlin?
(og nei jeg savner ikkenoe og har igentlig ikke noen hast, men da den dukket opp, og så ble borte igjenn, så er jeg litt nysjerrig)
Ja, det er flere i tråden her med Y P som har kommentert at vi har fått 36, helt tilbake til første side i tråden. Inkl meg. Innbiller jeg at jeg var kort innom 36.1 først, før 36.2 kom et par dager etterpå, fikk nettopp 36.5.
Du må uansett slappe av, ellers blir OTA en irritasjon for deg. Bilene ligger i forskjellige flåter og får utrullingene forskjellig, noen biler hopper over versjoner, og spesielt siden du ikke har bilen på wifi når den står parkert, så kan du ikke forvente tidlige oppdateringer.
Sålenge dette er normalt (som jeg nå fått bekreftet 2ggr) så er alt i orden. Takk for mere utdypende info.
Har 2019 M3 AWD AP 2.5. Ikke FSD. Drøyer lenge denne 2022.36 nå. Ser at en stor porsjon av Model3 eiere på teslafi.com er på 2022.28 ennå.
Noen andre med 2019 M3 AWD AP 2.5, ikke FSD som har fått denne ennå?
-tgmachine
Har samme bilspec som deg og har fått 36.2
Jaja, kommer vel i batcher. Ser at 2022.40 er begynt å rulle ut. Har pleid å fått tidligere oppdateringer ganske tidlig. Så stusset litt over dette.
-tgmachine
Da har jeg vært tilbake til toblinks-løsning igjen, på forskjellige kjøreturer, i hele dag. :o
Sitat fra: geear på tir 25. okt 2022, kl. 17:47
Da har jeg vært tilbake til toblinks-løsning igjen, på forskjellige kjøreturer, i hele dag. :o
Bilen har lært eier å kjenne 😜
Da burde den gitt fire.. ;) liker å gi tegn FØR jeg bremser eller svinger, og helst at det fortsetter iallfall til bevegelsen er satt i gang. Nå er den ferdigblinkrt før jeg har skiftet felt eller svingt inn på avkjøringen.. 😬
Tilbake på treblinksmodus i dag. Krydrer hverdagen litt dette. :P Aldri opplevd før 36 sw, men er på tredje utgave av 36 sw (36.5), så bugs burde vært fikset.
2022.36.6 kom nå.
Sitat fra: Motorwatt på fre 28. okt 2022, kl. 20:58
2022.36.6 kom nå.
Fikk den allerede for to dager siden
Når går heldigvis ikke ikke fjernlyset på når AP aktiveres og det er biler i mot. Så slipper de som kommer i mot å få et blink. .36.6
Jeg har 36.2, kun tre blink på vippen og aldri langlys på rappen. Når jeg oppgraderer blir det vel omvendt.