Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Volvo / Polestar => Polestar 2 => Emne startet av: terjewa på ons 09. mar 2022, kl. 19:45
Hei. Jeg vurderer bytte bil og da står det mellom Polestar og Tesla. Siden de har 4x4 og ladekontakt på samme plass, dvs enklest bruke tesla sine ladere hvis flere åpner.
Er det noen med erfaringer med Tesla mod 3/y og Polestar. Er det bare ladestasjonene og rekkevidden som gjør Tesla til "best" valg?
Jeg har ikke kjørt Polestar selv enda så er derfor jeg ønsker høre av de som har erfaring med begge bilene.
Takk på forhånd.
Terje
Anbefaler å teste Polestar da og gjøre deg opp din egen mening, om ikke rekkevidde er det absolutt viktigste for deg så er det en no brainer etter at du har kjørt Polestar.
Kjørt både Tesla og Polestar og prøvekjøring er helt nødvendig av begge.
Hva du liker og vektlegger er det bare du som vet.
+1 til siste taler. Veldig forskjellige biler til å være så like...
Er det Model Y som er aktuell, prøv den, anta ikke (som jeg gjorde) at model 3 er forholdsvis lik å kjøre. De er veldig forskjellige.
Polestar selger ut pre-owned med en grei rabatt og om bilen er registrert før august 2021 får en med alt utstyr minus varmepumpe. Nye P2 mangler etterhvert litt pga halvleder krisen (ribbet pilot pakke og håndsfri åpning av bakluke)
Varmepumpen ga ikke noe særlig utslag i NAFs rekkevidde test i vinter.
Som hELgenen sier så er Polestar og TM3/TMY ganske forskjellige biler. Her er det smak, egne preferanser som bestemmer hva som er best for deg. Jeg vil også anbefale å få en skikkelig test av bilene, ikke bare en liten times prøvekjøring hvis du har mulighet for det.
Nå begynner det å bli så godt utvalg av elbiler at det skal være mulig for de aller fleste å finne en bil man både liker og som samtidig oppfyller de praktiske behovene man har.
De har akkurat testet elbiler på vinterføre. Og ikke vektlagt rekkevidde som 100% kriteria.
Polestar vant testen. Rask oppvarming av kupe, suverene kjøreegenskaper og de beste lysene i testen.
Oppsiktsvekkende tapte Tesla Y testen, vant på rekkevidden og lading men hadde ikke mye å stille opp med ellers.
Moralen her er at ingen kan svare for deg hva som er best bil. Du må bare prøve alle.
Sitat fra: ReneM på fre 11. mar 2022, kl. 17:29
Oppsiktsvekkende tapte Tesla Y testen, vant på rekkevidden og lading men hadde ikke mye å stille opp med ellers.
Tesla fikk berettiget kritikk for varmeapparatet, men resten av kritikken var syltynn.
Vektingen av punktene kunne snudd helt om på resultatet, Y fikk egentlig bare dårlig resultat for varmeapparat og kjøreegenskaper.
Det motstrider og veldig denne testen:
https://elbil.no/ingen-grunn-til-a-frykte-model-y-ionic-5-fikk-banesar/ (https://elbil.no/ingen-grunn-til-a-frykte-model-y-ionic-5-fikk-banesar/)
1. spør du i dette forumet får du en overvekt av Polestar anbefalinger. Spør du i Tesla forumet er det motsatt.
2. men det er noen svært fornuftige råd her (nesten overraskende gode, vil jeg si). Og de rådene er å gjøre jobben med å finne ut av dette selv ved å lese her inne og på andre fora samt prøve bilene ordentlig. De er svært forskjellige.
Ting verdt å tenke på:
- Serviceapparat
- Lys
- Kvalitet og opplevd kvalitet
- Støynivå
- Dørhåndtak
- Rekkevidde og lading
- Bagasjerom og generell plass
- Hengerfesteløsning?
- Vil du ha rammeløse vinduer?
Sikkert mer også (f.eks. selvkjøring), men dette er ting hvor det er merkbare forskjeller.
Kjøremessig er Polestar fantastisk, både på sommer- og vinterføre. Den er også bedre skrudd sammen og langt penere.
Tesla vinner hands down på rekkevidde og software - programvaren i Polestar er ganske krise.
Sitat fra: dundun på fre 11. mar 2022, kl. 20:31
Kjøremessig er Polestar fantastisk, både på sommer- og vinterføre. Den er også bedre skrudd sammen og langt penere.
Tesla vinner hands down på rekkevidde og software - programvaren i Polestar er ganske krise.
Støtter den :+1:
Er programvaren i Polestar krise?
Eier både vw id.4 og Polestar og om Polestar sin programvare er krise tør jeg ikke tenke på hva en skal si om vw sin.
Tenker en på mobil app så forstår jeg litt bedre,men software i Polestar er noe av det bedre en får mener nå jeg. Alt fungerer sømløst enkelt. Du har også en del apps som nettleser og faktisk mulighet til å se live tv både nrk,tv2 og naturligvis youtube og hbo på skjermen i bilen. Navigasjon er jo google maps og da med anbefaling om.ladestopp underveis. Selvfølgelig med batteriprosent angitt ved destinasjon/ladestopp. Spotify er naturligvis der sammen med en del andre som f.eks tunein. Og jeg kan selvfølgelig styre hele smarthuset fra bilen med talekommandoer. F.eks åpne garasjeport,skru opp/ned varme i både bil og hus osv..osv da alt som integrert mot din google konto bare fungerer akkurat som fra din android telefon.
Så helt krise vil jeg nå ikke si det er..
Er vel mest utfall av TCAM i P2 som har vært krisen med ustabil App, og det er vel strengt talt hardware, OTA var også ett sjansespill i begynnelsen, polestar-forum viste opp mot 10% av bilene som ble mursteinet og måtte taues på verksted.
Dette har blitt langt bedre etter 1.7 etter hva jeg forstår.
En litt morsom sak var at software versjon som vistes i bilen berodde på datoen du hadde lastet ned oppdateringen... Det er også rettet, men helt stødig på SW kan en vanskelig si at Polestar er.
1.7..er på 1.9 nå..
Tror det er mye gammelt grums som henger igjen..Men aldri hatt behov for noen reset etter 1.8. Selv Tesla hadde jo sabla mye rot tidlig husker jeg . Som sagt 1.9 nå og ikke noe tull så langt
Og min er 2022,så kanskje litt hardware er byttet ut?
Sitat fra: samotholt på fre 11. mar 2022, kl. 18:57
Ting verdt å tenke på:
- Serviceapparat
- Lys
- Kvalitet og opplevd kvalitet
- Støynivå
- Dørhåndtak
- Rekkevidde og lading
- Bagasjerom og generell plass
- Hengerfesteløsning?
- Vil du ha rammeløse vinduer?
Sikkert mer også (f.eks. selvkjøring), men dette er ting hvor det er merkbare forskjeller.
4-dørs vs. 5-dørs. Hvis dette er eneste bil. Forstår ikke at noen klarer seg med bakluka på TM3. Er vel ingen som gidder å kjøre rundt med henger til stadighet?
Eneste som taler for Model 3 er vel autopiloten (minus panikkbremsingen?) og den delen av ladenettverket som ikke er åpnet. Litt mer morsom å ratte. Kan ikke komme på noe annet som taler for amerikaneren. Kineseren har drøssevis med fordeler, og er ganske enkelt en bedre vinterbil. Og på det estetiske planet er det, etter min smak, klasseforskjell. Sandblåsing av lakken, eller samling av graps i kanalene, er ikke et tema...
Tilfeldighetene har ført til at begge bilene måtte innom service-punkt. Og her er det himmel og hav mellom de to. Tesla lukter litt billig bakgårdssjappe, hvor de ikke har helt kontroll (flere feil enn de kan håndtere), mens Polestar-service-punktet oser kvalitet i alle ledd. Mulig Tesla har blitt bedre her også, og så er det naturligvis variasjoner rundt omkring i landet.
RWD vs. FWD endrer totalt på dette. Med mindre den håpløse bakluka er en showstopper.
Disclaimer; Har eid begge, men riktignok en MY20 av Model 3P. Mye kan ha skjedd siden da, men tviler i grunn.
I dag hadde jeg nok valgt MY. Men snart kommer Polestar 3...
Når man har kommet frem med Polestar sin navigasjon spør den umiddelbart om man vil navigere samme sted igjen.
Det meste virker jo, men polish og attention to detail er helt på styr. ...og den ryggekollisjonsbeskyttelsen får meg til å ville brenne ned bilen daglig. Den er en magisk kombinasjon av aggressiv og dum.
Sitat fra: dundun på lør 12. mar 2022, kl. 12:48
Når man har kommet frem med Polestar sin navigasjon spør den umiddelbart om man vil navigere samme sted igjen.
Det meste virker jo, men polish og attention to detail er helt på styr. ...og den ryggekollisjonsbeskyttelsen får meg til å ville brenne ned bilen daglig. Den er en magisk kombinasjon av aggressiv og dum.
Har ikke opplevd samme problemer med Google Automotive, som jeg holder som et ess i ermet.
Nakkesleng grunnet autobrems derimot, den glemte jeg i farta. Enig, denne er spinnvill. Har utviklet en mild form for angst i enkelte områder der den ofte kicker inn.
Ikke misforstå meg: Polestar er beste elbilen jeg har hatt alt i alt, og jeg har hatt en del!
Gleder meg til sommerdekk nå, så jeg får testa ytelsesoppdateringa jeg fikk i vinter.
Sitat fra: samotholt på fre 11. mar 2022, kl. 18:57
Ting verdt å tenke på:
- Serviceapparat
- Lys
- Kvalitet og opplevd kvalitet
- Støynivå
- Dørhåndtak
- Rekkevidde og lading
- Bagasjerom og generell plass
- Hengerfesteløsning?
- Vil du ha rammeløse vinduer?
Sikkert mer også (f.eks. selvkjøring), men dette er ting hvor det er merkbare forskjeller.
Har ikke 3, men Y, og på disse punktene:
Serviceapparat - blant det beste jeg har vært borti (men bor ikke i Oslo).
Lys - har de nye matrixlyktene, som vel også 3 leveres med nå, og savner overhodet ikke noe mer lys, satser også på at de får softwareoppdatering som tar i bruk full matrixfunksjonalitet nå som det er blitt tillatt i USA.
Dørhåndtak - har hatt første vinter med denne type dørhåndtak og ikke hatt noe som helst problem med de en eneste gang.
Rammeløse vinduer - Samme som over, ikke problem en eneste gang. Men her er det vel lagt inn en softwarefiks i nyere tid, som gjør at vinduene ikke kjøres helt inn i sporet i toppen når det er frost, og dermed har veldig liten overlapp mot pakning.
Påstår ikke at 3 er bedre enn Polestar på dette, men bare sier at noe av dette kan nok være basert på utdatert informasjon, og noe er nok også veldig avhengig av bruk og sted.
Legger inn det jeg skrev i en annen tråd,siden bakkeklaring kan være avgjørende for noen.
"Bakkeklaringen på min Polestar 2 er oppgitt til 15.7 cm (19"felg"
Model Y er oppgitt til 16.4 cm,så det er ikke store forskjeller mellom de to.
Model 3 LR har jeg sett oppgitt til mellom 13.8 og 14 cm.
Men..,jeg sammenlignet Model 3 og Polestar 2 på en flat parkeringsplass der bilene sto ved siden av hverandre og da kunne jeg ha sverget på at Polestar hadde minst 5 cm høyere bakkeklaring!
Var lett å se under bilene når en gikk noen meter vekk.
Begge bilene var tomme og jeg snakket med eieren av Model 3. Han klagde over at bilen skrapte veldig ofte nedi,og ønsket seg høyere bakkeklaring eller luftfjøring.
Ps,mitt augnamål er godkjent som en standardisert målemetode...😉"
Sitat fra: E-Trond på man 14. mar 2022, kl. 17:41
Legger inn det jeg skrev i en annen tråd,siden bakkeklaring kan være avgjørende for noen.
"Bakkeklaringen på min Polestar 2 er oppgitt til 15.7 cm (19"felg"
Model Y er oppgitt til 16.4 cm,så det er ikke store forskjeller mellom de to.
Model 3 LR har jeg sett oppgitt til mellom 13.8 og 14 cm.
Men..,jeg sammenlignet Model 3 og Polestar 2 på en flat parkeringsplass der bilene sto ved siden av hverandre og da kunne jeg ha sverget på at Polestar hadde minst 5 cm høyere bakkeklaring!
Var lett å se under bilene når en gikk noen meter vekk.
Begge bilene var tomme og jeg snakket med eieren. Han klagde over at bilen skrapte veldig ofte nedi,og ønsket seg høyere bakkeklaring eller luftfjøring.
Ps,mitt augnamål er godkjent som en standardisert målemetode...😉"
Var det eieren av Polestar 2 eller model 3 som klagde?
Ser at den kunne misforståes ja. ;)
Det var eieren av Model 3.
Har lagt til den infoen i det opprinnelige innlegget.